Відповідальність батьків за збереження здоров’я дітей. Шкідливість алкоголю і куріння «Живі квіти землі»

«Живі квіти землі» так поетично назвав дітей Горький. І ми з вами повинні зробити все для того, щоб дати можливість цим квітам повністю розцвісти, розпустити пелюстки
Відповідальність батьків за збереження здоров’я дітей. Шкідливість алкоголю і куріння «Живі квіти землі»

Скачати 32.57 Kb.

Дата конвертації 21.04.2016 Розмір 32.57 Kb. Бесіда
Відповідальність батьків за збереження здоров’я дітей. Шкідливість алкоголю і куріння
«Живі квіти землі» — так поетично назвав дітей Горький. І ми з вами повинні зробити все для того, щоб дати можливість цим квітам повністю розцвісти, розпустити пелюстки.

Тому сьогоднішня наша розмова про відповідальність батьків за збере­ження здоров’я дітей.

Найперше хочу зупинитися на дотриманні дітьми режиму дня, тобто розпорядку праці, відпочинку, сну, їжі, занять фізичними вправами, інших видів діяльності протягом дня.

Сон — один з важливих елементів режиму дня. Під час сну весь організм відпочиває, а мозок продовжує працювати. Його кровопостачання збільшуєть­ся і температура підвищується. Кажуть, що в цей час у мозку проходить обробка інформації, яка поступила за день, проводиться її аналіз і сортуван­ня, після чого «потрібна» організму інформація закладається в пам’ять.

Тому організація сну школярів вимагає особливої уваги. Головною умовою його повноцінності є тривалість. Вона повинна відповідати віку дитини.

Вік дитини Сон

7-10 років 11- 10 год

11-14 років 10-9 год

15-17 років 9-8 год

Скорочення сну на 2-3 год. для дітей 7-10 років порушує кровообіг мозку, зменшує рух, силу нервових процесів. У 12-13-річних школярів таке скорочення сну знижує їх працездатність на ЗО відсотків.

Харчування. Увага до харчування дітей важлива тому, що у шкільному віці найбільше допускається помилок в його організації. Найбільш типовими серед них є: недостатній і нашвидку приготовлений сніданок, відмова від сніданку че­рез дефіцит часу, нерегулярне харчування, шкідливі звички, нераціональне харчу­вання. Ці причини і зумовлюють зростання шлунково-кишкових захворювань.

Заняття фізичними вправами. Вони також повинні займати відповід­не місце в режимі дня школяра. Фізичні вправи можуть використовувати­ся в різних формах: ранкова гімнастика, довгі прогулянки, різні рухливі ігри на повітрі, уроки фізкультури, заняття в спортивних секціях.

Наша розмова про здоров’я дитини буде недостатньою, якщо не відмітити згубний вплив на нього шкідливих звичок — куріння, алкоголю, наркотиків.

Куріння. Його називають чумою 20 століття. Як повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я людини, куріння — це причина 20 відсотків смертей. Велике занепокоєння викликає куріння серед школярів.

А для успішної боротьби з ним потрібно знати причини, що породжу­ють це зло. Це, по-перше, приклад дорослих і в першу чергу батьків; по-друге, недостатня активність у боротьбі з курінням; по-третє, недостатня дія антинікотинової пропаганди; по-четверте, доступність тютюнових ви­робів для підлітків; по-п’яте, реклами тютюнових виробів.

Як свідчить статистика, причини куріння серед школярів такі:

· підтримка товариша — 27,1%;

· цікавість — 19%;

· бажання показатися дорослим — 5,4%;

· не вказали причин — 48,5%.

У боротьбі з курінням серед школярів, як і у всіх інших аспектах вихо­вання, необхідний постійний зв’язок школи і сім’ї. В єдності їх зусиль — запорука успіху.

Вживання алкоголю. Абсолютно недопустиме для дітей і підлітків. Дуже згубний вплив алкоголю на здоров’я дитини. Для 12-13-річних дітей 0,25 л горілки є смертельною дозою. Що швидше починається вживання алкоголю, то швидше розвивається хвороблива пристрасть до нього. Якщо регулярне вживання починається в 13-15 років, то така пристрасть виникає уже через рік, якщо в 15-17 — то через 2-3 роки, якщо в 22-25 — то через 5-7 років.

Алкоголь не тільки шкодить здоров’ю, але й погано діє на психіку людини.

Проте вживання алкоголю має місце серед дітей і підлітків. Статисти­ка свідчить, що серед тих, хто знаходиться на обліку в інспекції у справах неповнолітніх, підлітків, що почали випивати в 11-13 років — 40% , в 14-15 -40% , в 16-17 — 20% . Усі випадки вживання спиртних напоїв дітьми і близь­ко 80% підлітками лежить на совісті батьків, їх перше знайомство з алкого­лем відбувається з дозволу батьків.

Питання для бесіди.
· Як фізичне виховання дітей у вашій сім’ї впливає на формування

особи?
· Розкажіть про організацію відпочинку у вашій сім’ї.

· Яких заходів повинні вжити батьки, щоб попередити нещасні випад­ки з дітьми під час дозвілля?
· Як спільними зусиллями сім’ї і школи боротися за здоровий спосіб життя?
· Як реагуєте на шкідливі звички своїх дітей?
· Які заходи повинні вжити батьки, щоб запобігти схильності дітей до шкідливих звичок?

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий