Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3, крок-б и крок

Ення температури тіла до 37,6oC, набряклість та біль у правому колінному суглобі зі значним обмеженням рухів. Під час пункції суглоба було вилучено 50 мл гнійної рідини, яка містила велику кількість лейкоцитів
Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3, крок-б и крок

Скачати 1.25 Mb.

Сторінка 1/5 Дата конвертації 21.04.2016 Розмір 1.25 Mb.

  1   2   3   4   5

—— Материалы взяты с сайта http://KrokTest.org.ua——

Все материалы для подготовки к экзаменам КРОК-1, КРОК-2, КРОК-3, КРОК-Б и КРОК-М

Крок 3. Загальна лікарська підготовка-2010

1 Чоловік 50-ти років надійшов до лікарні зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,6oC, набряклість та біль у правому колінному суглобі зі значним обмеженням рухів. Під час пункції суглоба було вилучено 50 мл гнійної рідини, яка містила велику кількість лейкоцитів, і в якій були відсутні мікроорганізми та кристали. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ревматоїдний артрит

B. Бактеріальна інфекція

C. Хвороба Рейтера

D. Пірофосфатна артропатія

E. Подагра
2 Хворий 43-х років, що страждає на епілепсію, надійшов до приймального відділення в стані епілептичного статусу. Введення бензодіазепінів неефективне. Після проведення люмбальної пункції судоми зберігаються. Яка подальша тактика ведення хворого?

A. Проведення наркозу з введенням міорелаксантів

B. Інгаляція кисню через носові катетери

C. Введення барбітуратів

D. Дегідратаційна терапія

E. Повторне введення бензодіазепінів
3 Хворого 70-ти років турбує наростаючий з ночі головний біль, внутрішнє збудження, запаморочення при намаганні вставати, повернутись на бік. Нудота, серцебиття, поліурія. АТ- 200/100 мм рт.ст., який зазвичай коливається в межах 140-170/80-90 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гіперглікемічна кома

B. Неускладнений гіпертензивний криз

C. Гіпоглікемічна кома

D. Ускладнений церебральний криз

E. Гострий розлад мозкового кровообігу

4 Хвора 55-ти років лікувалася з приводу тромбофлебіту вен ніг. Через декілька днів раптово з’явився біль у грудній клітці, підвищення температури тіла; короткочасно знепритомніла. У легенях — притуплення перкуторного звуку з правого боку нижче кута лопатки, невелика кількість вологих хрипів. Рентгенографія: у нижній частці правої легені наявна клиноподібна тінь. Яке ускладнення виникло в хворої?

A. Пневмоторакс

B. Інфаркт-пневмонія

C. Інфаркт селезінки

D. Бронхолегенева кровотеча

E. Інфаркт міокарда
5 Хворий 60-ти років скаржиться на сильний біль у правій гомілці розпираючого характеру, підвищення температури тіла до 38oC. Об’єктивно: шкіра гомілки набрякла, гіперемована, під час пальпації різко болісна у ділянці гомілкових м’язів. Захворювання прогресує протягом 5 діб. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Післятромбофлебітичний синдром

B. Тромбофлебіт підшкірних вен правої гомілки

C. Гострий флеботромбоз глибоких вен правої гомілки

D. Облітеруючий атеросклероз судин правої нижньої кінцівки

E. Бешихове запалення правої гомілки
6 Через годину після перебування в зоні високого радіаційного ураження до клініки був доставлений хворий 36-ти років з скаргами на багаторазове блювання, біль у животі, озноб, підвищення температури тіла, артеріальну гіпотензію. На 5-й день після опромінення приєдналися явища ентериту, динамічної кишкової непрохідності, виразковий стоматит, некроз слизової оболонки порожнини рота. Яка найбільш вірогідна форма гострої променевої хвороби зумовлює таку картину?

A. Церебральна

B. Токсемічна

C. Блискавична

D. Кістковомозкова

E. Кишкова
7 Хворий 38-ми років, робітник автосервісу, доставлений до клініки в стані коми III ступеня. Об’єктивно: клонічні судоми, неконтрольоване сечовиділення. Розлади дихання за типом Чейна-Стокса, тахікардія, червоний колір обличчя та слизових оболонок. Якою речовиною отруївся хворий?

A. Чадний газ

B. Тетраетилсвинець

C. Пари бензину

D. Пари дихлоретану

E. Пари ртуті
8 Дитина народилася від другої вагітності доношеною з масою тіла 3400 г. Вагітність та пологи без особливостей. На кінець першої доби з’явилася жовтяниця шкіри. У крові: білірубін — 65 мкмоль/л, ер.- 2,1*1012/л. Печінка виступає з під ребра на 2 см. Які дослідження необхідно провести для встановлення діагнозу?

A. Визначити групу крові та резус-фактор матері, погодинний приріст білірубіну в динаміці

B. Визначити групу крові та резус-фактор дитини, погодинний приріст білірубіну в динаміці

C. Погодинний приріст білірубіну в динаміці

D. Загальний аналіз крові та погодинний приріст білірубіну в динаміці

E. Визначити групу крові та резус-фактор матері і дитини, погодинний приріст білірубіну в динаміці
9 До приймального відділення мобільного шпиталю державної служби медицини катастроф з місця аварії на хімічному заводі надійшов потерпілий. Скаржиться на погіршення зору, головний біль, загальну слабкість, відчуття нестачі повітря. Об’єктивно: ціаноз слизових, міоз, фібрилярні посмикування окремих мімічних м’язів. У легенях вислуховується жорстке везикулярне дихання, незвучні сухі хрипи. З боку серцево-судинної системи — брадикардія, гіпотонія до 80/50 мм рт.ст. Який антидот слід ввести потерпілому?

A. 3% розчин нітриту натрію внутрішньовенно

B. 10% розчин етилового спирту на 5% розчині глюкози внутрішньовенно

C. 0,1% розчин атропіну підшкірно

D. 30% розчин етилового спирту всередину

E. 5% розчин унітіолу внутрішньом’язево
10 У хворого з зупинкою серця необхідно застосувати фармакологічні препарати, які сприяють підвищенню життєздатності мозку. Який з нижче перерахованих засобів найбільш доцільно застосувати в даному випадку?

A. Дексазон

B. Калію хлорид

C. Кальцію хлорид

D. Оксибутират натрію

E. Строфантин
11 Дитина народилася в терміні 39 тижнів з масою 3500 г, довжиною 54 см. Загальний стан при народженні середньої важкості. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині — 5 балів. Тяжкість стану обумовлена гострою асфіксією. Після надання первинної реанімаційної допомоги з’явилося самостійне дихання, ЧСС- 110/хв, спостерігається акроціаноз. Яка подальша тактика лікаря?

A. Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів

B. Допоміжна вентиляція легень

C. Штучний масаж серця

D. Додаткова оксигенація

E. Інтубація трахеї
12 Хлопчик 10-ти років одержав негативну оцінку на уроці. Скаржиться на неприємні відчуття в ділянці серця, нудоту, озноб, головний біль. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, відзначається пульсація шийних вен. Серцеві тони посилені, ЧСС- 220/хв, АТ- 130/70 мм рт.ст. Яка найбільш вірогідна причина такого стану дитини?

A. Пароксизмальна тахікардія

B. Симпато-адреналовий криз

C. Гостра гіпоглікемія

D. Гіпертензивний криз

E. Стенокардія

13 Хворий 46-ти років, що надійшов до відділення інтенсивної терапії з приводу інфаркту міокарда, раптом зблід, знепритомнів, дихання стало аритмічним. На екрані кардіомонітору з’явилися деформовані, регулярні, розширені шлуночкові комплекси, що нагадують зубці пилки; ЧСС- 260/хв. Які перші дії лікаря?

A. Електрична синхронізована дефібриляція

B. Викликати техніка

C. В/в введення аденозину

D. Непрямий масаж серця

E. Електрична несинхронізована дефібриляція
14 Хворий 22-х років доставлений до лікарні бригадою швидкої допомоги. Об’єктивно: стан важкий, свідомість сплутана. Шкіра суха, запах ацетону в видихуваному повітрі. Рs- 115/мин, ритмічний. АТ- 95/65 мм рт.ст., тони серця приглушені. Дихання шумне, типу Куссмауля. Живіт м’який, печінка +2 см. Який найбільш інформативний показник для уточнення генезу коми?

A. Білірубін крові

B. АДГ крові

C. Креатинін крові

D. Цукор крові

E. рН крові
15 Чоловік 48-ми років доставлений до реанімаційного відділення в коматозному стані. Об’єктивно: шкірні покриви сухі, тургор шкіри знижений. Запах ацетону у видихуваному повітрі не визначається. АТ- 85/50 мм рт.ст, Ps- 110/хв, слабкого наповнення та напруження. Лабораторно визначається висока глюкозурія без ацетонурії, гіперглікемія без кетонового ацидозу. Які засоби показані для виведення хворого з коматозного стану?

A. Призначення великих доз інсуліну

B. Призначення пероральних цукровознижуючих засобів

C. Регідратація ізотонічними розчинами хлористого натрію

D. Введення гіперосмолярних розчинів для стабілізації артеріального тиску

E. Вилуження гідрокарбонатом натрію

16 Дитина народилася в машині швидкої допомоги на шляху до пологового будинку. У новонародженого відсутнє спонтанне дихання після погладжування шкіри уздовж хребта. Які подальші дії?

A. Поплескати по сідницях

B. Поплескати по п’яті

C. Повторювати погладжування

D. Дати кисень

E. Почати штучну вентиляцію легень
17 Хворий 46-ти років, зоотехнік, скаржиться на підвищення to до 39oC впродовж 2-х тижнів, озноб, значну пітливість, біль у м’язах та суглобах. Об’єктивно: гепатоспленомегалія, збільшення лімфовузлів, проба Бюрне — 6,5 см. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Бруцельоз

B. Ревматоїдний поліартрит

C. Інфекційний мононуклеоз

D. Псевдотуберкульоз

E. Лімфогранулематоз
18 Студент 19-ти років скаржиться на сухий кашель, дряпання в горлі, підвищення температури тіла до 38,1oC. За порадою друга приймав ампіцилін. Через 2 дні після початку захворювання з’явилася висипка по всьому тілу, рожевого кольору, 1 см у діаметрі, дещо припіднята. Який НАЙМЕНШ вірогідний діагноз?

A. Менінгококцемія

B. Медикаментозний дерматит

C. Кір

D. Мононуклеоз

E.
19 Хворий 62-х років з інсулінозалежним типом цукрового діабету та ожирінням IV ступеня, на 2-гу добу після операції з приводу гострого холециститу, знепритомнів; розвинулася олігурія. Об’єктивно: шкіра бліда, суха. Натрій плазми — 160 ммоль/л, глюкоза крові — 25 ммоль/л, осмолярність плазми — 435 мкмоль/л. Яка причина термінального стану?

A. Гіперосмолярна кома

B. Гіперглікемічна кома

C. Печінкова недостатність

D. Порушення мозкового кровообігу

E. Легенева емболія
20 Хворий 52-х років госпіталізований з діагнозом кишкова непрохідність. Протягом останньої доби неодноразово спостерігалась блювота. Виражені ознаки гіповолемії. Тургор шкіри знижений, очні яблука запалі, периферичні вени не контуруються. АТ- 90/40 мм рт.ст., Ps- 100/хв. Який стартовий розчин слід обрати для проведення інфузійної терапії?

A. Рефортан

B. 20% розчин глюкози

C. Розчин Рінгера

D. Сорбілакт

E. Неогемодез
21 Студентка 19-ти років після зґвалтування доставлена до психіатричної лікарні в стані мовного та рухового збудження; голосить, рве на собі одежу. Який препарат доцільно призначити в цьому випадку?

A. Розчин магнію сульфату 25% — 5 мл

B. Розчин ноотропілу 20% — 5 мл

C. Розчин сибазону 0,5% — 2 мл

D. Розчин амітриптиліну 1% — 1 мл

E. Розчин димедролу 1% — 2 мл
22 У хворого 70-ти років діагностовано доброякісну гіперплазію передміхурової залози. Виникла гостра затримка сечі, катетеризація сечового міхура уретральним катетером безуспішна. У чому буде полягати невідкладна допомога?

A. Провести надлобкову пункцію сечового міхура

B. Призначити антибіотики широкого спектру дії

C. Ввести спазмолітики та знеболювальні

D. Динамічне спостереження протягом доби

E. Ввести спазмолітики та повторно катетеризувати еластичним катетером
23 До приймального відділення був доставлений хворий з бульозною формою бешихи. Лікування в амбулаторних умовах неефективне. Хворіє дві доби. Якою повинна бути тактика в даному випадку?

A. Подальше лікування в амбулаторних умовах

B. Госпіталізація до травматологічного відділення

C. Лікування в терапевтичному стаціонарі

D. Госпіталізація до інфекційного відділення

E. Лікування в спеціалізованому відділенні гнійної хірургії
24 Жінка 32-х років користувалася несправним електроприладом. Раптом впала, знепритомніла, були судоми. Які порушення серцевого ритму, найбільш вірогідно, будуть зафіксовані на електрокардіограмі?

A. Пароксизмальна тахікардія

B. Асистолія

C. Атріовентрикулярна блокада

D. Фібриляція шлуночків

E. Електромеханічна дисоціація шлуночків
25 На МПП доставлений уражений з вогнища застосування хімічної зброї. Об’єктивно: непритомний, тоніко-клонічні судоми, мідріаз, екзофтальм, шкірні покриви рожеві. Який антидот необхідно ввести на даному етапі ураженому?

A. Ізонітрозин

B. Антиціан

C. Атропіну сульфат

D. Дипіроксим

E. Унітіол
26 До лікаря звернувся хворий з колото-різаною раною IV міжребір’я з правого боку, з характерним «ляпаючим» звуком під час дихання. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, ціаноз слизових оболонок, холодний піт. ЧДР- 38/хв, Ps- 132/хв, АТ- 95/60 мм рт.ст. Міжреберні проміжки згладжені. Живіт м’який, безболісний. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Закритий пневмоторакс

B. Поранення плевральної порожнини

C. Відкрите поранення лівої легені

D. Поранення легені, гемоторакс

E. Відкрите поранення лівої легені, клапанний пневмоторакс
27 Потерпілий був збитий автомашиною. У верхній третині лівого стегна рана 4х10 см, з якої виступає уламок кістки, значна варусна деформація стегна. Виберіть оптимальний метод іммобілізації:

A. Три драбинчасті шини

B. Шини Дітеріхса та Крамера

C. Шина Дітеріхса

D. Дві драбинчасті шини

E. Шина Томаса
28 Хворий 66-ти років надійшов до приймального відділення зі скаргами на стискаючий біль за грудниною, що не усувається прийомом нітрогліцерину. Об’єктивно: серцева діяльність ритмічна, 32/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст. Раптово хворий знепритомнів, з’явився ціаноз. Тони серця не вислуховуються, артеріальний тиск не визначається. На кардіомоніторі — передсердні зубці P, шлуночкові комплекси відсутні. Яка тактика лікаря?

A. Дефібриляція

B. Введення адреналіну в/в

C. Введення лідокаїну в/в

D. Введення хлориду кальцію в/в

E. Введення новокаїнаміду в/в
29 Хворий 37-ми років впав на вулиці на лікоть. Скаржиться на різкий біль та набряк ліктьового суглоба. Об’єктивно: рука напіврозігнута в ліктьовому суглобі і хворий підтримує її здоровою рукою. Ліктьовий суглоб набряклий, з синцем від крововиливу в тканини, контури його згладжені. Пальпаторно визначається локальний біль, щілина в зоні ліктьового відростка. Пасивні рухи різко збільшують біль, а активне розгинання обмежене та болюче. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Вивих передпліччя

B. Перелом ліктьового відростка

C. Забій ліктьового суглоба

D. Перелом голівки променевої кістки

E. Артрит ліктьового суглоба
30 До приймального відділення лікарні доставлено хлопчика, якого півгодини тому вкусила гадюка. Потерпілий скаржиться на біль у правій гомілці, сонливість, кволість. У нижній третині гомілки є дві невеличкі ранки з вираженим набряком навколо та синцями навкруги ранок. Які маніпуляції НЕ МОЖНА виконувати потерпілому при наданні невідкладної допомоги?

A. Виконувати циркулярну новокаїнову блокаду кінцівки

B. Накладати артеріальний джгут

C. Накладати венозний джгут

D. Вводити полівалентну протизміїну сироватку

E. Надавати спокій кінцівці
31 Хворий 42-х років, геолог, впродовж 2-х місяців до хвороби був у степах Астраханського краю. Захворів гостро, на 8-й день після повернення додому. Об’єктивно: to- 40oC, головний біль, блювання, озноб. Температура наростає, з’явилася слабкість, задишка. Серцеві тони приглушені, Рs- 110/хв., язик «крейдяний». На шкірі правої гомілки різко болюча виразка розміром 2-3 см, вкрита темним струпом. У правій пахвинній ділянці різко болючий лімфатичний вузол, нерухомий. Яке захворювання необхідно запідозрити?

A. Чума

B. Туляремія

C. Сибірська виразка

D. Висипний тиф

E. Флегмона правої гомілки
32 Хворий 35-ти років надійшов до стаціонару після отруєння сулемою з скаргами на головний біль, нудоту, блювання, загальну слабкість. Об’єктивно: Ps- 110/хв, ритмічний. АТ- 100/70 мм рт.ст. У крові: креатинін — 410 мкмоль/л, сечовина — 30,4 ммоль/л. У сечі: велика кількість еритроцитів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Печінкова недостатність

B. Гострий панкреатит

C. Гостра ниркова недостатність

D. Надниркова недостатність

E. Інфекційно токсичний шок
33 До клініки доставлений авіамеханік, який напередодні вживав алкоголь, зі скаргами на відчуття «волосся в роті». Об’єктивно: збуджений, через деякий час з’явилися тоніко-клонічні судоми; менінгеальні знаки відсутні. М’язова атонія, арефлексія. У крові: збільшений вміст свинцю, сліди алкоголю. Який генез судомного синдрому?

A. Інтоксикація тетраетилсвинцем

B. Інтоксикація метиловим спиртом

C. Інтоксикація хлорорганічними сполуками

D. Інтоксикація трикрезилфосфатом

E. Інтоксикація етиловим спиртом
34 Хворий 32-х років став вночі збудженим, вибіг на вулицю в пошуках прибульців, які «все винесли з дому». Відчуває страх, розгублений. Протягом тижня до початку хвороби вживав спиртне до 1 літра на добу. Об’єктивно: дезорієнтований у місці та часі. АТ- 130/90 мм рт.ст. Яку групу препаратів необхідно застосовувати для усунення цього стану?

A. Нейролептики

B. Протипароксизмальні

C. Транквілізатори

D. -блокатори

E. Наркотики
35 Хворий 22-х років доставлений до лікарні зі скаргами на задишку, ядуху, сухий кашель. Стан погіршився 2 доби тому. За останні 12 годин користувався беротеком близько 50 разів. Об’єктивно: ЧДР- 30/хв, дистанційні хрипи. Обличчя ціанотичне. У легенях вислуховуються ділянки «німої легені». Чим ускладнився перебіг бронхіальної астми?

A. Ателектаз легень

B. Ексудативний плеврит

C. Астматичний статус І стадії

D. Астматичний статус ІІ стадії

E. Астматичний статус ІІІ стадії
36 Студентка, що вперше прийшла до анатомічної зали, раптово відчула дзвін у вухах, запаморочення, загальну слабкість, похолодання та оніміння рук і ніг. Знепритомніла. Об’єктивно: Ps- 92/хв, ритмічний, слабкого наповнення. ЧДР- 12/хв. Зіниці розширені, реакція на світло збережена. Сухожилкові рефлекси не змінені. Яка причина непритомності?

A. Зомління

B. Колапс

C. Шок

D. Порушення мозкового кровообігу

E. Епілепсія
37 З вогнища хімічного ураження, утвореного зарином, до МПП доставлено ураженого. Відзначаються напади ядухи за типом бронхіальної астми, фібрилярні посмикування жувальних м’язів. Який антидот необхідно ввести ураженому разом з атропіном на даному етапі медичної евакуації?

A. Амілнітрит

B. Унітіол

C. Дипіроксим

D. Тіосульфат натрію

E. Антиціан
38 Сімейного лікаря викликали до хворого 18-ти років, що страждає на аддісонову хворобу. Тиждень тому хворів на грип з важким перебігом. Скаржиться на різку слабкість, нудоту, блювання, біль у животі, пронос. Приймає систематично 5 мг преднізолону на добу. Об’єктивно: Ps- 120/хв, ритмічний, АТ- 70/40 мм рт.ст. Яка подальша тактика ведення хворого?

A. Введення церукала 2,0 мл в/в

B. Термінова госпіталізація до ендокринологічного відділення

C. Збільшення добової дози преднізолону до 15 мг

D. Введення преднізолону 30 мг в/м

E. Термінова госпіталізація до гастроентерологічного відділення
39 Хвора 65-ти років хворіє на церебральний атеросклероз. Прокинувшись вранці, відзначила, що порушилася мова, з’явилися поперхування під час ковтання, хиткість; зникла чутливість у лівій руці. Об’єктивно: правобічний парез м’якого піднебіння, голосової зв’язки, міоз, птоз, енофтальм з правого боку, гемігіпоалгезія зліва. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Субарахноїдальний крововилив

B. Паренхіматозний крововилив

C. Ішемічний інсульт

D. Пухлина головного мозку

E. Інфаркт міокарда
40 Травмований мотоцикліст лежить на проїжджій частині дороги. Ліве стегно його деформоване в нижній третині, через зовнішню рану фонтанує кров. Де і який кровоспинний джгут необхідно застосувати?

A. Артеріальний джгут на верхню третину стегна

B. Артеріальний джгут безпосередньо над раною

C. Артеріальний джгут на середню третину стегна

D. Венозний джгут на верхню третину гомілки

E. Венозний джгут безпосередньо над раною
41 У немовляти 6-ти місяців протягом 3-х днів спостерігаються профузна діарея, зменшення маси тіла на 10%, ознаки значного зневоднення та гіповолемії. З якого препарату необхідно розпочинати терапію?

  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий