Населенню щодо дій у надзвичайних ситуаціях увага!

Синильна кислота прозора рі-дина. З водою синильна кислота змі-шується у всіх пропорціях, легко роз-чиняється у спиртах, бензині та інших розчинниках. У природі вона зустріча-ється в рослинах, наприклад, в ядрах кісточок вишень, слив
Населенню щодо дій у надзвичайних ситуаціях увага!

Скачати 20.35 Kb.

Дата конвертації 21.04.2016 Розмір 20.35 Kb.

пам’ятка

населенню щодо дій у надзвичайних ситуаціях УВАГА!

Синильна кислота

Синильна кислота — прозора рі-дина. З водою синильна кислота змі-шується у всіх пропорціях, легко роз-чиняється у спиртах, бензині та інших розчинниках. У природі вона зустріча-ється в рослинах, наприклад, в ядрах кісточок вишень, слив. Синильна кис-лота має присмак гіркого мигдалю.

Використовують синильну кис-лоту для одержання амінокислоти та різних речовин, наприклад, акрило-нітрилу, які необхідні при вироб-ництві пластмас, а також як фумигант — засіб боротьби із шкідниками сіль-ського господарства.

Можливі шляхи отруєння синильною кислотою: вдихання па-ри, проникнення через шкіру, прий-мання безпосередньо в середину.

При легкій формі отруєння відчувається металевий присмак, сла-бість. При тяжкій формі отруєння – головний біль, шум у вухах, болі в серці і, можливо, — смерть.

Перша медична допомога при отруєнні синильною кислотою: по-терпілому в отруєній атмосфері одя-гнути протигаз, дати антидот (амі-нітрит) і вивести з зони зараження. Якщо стан потерпілого залишається тяжким, то через 5 хвилин дають повторно антидот. Захист органів ди-хання від синильної кислоти забез-печують фільтруючі та ізолюючі про-тигази. Наявність синильної кислоти в повітрі можна визначити приладами хімічної розвідки.

Метан

Метан (болотний газ) — в сумі-ші з повітрям вибухає (часто спри-чиняє катастрофи в шахтах і побуті).

У промисловості метан викори-стовується як паливо, для одержання ацетилену, а також для виробництва оксиду вуглецю, сажі, синильної кислоти та інших речовин.

Роль метану як джерела отруєння невелика порівняно з його вибухонебезпекою.

Отруєння метаном часто спостерігаються в кам’яновугільних шахтах. У випадку сильного отруєння — можливі смертельні випадки.

Перші ознаки отруєння зумовлюють збільшення частоти пульсу, частоти дихання. Суміш 80 % метану і 20 % вуглекислого газу викликає головний біль.

При отруєнні метаном у людей спостерігаються блювання, головний біль, слабість, понижений тиск.

При наданні першої медичної допомоги треба вивести потерпілого із небезпечної зони. У разі порушення частоти дихання давати кисень, при повній відсутності дихання розпочати штучне дихання.

Для захисту органів дихання використовують респіратори марки СК-4, «Урал -1М». При виході із небезпечної зони використовують фільтрувальні маски.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, НКП міста

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий