Звіт роботи вчителів кафедри трудового навчання, образотворчого мистецтва, обж, музики, креслення за 2012-2013 навчальний рік

Етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, проектна діяльність учнів під час виготовлення технологічних виробів, підготовка і проведення засідання обласної спеціальної дослідницької групи, звіт вчителів кафедри за
Звіт роботи вчителів кафедри трудового навчання, образотворчого мистецтва, обж, музики, креслення за 2012-2013 навчальний рік

Скачати 59.78 Kb.

Дата конвертації 24.04.2016 Розмір 59.78 Kb. Звіт роботи вчителів кафедри трудового навчання, образотворчого мистецтва, ОБЖ, музики, креслення за 2012-2013 навчальний рік

В цьому навчальному році були проведені всі засідання кафедри відповідно до затвердженого плану. Розглядалися такі основні питання: проведення предметного тижня, підготовка і проведення шкільної олімпіади, участь у II і III етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, проектна діяльність учнів під час виготовлення технологічних виробів, підготовка і проведення засідання обласної спеціальної дослідницької групи, звіт вчителів кафедри за темами, над якими вони працювали протягом навчального року.

З 15 жовтня по 19 жовтня 2012 року в школі проходив тиждень трудового навчання, ОБЖ, образотворчого мистецтва, креслення. Розпочався тиждень конкурсом стінних предметних газет, які мали високохудожнє оформлення і цікавий зміст.

Учні 10-Г класу і 11-Г класу старанно готувалися до предметного тижня і представили багато цікавого матеріалу у вигляді загадок, віршів, прислів’їв, рефератів, малюнків, доповідей, статей про працю і людину праці.

Вчитель Краснікова Н.І. 15.10.2012 р. провела відкритий урок з основ здоров’я у 7-А класі на тему: «Пожежа у громадському приміщенні. План евакуації, знаки пожежної безпеки». На якому учні познайомилися, де в школі розміщені знаки оповіщення про пожежу, пожежне водопостачання, пожежні пости, вогнегасники.

В ході тренінгу учні навчилися виходити із свого класу, згідно з планом евакуації, проявляти турботу і піклування один про одного.

Вчитель Безбородова О.М. провела позакласний захід: «Що?Де?Коли?». Мета заходу – сприяти розвитку учнів, їх пізнавальних здібностей, інтересів, логічного мислення. Найактивніші були учні: Руденко В., Писаренко А., Медведська А., Гордієнко Д.

Дзюба Р.Д. провела відкритий урок з трудового навчання у 5 класі на тему:»Виготовлення народної ляльки». Вчитель зуміла зацікавити дітей, застосувавши інформаційні технології, інструкційні картки, яскраві і зручні матеріали. Учні поринули в історію розвитку народної іграшки, виготовили і представили свої власні вироби.

Вчитель Краснікова Н.І. і Слизька О.П. провели позакласний захід на тему: «За чашкою чаю». На якому учні познайомилися з історією походження, асортиментом чаїв. Зібрали і представили багато лікарських рослин, які являються цілющими добавками до чаю, співали пісні про квіти. Провели майстер-клас по заварюванню чаю за китайським, японським, англійським і українським звичаями. В класі панувала атмосфера домашнього затишку, спокою, гостинності, гарного настою, ароматного чаю.

Вчитель Приходько С.О. провів відкритий урок з технічної праці в 11-Г класі на тему «Електрообладнання токарних верстатів». В ході практичної роботи учні виготовляли на токарних верстатах гвинт М6 х 35 для шкільних стільців. Хлопцям подобається, коли вони бачать результат своєї роботи. Якісно і вчасно виконали завдання Скидан В. і Бобошко І.

Вінцем навчальної діяльності учнів і вчителів стала виставка власноручно пошитих, вишитих, виготовлених виробів. Найкращими визнані вишиті рушники і серветки учнів 10-Г класу Ніжегородцевої П., Трохименко Т., Огнєвої К., Савченко І., Левенець Б. та учнів 11-А класу Сукач А., Фіцай О., Денисенко Л., Некрасової Р., Ільченко В., Дзябенко А. Учні 5 класу представили цікаву колекцію ляльок-мотанок. Учні 7-А продемонстрували картини в техніці «Мозаїка по дереву».

Предметний тиждень пройшов на високому рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметом.

Вчителі кафедри працюють з обдарованими і талановитими дітьми, як на уроках так і в позаурочний час про що свідчать досягнення наших учнів.

Кальмус Карина, учениця 10 – Г класу, нагороджена Грамотою і цінним подарунком за перемогу у Iетапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей -2012 р.», де вона представляла вишиваний рушник.

Криворучко Юля, учениця 8-А класу нагороджена Почесною Грамотою і цінним подарунком у цьому ж конкурсі, де вона представляла малюнок.

Ротар Анастасі, учениця 9-А класу зайняла третє місце у III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.

Гайдук Владислава, учениця 11-В класу зайняла III місце на обласному вокальному конкурсі.

Краснікова Н.І. освоїла з учнями мистецтво виготовлення квітів в техніці «Цунамі-канзаші».

Всі вчителі кафедри взяли активну участь у підготовці засідання обласної спеціальної дослідницької групи, яке відбулося 26 лютого 2013 року по темі: «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості у контексті дизайн-освіти».

В рамках цього заходу Дзюба Р.Д. представила фрагменти уроків з трудового навчання на тему «Стиль і мода» і з креслення на тему «Розрізи» у 9-А класі та Майстер-клас «Міжнародна акція виготовлення рушника Макарівської єдності поколінь». В роботі круглого столу «Нові підходи до вивчення трудового навчання, технологій в загальноосвітній школі» взяли участь наукові керівники ОСДГ, Шульга Н.І., заступник директора з науково-методичної роботи, та всі вчителі трудового навчання: Краснікова Н.І., Безбородова О.М., Приходько С.О., Дзюба Р.Д.

В цьому навчальному році Краснікова Н.І. працювала за новою програмою для профільного навчання спеціалізація «Швейна справа» у 10-Г класі. В ході виконання цієї програми учні спроектували і виготовили поясні вироби особисто для себе і оформили технічну документацію у вигляді творчого проекту. 24 квітня 2013 року вчитель провела відкритий урок із технологій н тему: «Презентація поясного виробу. Захист проекту». На якому кожна учениця продемонструвала свій виріб і представила захист проекту в електронному вигляді. Поясні вироби відзначалися високою якістю, сучасним направленням моди, вдалим підбором фасону, цікавим оздобленням та індивідуальністю. Творчі проекти мали глибокий економічний, естетичний і творчій зміст. Такі форми проектно-технологічної освіти сприяють розвитку конкурентоспроможної особистості.

Свій досвід роботи Краснікова Н.І. систематизувала в методичних розробках: «Використання народних мотивів у моделюванні одягу», «Я візьму той рушник, простелю, наче долю», «Модно – значить стильно».

Вчителі кафедри постійно працюють над поповненням матеріально-технічної бази кабінетів. Так в кабінеті обслуговуючих видів праці був проведений капітальний ремонт всіх швейних машин, придбана нова праска, та спецмашина «Оверлок». Для самореалізації учнів створені відповідні умови і творча атмосфера. Дітей зігріває сяйво вишитих рушників, серветок, розміщених на стенді вишиті картини, колекція національного українського вбрання, посуду, речей побуту.

В технологічній майстерні учитель Приходько С.О. облаштував додаткові робочі місця на токарних верстатах для обробки деревини та створив банк ідей для виконання творчих проектів. Вчитель музики Слизька О.П. створила ансамблі шумових інструментів і українських музик.

Методична робота всіх вчителів кафедри спрямована на формування технологічно освіченої особистості, підготовленої до життя і активної трудової діяльності, на виховання культури праці, забезпечення умов для професійного самовизначення учнів, вироблення в них навичок творчої діяльності, порядності, любові до національних звичаїв і традицій.

Рівень навчальних досягнень учнів за 2012-2013 н.р. Технології 10-Г клас

11-Г клас

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий