Л. С. Глоба Розподілені системи та мережі

Том 1: «Розподілені системи», «Розподілені системи. Поняття розподіленого середовища», «Зв’язок», «Процеси», «Іменування», «Синхронизація»
Л. С. Глоба Розподілені системи та мережі

Скачати 4.57 Mb.

Сторінка 1/38 Дата конвертації 21.04.2016 Розмір 4.57 Mb.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   …   38

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ

“Київський політехнічний інститут”

Інститут телекомунікаційних систем
Л.С. Глоба
Розподілені системи та мережі

(Том 1: «Розподілені системи», «Розподілені системи. Поняття розподіленого середовища», «Зв’язок», «Процеси», «Іменування», «Синхронизація»)

Допущено методичною радою НТУУ „КПІ”

як підручник для студентів технічних спеціальностей

вищих навчальних закладів

Київ

Політехніка”

2011
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ

“Київський політехнічний інститут”

Інститут телекомунікаційних систем

Л.С. Глоба
ПІДРУЧНИК
Розподілені системи та мережі

(Том 1: «Розподілені системи», «Розподілені системи. Поняття розподіленого середовища», «Зв’язок», «Процеси», «Іменування», «Синхронизація»)

для студентів спеціальностей

8.092401

«Телекомунікаційні системи та мережі»
8.092402

«Інформаційні мережі зв’язку»

Київ – 2011
АНОТАЦІЯ

Підручник «Розподілені системи та мережі» призначений для допомоги студентам в засвоєнні методологічних основ побудови розподілених інформаційно-телекомунікаційних систем та середовищ, в тому числі й Internet – базованих, вивченні принципів утворення інформаційно-обчислювального середовища корпоративних систем прикладного призначення, а також підходів до просування інформаційних ресурсів компаній в пошукових машинах. Розглянуті базові складові, що визначають поняття інформаційно-обчислювального середовища, сучасні архітектурні рішення та технології щодо його створення та ефективного використання обчислювальних сервісів та інформаційних ресурсів, в тому числі і технології підтримки паралельних та «хмарних» обчислень. Крім того, як рішення аналоги розглядаються приклади використання розподіленої архітектури в апаратній платформі розподілених систем, реалізація принципів побудови таких систем в обчислювальному обладнанні.

Підручник складається з трьох томів. Перший том містить наступні розділи: «Розподілені системи», «Розподілені системи. Поняття розподіленого середовища», «Зв’язок», «Процеси», «Іменування», «Синхронизація». Другий том включає: «Несуперечність і реплікація», «Відмовостійкість», «Захист», «Розподілені системи об’єктів», «Розподілені файлові системи», «Розподілені системи документів», «Розподілені системи узгодження», «Пошукові системи». Третій том повністю присвячен вивченню архітектури паралельних систем, принципам організації паралельних алгоритмів, моделям та методам паралельних обчислень.

Курс «Розробка інформаційних ресурсів та систем» входить до циклу професійної та практичної підготовки. Підручник розраховано на студентів-магістрів спеціальностей 8.092401 «Телекомунікаційні системи та мережі» та 8.092402 «Інформаційні мережі зв’язку», які засвоїли курси інформатики, основи теорії телекомунікаційних мереж, алгоритмічне та програмне забезпечення телекомунікаційних мереж, захист інформації в телекомунікаційних мережах, бази даних, програмні технології корпоративних мереж та систем, системи адміністрування ТКС, а також на аспірантів та інженерів відповідної галузі знань.

Особлива увага у підручнику приділена вивченню методів та інструментальних засобів розробки інформаційних ресурсів корпоративних інформаційно-телекомунікаційних систем та мереж, сучасним практичним рішенням та технологіям в області проектування, реалізації та супроводу розподілених інформаційних систем, зокрема акцент зроблено на архітектурних рішеннях і технологіях щодо Internet – базованих систем, а також на розгляді технологій створення інформаційних ресурсів, які розміщуються в глобальному телекомунікаційному середовищі, використовують у якості технологій доступу Intranet-технології; на методах організації та взаємодії розподілених інформаційних та апаратних ресурсів таких систем, тощо.

Курс «Розробка інформаційних ресурсів та систем» ґрунтується на знаннях в області математичних методів та інформаційних технологій, змістом його є:

технології створення та використання інформаційних та програмних ресурсів;

основні характеристики територіально – розподілених систем та середовищ, в тому числі Internet – базованих;

технології створення та експлуатації територіально – розподілених систем та середовищ;

методи, алгоритми, технології та протоколи організації зв’язку між компонентами таких систем;

організація обчислювальних процесів, використання системи імен;

забезпечення синхронізації в системах, підтримка цілісності інформаційних ресурсів, непротирічності та реплікацій, відмовостійкості;

забезпечення захисту інформаційних та програмних ресурсів розподілених систем;

використання розподіленої системи об’єктів, розподіленої файлової системи, розподіленої системи документів та розподіленої системи узгоджень;

підтримка розробки розподілених середовищ колективної роботи.

Теоретичний матеріал підручника відповідає навчальній програмі, написаній з використанням сучасних знань, яка спирається на наукові та практичні досягнення.

Підручник написаний зрозуміло, всі визначення є обґрунтованими, для цього використовуються фізичні та математичні поняття, а також математичні формули.

Сучасних аналогів підручнику за формою та змістом немає.

В розділах підручника наводиться розміщений ілюстративний матеріал: довідникові таблиці, рисунки, які ілюструють архітектурні рішення, схеми побудови програмних компонент та середовищ, в кінці – контрольні запитання.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   …   38
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий