Кроки-2 гастроентерологія

Об’єктивно: іктеричність шкіри, сліди розчухів, печінка + 5 см, селезінка 6x8 см. В крові: підвищення рівня лужної фосфатази, загальний білірубін 60 мкмоль/л, холестерин – 8,0 ммоль/л. Який провідний синдром можна виділити у хворого?
Кроки-2 гастроентерологія

Скачати 310.49 Kb.

Дата конвертації 21.04.2016 Розмір 310.49 Kb. Кроки-2

ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЯ

Цироз ПЕЧІНКИ

1. Хворий М., 40 років, поступив до гастроентерологічного відділення зі скаргами на свербіння шкіри, жовтяницю, важкість в правому підребер’ї, слабість. Об’єктивно: іктеричність шкіри, сліди розчухів, печінка + 5 см, селезінка 6×8 см. В крові: підвищення рівня лужної фосфатази, загальний білірубін 60 мкмоль/л, холестерин – 8,0 ммоль/л. Який провідний синдром можна виділити у хворого?

А. Цитолітичний

В. Мезенхімально-запальний

С. Холестатичний

D. Гепато-лієнальний

E. Печінково-клітинної недостатності
2. Хвора К., 24 роки, скаржиться на біль в правому підребер’ї та суглобах, жовтушний колір шкіри, зниження маси тіла на 10 кг за рік, підвищення температури до 38 С. Захворювання розпочалося після пологів. Об’єктивно: іктеричність шкіри та склер. Печінка + 3 см, щільна, болюча, край загострений. Селезінка +4 см. В крові: АСТ – 2,80 од, АЛТ – 3,4 од, загальний білірубін – 97,6, непрямий – 54,6 мкмоль/л, HbsAg – не виявлений Назвіть основний механізм патогенезу захворювання?

А. Токсичне ушкодження гепатоцитів

В. Жирова дистрофія печінки

С. Порушення відтоку жовчі

Д. Вірусна інфекція

Е. Аутоімунний
3. Хворий 54 років, скаржиться на загальну слабість, відсутність апетиту, тупий біль в правому підребер’ї, здуття живота, похудіння. В останній час спостерігається періодична блювота з домішками крові. Хворий худий, іктеричність склер, шкіра суха, «судинні зірочки» на обличчі і верхніх кінцівках, гіперемія долонь, збільшення молочних залоз. Язик малиновий. Живіт збільшений, нижній край печінки загострений, щільний, гладенький, виступає на 4 см з під краю реберної дуги. Селезінка на 6-7 см виступає з-під підреберної дуги. ШОЕ-14 мм/год., тимолова проба — 8 од. Ваш попередній діагноз?

A. Макронодулярний цироз печінки.

B. Хронічний гепатит.

C. Жировий гепатоз

D. Мікронодулярний цироз печінки

E. Ехінокок печінкі

4. Хворий 44 років тривалий час зловживає алкоголем. Об’єктивно: долоні рожевого кольору, судинні зірочки на передній поверхні грудної клітки, розширені вени передньої черевної стінки. Живіт здутий, вільна рідина в черевній порожнині. Печінка + 4 см ущільнена, гладка, безболісна. Пальпується край селезінки. Який провідний синдром можна виділити у хворого?

A. портальна гіпертензія

B. підгостра печінкова дистрофія

C. коагулопатія

D. тромбоз мезентеріальних судин

E. гіперспленізм
5. У хворого М., тривалий час хворого на цироз печінки, останнім часом з’явились скарги на помірні болі в епігастральній області, постійне здуття живота, яке посилюється після прийому їжі. Об’єктивно: розширені підшкірні вени живота, ознаки вільної рідини в черевній порожнині, збільшені печінка та селезінка. При УЗД: розширення портальної вени, збільшення печінки та селезінки. Який провідний синдром можна виділити у хворого?

А. Печінково-клітинна недостатність

В. Тромбоз воротної вени

С. Перитоніт

Д. Дисбактеріоз кишечника

Е. Портальна гіпертензія
6. Хворий 49 років скаржиться на загальну слабкість, має асцит протягом 2-х місяців. Після пункції було отримано 10 л блідожовтої прозорої рідини. Пальпується безболісна печінка с гострим рівним краєм, який виступає з-під реберної дуги на 4 см, селезінка — на 2 см нижче краю реберної дуги. Синдром цитолізу відсутній Рентгенологічних змін з боку шлунка та дванадцятипалої кишки немає. .Про яке захворювання можна думати?

А. Псевдоцироз Піка

В. Дрібновузловий цироз печінки

C. Хронічний токсичний гепатит

D. Біліарний цироз печінки

E. Флебіт печінкової вени (хвороба Бадда-Кіарі)

7. При параклінічному обстеженні хворого на цироз печінки, тромбоцитопенія в поєднанні з лейкопенією є ознакою:

А. Холестатичного синдрому

В. Цитолітичного синдрому

С. Імуно-запального синдрому

Д. Синдрому гіперспленізму

Е. Синдрому печінковоклітинної недостатності

8. Хворий П., 54 років, скаржиться на важкість в правому підребір”ї, гіркоту в роті, свербіння шкіри, збільшення в розмірах живота. В пунктаті печінки виявлено жирову дистрофію гепатоцитів, розростання сполучної тканини, ексцентричне розміщення вени в печінковій часточці. Зміна рівня якого з лабораторних показників характерна в даному випадку?

А. Амілаза крові

В. Лужна фосфатаза

С. Рівень трансаміназ

Д. Глюкоза крові

Е. Креатинфосфокіназа
9. Хворий 48 років, звернувся зі скаргами на важкість в правому підребер’ї, гіркоту в роті, сверблячку шкіри. Хворів на вірусний гепатит. Об’єктивно: живіт збільшений за рахунок асциту, розширені вени на передній стінці живота, пупок випнутий, селезінка збільшена. Ваш діагноз?

А. Цироз печінки

В. Рак печінки

С. Рак головки підшлункової залози

Д. Хронічний холецистит

Е. Вірусний гепатит
10. Хворий знаходиться в гастроентерологічному відділенні 6 днів з діагнозом „Макронодулярний цироз печінки”. На 14-й день посилилася жовтяниця, з’явилося збудження, печінка зменшилася в розмірах, сухожильні рефлекси підвищені, температура субфебрильна. У зв’язку з яким ускладненням погіршився стан хворого?

1. Холангіт

2. Інфекційно-токсичний шок

3. Рецидив вірусного гепатиту

4. Печінкова енцефалопатія

5. Менінгіт

11. Чоловік 46 років скаржиться на блювоту кров‘ю. Страждає мікронодулярним цирозом печінки вірусної етіології протягом 5 років. Останні півроку відмічається збільшення живота за рахунок асциту. Напередодні відмічав день народження з друзями у ресторані. З яких заходів необхідно почати лікування?

A. Внутрішньовенно вазопресин 20 од

B. Кордіамін 2 мл в/м.

C. Мезатон 1 % — 2 мл в/м

D. Преднізолон 30 мг в/в.

E. Ковтання шматочків льоду.
12. Хворий В., 50 років, поступив у вкрай важкому стані. При огляді: свідомість відсутня, шкіра і склери іктеричні. Печінка збільшена, спленомегалія. Визначається асцит. Аритмія дихання, тахікардія, АТ 90/40 мм рт.ст. Геморагічний синдром. Еритема долонь. Метаболічний ацидоз, рН 7,1, АсАТ 1,8 од., АлАТ 2,1 од. Загальний білірубін 334,2 мкмоль/л. Чим обумовлено погіршення стану хворого?

А. Отруєння сурогатами алкоголю

В. Серцева недостатність III ст.

С. Порушення мозкового кровообігу

Д. Тромбоз мезентериальних судин

Е. Печінкова кома
13. У хворого на фоні цирозу печінки після вживання алкоголю з’явились такі симптоми: головний біль, блювота, відраза до їжі, безсоння, жовтяниця, “печінковий” запах з рота, здуття живота. Про яке ускладнення цирозу печінки можна подумати?

А. Кровотеча з варикозно розширених вен стравоходу

В. Портальна гіпертензія

С. Гостра виразка шлунка

Д. Печінково-клітинна недостатність

E. Холестаз

14. Хворому 64 роки, хворіє цирозом печінки в стадії декомпенсації. В минулому перехворів вірусним гепатитом В, зловживав алкоголем. В даний час поступив у важкому стані: значний асцит, виражені ознаки печінкової енцефалопатії, явні печінкові стигмати. Вміст білірубіну, трансамінази підвищений. Значно підвищений вміст в крові аміаку. Яке з запропонованих видів лікування найбільш ефективне для даного пацієнта ?

А. Інфузії глюкози з есенціале, фуросемід, дигоксин.

В. Орніцетил, верошпірон, лактулоза.

С. Інфузії глюкози з рибоксином, еуфілін.

Д. Інфузії глюкози з коргліконом, еуфіліном; стрептоміцин рer os.

Е. Інфузії фіз..розчину, верошпірон, лактулоза.

15. Хвора В.,64 р., десять років хворіє хронічним гепатитом. Скарги: болі в печінці, зменшення маси тіла, болі в суглобах. Об’єктивно: шкіра суха, блідо-жовта, атрофія м’язів, на плечах телеангіектазії, гіперемія долонь, живіт збільшений, “голова медузи”. Печінка на 3 см нижче реберної дуги, болюча, щільна, селезінка на 1 см виступає з-під реберної дуги, вільна рідина в черевній порожнині. Лабораторно: гіпер--глобулінемія, помірно збільшені АсТ, АлТ. Які ліки будуть препаратами вибору у хворої?

А. Не стероїдні протизапальні засоби.

В. Антибіотики

С. Діуретики

Д. –інтерферон.

Е. Глюкокортикоїди.

16. У хворого Д. 40 р., з’явилось блювання кров’ю, загальна слабкість, запаморочення, дзвін у вухах. Хворий зловживає алкоголем. 2 роки тому діагностований цироз печінки. Об‘єктивно: блідість шкіри та слизових оболонок. Р- 94 за 1 хв., АТ-100/70 мм.рт.ст. Печінка виступає на 2 см із підреберної дуги, щільна, край загострений, селезінка виступає на 5 см із підреберної дуги. Ер – 3,5 *1012/л, гемоглобін 100 г/л, гематокрит 0,34. Якою повинна бути невідкладна допомога?

А. Глюкокортикостероїди.

В. Лазеротерапія.

С. Ендоскопічна склеротерапія.

Д. Зонд Блекмора в поєднанні з консервативною терапією

Е. Хірургічне лікування

17. Хворий М., 40 років, госпіталізований в гастроентерологічне відділення зі скаргами на свербіння шкіри, жовтяницю, тяжкість в правому підребер’ї, слабкість. Об‘єктивно: шкірні покрови іктеричні, печінка + 5 см, селезінка +2. В аналізі крові: загальний білірубін- 70 мкмоль/л, переважно за рахунок прямої фракції, значне підвищення рівня лужної фосфатази та холестерину. Яка причина розвитку вищеозначених змін?

А. Розвиток холестазу

В. Розвиток цитолізу

С. Розвиток імунного запалення

Д. Токсичний вплив на печінкову клітину

Е. Розвиток печінково-клітинної недостатності
18. Жінка 49 років, хворіє на цироз печінки 4 роки, скаржиться на біль в правому підребер’ї при надавлюванні. В проекції правої долі печінки пальпується ущільнене пухлиноподібне утворення розмірами 6х10см. При целіакографії в артеріальну фазу в проекції правої долі печінки визначається обширна зона патологічної васкуляризації. В капілярну фазу видно множинні вузли діаметром до 10см. Яке ускладнення цирозу печінки розвинулось у хворої?

А. Ехінокок печінки

В. Холангіт

С. Рак печінки

Д. Холецистит

Е. Гемангіома печінки
19. Хворий К, 54 років, що переніс 4 роки тому вірусний гепатит В та зловживає алкоголем, відчув останні два місяці печію, пекучий біль за грудиною. Вранці після їжі та підняття важкості з’явилася блювота свіжою кров’ю. При огляді—шкіра бліда, волога, пульс 92уд. на хвилину, АТ—90/60 мм рт. ст. Склери жовтушні, живіт збільшений у розмірі за рахунок асциту, гепатоспленомегалія. Назвіть найбільш вірогідну причину кровотечі:

А. Розрив варикозних він стравоходу.

В. Синдром Мелорі-Вейса.

С. Синдром Бадда-Кіарі.

Д. Ахалазія стравоходу

Е. Виразкова хвороба 12-ти палої кишки.
20. Хворий В., 50 років, поступив у вкрай важкому стані. При огляді: свідомість відсутня, шкіра і склери іктеричні. Печінка збільшена, спленомегалія. Визначається асцит. Аритмія дихання, тахікардія, АТ 90/40 мм рт.ст. Геморагічний синдром. Еритема долонь. Метаболічний ацидоз, рН 7,1, АсАТ 1,8 од., АлАТ 2,1 од. Загальний білірубін 334,2 мкмоль/л. Яку схему лікування слід призначити хворому?

А. Інфузії глюкози з есенціале, фуросемід, дигоксин.

В. Орніцетил, лактулоза per rectum.

С. Інфузії глюкози з рибоксином, еуфілін.

Д. Інфузії глюкози з коргліконом, еуфіліном; стрептоміцин рer os.

Е. Інфузії фіз.розчину, верошпірон, лактулоза.

Дискінезії ЖВШ

1. Хвора С., 56 р. скаржиться на постійний біль в правому боку ниючого характеру та відчуття важкості в правому підребер’ї. Об‘єктивно: підвищена маса тіла, язик обкладений білим нашаруванням в ділянці кореня, живіт болючий при пальпації в правому підребір’ї. Який тип дискінезії у даної хворої?

А. Гіпокінетична

В. Гіперкінетична

С. Акінетична

Д. Дискінетична

Е. Еукінетична
2. Хвора Л., 32 р., скаржиться на приступоподібні болі в правому підребір’ї, що з’являються після стресу, нудоту, гіркоту в роті, втомлюваність, дратівливість. Об‘єктивно: виражена емоційна лабільність, субіктеричність склер, вуздечки язика. При пальпації болючість в точці проекції жовчного міхура на передню черевну стінку. Який тип дискінезії у даної хворої?

А. Гіперкінетична

В. Акінетична

С. Гіпокінетична

Д. Дискінетична

Е. Еукінетична
3. Жінка 53 років, страждає гіпокінетичною дискінезією жовчного міхура. Для профілактики розвитку холециститу показано призначення:

А. Дієти 1а.

В. Дієти 1б.

С. Дієти 1.

Д. Беззондового тюбажу

Е. Парафінових аплікації на область правого підребер’я

4. Хвора Л., 38 років. Скаржиться на тупі, постійні болі в ділянці правого підребер’я, які виникають через 1-3 години після прийому жирної їжі. Біль віддає вверх, в ділянку правого плеча і шиї. Крім цього, часто хвилює відчуття гіркоти в роті, відрижка повітрям, метеоризм. При пальпації живота біль в проекції жовчного міхура. Печінка не збільшена, селезінка не пальпується. Який тип дискінезії у даної хворої?

А. Акінетична

В. Гіпокінетична

С. Дискінетична

Д. Еукінетична

Е. Гіперкінетична
5. Хвора Л., 32 р., скаржиться на приступоподібні болі в правому підребір’ї, що з’являються після стресу, нудоту, гіркоту в роті, втомлюваність, дратівливість. Об‘єктивно: виражена емоційна лабільність, субіктеричність склер, вуздечки язика. При пальпації болючість в точці проекції жовчного міхура на передню черевну стінку. Яка тривалість ІІ фази 5-ти фазного дуоденального зондування найбільш імовірна для даної хворої?

А. 1 хв.

В. 9 хв

С. 3 хв

Д. 4 хв

Е. 2 хв
6. Хвора Л., 32 р., скаржиться на приступоподібні болі в правому підребір’ї, що з’являються після стресу, нудоту, гіркоту в роті, втомлюваність, дратівливість. Об‘єктивно: виражена емоційна лабільність, субіктеричність склер, вуздечки язика. При пальпації болючість в точці проекції жовчного міхура на передню черевну стінку. Який лікарський засіб слід призначити даній хворій?

А. Новокаїн.

В. Но-шпу

С. Ніцерголін

Д. Новокаїнамід

Е. Нітропрусид натрію

7. Хвора С., 56 р. скаржиться на постійний біль в правому боку ниючого характеру та відчуття важкості в правому підребер’ї. Об‘єктивно: підвищена маса тіла, язик обкладений білим нашаруванням в ділянці кореня, живіт болючий при пальпації в правому підребір’ї. Яка тривалість ІV фази 5-ти фазного дуоденального зондування найбільш імовірна для даної хворої?

А. 10 хв.

В. 15 хв

С. 20 хв

Д. 5 хв

Е. 60 хв
8. Хвора С., 56 р. скаржиться на постійний біль в правому боку ниючого характеру та відчуття важкості в правому підребер’ї. Об‘єктивно: підвищена маса тіла, язик обкладений білим нашаруванням в ділянці кореня, живіт болючий при пальпації в правому підребір’ї. Який лікарський засіб слід призначити даній хворій?

А. Серетид.

В. Строфантин

С. Соматостатин

Д. Сорбіт

Е. Соннат

9. Хвора Л., 32 р., скаржиться на приступоподібні болі в правому підребір’ї, що з’являються після стресу, нудоту, гіркоту в роті, втомлюваність, дратівливість. Об‘єктивно: виражена емоційна лабільність, субіктеричність склер, вуздечки язика. При пальпації болючість в точці проекції жовчного міхура на передню черевну стінку. Яка тривалість ІІІ фази 5-ти фазного дуоденального зондування найбільш імовірна для даної хворої?

А. 1 хв.

В. 9 хв

С. 3 хв

Д. 4 хв

Е. 2 хв
10. Хвора С., 56 р. скаржиться на постійний біль в правому боку ниючого характеру та відчуття важкості в правому підребер’ї. Об‘єктивно: підвищена маса тіла, язик обкладений білим нашаруванням в ділянці кореня, живіт болючий при пальпації в правому підребір’ї. Який об‘єм жовчі буде виділятись під час IV фази 5-ти фазного дуоденального зондування найбільш імовірна для даної хворої?

А. 110 мл

В. 40 мл.

С. 30 мл

Д. 20 мл

Е. 10 мл
ГЕПАТИТИ

1. Жінка 32 років перенесла гостру форму вірусного гепатиту В. Протягом двох місяців при проведенні контролю виявляється висока концентрація HBV-ДНК. Яка тактика ведення хворої?

А. Призначити інгібітори протонової помпи

В. Призначити глюкокортікоїди

С. Призначити препарати інтерферону

D. Призначити жовчогінні препарати

E. Призначити вітаміни групи В
2. У хворої 23 років ниючий біль в правому підребер’ї, періодично відрижка гірким, нудота, пониження апетиту. 3 роки тому була апендектомія. Через 2 місяці після неї вперше появилась жовтяниця, з приводу якої лікувалася в інфекційній лікарні. В даний час при обстеженні збільшена на 2 см печінка В крові: загальний білірубін 56 мкмоль/л., АЛТ 2,35 од. Яке захворювання у хворої?

А. Хронічний холангіт

В. Хронічний вірусний гепатит В.

C. Хронічний холецистит.

D. Доброякісна жовтуха Жільбера.

E. Цироз печінки.

3. У хворого 32 років з хронічним вірусним гепатитом тупий, ниючий біль у правому підребер’ї, нудота, сухість. Розмір печінки за Курловим — 13-12-11 см, селезінка +2 . АсАТ — 3,2 ОД, АлАТ — 4,8 ОД. При серологічному дослідженні виявлений НВеАg, висока концентрація ДНК НВV. Який з наведених нижче лікарських засобів єпрепаратом вибору в лікуванні даного хворого ?

A. Альфа-інтерферон

B. Ацикловір

C. Альмагель

D. Амлодипін

E. Амоксицилін
4. Жінка 40 років страждає на аутоімунний гепатит. В крові: АГ коефіцієнт 0,8, білірубун — 42мкмоль/л, трансамінази — АЛТ 2,3 од, АСТ — од. Що з перерахованого є найбільш ефективним в лікуванні ?

А. Антибактеріальні засоби.

В. Протизапальні засоби.

С. Противірусні препарати.

Д. Глюкокортикоїди, цитостатики.

E. Гемосорбція, вітамінотерапія.

5. Хвора, 36 років, скаржиться на загальну слабкість, важкість у правому підребер’ї, субфебрилітет. 4 роки тому перехворіла вірусним гепатитом. Зазначені скарги поступово з‘являлися протягом останніх 3-ох місяців. Об’єктивно: печінка +3. Лабораторно: загальний білірубін 64,5 мкмоль/л: прямий-22,7 мкмоль/л, гама глобуліни 31%, АСТ-1,42 од, АЛТ – 1,96 од. Виявлено ознаки активної реплікації вірусу (HBe Ag – позитивна реакція). Виберіть препарат для етіотропного лікування цієї хворої.

А. Преднізолон

В. Есенціале-форте

С. Карсил

Д. Левамізол

Е. Альфа-інтерферон
6. У пацієнта 56 років виявлено помірну iктеричнiсть шкіри i склер, збільшення розмірів печінки i селезінки. 3 роки тому лікувався з приводу гепатиту В. При обстеженні виявлено: HBsAg, HBeAg (+).Висока концентрація ДНК НBV. Який з перерахованих засобів придатний для етіопатогенетичної терапії захворювання?

А. Карсил.

В. Альфа- Iнтерферон.

C. Преднізолон

D. Вiтогепат.

E. Есенціале-форте

7. Жінка 37 років звернулась до лікаря у зв’язку з загостренням хронічного гепатиту. При обстеженні в аналізі крові знайдено підвищення рівня непрямого білірубіну, АСТ, АЛТ та зниження рівня альбуміну і протромбіну. Який з патологічних процесів найбільш імовірно обумовив ці зміни:

А. Холестаз

В. Портальна гіпертензія

С. Гіперспленізм

Д. Порушення гемостазу

Е. Цитоліз
8. Хворий, 28 років, постійно контактує з комплексом отрутохімікатів протягом 6 років. Скаржиться на головний біль, підвищену втому, відчуття важкості в правому підребер’ї, погіршення апетиту, жовтяницю. Об’єктивно: шкіра і склери субіктеричні. Живіт здутий, печінка +5 см. В крові: Нв 110 г/л, лейк. 8,1х109/л, ШОЕ 30 мм/год, білірубін 65 мкмоль/л, цукор 6,3 ммоль/л. Який з діагнозів є найбільш ймовірним ?

A. Хронічний токсичний гепатит.

B. Гемохроматоз

C. Хронічний панкреатит.

D. Вірусний гепатит.

E. Доброякісна гіпербілірубінемія.
9. Чоловік 30 років, ін’єкційний наркоман. Стаж наркоманії 12 років. Скаржиться на слабкість, помірну жовтяницю, важкість у правому підребер’ї. Стан погіршувався поступово. Біохімічні показники: загальний білірубін-28,2 мкмоль/л; АЛТ-1,0 млмоль/л.год. АСТ-0,8 ммоль/л.год. Визначьте діагностичний метод, який доцільно провести для встановлення діагнозу?

А. Біопсія печінки.

В. УЗД печінки.

С. Полімеразна ланцюгова реакція

Д. Комп’ютерна томографія.

Е. Імунологічні дослідження.
10. Хворий В.,37р., рік тому переніс гострий гепатит В, з затяжним, агресивним перебігом, Скарги на слабість, підвищену температуру тіла (37,5 С°), важкість та біль в правому підребер’ї. Об’єктивно: субіктеричність шкіри . Печінка на 2 см виступає з-під реберної дуги, болюча, щільна. Лабораторно: високий титр HBV- ДНК, НВеАg, НВc Аg, ІgМ. Які ліки будуть препаратами вибору?

А. Глюкокортикоїди.

В.  — інтерферон.

С. Нестероїдні протизапальні засоби

Д. Антибіотики

Е. Лактулоза

ВИРАЗКОВАХВОРОБА 1.Хворий поступив в клініку в ургентному стані з скаргами на гостро виниклі болі в животі. У минулому страждав на виразкову хворобу. При огляді знайдені симптоми подразнення очеревини. Був запідозрений прорив виразки. Яке дослідження дозволить підтвердити попередній діагноз?

А. Оглядовий знімок черевної порожнини у вертикальному положенні хворого;

В. Оглядовий знімок черевної порожнини в горизонтальному положенні хворого;

С. Рентгеноконтрастне дослідження шлунку і кишки 12-перста;

D. УЗД органів черевної порожнини.

 1. Хворий 35 років, зловживаючий алкоголем, з погрішностями в дієті, скаржиться на болі в епігастральній області, виникаючі через 1 – 1,5 години після їди. При фіброгастродуоденоскопії в антральном відділі шлунку визначається виражена гіперемія, дрібні дефекти, підвищена ранима слизистої оболонки. Яка найвірогідніша причина виявленої патології?

А. Інфікування Helicobacter pylory;

В. Наявність антитіл до парієтальних клітин;

С. Аліментарний чинник;

D. Токсична дія алкоголю.

 1. Хворий 40 років, скаржиться на болі в епігастрії через 2 години після прийому їжі. Стан погіршав у весняний період. Об’єктивно: язик обкладений білим нальотом, в пілородуоденальній ділянці болі при пальпації. Який гаданий діагноз?

А. Хронічний гіперацидний гастрит;

В. Виразкова хвороба 12-перстної кишки;

С. Виразкова хвороба шлунку;

D. Хронічний холецистит.

 1. У хворого 54 років раптово з’явився сильний біль в епігастрії. Об’єктивно: вимушене положення. Біль при пальпації живота по всій поверхні, напруга м’язів черевної стінки. Печінкова тупість відсутня. Який метод дослідження потрібен для уточнення діагнозу?

А. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини;

В. ФГДС;

С. Іригоскопія;

D. Контрастна рентгенографія шлунку і 12 – перстної кишки.

 1. Хворий 29 років, звернувся до дільничного терапевта з скаргами на пекучий біль в епігастральній області, що з’являється вранці натщесерце і зменшується після їди, нудоту і блювання на висоті болю. Хворіє два тижні. Яке обстеження доцільне?

А. ФГДС;

В. Рентгеноскопія;

С. Лапароскопія;

D. Комп’ютерна томографія.

 1. Хворий 28 років, поступив в терапевтичне відділення з скаргами на болі в епігастральній області, які виникають через 1,5 – 2 години, після їди, іноді натщесерце, періодичну блювоту, яка приносить полегшення, печію, відчуття «кислоти» в роті, запори. Хворіє близько 3 – х років. Стан погіршується весною і восени. Загальний стан задовільний. Апетит хороший, живіт м’який, болючий в епігастральній області праворуч від серединної лінії. Симптом Менделя позитивний. При яких патологічних станах визначається позитивний симптом Менделя?

А. Гострий гастрит;

В. Виразка 12 – перстної кишки;

С. Гострий панкреатит;

D. Гострий холецистит.

 1. Хворий скаржиться на слабкість, нудоту, мерехтіння «мушок» перед очима. День тому була блювота «кавовою гущею», дьогтеподібний кал. У анамнезі виразкова хвороба. Об’єктивно: шкіра бліда. Пульс 90 в мін., ритмічний. АТ 90/70 мм рт.ст. Язик вологий, покритий білим нальотом. Розлита болючість в надчерев”ї, позитивний симптом Менделя. Печінка і селезінка не збільшені. Який діагноз?

А. Виразкова хвороба, ускладнена кровотечею;

В. Кровотеча з вен стравоходу;

С. Рак шлунку, ускладнений кровотечею;

D. Синдром Мелорі – Вейса.

 1. Чоловік 32 років скаржиться на ниючий біль в надчерев’ї через 2-3 години після їди. Загострення весною і восени. Харчова відраза до яєць і риби. Об’єктивно: при пальпації живота — болючість в пілородуоденальній області. ФГДС: виразка 5 мм на передній стінці 12 – кишки перста. Який найвірогідніший провідний механізм розвитку захворювання?

А. Хелікобактерна інфекція;

В. Харчова алергія;

С. Продукція аутоантитіл;

D. Зниження синтезу простагландинів.

 1. У хворого 40 років болі в епігастрії з іррадіацією в ліву половину грудної клітки і в область мечовидного відростка грудини, блювота, яка на висоті болів приносить полегшення. При якій локалізації виразки захворювання імітує напад стенокардії.

А. Кардіальний і субкардіальний відділи шлунку;

В. По малій кривизні шлунку;

С. По великій кривизні шлунку;

D. Антральний відділ шлунку.

 1. У хворого 25 років, восени з’явилися болі в епігастрії, які виникають через 1,5 – 2 години після їжі, а іноді і вночі; печію, запори. Болі посилюються при прийомі гострої, солоної і кислої їжі, зменшуються – після прийому соди і застосування грілки. Хворіє протягом року. Хворий зниженого харчування, язик не обкладений, вологий. При перкусії і пальпації живота – болючість в епігастрії справа, в цій же ділянці – резистентність м’язів черевного преса. Позитивний симптом Менделя. Який попередній діагноз?

А. Хронічний гастрит з підвищеною секреторною функцією;

В. Діафрагмальна грижа;

С. Виразка шлунку;

D. Виразка 12-перстної кишки.

 1. Хворий Н., 24 років, скаржиться на біль справа біля пупка, виникаючу через 2,5 – 3 години після їжі, або натщесерце, також «голодний» біль, що зменшується після їжі; печію, гіркоту в роті. Хворіє 3 роки. Загострення захворювання відзначає восени і весною. Батько хворого страждає виразковою хворобою. Яке ускладнення даного захворювання найчастіше виникає при локалізації виразки в дванадцятипалій кишці?

А. Кровотеча;

В. Перфорація;

С. Стеноз;

D. Малігнізация.

 1. Хворий впродовж 10 років страждає виразковою хворобою ДПК. Скаржиться на відрижку «тухлим», блювоту через 6 – 8 годин після їди. Який метод слід застосувати для уточнення діагнозу?

А, ФГДС;

В. Рентгеноскопію шлунку;

С. Дослідження шлункової секреції;

D. Іригоскопію.

ВИРАЗКОВА ХВОРОБА

КРОКИ

 1. Хворий В., 35 років страждає виразковою хворобою 12 п. кишки протягом 3 років. Турбують виражені болі в епігастрії, печія. При дослідженні шлункової секреції дебіт-година на субмаксимальне роздратування склав 30 ммоль НCl. Виберіть найбільш оптимальний антисекреторний препарат:

А. Фамотідін;

B. Гастроцепін;

С. Пантопразол;

D. Атропін.

 1. Чоловік 28 років, сантехнік, під час вступу до клініки відзначає біль в епігастральній області. Протягом 10 років хворіє на виразкову хворобу12-палої кишки. Останнім часом характер болю змінився. Біль став постійним, наполегливим, іррадіює в спину. З’явилася загальна слабкість, запаморочення, швидка стомлюваність. Хворий схудлий. Об’єктивно: ЧСС = 68 в хвилину. АТ 120/80 мм рт.ст. Найбільш вірогідно, що погіршення стану хворого пов’язане з:

А. Кровотечею;

В. Перфорацією стінки кишки 12-перста;

С. Загостренням виразкової хвороби;

D. Пенетрацією виразки.

 1. Хворий 32 років, скаржився на голодні і нічні болі, зменшення їх після їжі, прийому соди. Позитивний уреазний тест. Був призначений курс лікування кларітроміцином, метронідазолом і омепразолом. При контрольному дослідженні через 1 місяць уреазний тест негативний. Яку фармакотерапію рекомендуєте для подальшої реабілітації?

А. Призначення антацидов;

В. Застосування блокаторів Н2-рецепторів або інгібіторів протонової помпи;

С. Курси лікування стимуляторами-репарантами слизистої;

D. Холінолітіки у великих дозах.

 1. Інженера 32 років турбують болі в епігастральній області вночі і вранці після пробудження. Біль зменшується після їжі. При фіброгастродуоденоскопії виявлений дефект слизистої оболонки 0,6 см в діаметрі в цибулині 12-палої кишки Уреазний тест +++. Який із вказаних препаратів найбільш ефективний відносно головного етіологічного чинника?

А. Субцитрат вісмуту;

В. Гастроцепін;

С. Альмагель;

D. Платифілін.

 1. Чоловік, 36 років, знаходиться на лікуванні з приводу вперше виявленої HP-асоційованої виразової хвороби шлунку. Була проведена антихелікобактерна терапія. Стан хворого значно покращав. Через 2 місяці HP – інфекція в слизистій шлунку і ДПК не була виявлена. Яка подальша тактика ведення хворого?

А. Продовжити лікування омепразолом протягом двох місяців;

В. Продовжити лікування фамотидином протягом двох місяців;

С. Прийом фамотидина або омепразола впродовж 2-х тижнів при появі

симптомів захворювання;

D. Безперервний щоденний прийом фамотидина.

 1. Хворий Н., 24 років, скаржиться на біль в епігастрії, виникаючу через 30 – 40 хв. після їжі або натщесерце, нудоту, відрижку повітрям. Хворіє 3 роки. Загострення захворювання відзначає восени і весною. Батько хворого хворіє на виразкову хворобу. Яке ускладнення даного захворювання найчастіше виникає при локалізації виразки по малій кривизні шлунку?

А. Кровотеча;

В. Перфорація;

С. Пенетрація;

D. Малігнізация.

 1. Чоловік 36 років, який хворіє на виразкову хворобу з 16 років, скаржиться на біль в епігастральній області через 1,5 години після їжі і вночі, печію. Під час попередніх рецидивів захворювання приймав ранітидин (300 мг/сутки). При ендоскопічному обстеженні виявлена деформація виразки цибулини ДПК, при гістологічному дослідженні – хронічний активний гастродуоденіт. Що слід призначити з метою профілактики рецидиву язви?

А. Комбіновану «потрійну» терапію;

В. Монотерапію ранітідіном;

С. Монотерапію денолом;

D. Монотерапію метронідазолом.

 1. Хворому 35 років, лікувався з приводу виразки ДПК впродовж 25 днів. Контрольна ФГДС констатувала загоєння виразки. Пацієнт наполягає на санаторний – курортному лікуванні. Який термін в даному випадку оптимальний?

А. Хворий може поїхати негайно;

В. Через 1 місяць;

С. Через 3 місяця;

D. Через 6 місяців.

 1. Хворий Д., 34 роки, з пептичною виразкою ДПК, асоційованої з Helicobacter pylori, впродовж 7 днів 4 разу на добу приймав де-нол по 120 мг, тетрациклін по 500 мг і метронідазол по 500 мг тричі в день. Після 4 тижнів лікування під час проведення уреазного дихального тесту знову виявлена інфекція Helicobacter pylori. Визначте подальшу тактику лікування.

А. Пантопразол 20 мг 2 рази на день, метронідазол 500 мг 3 рази на день, кларітроміцин 500 мг 2 рази на день;

В. Пантопразол 20 мг 2 рази вдень, метронідазол 500 мг 3 рази на день, амоксициллін 1000 мг 2 рази на день;

С. Пантопразол 20 мг 2 рази на день, амоксициллін 1000 мг 2 рази на день, кларітроміцин 500 мг 2 рази на день, де-нол 120 мг 4 рази на день.

D. Пантопразол 20 мг 2 рази на день, де-нол по 120 мг 4 рази на день, тетрациклін 500 мг 4 рази на день, метронідазол 250 мг 4 рази на день.

 1. Хворий Х., 32 років, впродовж 6 років хворіє на виразкову хворобу ДПК. Діагноз підтверджений фіброгастродуоденоскопією. Спостерігається сезонність загострення захворювання весною і восени. Назвіть препарат для профілактики загострень захворювання.

А. Обліпихове масло;

В. Фамотидин;

С. Солкосеріл;

D. Метронідазол.

 1. Хворий 36 років знаходився в гастроентерологічному відділенні з приводу виразкової хвороби ДПК в активній фазі. Після щільного обіду відчув інтенсивний біль в епігастрії, що супроводжується нудотою і одноразовою блювотою, що не приносить полегшення. При огляді : вимушене положення на боку з приведеними до живота стегнами, пальпаторний – дефанс, дифузна болючість передньої черевної стінки. Яке першочергове дослідження необхідно провести для уточнення діагнозу?

А. ФГДС;

В. Загальний аналіз крові;

С. Оглядову рентгенографію черевної порожнини;

D. УЗД черевної порожнини.

 1. Хворому 36 років, хворіє на виразкову хворобу шлунку 1 рік. Звернувся до лікаря у зв’язку із загостренням. Призначене лікування: альмагель, метилурацил, алое, білкові гидролізати внутрішньовенно, вітамінотерапія. Яку ланку патогенезу не враховано при лікуванні?

А. Не врахована роль кампілобактерій;

В. Посилення агресії кислотно-пептичного чинника;

С. Підвищення моторної функції;

D. Роль слизистого бар’єру.

Крок «ХОЛЕЦИСТИТИ»

1. Хворий на М., 36 років, скаржиться на біль в правому підребер’ї, яка з’являється після вживання жирної і смаженої їжі, гіркота в роті, блювоту жовчю, розлад стільця. Хворіє протягом 2 років. Об”эктивно: підвищеної маси тіла. Шкіра звичного кольору. Легені і серце – без патологій. Печінка не збільшена. Наголошується болючість в точці Маккензі; позитивні симптоми Мерфі і Кера. Який метод дослідження найбільш інформативний при даному захворюванні?

А. Багатомоментноє фракційне зондування

В. Рентгендослідженя органів шлунково-кишкового тракту

С. Фіброгастродуоденоскопія

D. УЗД

2. Жінка 45 років скаржиться на тупі, ниючі болі в правому підребер’ї, періодичну лихоманку, підвищення температури тіла до 37,20С у вечірній час. Мати страждала цукровим діабетом і гіпертонічною хворобою. При обстеженні склери субіктеричні, при пальпації живота – болючість в правому підребер’ї. Ваш діагноз?

А. Хронічний гепатит

В. Жовчо-кам”яна хвороба

С. Хронічний холецистит у фазі загострення

D. Хронічний панкреатит

3. Хворий 50 років, протягом року страждає нападами болю в правому підребер’ї, які виникають переважно після вживання жирної їжі. Останній тиждень напади повторювалися щодня, стали інтенсивніше. На 3-й день перебування в стаціонарі з’явилася жовтушність ськлер і шкірних покривів, світлий стілець і темна сеча. Аналіз крові: нейтрофільний лейкоцитоз (13,1×109/л), ШОЕ 18 мм/годину. Ваш діагноз?

А. Хронічний панкреатит у фазі загострення, больова форма

В. Хронічний холестатичний гепатит у фазі загострення

С. Хронічний калькульозний холецистит

D. Хронічний холангіт у фазі загострення

4. У 62-річного чоловіка виконана операція аортокоронарного шунтування. Через тиждень з’явилася температура 37,40С, болі ниючого характеру в правому підребер’ї. Позитивні симптоми Ортнера, Георгієвського. Печінка біля реберної дуги. Ваш діагноз?

А. Холецистит

В. Гепатит

С. Дискінезія жовчовивідних шляхів

D. Жовчокам”яна хвороба

5. У жінки 28 років, що 1,5 роки тому перенесла лапароскопічну холецистектомію з’явилися болі в правому підребер’ї колишньої інтенсивності. Відзначила ахолічний стілець, потемніння сечі. Який метод показаний для уточнення діагнозу?

А. Ендоскопічний

В. Термографічний

С. УЗД

D. Ретроградна холангіографія

6. Жінка 46 років, впродовж останнього року скаржиться на біль в правому підребер’ї, часом нападоподібну, особливо після вживання жирної їжі, гіркота в роті, періодичне пожовтіння шкіри і знебарвлення калу. Об’єктивно: субіктеричність склер. Язик обкладений білим нальотом, позитивний френікус-симптом справа, при пальпації болючість в точці проекції жовчного міхура. З якого інструментального дослідження найбільш доцільно починати обстеження?

А. Фіброгастродуоденоскопія

В. УЗД черевної порожнини

С. Рентгеноскопії ШКТ

D. Ретроградної холецистопанкреатографії
7. Хворий 30 років, скаржиться на ниючий біль в правому підребер’ї в перебігу 2 місяців, шкірний свербіж, субфебрильну температуру, озноб, слабкість. Півроку назад проведена холецистоектомія. Об”єктивно: склери субіктеричні. Живіт болючий при пальпації в правому підребер’ї. Печінка +2 см. Селезінка не збільшена. В крові – лейкоцити 12×1012/л, ШОЕ-28 мм в годину. Найвірогідніший діагноз?

А. Цироз печінки

В. Холангіт

С. Гепатит

D. Дискінезія жовчовивідних шляхів

8. У жінки 50 років при багатомоментному дуоденальному зондуванні виявлено: 3 фаза – 6 хв., 4 мл; 4 фаза – 90 хв., 70 мл. При УЗД жовчного міхура: стінки не потовщені, вміст гомогенний. Який діагноз найбільш вірогідний?

А. Гіперкінетична дискінезія жовчного міхура

В. Гіпер-гіпокінетична дискінезія жовчного міхура

С. Гіпо-гіперкінетична дискінезія жовчного міхура

D. Гіпокінетична дискінезія жовчного міхура

9. У хворого Д., 25 років, під час клінічного обстеження виявлені позитивні симптоми Ортнера, Кера, Пекарського, Показники жовчі міхура: густина 1015, рН – 5,5; концентрація сіалових кислот 154 ОД., концентрація холестерину – 8,5 ммоль/л, наявність СРБ. УЗД: товщина стінки жовчного міхура 6 мм, наявність тіні від стінок жовчного міхура, позитивний сонографічний симптом Мерфі. Який діагноз?

А. Хронічний безкам”яний холецистит, больова форма, стадія загострення

В. Жовчокам”яна хвороба

С. Гіпокинетична дискінезія жовчного міхура

D. Хронічний безкам”яний холецистит, стадія загострення, гіпокінезія жовчного міхура

10. Хворий 40 років. Протягом 20 років відчуває періодичні (до 2-3 разів на рік) болі в правому підребер’ї. Напередодні увечері хворий відчув сильний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в лопатку. Двічі було блювання жовчю. Температура тіла підвищилася до 37,8ºС, склери субіктеричні, печінка не виступає з-під реберної дуги, позитивні симптоми Мерфі, Мюссі-Георгіївського, Кера, болючість в точці Боаса. Діагноз?

А. Дискінезія жовчовивідних шляхів

В. Загострення хронічного холециститу

С. Вірусний гепатит А

D. Гострий панкреатит

11. Чоловік 69 років скаржиться на різкий нападоподібний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в праву підключичну область, нудоту, блювання, яке не приносить полегшення. Хворіє на жовчокам’яну хворобу більше 10 років. Погіршення стану виникає після прийому алкоголю. Об’єктивно: температура — 38,0 С, ЧД – 22 в хв., пульс – 100 в хв., АТ – 120/60 мм рт. ст. Шкіра бліда, жовтушна. Живіт при пальпації болючий в правому підребер’ї. Симптоми Ортнера і Пекарського позитивні справа. Печінка біля краю ребрової дуги. У крові: лейкоцити – 15,0 х 1012 /л; ШОЕ – 33 мм/годину. У сечі: білірубінурія. Яка найвірогідніша причина розвитку жовтяничного синдрому у хворого?

А. Токсичне ураження печінки

В. Гіпертонус жовчного міхура

С. Гіпотонус жовчного міхура

D. Механічна перешкода відтоку жовчі

12. Жінка 37 років, скаржиться на відчуття тяжкості, постійний ниючий біль в правому підребер’ї, вранці – гіркота в роті, нудоту. Хворіє 8 років, погіршення стану пов’язує з прийомом жирної їжі. Об’єктивно: температура – 37,0о С; ЧД – 16 в хв; пульс – 80 в хв; АТ – 115/60 мм рт. ст. Шкіра звичного кольору, язик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації м’який, помірно болючий в епігастральній області справа. Печінка біля краю ребрової дуги. Симптом Ортнера позитивний справа. Стілець 1 раз на 3 дні, звичного кольору. У крові: Л.-9,4×1012/л, ШОЕ – 18 мм/годину. Який діагноз?

А. Жовчокам”яна хвороба

В. Хронічний холецистит

С. Хронічний панкреатит

D. Гострий холецистит.
1. Хворий Н., 32 років приймав масивну антибактеріальну терапію. Скаржиться на розлиті болі в животі, частий рідкий стілець (4 – 6 разів на добу), загальну слабкість. Об’єктивно: стан задовільний. АД 120/70 мм. рт. ст., ЧСС 84 уд. в хв., живіт при пальпації м’який, болючий в нижніх відділах живота. Печінка і селезінка не пальпуються. Призначення якого лікарського препарату найбільш доцільне в даному випадку?

А. Панзінорм

Б. Ессенциале Н

С. Імодіум

Д. Лінекс

Е. Мотиліум.

2. Хворому 48 років скаржиться на ниючі болі в бічних відділах живота, що зменшуються після дефекації і відходження газів, чергування проносів і запорів, 2 роки тому переніс дизентерію. При пальпації живота виявляється його болючість, чергування спазмованих і атонічних, відділів товстої кишки, які бурчать. Який метод обстеження є найбільш інформативним?

А. Пальцеве дослідження прямої кишки.

Б. Ректороманоскопія.

С. Колоноскопія.

Д. Копроцитограма в динаміці.

Е. УЗД органів черевної порожнини.

3. Хворий 55 років скаржився на здуття і бурчання в животі, підвищене відходження газів, рідкий стілець пінистого характеру з кислим запахом, які з’являються після вживання страв на молоці. Як називається даний симптомокомплекс?

А. Синдром гнильної диспепсії.

Б. Синдром бродильної диспепсії.

С. Синдром жирової диспепсії.

Д. Синдром дискінезії.

Е. Синдром мальабсорбції.

4. Хворому 38 років, скаржиться на гостро виниклий біль в животі, блювання. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини виявляються роздуті газом петлі кишківника з горизонтальним рівнем рідини. Про який невідкладний стан свідчить описана рентгенологічна картина?

А. Розрив кісти яєчника.

Б. Гострий апендицит.

С. Прободіння порожнистого органу.

Д. Гострий панкреатит.

Е. Кишкова непрохідність.

5. Хворому 59 років скаржиться на ниючі болі в нижніх відділах живота в другій половині дня, що зменшуються після дефекації і відходження газів, чергування проносів і запорів з домішком слизу, здуття живота. Виявляється болючість, чергування спазмованих і атонічних, відділів товстої кишки, що бурчать. При колоноскопії: атрофічні зміни слизистої різної локалізації, гіперемія слизистої. Розвиток якої патології має місце?

А. Хвороба Крона.

Б. Неспецифічний виразковий коліт.

С. Хронічний коліт.

Д. Синдром подразненої кишки.

Е. Хронічний ентерит.

6. Хворий 45 років скаржиться на періодичні ниючі болі в навколопупковій області і нижніх відділах живота, що посилюються через 1,5 — 2 години після прийому їжі і зменшуються після дефекації і відходження газів, чергування проносів і закрепів. При пальпації живота виявляється болючість, бурчання, спазмована сигмовидна кишка. На колоноскопії виявлені атрофічні зміни слизистої різної локалізації. Вкажіть найвірогідніший діагноз.

А. Хвороба Крона.

Б. Неспецифічний виразковий коліт.

С. Синдром подразненої кишки.

Д. Хронічний ентероколіт.

Е. Хронічний панкреатит.

7. Чоловік 24 років пред’являє скарги на рідкий стілець до 20 разів на добу з наявністю крові та слизу, тенезми, загальну слабкість, схуднення, болі в колінних суглобах. Хворіє 2 роки, захворювання протікає з періодичними загостреннями. Об’єктивно: температура – 38,40 С, ЧД – 20 в хвилину, ЧСС – 82 в хвилину. Спостерігається сухість шкірних покривів, афтозний стоматит. Печінка +2 см Відрізки товстого кишечника спазмовані і болючі при пальпації. Інформативним методом діагностики при цьому захворюванні є:

А. Бактеріальний посів калу.

Б. Колоноскопія.

С. Копрограма.

Д. Ректороманоскопія.

Е. Іригоскопія.

8. Хворий 38 років після проведення антибактеріальної терапії з приводу лямбліозного холециститу почав скаржитися на частий неоформлений стілець до 6 разів на добу, метеоризм, болі в нижніх і бічних відділах живота, що посилюються після прийому їжі і зменшуються після дефекації. Об’єктивно: температура – 36,80 С, в легенях – без особливостей. Пульс – 88 в хв., ритмічний. АТ – 110/60 мм рт. ст.. Печінка і селезінка не збільшені. Живіт при пальпації болючий по ходу товстого кишечника, спазмований. Копрограмма: кал неоформлений, багато поверхневого слизу, лейкоцити, кишковий епітелій. Іригоскопія: нерівномірність заповнення барієм товстого кишечника, зменшення кількості складок. Ваш діагноз?

А. Неспецифічй виразковий коліт.

Б. Хронічний ентероколіт післяпаразитарної етіології.

С. Хвороба Крона.

Д. Хронічний холецистит.

Е. Хронічний холангіт.

9. Хворий Д. звернулася зі скаргами на рідкий стілець 5 -6 разів на добу, схуднення, загальну слабкість, здуття живота. Хворіє впродовж 3 років. Язик обкладений білим нальотом. Живіт роздутий, куполоподібний. При пальпації болючий в точці Поргеса. Аналіз крові: ер. – 2,8*1012/л, Нb – 98г/л, ЦП – 0,9, лейк. – 4,1*109/л, ШОЕ – 32мм/час. Копрограмма: неоформлений світло-жовтий кал, нейтральний жир – багато, крохмаль – багато, лейкоцити – 1 — 2 в п/з. Які біохімічні зміни крові найбільш вірогідні?

А. Гіперпротеїнемія, гіперліпідемія, гіперхолестеринемія.

Б. Гиперкальциємія, гиперфосфатемія.

С. Гіпопротеїнемія, диспротеїнемія, гіпокальціємія.

Д. Підвищення фібриногену, АЛТ, АСТ.

Е. Гіпернатріємія, гіперхолестеринемія, гіпокальціємія.

10. Хворий 42 років скаржиться на розлитий тупий біль в животі, що посилюється перед дефекацією, та стихає після неї, стілець до 10 разів на добу з домішкою крові, підвищення температури тіла, загальну слабкість. Хворіє протягом 2 місяців. Об’єктивно: шкіра бліда, суха. При пальпації товстого кишечника – біль в зоні сліпої кишки, яка виглядає як тяж. Печінка збільшена на 2 см, безболісна. Яке обстеження необхідно провести?

А. Ректороманоскопія.

Б. Іригоскопія.

С. Фіброгастроскопія.

Д. Фіброколоноскопія.

Е. Рентгенологічне дослідження.

11. Хворий М., 32 років переніс вогнищеву пневмонію. Протягом 10 діб в умовах пульмонологічного відділення приймав масивну антибактеріальну терапію. Через тиждень після лікування з’явилися розлиті болі в животі, частий рідкий стілець (4 -6 разів на добу), загальна слабкість. Об’єктивно: стан задовільний, АТ – 120/70 мм рт. ст., ЧСС – 84 в хв., живіт при пальпації м’який, болючий в нижній відділах. Печінка і селезінка не пальпуються. Застосування якого лікарського препарату доцільне в даному випадку?

А. Ессенцеале Н

Б. Мотіліум.

С. Біфідумбактерін.

Д. Панзінорм.

Е. Преднізолон.

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий