Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Що дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Скачати 34.85 Kb.

Дата конвертації 22.04.2016 Розмір 34.85 Kb. Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ( ст.. 179 КЗпП і ст.. 18 Закону України № 504/96-ВР).

Відповідно до частини 6 статті 179 КЗпП і пункту 3 статті 25 Закону № 504/96-ВР, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. Отже, факт потреби в такому догляді має бути підтверджений медичним висновком.

Підприємства, установи, організації за рахунок власних коштів можуть надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості (ст. 179 КЗпП).

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати на підставі медичного висновку до досягнення дитиною шестирічного віку надаються за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду й оформляються наказом роботодавця.

Згідно зі статтею 181 КЗпП відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (на підставі медичного висновку – до шести років) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи, а також до стажу роботи за спеціальністю. Час зазначених відпусток до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.

Відповідно до статті 18 Закону № 504/96-ВР і статті 179 КЗпП відпустка для догляду за дитиною може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та одним із прийомних батьків.

Підставою для надання такої відпустки іншим родичам є довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки для догляду за дитиною і виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати).

За бажанням жінки або особи, яка фактично доглядає за дитиною, у період перебування у відпустці для догляду за дитиною вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігається право на одержання допомоги по догляду за дитиною.

Законодавством не визначено, що жінка або особа, яка фактично доглядає за дитиною, в період відпустки для догляду за дитиною має працювати тільки на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах і на якому оформила цю відпустку. Тому вона може працювати на умовах неповного робочого часу як на цьому підприємстві, так і на іншому.

На підставі частини 3 статті 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тому жінка або особа, яка фактично доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку і працює на умовах неповного робочого часу, має право на одержання щорічних відпусток, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, навчальної відпустки, відпусток без збереження заробітної плати. Це випливає із загальних правил про право працівників на одержання відпустки.

На час перебування працівниці у відпустці для догляду за дитиною (у тому числі до досягнення дитиною шестирічного віку) роботодавець має право прийняти іншого працівника за строковим трудовим договором для заміщення тимчасово незайнятої посади до фактичного виходу на роботу жінки, яка перебуває у відпустці.

Перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною, жінка може в будь-який час перервати її і вийти на роботу. Якщо вона перериває цю відпустку з метою отримання додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням, від неї не слід вимагати відпрацювання якогось періоду перед наданням такої відпустки. Переривання відпустки для догляду за дитиною має бути належно оформлене на підставі заяви працівниці та наказу роботодавця. У такому разі виплата допомоги по догляду за дитиною на час навчальної відпустки припиняється, про що слід повідомити орган, що виплачує допомогу. Після закінчення відпустки у зв’язку з навчанням працівниці може бути знову надана відпустка для догляду за дитиною, відповідно, відновлено виплату допомоги.

У зв’язку з виходом жінки з відпустки для догляду за дитиною працівник, прийнятий на її місце за строковим трудовим договором, підлягає звільненню в день напередодні виходу на роботу жінки, яка перебувала у відпустці.

Шишацьке районне управління юстиції

38000, с.Шишаки, вул. Партизанська, 2

Телефон для довідок: ( 9-18-93)

Шишацьке районне управління юстиції

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

смт Шишаки

2015 рік

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий