Кровотеча з вен стравоходу

Різка блідість шкірних покривів. Ат – 80/50 мм рт ст., пульс – 100 уд за хвилину, температура 36,4оС. На передній черевній стінці розширена венозна сітка. З якого препарату слід починати інфузійну терапію?
Кровотеча з вен стравоходу

Скачати 219.71 Kb.

Дата конвертації 15.04.2016 Розмір 219.71 Kb.
 1. Хвора 58 років, що страждає на хронічний вірусний гепатит з розвитком цирозу, госпіта-лізована з діагнозом: “кровотеча з вен стравоходу”. Різка блідість шкірних покривів. АТ – 80/50 мм.рт.ст., пульс – 100 уд. за хвилину, температура — 36,4оС. На передній черевній стінці розширена венозна сітка. З якого препарату слід починати інфузійну терапію?
 1. Кров *

 1. Альбумін

 1. Плазма

 1. Неогемодез

 1. Глюкоза

 1. У пацiєнтки 57 рокiв виявлено помiрну iктеричнiсть шкiри i склер, збiльшення розмiрiв печiнки i селезiнки. 3 роки тому лiкувалася з приводу гепатиту В. При обстеженнi виявлено: HBsAg (+), HBeAg (+). Який з перечислених засобiв придатний для базової етіологічної терапiї захворювання?

 1. Iнтерферон. *

 1. Карсил.

 1. Сирепар.

 1. Вiтогепат.

 1. Легалон.

 1. Хвора 50 років, скаржиться на тупий біль в епігастрії, слабкість, зниження апетиту, шкіряне свербіння, жовтяницю. Хвороба почалася 1 місяць тому з артралгії, погіршення апетиту, сильної слабкості. Температура нормальна. Пульс 56 в 1 хв. Язик обложений білим нальотом. Живіт м’який, болісний в епігастрії. Печінка +3см. селезінка не збільшена. Загальний аналіз крові: лейкопенія, відносний лімфоцитоз, ШОЕ – 3 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?
 1. Вірусний гепатит*

 1. Цироз печінки

 1. Рак головки підшлункової залози

 1. Гострий холецистит

 1. Жоден з варіантів

 1. Хвора скаржиться на ниючий постійний біль в правому підребер`ї, нудоту. 5 років тому лікувалася з приводу вірусного гепатиту В. У хворого жовтяниця. Печінка збільшена, ущільнена, край її гострий. Жовчний міхур не промацується. Загальний білірубін крові –40,0 мкмоль/л, АлАТ- 4,0 ммоль/ч-л, АсАТ –1,7 ммоль/ч-л. Ваш діагноз?

 1. Хронічний гепатит*

 1. Хронічний холецистит

 1. Цироз печінки

 1. Хронічний панкреатит

 1. Жовчнокам`яна хвороба

 1. Хворий 45 років, за професією сантехник, скаржиться на збільшення живота, свербіж шкіри, кровоточивість ясен, виражену слабкість, відсутність апетиту. При огляді: хворий астенічної тілобудови, м’язовий шар різко зменшений, живіт збільшений у розмірі, на поверхні просвічують розширені, звивісті поверхневі вени. Який синдром спостерігається у даного пацієнта?

 1. Синдром портальної гіпертензії.*

 1. Анеміний синдром.

 1. Холестатичний синдром.

 1. Геморагічний синдром.

 1. Астенічний синдром.

 1. У хворого 43 років скарги на інтенсивне свербіння шкіри, особливо ввечері, тупі болі в правому підребер’ї, загальну слабкість, втрату апетиту. Тривалість захворювання 3 роки. Об’єктивно: шкіра темно-коричнева з слідами розчісувань, ксантелазми на повіках. Печінка на 5 см виходить за праву реберну дугу, щільна, край рівний, безболісний. Селезінка виступає на 3 см. АТ – 130/80 мм Hg. Гемоглобін – 100 г/л, Білірубінемія – 162 мкМ/л (за рахунок кон’югованого), холестеринемія – 9,2 мМ/л, збільшений рівень лужної фосфатази. Показники обміну заліза в нормі. Яке захворювання найбільш ймовірне у даного пацієнта?
 1. Первинний біліарний цироз*

 1. Хвороба Аддисона

 1. Пруриго

 1. Гемохроматоз

 1. Немає вірної відповіді

 1. У хворого 49-ти років діагностовано первинний біліарний цироз печінки. Заг. білірубін — 160 мкмоль/л, прямий — ПО мкмоль/л, АсАТ — 2,1 мкмоль лхгод.), АлАТ — 1,8 ммоль/ (лхгод.), ЛФ — 4,6 ммоль/(лхгод.), холестерин — 9,2 ммоль/л, антимітохондріальні антитіла М2 у високому титрі. Виявлено розширення воротної і селезінкової вен при УЗД-дослідженні. Як базисний засіб при цьому захворюванні доцільно призначити:
 1. Урсодезоксихолеву кислоту*

 1. Ліпоєву кислоту

 1. Рифампіцин

 1. Есенціале-Н

 1. Карсил

 1. Хвора 66 років скаржиться на постійний тупий біль у мезогастральній області, втрату ваги, домішки темної крові в калі, закрепи. Протягом року втрата ваги до 10 кг. В крові: Ер. 3,5х1012/л, Hb — 87 гл, Лейк. – 12,6х109/л, п-яд. зсув, ШЗЕ – 43 мм/год. Який попередній діагноз?

A. Рак поперечно-ободової кишки*

B. Виразкова хвороба шлунку

C. Хронічний коліт

D. Хронічний панкреатит

E. Рак шлунку

 1. Хвора 25 років страждає виразковою хворобою протягом 5 років. Останній місяць — скаржиться на біль в підложечній ділянці, який виникає через 1 годину після їжі, печію, закрепи. В останні дні з’явилась загальна слабкість, головокружіння. , потемніння калу. Об’єктивно: блідість шкіри, обкладений язик. Пульс 86  за хв., АТ 100/60 мм. рт. ст. Живіт м’який, незначно болючий в пілородуоденальній ділянці. Яка тактика дільничного лікаря у подальшому веденні хворої?

A. Госпіталізація в хірургічне відділення стаціонару

B. Спостереження. Не призначати лікування

C. Госпіталізація в терапевтичне відділення

D. Направлення на консультацію до гастроентеролога

E. Амбулаторне лікування

 1. Жінка 26 років скаржиться на періодичний ниючий біль в надчерев’ї. При обстеженні виявлено хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією. Проведене лікування. Який препарат доцільно використовувати для первинної профілактики виразкової хвороби?

A. Фамотідін.

B. Церукал.

C. Вікалін.

D. Маалокс.

E. Гастрофарм.

 1. Жінка 55 років знаходилась на лікуванні у стаціонарі з приводу загострення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, що ускладнилась кровотечею. Який препарат доцільно використати для вторинної профілактики рецидивів виразкової хвороби після виписки хворої з стаціонару?

A. Ранітідін.

B. Альмагель.

C. Платифіллін.

D. Атропін.

E. Солкосеріл.

 1. Чоловік 37 років скаржиться на переймоподібний біль у лівій здухвинній ділянці й часте рідке випорожнення 6 -10 разів на добу з кров’ю та гноєм, загальну слабкість, втрату маси тіла. Хворіє понад 5 років. Об’єктивно: температура — 37,4о С, ЧД — 20 за хв., пульс — 108 за хв., АТ — 100/60 мм рт. ст. Тони серця приглушені, над верхівкою — систолічний шум. Живіт при пальпації болючий у лівій здухвинній ділянці. Печінка +2 см. В крові: Нв — 80г/л; еритроцити — 3,5х1012/л; ШЗЕ — 34 мм/год. Яке захворювання найбільш вірогідно сприяло формуванню анемічного синдрому у даного хворого?

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Хронічний ентерит

C. Хвороба Крона

D. Поліпоз кишечника

E. Рак кишечника

 1. У хворої, 25 років, восени з’явились болі в епігастрії, що виникають через 1,5-2 год. після їди і вночі, печію, закрепи. Болі посилюються при прийомі гострої, солоної і кислої їжі, зменшуються — після застосування соди і грілки. Хворіє протягом року. Язик не обкладений, вологий. При пальпації живота — болючість в епігастрії справа, в цій же ділянці — резистентність м’язів черевного пресу. Яке захворювання найбільш імовірне?

A. Виразкова хвороба 12-палої кишки

B. Хронічний холецистит

C. Діафрагмальна кила

D. Виразкова хвороба шлунка

E. Хронічний панкреатит

 1. Хворий 53 років, протягом року страждає приступами болів в правому підребер’ї, які виникають переважно після жирної їжі. Останній тиждень приступи повторювались щодня, стали більш болючими. На 3-й день перебування в стаціонарі з’явились жовтушність склер та шкіри, світлий стілець і темна сеча. Аналіз крові: Нв — 128 г/л, ретикулоцити — 2%, нейтрофільний лейкоцитоз 13,1х109/л, ШЗЕ-28 мм/год. Що є найбільш ймовірною причиною жовтяниці?

A. Жовчо-кам’яна хвороба

B. Хронічний панкреатит

C. Хронічний холестатичний гепатит

D. Гемолітична анемія

E. Гострий вірусний гепатит

 1. У хворої 44 років діарея 6-8 раз на добу з виділенням несформованих фекалій з вмістом слизу, крові та гною, Т — 37,6оС, болі при пальпації товстого кишківника та утворення зовнішніх і внутрішніх нориць. Виставлений діагноз хвороба Крона. Яка ознака відрізняє дану хворобу від неспецифічного виразкового коліту?

A. Нориці

B. Діарея

C. Болі при пальпації

D. Кров у калі

E. Лихоманка

 1. Хворий М., 55 років, скаржиться на тупий біль в правому підребер’ї та епігастрії, нудоту, зниження апетиту протягом останніх 6 місяців. В анамнезі виразкова хвороба шлунку. Об-но: вага знижена. Пульс – 70  на хвилину. А/Т – 120/ 70 мм. рт. ст. Розлита болючість та резистентність м’язів в епігастрії при пальпації. Над лівою ключицею пальпується щільний лімфатичний вузол розміром 1х1 см. Який метод дослідження буде найбільш доцільним?

A. Езофагогастродуоденоскопія з біопсією

B. Ультразвукове органів черевної порожнини

C. рН-метрія

D. Уреазний тест

E. Рентгенографія шлунку

 1. У жінки 33 років скарги на переймистий біль у животі, часте рідке випорожнення з домішками слизу та крові. Хворіє протягом 3 років, схудла на 14 кг. Об-но: пульс – 96 за хв., А/Т – 110/70 мм. рт. ст., температура – 37,6оС. Живіт м’який, болючий при пальпації по ходу товстої кишки, особливо зліва. Іригоскопія – товста кишка звужена, гаустри відсутні, контури нерівні, нечіткі. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Туберкульоз кишечнику

C. Амебна дизентерія

D. Хвороба Крона

E. Синдром подразненої товстої кишки

 1. Хвора Н.,23 років, скаржиться на біль в правому підребер’ї та суглобах, жовтушний кольор шкіри, зниження маси ваги на 10 кг за рік, підвищення температури до 38о С, . Захворювання розпочалося після пологів півроку тому. Об’єктивно: іктеричність шкіри та склер, на віках – ксантоми. Печінка + 4 см, щільна, болюча, край загострений. Селезінка +2 см. В крові: АСТ – 280 одл, АЛТ – 340 од/л, загальний білірубин – 97,6, вільний – 54,6 мкмоль/л, HbsAg – не виявлений Назвіть основний механізм патогенезу захворювання?

A. Аутоімунний

B. Токсичне ушкодження гепатоцитів

C. Жирова дистрофія печінки

D. Порушення відтоку жовчі

E. Вірусна інфекція

 1. Чоловік 32 роки, скаржиться на біль у лівому підребер’ї, який з’являється через 2 години після їжи, нудоту, здуття живота, схильність до проносу. Об’єктивно: Субіктеричність склер. Живіт болючий при пальпації в точці Губергриця-Скульського. Печінка біля края реберної дуги У крові амілаза — 288 ммоль/л, загальний білірубін – 20 мкмоль/л. Яке захворювання найбільш імовірне?

A. Хронічний панкреатит

B. Хронічний гепатит

C. Хронічний ентероколіт

D. Хронічний холецистит

E. Хронічний гастрит

 1. Хворий К., 46 років, скаржиться на сильний переймоподібний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в праве плече, невгамовну блювоту, що не приносила полегшення, Об-но: стан середньої важкості. Склери субіктеричні. Пульс 92  за хв. Язик обкладений білим нашаруванням, сухий. В правому підребер’ї визначається болючість та резистентність м’язів, симптом Курвуазье. Артеріальний тиск – 115/60 мм. рт. ст. Яка тактика лікування хворого?

A. Хірургічне лікування

B. Консервативне лікування

C. Жовчогінні препарати

D. Гепатопротектори

E. Антибіотики

 1. Хвора 52 років, страждає виразковою хворобою цибулини ДПК 12 років. Поступила в стаціонар в важкому стані. Скаржиться на блювання 3-4 рази на добу, біль у м’язах ніг, спрагу, з’явилися судоми. При рентгенобстеженні шлунок розтягнутий, тонус різко знижений, слабка перистальтика. При обстеженні через 24 години барій лишається в шлунку, в кишечнику сліди барію. Невідкладна допомога?

A. Внутрішньовенно розчин хлористого натрію та кальцію

B. Внутрішньом’язево розчин аміназіну

C. Внутрішньом’язево спазмолітики, фестал

D. Прокінетики, Н2-блокатори гістаміну

E. Антацидні препарати, блокатори протонної помпи

 1. Жінка 35 років скаржиться на печію та ниючий біль в надчерев’ї через 2 — 3 години після прийому їжі. Загострення – весною та восени. Харчова непереносимість яєць та риби. Об’єктивно: при пальпації живота – болісність у гастродуоденальній ділянці. ЕФГДС: виразка 5 мм на передній стінці дванадцятипалої кишки. Позитивний уреазний тест. Який найбільш вірогідний ведучий механізм розвитку захворювання?

A. Хелікобактерна інфекція

B. Харчова алергія

C. Продукція аутоантитіл

D. Зниження синтезу простагландинів

E. Порушення моторики шлунка

 1. Хвора 56 років скаржиться на печію, відригування, що посилюються при нахилі тулуба, біль при ковтанні за грудниною. При рентгенологічному обстеженні виявлена грижа стравохідного отвору діафрагми. Чим зумовлена дана клінічна картина?

A. Рефлюкс-езофагітом

B. Хронічним гастритом

C. Виразкою шлунка

D. Ерозивним гастритом

E. Виразкою 12-палої кишки

 1. Хвора 46 років, страждає на хронічний рецидивуючий панкреатит з вираженим порушенням зовнішньосекреторної функції. Після вживання жирної, гострої їжі, алкоголю, з`являється “масний”кал. Зниження продукції якого фактору є найбільш вірогідною причиною стеатореї?

A. Ліпази

B. Трипсину

C. Кислотності шлункового соку

D. Амілази

E. Лужної фосфотази

 1. Хворий 44 років скаржиться на часте рідке випорожнення (10-12 раз на добу) з домішками слизу і крові, біль у нижній частині живота, схуднення. Хворіє 2 роки. Діагнози гострих інфекційних захворювань виключені. Шкіра брезкла, суха. Язик червоний, живіт м’який, пальпація сигмовидної кишки болюча. Фіброколоскопія: в ділянці сигмовидної кишки слизова оболонка бліда, з ділянками псевдополіпозних розростань, плоскі, поверхневі виразки. Який попередній діагноз?

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Хронічний коліт

C. Хронічний панкреатит

D. Хвороба Крона

E. Поліпоз кишечника

 1. Хворий 38 років прокинувся вночі від раптового, різкого болю в правому підребер’ї, що іррадіював в праву лопатку. Біль супроводжувався нудотою та повторним блюванням. Симптоми Кера та Мерфі позитивні. Що з переліченого є найбільш ефективним для купірування нападу?

A. Атропін

B. Морфін

C. Анестезин

D. Метоклопрамід

E. Папаверин

 1. Хвора 53 років на другий день після банкету скаржиться на сильний біль в верхній половині живота, більше зліва, нудоту, блювоту, що не приносить полегшення. Подібні стани спостерігались неодноразово після порушення дієти. Об’єктивно: температура 37°С, шкіра бліда, волога. Пульс — 88 за хв., ритмічний, живіт помірно здутий, різко болісний в проекції підшлункової залози. Діастаза сечі 256од. по Вольгемуту. Лейкоцити крові 18х109/л. Яка найбільш правильна тактика дільничного терапевта?

A. Термінова госпіталізація в хірургічне відділення

B. Амбулаторне лікування

C. Стаціонар вдома

D. Планова госпіталізація в терапевтичне відділення

 1. Жінка 25 років скаржиться на інтенсивне свербіння шкіри, особливо ввечері, тупий біль в правому підребер’ї. Захворіла 2 роки тому після пологів. Об’єктивно: жовтяниця, ксантелазми на повіках. Печінка на 6см виступає з-під краю правої реберної дуги, щільна, край рівний, безболісний. Селезінка виступає на 3см. Реакція на поверхневий антиген вірусу гепатиту В негативна. Показники обміну заліза в нормі. Яка форма ураження печінки найбільш імовірна у хворої?

A. Первинний біліарний цироз

B. Хронічний гепатит

C. Хронічний холецистит

D. Гемохроматоз

E. Жировий гепатоз

 1. У хворої 18 років скарги на переймистий біль в животі, рідке випорожнення до 6-8 разів на добу з домішками слизу та свіжої крові. Хворіє протягом 2 років. Схудла на 12 кг. Об’єктивно: пульс – 92 за хв., АТ — 100/70 мм рт. ст., температура — 37,4 оC. Живіт м’який, болючий по ходу товстої кишки, особливо зліва. Сигмовидна кишка спазмована. В крові: ер. — 3,2х1012/л, Hb — 92 г/л, лейк. — 10,6х109/л, ШЗЕ — 32 мм/год. Іригоскопія — товста кишка звужена, гаустри відсутні, контури нерівні, нечіткі, симптом «водопровідної труби». Який  діагноз найбільш імовірний? 

A. Неспецифічний виразковий коліт*

B. Хронічний ентероколіт

C. Амебна дизентерія

D. Туберкульоз кишечника

E. Хвороба Крона

 1. Пацієнтка Н., 43 роки, підвищеного живлення, скаржиться на різкий біль у правому підребер’ї, який поширюються по всьому животі, іррадіює в праву половину грудної клітки, нудоту, блювоту з невеликою кількістю жовчі, підвищення температури тіла до 380 С. Попередній діагноз: Жовчнокам’яна хвороба, напад жовчної кольки. Які дослідження можуть підтвердити діагноз?
    1. ЕҐДС
    1. УЗД, комп’ютерна томографія *
    1. Загальний аналіз крові , загальний аналіз сечі
    1. Фракційне дослідження шлункового вмісту
    1. Колоноскопія
 1. Пацієнтка М., 43 роки, скаржиться сімейному лікарю на різкий біль у правому підребер’ї, який поширюються по всьому животі, іррадіює в праву половину грудної клітки, нудоту, блювоту з невеликою кількістю жовчі, підвищення температури тіла до 380 С. Попередній діагноз: Жовчнокам’яна хвороба, напад жовчної кольки. Які дослідження можуть підтвердити діагноз?
    1. ЕҐДС
    1. Холецистографія, УЗД *
    1. Загальний аналіз крові , загальний аналіз сечі
    1. Фракційне дослідження шлункового вмісту
    1. Колоноскопія
 1. Хвора скаржиться на сильний раптовий біль у животі. Хворіє виразковою хворобою дванадцятипалої кишки . Об’єктивно: блідість шкірних покривів і видимих слизових, пульс — 58 за хвилину, АТ — 100/60 мм. рт. ст. Язик сухий, обкладений. Відмічається дошкоподібне напруження передньої стінки живота, зникнення печінкової тупості. Яке ускладнення основного захворювання, найбільш ймовірно, розвинулось у даної пацієнтки?
    1. Перивісцерит
    1. Перфорація *
    1. Кровотеча
    1. Малігнізація
    1. Пенетраця
 1. У хворої виник раптовий “кинджальний біль” в епіґастрії , При об`єктивному обстеженні — хвора займає вимушене положення – на спині, вкрита холодним липким потом, язик сухий і обкладений, брадикардія, падіння АТ , відсутня печінкова тупість.Дані ознаки характерні для :
    1. Пенетрації виразки шлунка
    1. Перфорації виразки шлунка *
    1. Малігнезації виразки шлунка
    1. Кровотечі з виразки шлунка
    1. Гострого панкреатиту
 1. Пацієнтка 48 років поступила у терапевтичне відділення зі скаргами на пекучий біль в епіґастральній ділянці, особливо вночі і натще, періодичні нудоту і блювання. Турбують також печія і запори. Після обстеження виявлена виразкова хвороба 12-ти палої кишки. Через який час з’являється біль в епіґастрії після прийому їжі в пацієнтки на виразкову хворобу 12-палої кишки?
    1. Через 20-60 хвилин
    1. Через 30-45 хвилин
    1. Через 1,5-2 години *
    1. Через 4-5 годин
    1. Через 15-20 хвилин
 1. При об’єктивному обстеженні сімейним лікарем пацієнтка бліда, худа, живіт втягнутий, різко болючий в епігастрії. Хворій проведено рентгенологічне дослідження шлунка. Яка з перерахованих ознак дає можливість діагностувати наявність пухлини?
    1. Гіперсекреція
    1. Гіпермоторика
    1. Атрофія складок слизової
    1. Симптом ”ніші”
    1. Дефект наповнення *
 1. Хворий 42 роки. Впродовж 20 років спостерігає періодичні (до 2-3 разів на рік) болі в правому підребер’ї. Напередодні ввечері хворий відчув сильний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в лопатку. Двічі була блювота жовчю. Температура тіла підвищилась до 37,80С, склери субіктеричні, печінка не виступає з-під реберної дуги, позитивні симптоми Мерфі, Георгієвського-Мюссі, Кера, болючість в точці Боаса. Який з діагнозів найбільш ймовірний?
  1. Дискінезія жовчовивідних щляхів
  1. Загострення хронічного холециститу *
  1. Вірусний гепатит А
  1. Цироз печінки
  1. Гострий панкреатит
 1. Хворий 37 років був госпіталізований зі скаргами на підвищення температури тіла, виражений біль у правому підребер’ї, відрижку гірким, нудоту. Об’єктивно: склери субіктерічні. Над поверхнею легень везикулярне дихання. Серце – ритм правильний. АТ 125/70 мм рт.ст. ЧСС=РS=90 уд/хв., t 38,50С. При пальпації живота – виражена болючість у правому підребер’ї, печінка на 2 см нижче краю реберної дуги. Периферичних набряків не має. В крові: нейтрофільний лейкоцитоз з зсувом вліво, ШОЕ 18 мм/год. В біохімічному дослідженні крові: загальний білірубін 38,3 ммоль/л, прямий 7,5 ммоль/л, АЛТ 0,058 ммоль/л, АСТ 0,12 ммоль/л. При УЗД печінки та жовчного міхура виявлено розширення жовчних протоків. Ваш діагноз?
  1. Холангіт *
  1. Гіпомоторна діскінезія жовчевиводних шляхів
  1. Дискінезія жовчевиводних шляхів
  1. Гострий холецистит
  1. Жовчнокам’яна хвороба
 1. Чоловік 37 років скаржиться на біль в надчеревній ділянці, що виникає після прийому їжі, нудоту, відрижку, нестійкість випорожнень. Хвороба поступово прогресує біля 2 років. Об’єктивно: блідість і сухість шкіри, язик обкладений, вологий з відбитками зубів по краям. При пальпації живота — розповсюджений біль в надчеревній ділянці. Який найбільш інформативний метод дослідження в даному випадку слід застосувати?
 1. Фіброгастроскопія з біопсією слизової шлунка *
 1. Розгорнутий клінічний аналіз крові
 1. Рентгенологічне дослідження шлунка і кишківника
 1. Фракційне дослідження шлункової секреції
 1. Комп’ютерне дослідження черевної порожнини
 1. Хвора 25 років скаржиться на тупий біль, відчуття важкості та розпирання в епігастрії одразу після їжі, відрижку тухлим, сухість у роті, нудоту, більш натщесерце, проноси. Об’єктивно: шкіра бліда, схудла. Живіт під час пальпації м’який, відмічається біль в епігастрії. Печінка не виступає з-під краю реберної дуги. В крові: Hb 110 г/л, ер.3,4х1012/л, лейкоцитарна формула — без змін. ШЗЕ — 16 мм/год. Яке найбільш інформативне дослідження допоможе встановити діагноз?
 1. Езофагогастродуоденоскопія *
 1. Рентгенографія органів травлення
 1. Дослідження шлункового соку
 1. рН-метрія
 1. Дуоденальне зондування
 1. Хвора Т., місяць тому перенесла операцію резекції шлунку за методом Більрот ІІ, після чого з’явилися скарги на наростаючий біль у правому підребер’ї, блювання з домішками жовчі, що приносить полегшення. При огляді – у правому підребер’ї після прийому їжі з’являється здуття, яке проходить після блювання. Ваш діагноз?
 1. Синдром привідної петлі *
 1. Демпінг-синдром
 1. Гіпоглікемічний синдром
 1. Синдром мальабсорбції
 1. Синдром мальдигестії
 1. У хворої, 47 років, виникла кровотеча із варикозно розширених вен стравоходу. Кровотеча підтверджена ендоскопічно. Свідомість збережена, шкіра бліда, волога. Пульс 100 ударів за хвилину, АТ 85/60 мм.рт.ст. проводиться інфузія ізотонічного розчину натрію хлориду. Які лікувальні заходи необхідно провести в першу чергу для зупинки кровотечі?
 1. Введення зонда Блейкмора-Сенгстейкена *
 1. Внутрішньовенна інфузія вазопресину
 1. Внутрішньовенне введення сандостатину
 1. Внутрішньовенне введення 1% розчину вікасолу
 1. Внутрішньовенна інфузія замороженої одногрупної плазми
 1. Хвора 47 років скаржиться на біль у верхній половині живота, печію, нудоту, неприємні відчуття в надчеревній ділянці вночі. Після прийому їжі біль стихає, через 2 години з’являється знову. Об-но: язик вологий обкладений білим нашаруванням. При пальпації живота біль в надчеревній ділянці. Ваш діагноз:
 1. Виразкова хвороба ДПК *
 1. Виразкова хвороба шлунка
 1. Хронічний гастрит типу А
 1. Невиразкова шлункова дистенія
 1. Хронічний панкреатит
 1. У хворої 46 років раптово з’явився “кинджальний” біль в надчеревній ділянці. В анамнезі — виразкова хвороба шлунка більше 15 років. Об-но: положення вимушене. Виражений дефанс м’язів черевної стінки. Позитивний синдром подразнення очеревини. Який метод діагностики слід застосувати:
 1. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини *
 1. Езофагогастродуоденофіброскопія
 1. Колонофіброскопія
 1. УЗД органів черевної порожнини
 1. Контрастна рентгенографія шлунка та ДПК
 1. Чоловік 46 років скаржиться на інтенсивний біль у лівому підребір’ї, що з’явився після прийому жирної їжі, блювання, яке не принесло полегшення, здуття живота, підвищення t до 37.7оС. Об’єктивно: субіктеричність склер, язик сухий, обкладений білим нашаруванням, живіт піддутий, болючий в т. Мейо-Робсона та зоні Губергріца-Скульского. Аналізи: амілаза крові -33 г/год.л, загальний білірубін-20 мкмоль/л. Ваш попередній діагноз?
 1. Гострий панкреатит *
 1. Гострий холецистит
 1. Загострення хронічного гепатиту
 1. Гострий ентероколіт
 1. Гострий гастрит
 1. Хвора скаржиться на нудоту, багаторазове блювання, з домішками червоної крові. Напередодні вживала алкоголь у великій кількості. Шкірні покриви бліді, АТ 115/70 мм рт.ст., ЧСС 105 за хв. Яке інструментальне обстеження допоможе верифікувати діагноз?
 1. Фіброгастродуоденоскопія *
 1. Дуоденальне зондування
 1. Дослідження шлункового вмісту
 1. Рентгенографія шлунка
 1. Дослідження на наявність Helicobacter pуlori
 1. Хвора Р., 66 р. впродовж 30 років страждає на хронічний панкреатит. В останні 6 років відмічає зменшення больового синдрому, здуття живота, розлади стільця у вигляді чередування проносів та закрепів, прогресуючу втрату ваги тіла, трофічні зміни шкіри та слизових. Об-но: зниженого живлення, пальпаторно — помірна болючість в епігастрії, правому підребер’ї. ЗАК: ер. – 2,8*109/л, Нв-100 г/л. „Золотим” стандартом діагностики даного патологічного стану є:
  1. Визначення активності еластази-1 в калі. *
  1. Визначення активності амілази в плазмі крові.
  1. Визначення активності трипсиногену в калі.
  1. Визначення активності амілази сечі.
  1. Визначення активності трипсиногену в плазмі крові.
 1. Хвора Д., 36 років, скаржиться на давлячий біль в епігастрії через 1 годину після прийому їжі, печію, кислу відрижку. Хворіє протягом 2 років. При пальпації живота відмічена помірна болісність у пілородуоденальній зоні. При фіброгастродуоденоскопії виявлений антральний гастрит. Рефлюксу немає. Яке дослідження уточнить природу захворювання?
 1. Дихальний тест *
 1. Виявлення аутоантитіл до парієтальної клітини.
 1. Визначення рівня гастрину крови.
 1. Дослідження шлункової секреції.
 1. Дослідження функції жовчетоку
 1. Хвора П., 28 років, скаржиться на різку слабкість, серцебиття, головокружіння, пітливість, задишку при ходьбі. Вночі відмітила появу рідкого стільця темного кольору. В анамнезі виразкова хвороба шлунка, часто рецидивуюча. Лікувалася нерегулярно, дієти не дотримувалася Яке дослідження необхідно провести хворій для уточнення діагнозу?
 1. Фіброгастродуоденоскопю. *
 1. Панкреатографію
 1. Рентгенографію шлунку та 12-палої кишки
 1. Ірігоскопію
 1. УЗД органів черевної порожнини

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий