ЛЕКЦІЯ №5

Кційне захворювання порожнин середнього вуха, яке має перебіг з періодами ремісій та загострень. Почато захворювання пов”язаний з гострим отитом, який нерідко був перенесений у дитячому віці
Лекція №5 хронічне гнійне запалення середнього вуха. Радикальна операція вуха. Тимпанопластика

Скачати 25.79 Kb.

Дата конвертації 15.04.2016 Розмір 25.79 Kb.

ЛЕКЦІЯ №5

ХРОНІЧНЕ ГНІЙНЕ ЗАПАЛЕННЯ СЕРЕДНЬОГО ВУХА. РАДИКАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ ВУХА. ТИМПАНОПЛАСТИКА.

Хронічний гнійний серелдній отит – довготривале запальне інфекційне захворювання порожнин середнього вуха, яке має перебіг з періодами ремісій та загострень. Почато захворювання пов”язаний з гострим отитом, який нерідко був перенесений у дитячому віці. В період ремісії хронічного гнійного середнього отиту запальний процес у середньому вусі наче відмежовується.

Клініка.

Неодмінними ознаками цього захворювання є:

  1. наявність тривалої гноєтечі з вуха ( 6 та більше тижнів), це захворювання триває роками;
  2. наявність стйкої перфорації барабанної перетинки зі змозолілими краями;
  3. зниження слуху, досить часто шум у вусі.

Існує дві форми захворювання: мезотимпаніт та епітимпаніт. Мезотимпаніт є відносно доброякісною формою отиту. “Відносно”, оскільки мезотимпаніт може перейти у епітимпаніт і набути “злоякісного” перебігу хронічного отиту. При мезотимпаніті вражається середній та нижній поверхи барабанної порожнини. При цій формі уражується тільки слизова оболонка порожнин середнього вуха.

Епітимпаніт є недоброякісною формою хронічного отиту, оскільки при цій формі відбувається руйнування кісткових стінок порожнин середнього вуха, а це, у свою чергу, може призвести до важких ускладнень. При епітимпаніті уражується верхній поверх барабанної порожнини. Звідси походить назва цієї форми – епітимпаніт. Ураження може охоплювати всі три поверхи барабанної порожнини, але при цьому ураження верхнього поверху є обов”язковим.

Головною найбільш характерною рисою епітимпаніту є ураження не тільки слизової оболонки барабанної порожнини, але й кісткових утворень.

Діагноз ставиться на підставі отоскопічної картини. При епітимпаніті у зовнішньому слуховому проході міститься гній, кількість якого може бути невеликою, але він має неприємний запах. Наявність запаху пояснюється виділенням пуринів (індол, скатол) при карієсі (костоїді). Такий самий механізм утворення неприємного запаху з рота має місце при карієсі зубів.

Перфорація барабанної перетинки при епітимпаніті крайова, тобто доходить до кісткового барабанного кільця. Характерною є перфорація у відвислій (розслабленій) частині барабанної перетинки.

Але при епітимпаніті може також бути тотальний дефект барабанної перетинки. Можуть бути зруйновані слухові кісточки, з”являтися грануляції.

В хірургічному лікуванні хронічних гнійних середніх отитів розрізняють два види операцій.

  1. Сануючі операції, які спрямовані на елімінацію гнійно-деструктивного вогнища у вусі. Ці операції мають на меті запобігти виникненню отогенних ускладнень.
  2. Слухопокращуючі операції, які переслідують ціль покращити слух. Слухопокращуючі операції об”єднані одним терміном – тимпанопластика. ТИмпанопластика – це хірургічне відновлення зруйнованої патологічним процесом звукопровідної системи середнього вуха з метою поліпшення слухової функції.

Основною сануючою операцією на вусі при хронічному гнійному отиті є радикальна операція вуха. Інша назва цієї операції – загально-порожнинна. Таку назву ця операція отримала у зв”язку з тим, що внаслідок хірургічного втручання в одну загальну порожнину об”єднюються барабанна порожнина, зовнішній слуховий прохід та порожнина сосковидного відростка. Для цього видаляється задня стінка барабанної порожнини та зовнішнього слухового проходу. Після проведення операції з”являється можливість з зовнішнього слухового проходу проводити туалет не тільки барабанної порожнини, але й порожнини сосковидного відростка.

Зав. кафедри оториноларингології

д-р. мед. наук, професор В.І. Попович

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий