Кровотеча з варікозно розширених вен стравоходу

Хворий Л. 58, роки, з декомпенсованим цирозом печінки під час обходу лікаря скаржиться на запаморочення, серцебиття, мерехтіння “мушок” перед очима, загальну кволість
Кровотеча з варікозно розширених вен стравоходу

Скачати 144.88 Kb.

Дата конвертації 22.04.2016 Розмір 144.88 Kb. ЗАДАЧІ:
 1. Хворий Л.58, роки, з декомпенсованим цирозом печінки під час обходу лікаря скаржиться на запаморочення, серцебиття, мерехтіння “мушок” перед очима, загальну кволість. Шкіра бліда, пульс 120 на хвилину, АТ 90/50 мм рт. ст.. Яке ускладнення вірогідніше всього має місце у пацієнта?

 1. Кровотеча з варікозно розширених вен стравоходу *

 1. Гепатоцелюлярна недостатність

 1. Печінкова енцефалопатія

 1. Гострий коронарний синдром

 1. Ні одне з названих ускладнень

 1. У хворого 37 рокiв пiсля 3-х мiсячного лiкування тубазидом з’явилися: адинамiя,жовтяниця,бiль у правому пiдребер’i. Печiнка збiльшена. В кровi пiдвищена активнiсть ферментiв АЛТ-в три раза, АСТ-в два раза. Бiлiрубiн кровi- 132 мкмоль/л (кон’югований -82, некон’югований-40). НВs-антиген не виявлений. Про яке захворювання iде мова?

 1. Гострий медикаментозний гепатит. *

 1. Цироз печiнки ( бiлiарний).
 1. Гострий вiрусний гепатит.

 1. Хроничний активний

 1. Калькульозний холецистит.

 1. Хворий 38 рокiв скаржится на нiючий бiль в правому пiдребер’ї,нудоту, зниження апетиту. Початок захворювання пов’язує з апендектомiєю.Пiсля неї через 2 мiсяцi вперше з’явилася жовтяниця.Лiкувався в iнфекцiйному вiддiленнi.Через рiк став помiчати ниючий бiль в правому пiдребер’i, в аналiзах-пiдвищення рiвню бiлiрубiну.Ваш дiагноз?

 1. Хронiчний персистуючий гепатит *

 1. Калькульозний холецистит.

 1. Хвороба Жильбера.

 1. Гострий вiрусний гепатит.

 1. Хронiчний холангiт.

 1. Хворий 26 років поступив у клiнiку для уточнення дiагнозу. Скаржится на перiодичну жовтушнicть склер, яка виникає пiсля фізичного навантаження, cтресових ситуацiй. Жовтушнiсть супроводжуется вiдчуттям важкостi у правому пiдребер’ї, iнодi болем ноючого характеру, нудотою, блюванням.Також турбують загальна слабiсть,головний бiль. Печiнка та селезiнка не збiльшенi, бiлiрубiн-67мкмоль/л, некон’югований-53,3мкмоль/л. Ваш дiагноз?

 1. Cиндром Жильбера*

 1. Спадкова гемолiтична анемiя.

 1. Синдром Ротора.

 1. Хроничний холестатичний гепатит.

 1. Синдром Дабiна-Джонсона.

 1. Хворий Ф., 52 роки, протягом тривалого часу страждає на цироз печінки з ознаками портальної гіпертензії. Відмічалися явища кровотечі з варикозно розширенних він стравоходу. Під впливом терапії кровотечу було зупинено. Який з препаратів найбільш доцільно призначити для профілактики зазначенного ускладнення?
 1. Пропранолол*

 1. Вазопресин

 1. Феррум-лек

 1. Контрикал

 1. Гепарін

 1. У хворого 48 років із гострим вірусним гепатитом В на 11 день стаціонарного лікування різко погіршився загальний стан-з”явилися тошнота, неодноразове блювання, посилилася біль у правому підребір”ї, наросли жовтяниця склер та шкіри. В крові підвищівся лейкоцитоз до 13*10, загальний білірубін в крові – 250 мкмоль/л в основному непряма фракція, Ал АТ – до 10 ммоль/л. Яке ускладнення захворювання має місце?

 1. Печінкова енцефалопатія *

 1. Загострення холециститу

 1. Ниркова недостатність

 1. Посилений розпад ерітроцитів

 1. Внутрішньопечінковий холестаз

 1. Хвора П., 45 р. скаржиться на приступоподібні болі в правому підребір”ї з іррадіацією в праве плече, які виникають після вживання, смаженої їжі. Періодично відмічає підвищення температури тіла до субфебрильних цифр. Хворіє біля 7 років. Які обстеження необхідно провести хворій в першу чергу?

 1. УЗД органів черевної порожнини *

 1. Холецистографію

 1. Дуоденальне зондування

 1. Оглядову рентгенограму

 1. Дослідження шлункового вмісту

 1. Хворий Ц., 54 років, із скаргами на загальну слабкість, головокружіння, відчуття важкості в правому підребер’ї, відсутність апетиту, здуття живота, похудання. Напередодні була блювота однократна з кров’ю. Зловжвав алкоголем. При огляді: хворий зниженого живлення, шкіра суха, “судинні зірочки” на шкірі обличчя та верхній половині тулуба. Язик малиновий, живіт збільшений в об’ємі, пупок вип’ячений, на бокових поверхнях живота видно розширені венозні судини, визначається асцит. Нижній край печінки щільний,виступає на 6 см з-під краю реберної дуги, щільної консистенції. Селезінка виступає на 6 см з-під краю реберної дуги. Ваш діагноз:

 1. Алкогольний цироз печінки. Кровотеча з розширених вен сравоходу *

 1. Алкогольний цироз печінки. Шлунково-кишкова кровотеча

 1. Синдром Бодда-Кіарі Шлунково-кишкова кровотеча.

 1. Алкогольний гепатит. Синдром Мелорі-Вейса

 1. Алкогольний цироз печінки. Гострий панкреатит

 1. Хворий О. 58 років скаржився в анаманезі на біль у надчеревній ділянці і в правому підребер’ї, не пов’язаний з прийманням їжі, свербіння шкіри, носові кровотечі, кровоточивість ясен, поступив в реанімаційне віддлення з кровотечею з стравоходу. Яка патологія зумовила дану клінічну картину?

 1. Цироз печінки *

 1. Хронічний неспецифічний езофагіт

 1. Рак стравоходу

 1. Доброякісна пухлина стравоходу

 1. Рубцеве звуження стравоходу

 1. Хворий Ш. 59 р., інвалід ІІ гр., скаржиться на блювання кров’ю, тяжкість в лівому підребер’і, слабкість. Зловживав алкоголем. Хворіє з 40-річного віку, коли вперше виникла жовтяниця. При огляді: шкіра та видимі слизові жовтушні. На шкірі передньої грудної клітки “судинні зірочки”. Зниженого живлення. Діяльність серця ритмічна, тони ослаблені, систолічний шум над усіма точками, живіт збільшений в об’ємі, спостерігається “голова медузи”, випинання пупка. Відзначається асцит. Край печінки гострий, неболючий, щільний, на 3 см виступає з під краю реберної дуги, селезінка значно збільшена, неболюча при пальпації. Заг. ан. крові: Hb – 80 г/л, лейк. — 3·109/г, тромбоц. — 85·109/г. Ендоскопічно визначаються верикознорозширені вени стравоходу. Причиною портальної гіпертензії у хворого є:

 1. Цироз печінки *

 1. Рак печінки

 1. Гемохроматоз

 1. Хвороба Коновалова-Вільсона

 1. Синдром Бадда-Кіарі

 1. Хворий 57 років, що страждає на хронічний вірусний гепатит з розвитком цирозу, госпіталізований з діагнозом: “кровотеча з вен страво-ходу”. Різка блідість шкірних покривів. АТ – 80/50 мм.рт.ст., пульс – 100 уд. за хвилину, температура — 36,4оС. На передній черевній стінці розширена венозна сітка. З якого препарату слід починати інфузійну терапію?

 1. Кров *

 1. Альбумін

 1. Плазма

 1. Неогемодез

 1. Глюкоза

 1. У пацiєнта 56 рокiв виявлено помiрну iктеричнiсть шкiри i склер, збiльшення розмiрiв печiнки i селезiнки. 3 роки тому лiкувався з приводу гепатиту В. При обстеженнi виявлено: HBsAg (+), HBeAg (+). Який з перечислених засобiв придатний для базової етіологічної терапiї захворювання?

 1. Iнтерферон. *

 1. Карсил.

 1. Сирепар.

 1. Вiтогепат.

 1. Легалон.

 1. Хворий 47 років, за професією сантехник, скаржиться на збільшення живота, свербіж шкіри, кровоточивість ясен, виражену слабкість, відсутність апетиту. При огляді: хворий астенічної тілобудови, м’язовий шар різко зменшений, живіт збільшений у розмірі, на поверхні просвічують розширені, звивисті поверхневі вени. Який синдром спостерігається у даного пацієнта?

 1. Синдром портальної гіпертензії*

 1. Анемічний синдром.

 1. Холестатичний синдром.

 1. Геморагічний синдром.

 1. Астенічний синдром.

 1. У хворої 50-ти років діагностовано первинний біліарний цироз печінки. Заг. білірубін — 160 мкмоль/л, прямий — ПО мкмоль/л, АсАТ — 2,1 мкмоль лхгод.), АлАТ — 1,8 ммоль/ (лхгод.), ЛФ — 4,6 ммоль/(лхгод.), холестерин — 9,2 ммоль/л, антимітохондріальні антитіла М2 у високому титрі. Виявлено розширення воротної і селезінкової вен при УЗД-дослідженні. Як базисний засіб при цьому захворюванні доцільно призначити:

 1. Урсодезоксихолеву кислоту*

 1. Ліпоєву кислоту

 1. Рифампіцин

 1. Есенціале-Н

 1. Карсил

 1. Хвора 26 рокiв вiдмiчала періодичну жовтушність шкiри. Пiсля важкої праці та купання в річці з’явились болi у м’язах та у верхнiй половинi живота. Наступного дня — помiрна жовтуха, темний кал та сеча. Об’єктивно: помiрне збiльшення печiнки та селезiнки. В кровi: ер. 2,8х1012/л, Hb 80 г/л, КП 0,9, ретикулоцити 15%, лейк.- 9,5х109/л, ШОЕ-20 мм/год, тромб. 230х109/л, бiлiрубiн 60 мкмоль/л, прямий 8 мкмоль/л, АЛТ 1,1ммоль/год.л. Яке захворювання найбiльш вiрогiдне?

 1. Гемолiтична анемiя*

 1. Калькульозний холецистит

 1. Лептоспіроз

 1. Залiзодефiцитна анемiя

 1. Хронiчний гепатит

 1. У хворого 52 років після 5-місячного лікування в стаціонарі тубдиспансеру у зв’язку із активним туберкульозом стан значно погіршився : адинамія, жовтяниця, тупий біль у правому підребер’ї. Печінка збільшена, болюча при пальпації. В крові нейтрофільний лейкоцитоз (помірний), ШЗЕ-36 мм/год Активність ферментів підвищена : АЛТ — в 3 рази, ACT — в 2 рази, лужної фосфатази — в 2 рази, гаммаглута-мілтрансферази — в 2 рази. Білірубін крові — 222 мкмоль/л (кон’югований — 182, некон’югований — 40), білірубінурія. HBs-антиген не виявлений.Про яке захворювання йде мова ?

 1. Гострий медикаментозний гепатит*

 1. Хронічний активний гепатит

 1. Цироз печінки (біліарний)

 1. Гострий вірусний гепатит

 1. Калькульозний холецистит, холангіт

 1. Хвору Р. 57 років протягом 7 років турбують приступи болю в правому підребер’ї після вживання жирної їжі. В останній тиждень приступи стали щоденними, більш тривалими. На третій день після госпіталізації виявлено жовте забарвлення склер та шкіри, замазкоподібний стілець, темну сечу. В крові нейтрофільний лейкоцитоз (13,1хЮл9/л), ШЗЕ -28 мм/год.Які зміни в аналізі сечі будуть свідчити механічну жовтяницю у цієї хворої ?

 1. Реакція на жовчні пігменти позитивна за рахунок білірубіну. Стеркобілін та уробілін відсутні*

 1. Реакція на жовчні пігменти сумнівна. Сліди стеркобіліну

 1. Реакція на жовчні пігменти позитивна. Виявляються білірубін, уробілін та стеркобілін

 1. Змін не виявлено

 1. Реакція на жовчні пігменти сумнівна. Виявляється стеркобілін.

 1. Хвора Н. 45 років скаржиться на ниючий біль в правому підребер’ї протягом трьох місяців, свербіння шкіри, підвищення температури до 39 С надвечір, пропасницю, загальну слабість. Півроку тому перенесла холецистектомію з приводу жовчнокам’яної хвороби.Об-но : шкіра, склери жовтушні. Печінка збільшена на 3 см, ущільнена, болюча. Селезінка не пальпується. З боку інших систем і органів патологічних змін не виявлено. Про яке захворювання можна думати ?

 1. Хронічний холангіт на фоні рубцевої стриктури жовчних шляхів*

 1. Цироз печінки (біліарний)

 1. Рак печінки

 1. Хвороба Жильбера

 1. Підпечінковий абсцес

 1. Хворий О. 57 років потрапив до реанімаційного відділення у вкрай важкому стані. Непритомний. Об’єктивно: шкіра і склери жовтяничні. Геморагічний синдром. Еритема долонь. Пульс-124 за 1 хвилину. АТ-90/40 мм рт.ст. Тони ослаблені. Дихання аритмічне. Печінковий запах з рота. Розміри печінки збільшені, спленомегалія. Визначається вільна рідина в черевній порожнині. Ан.крові: метаболічний ацидоз(рН-4,1), АсАТ-1,6мкмоль/лхгод, АлАТ-2,0мкмоль/лхгод; загальний білірубін — 318,6 мкмоль/л, натрій — 90 ммоль/л, калій — 3,3 ммоль/л. Які медикаментозні засоби треба застосувати для надання невідкладної допомоги ?
 1. Все перераховане*

 1. Антибіотики широкого спектру дії

 1. Глюкокортикоїди

 1. Гепатопротектори

 1. Натрію гідрокарбонат

 1. Хворий 38 років був доставлений у відділення бригадою «швидкої допомоги». Об-но: свідомість відсутня; «печінковий» запах з рота; велике і гучне дихання (типу Куссмауля). Пульс — 120 за 1 хвилину. АТ-90/50 мм рт.ст. Температура – 39.5 С Шкіра і слизові оболонки жовті, з петехіями. Язик малиновий, сосочки згладжені. Живіт збільшений, «жаб’ячий». Асцит. Печінка — на 9 см нижче від реберної дуги, щільна, край — гострий. Селезінка збільшена. Ан.крові:ер-2,5хЮл12/л; лейк-15,2х10л9/л, ШЗЕ-10 мм/год. Глюкоза — 2 ммоль/л. Протромбіновий індекс-40%, білірубін загальний-320 мкмоль/л, АсАТ-3,2 мкмоль/лхгод, АлАТ — 5,2 мкмоль/лхгод. Ваш діагноз :

 1. Печінкова кома *

 1. Гіперглікемічна кома

 1. Гіпоглікемічна кома

 1. Уремічна кома

 1. Алкогольна кома

 1. Хворий 51 рік скаржиться на біль в правому і лівому під-ребер’ях, підвищення температури тіла з трясовицею, часті носові кровотечі, різке схуднення. Три роки тому після значного фізичного і розумового перенапруження з’явились»судинні зірочки» на шкірі верхньої половини тулуба,носові кровотечі, потемніння шкіри, зникло волосся на обличчі. Об-но: склери іктеричні, шкірні покриви бронзові, з аспідним відтінком, темна пігментація долоневих складок, значне розширення вен передньої черевної стінки. Асцит. Перкуторно печінка виступає на 4 см, селезінка — на 3 см з-під реберної дуги. Ан.крові: виражена анемія з високим кольоровим показником, лейкопенія, ШЗЕ-45 мм/год; гіпопротеїнемія, гіпоальбумінемія, гіпергаммаглобулінемія; вміст заліза в сироватці — 47,2 мкмоль/л. Яке захворювання йде мова ?

 1. Ідіопатичний гемохроматоз*

 1. Гепатолентикулярна дегенерація

 1. Первинний біліарний цироз печінки

 1. Хронічний гепатит

 1. Синдром Жильбера

 1. Хворий 26 років скаржиться на збільшення живота. З анамнезу відомо, що 2 роки тому його вдарили в живіт. Через 8 місяців звернувся до лікаря з наведеними скаргами. При фізичному обстеженні було виявлено асцит, в зв’язку з чим двічі лікувався в стаціонарі із застосуванням сечогінних засобів. Лікування ефекту не дало. Об-но: шкіра звичайного кольору. Вени шиї набряклі. Значне збільшення живота, на витонченій передній черевній стінці просвічуються виражені коллатералі. Печінка збільшена, неболюча. Симптом Плеша негативний. Перкуторно в черевній порожнині визначається вільна рідина. Ан.крові те сечі без особливостей. Ваш діагноз:

 1. Хвороба Бадда-Кіарі*

 1. Цироз печінки

 1. Пухлина печінки

 1. Карциноматоз очеревини

 1. Серцева недостатність по правошлуночковому типу

 1. Хворий О. 58 років скаржився в анаманезі на біль у надчеревній ділянці і в правому підребер’ї, не пов’язаний з прийманням їжі, свербіння шкіри, носові кровотечі, кровоточивість ясен, поступив в реанімаційне віддлення з кровотечею з стравоходу. Яка патологія зумовила дану клінічну картину?

 1. Цироз печінки *

 1. Хронічний неспецифічний езофагіт

 1. Рак стравоходу

 1. Доброякісна пухлина стравоходу

 1. Рубцеве звуження стравоходу

 1. Хворий Ш. 59 р., інвалід ІІ гр., скаржиться на блювання кров’ю, тяжкість в лівому підребер’і, слабкість. Зловживав алкоголем. Хворіє з 40-річного віку, коли вперше виникла жовтяниця. При огляді: шкіра та видимі слизові жовтушні. На шкірі передньої грудної клітки “судинні зірочки”. Зниженого живлення. Діяльність серця ритмічна, тони ослаблені, систолічний шум над усіма точками, живіт збільшений в об’ємі, спостерігається “голова медузи”, випинання пупка. Відзначається асцит. Край печінки гострий, неболючий, щільний, на 3 см виступає з під краю реберної дуги, селезінка значно збільшена, неболюча при пальпації. Заг. ан. крові: Hb – 80 г/л, лейк. — 3·109/г, тромбоц. — 85·109/г. Ендоскопічно визначаються верикознорозширені вени стравоходу. Причиною портальної гіпертензії у хворого є:

 1. Цироз печінки *

 1. Рак печінки

 1. Гемохроматоз

 1. Хвороба Коновалова-Вільсона

 1. Синдром Бадда-Кіарі

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий