Лікувальна справа та педіатрія

С, біль у м’язах, слабкість, припухлість під пахвою справа. Захворів гостро. Об’єктивно: гіперемія обличчя, ін’єкція склер, гепатоспленомегалія, збільшення розмірів лімфовузла 3х2 см в пахвовій ямці з чіткими контурами, малоболючого
Лікувальна справа та педіатрія

Скачати 289.12 Kb.

Дата конвертації 19.04.2016 Розмір 289.12 Kb. КРОК 3 “Лікувальна справа та педіатрія”

Інфекційний профільItemText DistrA DistrB DistrC DistrD DistrE

Хворий А. 26 р., працівник ферми де розводять нутрії, скаржиться на головний біль, підвищення температури до 39?С, біль у м’язах, слабкість, припухлість під пахвою справа. Захворів гостро. Об’єктивно: гіперемія обличчя, ін’єкція склер, гепатоспленомегалія, збільшення розмірів лімфовузла 3х2 см в пахвовій ямці з чіткими контурами, малоболючого, незміненою над ним шкірою. Найбільш вірогідний діагноз? * Туляремія, бубонна форма Чума, бубонна форма Доброякісний лімфоретикульоз Лімфосаркома Гнійний лімфаденіт
У робітника скотобойні, на передпліччі пустула темного кольору на фоні набряку та гіперемії. Скаржиться на свербіж і печію в цьому місті, болісність відсутня. Підозра на сибірку. Яке лабораторне обстеження підтвердить діагноз? ? Бактеріологічний висів зі змісту пустули Серологічне обстеження Загальний аналіз крові Рентгенограма передпліччя Аналіз сечі
Захворілий відмітив через місяць в місті укусу тхо-ра почервоніння та набряклість. За день до цього виникло почуття незрозумілого непокою, нудьги. На 3-й день температура 38(С, спастичні судоми, особливо при спробі ковтати воду. Став збудженим, хвилювання викликає приступ судом. Вкажіть вірогідний діагноз *Сказ Отруєння атропіном Істерія Енцефаліт Правець
Хворий, 20 років, поступив в інфекційне відділення зі скаргами на часті блювання, водянисті випорожнення, зниження температури тіла, сухість в ротовій порожнині. До захворювання маса тіла хворого становила 65 кг, при зваженні в інфекційному стаціонарі – 58 кг. Яку ступінь зневоднювання організму хворого необхідно встановити? * Дегідратація 4-ї ступені. Дегідратація 2-ї ступені Дегідратація 3-ї ступені Дегідратація 1-ї ступні Зневоднення організму хворого не має.
Через 2 дні після госпіталізації стан хворого з вірусним гепатитом В значно погіршився – пропав апетит до повної анорексії, значно наросла жовтяниця, з”явилося різка біль у правому підребір”ї, зменьшилися розміри печінки, з”явилися носові кровотечі, порушився сон.Розвиток якого ускладнення захворювання необхідно запідозріти у хворого? *Гостру печінкову недостатність. Гіповолемічний шок. Гостру ниркову недостатність. Розвиток хронічного гепатиту. Інфекційно-токсичний шок.
У хворого, 30 років, з ознаками харчової токсикоінфекції (підвищення температури, блювання, дворазовий рідинний стул) погіршився зір, з”явилися туман, сітка перед очима. Об”єктивно – птоз, анізокорія, вертикальний ністагм. Розвиток якого захворювання найбільш ймовірний ? *Ботулізму. Гострої харчової токсикоінфекції. Сальмонельозу. Холери. Менінгококової інфекції.
Хвора, 25 років, захворіла раптово коли появилися підвищення температури тіла до 39 С, нежить, значні головні болі з тошнотою та висипами на нижніх кінцівках і тулубі. Об”єктивно: шкіра бліда, свідомість неясна, на шкірі тулубу та нижніх кінцівок багато геморагічних висипів неправільної форми. Менінгіальні знаки негативні. Що повинен запідозрити лікар в першу чергу? *Менінгококцемію. Черевний тиф. Висипний тиф. Лептоспіроз. Кліщовий енцефаліт.
Хворий, 40 років, захворів через 2 місяці після повернення з Індії, підвищилася температура тіла до 38 С, з”явилися симптоми інтоксикації. Об”єктивно: блідість шкіри, збільшени розміри печінки та селезінки. Які лабораторні дослідження необхідно провести в першу чергу? *Клінічний аналіз крові, мікроскопію мазків та “товстої” каплі крові. Клінічний аналіз крові. Дослідження гемокультури. Дослідження копрокультури. РПГА з малярійними діагностикумами.
Лікар швидкої допомоги виявив у дорослого хворого гостру кишкову інфекцію (сальмонельоз?) зі значним спупенем обезводнювання організму та продовжуючими блюванням та проносами. Які розчини необхідно терміново вводити хворому парантерально? * Квартасоль, трисоль, дісоль. Реосорбілат. 5% розчин глюкози. Неогемодез. Реополіглюкін.
Під наглюдом дільничого лікаря знаходиться на діспансерному нагляді чоловік, 42 років, який місяць тому перехворів на черевний тиф. Яке найбільш достовірне дослідження необхідно провести для виключення бактеріоносійства? * Дуоденальне зондування з бактеріологічним дослідженням жовчі. Клінічний аналіз крові. Бактеріологічне дослідження сечі. Бактеріологічне дослідження фекалій. Бактеріологічне дослідження крові.
Хвора К, 16 років захворіла 2 доби назад гостро – загальні симптоми інтоксикації, підвищення температури тіла до 37,5С, погіршився апетит, з”явилася важкість в правому підребір”ї. Місяць тому була в контакті з хворими на вірусний гепатит А. Об”єктивно: жовтяниці склер та шкіри немає, печінка збільшена на 2 см. Сеча насищена. Які біохімічні показники необхідно визначити для підтвердження безжовтяничної форми гепатиту? * Аланінамінотрансферазу, тимолову пробу. Загальний білірубін та його фракції. Електроліти К та Nа. Холестерін. Кислу та лужну фосфотази.
Хворого, 20 років турбуе слабкість жовтяничний окрас шкіри та склер, зниження апетиту, періодичні болі в правому педребір”ї. Об”єктивно: жовтяниця склер та шкіри, печінка збільшена на 3 см, чутлива при пальпації. Хворий зловживає наркотичними препаратами. При лабораторному досліджені в крові виявлені Hbs Ag та анти- Hbc ІgM. Який ймовірний діагноз хвороби? * Гострий вірусний гепатит В. Хронічний вірусний гепатит В. Гострий вірусний гепатит С. Хронічний вірусний гепатит С. Гострий вірусний гепатит А.
Хворий, 47 років, знаходиться на діспансерному нагляді в зв”язку з рецедивуючую бешихою правої гомільки. За остані 2 роки було 4 рецидиви хвороби. Якій препарат необхідно призначити для протирецедивного лікування бешихи? * Біцілін – 5 . Ампіцілін. Левоміцетін. Фуразолідон. Оксалинова мазь.
Зі школи було госпіталізовано для стаціонарного лікування 6 учнів з діагнозом вірусний гепатит А. Останнього хворого госпіталізовано тиждень тому назад. На протязі якого періоду необхідно проводити огляди школярів, які контактували з хворими? * Двох місяців. Шести місяців. Одного місяця. Одного року. Двох років.
Хвора, 20 років, захворіла через 2 години після вживання в їжу консервованої риби. Раптово з”явилися біль надчревній ділянці, нудота, неодноразове блювання та одноразовий рідинний стул, підвищилася температура тіла до 38 С, турбували слабкість, головні болі. Які першочергові лікарські заходи? * Промивання шлунку та кишечнику. Введення преднізолону. Введення еуфіліну. Проведення ректороманоскопії. УЗД органів живіту.
Домогосподиня дві доби назад при розробці риби поранила праву руку. Сьогодні в ділянці 2-3 пальців правої руки з”явилася відмежована від здорової шкіри ерітема з фіолетовим відтінком, набряк шкіри. В області ерітеми свербіння. Загальні симптоми інтоксикації незначні, температура тіла 37,3 С . В клінічному аналізі крові: лейкоцити – 8,6 х 10.9; ШОЕ — 11 мм/годн. Яку хворобу необхідно запідозріти? * Еризипілоїд. Панарицій. Флегмону. Сибірку. Бешиху.
Мисливець захворів гостро – підвищилася температура тіла до 39 С, швидко наросли симптоми загальної інтоксикації з”явилася біль у м”язах, особливо, литкових. Об”єктивно: гіперемія обличчя, коньюктивіт, склеріт, незначна жовтяниця склер та шкіри. Збільшени розміри печінки та селезінки. Хворий відмічає поступове зменьшення добового діурезу. Сімейний лікар запідозрив у хворого лептоспіроз. Яке ускладнення хвороби найбільш ймовірно ? * Ниркова недостатність. Набряк мозку. Інфекційно-токсичний шок. Печінкова енцефалопатія. Гіповолемічний шок.
Хворий, 41 року, займався полюванням на водяних пацюків. Захворів гостро з підвищення температури тіла до 39 С, швидкого наростання симптомів загальної інтоксикації. На другу добу в області лівої верхної кінцівки по ходу лімфатичних сосудин з”явилися два збільшених лімфовузли (4 х 3 см) з чіткими контурами та незначною болючістю шкіра над якими рухома без ознак набряку та запалення. Який найбільш ймовірний діагноз? * Туляремія, бубонна форма. Сибірка. Чума, бубонна форма Бешиха. Еризипелоїд.
Хворий, 30 років, госпіталізований в терапевтичне відділення на восьмий день постійної лихоманки. Об”єктивно: температура тіла 39,6 С, хворий адинамічний, загальмований, сонливий, значна блідість шкіри та слизових оболонок. Пульс 96 уд/хв, АТ — 100/60 мм.рт.ст.. Язик обкладено сіроватим нальотом з відбитками зубів. Живіт здутий, печінка та селезінка збільшені, бурчання в животі. Які додаткові дослідження слід виконати для уточнення діагнозу? * Бактеріологічне дослідження крові, сечі та фекалій. Аналіз мієлограми. РЗК з грипозним діагностикумом. Спитомозкову пункцію. Визначення маркерів вірусних гепатитів.
Хворий К., 43 років, захворів гостро – швидко зросла інтоксикація, гарячка до 39 С, з”явились біль у животі , нудота , блювання, перші два дні пронос до 3-х разів на добу. На 3-й день захворювання з”явився висип скарлатиноподібного характеру на бокових поверхнях тулубу, на згинальних поверхнях кінцівок, навколо великих суглобів та на шкірі кістей і ступнів, не різко виражена іктеричність склер. В крові – нейтрофільний лейкоцитоз, ШОЕ – 18 мм/год. Хворий вважає причиною захворювання вживання в іжу салату із свіжої капусти. Який специфічний метод діагностики данного захворювання необхідно призанчити в першу чергу? * РНГА з єрсиніозним діагностикумом. РЗК з рикетсіозним антигеном. Гемокультуру. Кров на НвсАg Реакція аглютинації з лптоспірозними діагностикумоми
Студента 22 років протягом останніх двох місяців турбує значна втомлюваність, підвищення температури тіла 37-38 С, профузний піт, схуднення. Об”єктивно: збільшені всі групи периферичних лімфовузлів, кандидоз ротової порожнини, герпетичні висипання на губах. В загальному аналізі крові: лейкоцитів — 3,3 х 10.9/л, ШОЕ 16 мм/годн. Який метод специфічної діагностики необхідно призначити в першу чергу?. * Виявлення антитіл в реакції ІФА до антигенів ВІЛ-інфекції. Пробу Бюрне. Визначення кількості Т-лімфоцитів. Бактеріологічне дослідження сечі та фекалії. Реакцію гальмування міграції лейкоцитів.
Під час лікування пацієнта С., 17 років, хворого на тропічну малярію, раптово з”явилися різкий озноб, підвищення температури тіла до 41 С, сонливість, жовтяниця склер та шкіри, набула темно-коричневого кольору сеча, з”явились незначні болі у верхніх відділах живота, зменьшився діурез; виявлена гіперазотемія. Яке ускладнення хвороби необхідно запідозрити? * Гемоглобінурійну гарячку. Інфекційно-токсичний шок. Розрив селезінки. Гіповолемічний шок. Печенкова енцефалопатія.
Дівчина 19 років захворіла гостро: нежить, кашель, болі в животі, температура 39,5 С. До третього дня катаральні явища зменьшились, температура 36,6 С. На четвертий день хвороби з”явилася слабкість в правій нозі. Об”єктивно: активні рухи в нозі відсутні, пасивні-болючі. М”язи стегна мляві, болючість по ходу нервових стовбурів. Колінний і ахіловий рефлекси на праві нозі не викликаються.В крові лейкоцитів 3,9 х 10.9/л, ШОЕ – 6 мм/годн. Якій попередній діагноз можливо установити? * Поліоміеліт, спінальна форма. Енцефаломіеліт. Клищовий енцефаліт. Менінгококовий менінгіт. Ботулізм.
У вагітної жінки Д., 24 років (вагітність 14 тижнів) до теперішньої вагітності були 2 рази викідні. При лабораторному обстеженні були встановлені неоноразові позитивно наростаючі серологічної реакції на токсоплазмоз. Які лікувальні препарати необхідно призначити? * Хлоридин. Левоміцетина-сукцінат натрія. Біцилін. Реаферон. Альбумін.
У хворого 40 років через 4 доби після дозіру теляти з”явилися 3 плями на руці, які за добу перетворилися на пустули з чорним дном, безболісні при дотику, з вінцем дочірніх везикул навколо. На руці та плечі безболісний значний набряк шкіри , температура тіла підвищилася до 40 С, пульс 110 уд./хв., АТ – 100/60 мм. рт.ст.. Обстеження на яку хворобу необхідно провести найпершим? * Сибірка. Бешха. Бруцельоз. Туляремія. Флегмона.
Хворий м., 48 років, ветеринарний лікар, протягом декількох місяців відмічає загальну слабкість, підвищення температури тіла до 37,2-37,4 С у другій половині дня, пітливість, біль в великих суглобах. Об”єктивно: незначна загальна лімфаденопатія, гепатоспленомегалія. Суглоби без помітних об”єктивних змін. У хворого запідозрено хронічний бруцельоз. Яке дослідження доцільно провести для підтвердження діагнозу? * Реакції Райта та Хаддельсона. Функціональні проби печінки. Люмінесцентну мікроскопію мазків крові. Ревматичні проби. Електролітний баланс сироватки ( К та Na)
Профісіональному учілищі значно зросла захворюваность на кір. Які протиепідемічний захід може зменьшити захворюванність на кір? * Ревакцінація серонегативних. Щодені лікарській огляд учнів. Дезінфекція в училищі. Ізоляція хворих. Кір [корь]
Хворий К., 37 років, другий день скаржиться на болі в горлі, підвищення температури тіла до 39 С, загальну слабкість, головний біль . При огляді: гіперемія та набряк мигдаликів, слизової оболонки ротоглотки, її ціаноз. Справа на мигдалині сірогрязний наліт, який виходить за дужки та язичок. Наліт шпателем зняти не можливо. Про яке захворювання треба думати? * Дифтерія ротоглотки. Інфекційний мононуклеоз. Ангіна Паратонзілярний абсцес Герпетичний стоматит.
У хворого на протязі 2-х днів спостерігались біль у горлі, субфебрильна температура. На 3-й день – температура 39?С, сильний головний біль, блювота, втратив свідомість. Обличчя гіперемійоване, набрякле. Виражена ригідність потиличних м’язів, позитивний симптом Керніга. АТ – 160/90 мм рт. ст. Які терапевтичні заходи слід провести на етапі госпіталізації? *Введення 10% розчину глюкози, глюкокортикостероїдів, лазиксу Введення строфантину, 5% розчину глюкози Внутрішньовенне введення сольових розчинів Введення лазиксу Введення еуфіліну, 10% розчину глюкози
У хворого на протязі 2-х днів спостерігається сильний головний біль, висока лихоманка, двічі була блювота. На 3-й день втратив свідомість. При огляді: свідомість на рівні коми І ступеню. Виражений менінгеальний синдром. Повторні клоніко-тонічні судоми. АТ – 170/100 мм рт. ст., тахікардія, тахіпное. Які препарати терміново слід ввести перш ніж транспортувати хворого в стаціонар? *Оксибутират натрію Анальгін, димедрол Еуфілін 25% розчин сірчанокислої магнезії Реополіглюкін
У хворого, який знаходиться на лікуванні з приводу гострого вірусного гепатиту В, на третій день жовтяничного періоду стан погіршився: значно зросли жовтяниця, слабкість, спостерігалась блювота. Язик сухий. Край печінки на рівні реберної дуги. Які лабораторні показники свідчать про тяжкий перебіг хвороби? *Зниження протромбінового індексу Підвищення аланінамінотрансферази Підвищення прямої фракції білірубіну Зниження лужної фосфатази Підвищення тимолової проби
Жителька сільської місцевості, 68 років, захворіла гостро: підвищилась температура до 39?C, спостерігався сильний головний біль, згодом – сухий кашель. При огляді на 5-й день трохи збуджена, обличчя, склери гіперемійовані, язик сухий, тремтить, відхиляється вбік. На шкірі грудної клітки, кон’юнктиві розеольозно-петехіальний висип. В легенях поодинокі сухі хрипи. Збільшена печінка, тахікардія, гіпотонія. Яке захворювання є найбільш вірогідним? *Висипний тиф (хвороба Бриля) Бронхопневмонія. Туберкульоз легенів Черевний тиф Менінгококцемія
У хворого 43 років через 5 днів після купання в річці виникли озноб, підвищилась температура до 38?С, з’явились болі в попереку та литкових м’язах, з 3-го дня хвороби сеча стала темною. На 4-й день температура 39,4?С, шкіра, склери іктерічні; обличчя гіперемійоване, ін’єкція судин та крововиливи на склерах. АТ 100/70 мм рт. ст. Печінка + 3 см, діурез 300 мл. Які лабораторні аналізи слід призначити в цьому випадку? *Реакція аглютинації-лізису лептоспір Визначення анти HAV IgM Гемокультура Обзорна рентгенограма нирок Реакція Відаля
В наметовому містечку серед біженців зареєстровано 2 випадки захворювання на висипний тиф. При медичному огляді у багатьох біженців виявлена наявність головного та платтяного педикульозу. Які заходи слід провести по упередженню повторних випадків захворювання? *Гігієнічне миття, дезинсекція волосся, одежі, постільних приналежностей Дезинфекція приміщення та майна Гігієнічні заходи Вакцинація біженців Антибіотикопрофілактика
Сімейний лікар оглядає на дому хворого, у якого на протязі 3-х днів спостерігається сухий болючий кашель, хрипкість голосу, сьогодні з’явилась задишка. Хворий збуджений, намагається сидіти. Температура 37,3?С, періоральний ціаноз, роздування крил носа, стрідорозне дихання. Слизові оболонки ротоглотки злегка гіперемійовані. Викликана “швидка допомога”. Які терапевтичні заходи може провести сімейний лікар? *Провітрювання та зволоження повітря в приміщенні, введення седуксену Антибіотики Введення еуфіліну Полоскання горла Гарячий чай
Хворий 20 років, захворів сьогодні гостро: температура підвищилась до 38,9?С. Скаржиться на головний біль, дертя в горлі. Батьки хворіють на грип. Обличчя хворого, склери та слизові оболонки зіву гіперемійовані. В легенях жорстке дихання. Тахікардія. Яке лікування в домашніх умовах буде найбільш доцільним? *Ремантадин, парацетамол Анальгін, димедрол Ацикловір, парацетамол Аскорбінова кислота, гарячий чай 0,25% оксолінова мазь у ніс
Хворий 23 років надійшов до стаціонару на 2-й день хвороби в тяжкому стані із скаргами на головний біль, біль у м’язах та суглобах. На шкірі кінцівок, тулуба, сідниць спостерігалась геморагічна висипка у вигляді петехій та екхімозів. Ціаноз. ЧД – 24/хв., пульс – 120 уд./хв., АТ – 80/40 мм рт. ст. Які з терапевтичних заходів найбільш доцільні в даному випадку? *Левоміцетин-сукцинат, інфузійна терапія, глюкокортикостероїди Пеніцилін, інфузійна терапія, глюкокортікостероїди Інфузійна терапія, лазикс Пеніцилін, інфузійна терапія Свіжозаморожена плазма, вікасол
У хворої 57 років після повернення з Непалу виникли часті водянисті випорожнення, значна слабкість. На другий день температура 36,7?С, шкіра бліда. Язик сухий. Живіт трохи здутий, гурчить, безболісний. Пульс 100 уд./хв., АТ – 90/60 мм рт. ст. Періодично тонічні судоми в литкових м’язах. Під час огляду блювота “фонтаном”. Яка патогенетична терапія буде доречна в даному випадку? *Внутрішньовенне введення розчинів “Трисоль”, “Квартасоль”. Пероральна регідратація Внутрішньовенне введення фізіологічного розчину Внутрішньовенне введення реополіглюкіну та 5% розчину глюкози Пероральна регідратація та гемодез внутрішньовенно
До сімейного лікаря звернувся військовослужбовець, який прибув у відпустку з Сьєра-Леоне. Хворіє 3 доби. При огляді: температура 39,3?С, ознаки ерозивного фарингіту, гіперемія обличчя, кон’юнктив. Підозрюється гарячка Ласса. Які протиепідемічні заходи слід здійснити в осередку? *Захисний костюм для медперсоналу, дератизація, дезінфекція, ізоляція хворого Вакцинація контактних, ізоляція хворого Екстрена антибіотикопрофілактика Дезінфекція, дезінсекція Антибіотикопрофілактика, дезінфекція
В селі Б. на протязі 3-х діб зареєстровано 6 випадків захворювання на холеру. Як показали епідеміологічні обстеження і лабораторні дослідження, джерелом ураження холерою була питна вода. При проведенні профілактичних заходів які контингенти населення підлягають першочерговому лабораторному обстеженню? *З дисфункцією шлунково-кишкового тракту Все населення Ті, хто вживав сиру воду Ті, хто спілкувався з хворими Дитяче населення
В гуртожитку, де проживають іноземні громадяни, виявлено хворого з підозрою на легеневу форму чуми. Хворий госпіталізований в інфекційну лікарню. Які засоби екстреної профілактики треба провести в гуртожитку? *Антибіотикопрофілактика Призначення бактеріофагу Вакцинація Введення донорського імуноглобуліну Вакцинація та введення донорського імуноглобуліну
У 34-річного фермера на пальцях правої руки з’явились дві виразки 2х3 см, під чорним струпом, безболісні. На кисті та середній третині передпліччя тістуватий набряк, регіонарний лімфаденіт. Температура 37,1?С. Ваш попередній діагноз? *Сибірка, карбункульозна форма Лейшманіоз, шкірна форма Еризипелоїд Герпетична інфекція Ящур
В стаціонар на 3-й день хвороби надійшов хворий 25 років. Скаржиться на високу температуру, головний біль, болі в м’язах, попереку, нудоту. Кон’юнктиви, обличчя та шия хворого гіперемійовані, шкіра суха, гаряча. Язик, губи сухі, яскраво-червоні. Склери субіктерічні. Пульс частий, м’який. Живіт болючий в епігастрії. Повернувся з Африки 6 днів тому, був у джунглях. Ваш попередній діагноз? *Жовта гарячка Лептоспіроз Грип Малярія Висипний тиф
У 23-річного чоловіка, який повернувся з Гвінеї, на протязі 2-х днів спостерігається температура38-39,5?С. На 3-й день хвороби з’явилась кривава блювота, субіктерічність склер, шкіри, збільшення печінки, олігурія. Обличчя одутле, червоне, “кролячі” очі. У сечі присутній білок, еритроцити. Які методи дослідження треба провести для підтвердження діагнозу? *Вірусологічні Серологічні Бактеріологічні Біологічну пробу Шкірно-алергічну пробу
До лікарні надійшла жінка 28 років зі скаргами на сухість у роті, спрагу, рідкі водянисті випорожнення. Хворіє другий день. Приїхала з Керчі, де була на відпочинку. В приймальному відділенні: температура 36,6?С, пульс 88 уд./хв., АТ – 100/65 мм рт. ст. Шкіра бліда, язик сухий. Живіт трохи здутий, безболісний. Яке лікування слід призначити хворій на цьому етапі? *Пероральну регідратацію Внутрішньовенне введення “Квартасолю” Внутрішньовенне введення поліглюкіну Внутрішньовенне введення гемодезу Глюкокортикостероїди
Хворий 35 років скаржиться на біль у грудній клітці, задишку, кашель з кров’янистим мокротинням. Хворіє 3-й день. Працює скотарем на фермі, де останнім часом загинули дві корови. Стан хворого тяжкий, температура 39,5?С. Обличчя гіперемійоване, одутле, ЧД – 38 дих./хв.., акроціаноз. Хворий збуджений. В легенях велика кількість вологих хрипів. Який діагноз найбільш вірогідний? *Сибірка, легенева форма Крупозна пневмонія Орнітоз Чума, легенева форма Грип, гіпертоксична форма
У чоловіка 40 років через 10 днів після повернення з Африканської савани підвищилась температура до 39?С, з’явився біль у м’язах, суглобах, потім виник кашель, в мокротинні спостерігались домішки крові. При огляді на 3-й день: стан тяжкий, гіперемія слизових оболонок ротової порожнини, кон’юнктивіт, тахікардія. На 6-й день виникла макуло-папульозна висипка на шкірі, марення. АТ – 80/40 мм рт. ст., олігурія. Які методи діагностики є першочерговими в даному випадку? *Вірусологічні дослідження крові, сечі, змивів з носоглотки Бактеріоскопія крові Бактеріологічне обстеження крові, мокротиння Шкірно-алергічна проба Дослідження мазку та товстої краплі крові
У двох медичних сестер, що виїздили на роботу у госпіталь на півдні Судану, з’явилась гарячка, головний біль, міалгії, артралгії, біль у животі. З другого дня виникла макульозна висипка на тілі, гіперемія слизових оболонок, з 5-го дня – кривава блювота, крововиливи у шкіру, мелена, гіпотонія. Які методи етіотропної терапії будуть найбільш доцільними? *Рібавірин Протигрипозний гамма-глобулін Протисибірковий гамма-глобулін Азідотимідин Ацикловір
У хворого, що прибув з Середньої Азії, на протязі 3х днів спостерігалася висока температура, інтоксикація, дуже болісний пакет лімфовузлів у лівій пахвинній ділянці. На 4-й день хвороби стан погіршився, хворий став дезорієнтованим, з’явились акроціаноз, петехії та крововиливи на шкірі. АТ-80/40 мм. рт. ст., тахікардія, тахіпное. В легенях жорстке дихання. Ваш попередній діагноз? *Чума, вторинно-септична форма Менінгококцемія Туляремія, септична форма Геморагічна гарячка Стафілококовий сепсис
У хворого Б. через 4 дні після повернення з сільської місцевості Північного Казахстану підвищилась температура тіла до 39°С, з’явився біль у паху зліва. На 3-й день хвороби t° 39,5°С, хворий лежить із півзігнутою лівою ногою. В лівій пахвинній ділянці спостерігається болючий конгломерат 3?5 см, шкіра над ним синюшно-червона. Пульс-120 уд./хв., АТ-100/50 мм. рт. ст. Які антибактеріальні препарати слід призначити хворому? *Стрептоміцин Пеніцилін Кларитроміцин Ампіокс Триметоприм-сульфаметаксазол
У хворої, яка проживає в селищі, де були зареєстровані випадки бубонної форми чуми, спостерігається висока температура, значні прояви інтоксикації, біль за грудниною, кашель, спочатку сухий, потім з великою кількістю мокротиння кров’янистого характеру. На 3-й день хвороби стан тяжкий, акроціаноз, у легенях вологі хрипи, тахіпное, тахікардія, гіпотонія. Яку антибактеріальну терапію слід призначити? *Стрептоміцин та левоміцетину-сукцинат Пеніцилін та стрептоміцин Пеніцилін та еритроміцин Гентаміцин Бісептол та ампіокс
У чоловіка 43 років через 3 дні після розтину коров’ячої туші на тилі лівої кисті з’явилась трохи свербляча папула, яка перетворилася на пухирець. На цьому місці утворилася виразка із чорним струпом, не болюча, з валиком червоного кольору навкруг неї. Збільшені, злегка болючі регіонарні лімфовузли. Які антибактеріальні препарати слід призначити в цьому випадку? *Пеніцилін Стрептоміцин Ацикловір Фуразолідон Метронідазол
У хворого через 2 дні після прибуття з Венесуели, де він працював на сільгоспроботах, підвищилась температура тіла до 39-40°С, спостерігалися озноб, сильний головний біль. Звернувся до лікаря на 3-й день хвороби: стан тяжкий, обличчя та склери гіперемійовані, повіки набряклі. Гіперемія зіву. Виникла носова кровотеча. Пульс-120 уд./хв., АТ-100/70 мм. рт. ст. Язик червоний, сухий. Печінка +1,5 см. Які заходи патогенетичної терапії слід застосувати? *Вікасол, дезінтоксикаційна інфузійна терапія, глюкокортикостероїди Вікасол, 5% розчин глюкози Амінокапронова кислота, серцеві глікозиди, сорбенти Гепатопротектори, інфузії сольових розчинів Дезінтоксикаційна інфузійна терапія
Геолог, що працював в польових умовах в Монголії, приїхав у відпустку і одразу захворів. Спостерігалися висока температура, біль за грудниною, кашель із кров’янистою мокротою.. На 3-й день хвороби стан тяжкий, температура тіла 39,3°С, акроціаноз. Хворий збуджений, вимова нечітка. Тахікардія, тахіпное. Над легенями праворуч укорочення перкуторного звуку, послаблене дихання, вологі хрипи. Під час госпіталізації АТ впав до 80/40 мм. рт. ст. Яку патогенетичну терапію слід призначити? *Внутрішньовенне введення реополіглюкіну, глюкокортикостероїдів, дофаміну Мезатон, сульфокамфокаїн Строфантин, сольові розчини внутрішньовенно Анальгін, димедрол Протигрипозний імуноглобулін, сольові розчини внутрішньовенно
Лаборант, що працював з тканинами від африканських мартишок, надійшов до стаціонару на 3-й день гарячки в тяжкому стані: сильний головний біль, артралгії, біль у горлі, температура тіла 40°С, діарея з домішками крові. Макульозний висип на обличчі, кон’юнктивіт, ерозивний фарингіт, спутана свідомість. Тахікардія, гіпотонія. Живіт болючий в навколопупковій ділянці. Який діагноз є найбільш вірогідним? *Гарячка Марбурга Кір Лептоспіроз Єрсиніоз Аденовірусна інфекція
Після вживання солоної риби, привезеної з Керчі, захворіли троє осіб. Вони скаржились на водянисту діарею, потім блювоту, зростаючу слабкість. У приймальному відділенні: температура тіла 36-36,5?С, шкіра бліда, акроціаноз, тахікардія, гіпотонія, олігурія. Живіт м’який, безболісний. Які лабораторні методи обстеження доцільно виконати? *Бактеріологічне дослідження випорожнень, блювотних мас Дослідження крові на гемокультуру Серологічні дослідження Біологічна проба на наявність токсину Ректороманоскопія
У хворого через 3 дні після розтину хворого теляти підвищилась температура тіла до 37,5°С, на шкірі двох пальців з’явились пухирці, з яких згодом утворилися виразки із чорним струпом, безболісні. Навколо виразки – інфільтративний валик, на якому з’явились 3 пухирці з серозно-геморагічним вмістом. Кисть та передпліччя набряклі, регіонарний лімфаденіт. Які лабораторні дослідження слід терміново провести? *Бактеріологічне та бактеріоскопічне обстеження вмісту пухирців Вірусологічні дослідження вмісту пухирців Серологічні дослідження Бактеріологічне дослідження крові Дослідження вмісту пухирців на клітини Цанка
Сімейний лікар оглядає на дому хворого, у якого на протязі 3-х днів спостерігаються болі в горлі, слабкість, підвищення температури. При огляді: температура тіла 38?С, шкіра бліда. Піднебінні мигдалики збільшені, гіперемійовані, з ціанотичним відтінком, на їх поверхні цупкі, сірувато-білі плівки, не знімаються. Збільшені передньошийні лімфовузли. Ваш попередній діагноз? *Дифтерія Лакунарна ангіна Інфекційний мононуклеоз Аденовірусна інфекція Ангіна Симановського-Венсана
Хвора 40 років скаржиться на біль в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 38,5?С. Шкіра бліда. Мигдалики, язичок та м’яке піднебіння набряклі, гіперемійовані, з ціанотичним відтінком, вкриті сіруватими цупкими плівками. Плівки не знімаються. Збільшені передньошийні лімфовузли. Тони серця глухі, пульс 100 уд./хв. Які лабораторні або інструментальні обстеження слід провести для визначення раннього ускладнення? *Електрокардіограма Коагулограма Електроенцефалограма Протеїнограма Ультразвукове обстеження
У чоловіка, який повернувся з експедиції по Заїру, з’явилась гарячка, прояви інтоксикації, біль у животі. З 3-го дня спостерігалась рясна макульозна висипка на тілі, біль у горлі, ознаки ерозивного фарингіту, з 5-го дня – крововиливи у шкіру, носова кровотеча, мелена. Які з одержаних лабораторних даних можуть свідчити про несприятливий прогноз хвороби? *Тромбоцити – 30?109/л Лейкоцити – 3,8?109/л Аланінамінотрансфераза – 1,5 ммоль/л Гематокрит – 0,39 од. Еритроцити – 3,3?1012/л
Громадянин Конго повернувся після зимових канікул, які проводив в сільській місцевості на батьківщині, і зразу захворів. Спостерігаються висока гарячка на протязі 3-х днів, головний біль, біль у суглобах та м’язах. Обличчя, склери гіперемійовані, крововиливи у склери. Попередній діагноз – жовта гарячка. Які заходи слід здійснити в гуртожитку, де проживає хворий, по упередженню виникнення епідемічного осередку? *Ізоляція хворого Вакцинація проживаючих у гуртожитку Дезінсекція Дератизація Введення контактним людського імуноглобуліну
В сім’ї з 5-х осіб (четверо дорослих та дитина одного року) під час епідемії грипу А захворів чоловік 25 років. Сімейний лікар встановив діагноз грипу. Хворий госпіталізований. Які медикаментозні профілактичні заходи слід провести членам сім’ї, щоб запобігти захворюванню? *Ремантадин для дорослих та лейкоцитарний інтерферон для дитини Вакцинація 0,25% оксолінова мазь Введення контактним донорського імуноглобуліну Ремантадин для усіх контактних

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий