Крок Стоматологія. 2008 рік

Під час виконання вагосимпатичної блокади за Вишневським вводять розчин новокаїну по задньому краю груднино-ключично-соскоподібного м'яза вище місця перетинання її з зовнішньою яремною веною. У межах якого трикутника шиї виконують блокаду?
Крок Стоматологія. 2008 рік

Скачати 1 Mb.

Сторінка 1/4 Дата конвертації 15.04.2016 Розмір 1 Mb.

  1   2   3   4

Крок 1. Стоматологія. 2008 рік
1 Під час виконання вагосимпатичної блокади за Вишневським вводять розчин новокаїну по задньому краю груднино-ключично-соскоподібного м’яза вище місця перетинання її з зовнішньою яремною веною. У межах якого трикутника шиї виконують блокаду?

A. Сонний

B. Лопатково-трапецієподібний

C. Трикутник Пирогова

D. Піднижньощелепний

E. Ключично-лопатковий
2 Каретою швидкої допомоги до лікарні доставлено хворого, який у стані важкої депресії намагався покінчити життя самогубством. Які фармакологічні засоби необхідно призначити хворому?

A. Транквілізатори

B. Нейролептики

C. Седативні

D. Антидепресанти

E. Солі літію
3 У хворого порушилася робота жувальних м’язів. Який нерв пошкоджений?

A. Нижньощелепний

B. Язиковий

C. Щічний

D. Вушно-скроневий

E. Верхньощелепний
4 У хворого на жовтяницю у крові виявлено збільшення загального білірубіну за рахунок непрямої його фракції. Сеча і кал інтенсивно забарвлені. Який найбільш вірогідний механізм вказаних порушень?

A. Порушення перетворення уробіліногену в печінці

B. Підвищений гемоліз еритроцитів

C. Утруднення відтоку жовчі з печінки

D. Порушення утворення прямого білірубіну

E. Пошкодження паренхіми печінки
5 У хворого з синдромом Іценко-Кушінга спостерігаються стійка гіперглікемія та глюкозурія, гіпертензія, остеопороз, ожиріння. Синтез та секреція якого гормону збільшується в даному випадку?

A. Тироксин

B. Кортизол

C. Адреналін

D. Альдостерон

E. Глюкагон
6 Після закривання рота і стискання зубів відбувається його рефлекторне відкривання. З яких рецепторів починається зазначений рефлекс?

A. Рецептори періодонту

B. Механорецептори слизової ротової порожнини

C. Пропріорецептори м’язів, що опускають нижню щелепу

D. Смакові рецептори

E. Пропріорецептори м’язів, що піднімають нижню щелепу
7 До неврологічного відділення з приводу мозкового крововиливу надійшов хворий 62-х років у важкому стані. Об’єктивно: спостерігається наростання глибини та частоти дихання, а потім його зменшення до апное, після чого цикл дихальних рухів відновлюється. Який тип дихання виник у хворого?

A. Апнейстичне

B. Біота

C. Гаспінг-дихання

D. Кусмауля

E. Чейн-Стокса
8 При мікроскопічному дослідженні інфільтрату, котрий був видалений із піднижньощелепної ділянки шкіри хворого 30-ти років, виявлено: осередки гнійного розплавлення, які оточені дозріваючими грануляціями та зрілою сполучною тканиною, в гної — друзи, які складаються з численних коротких паличкоподібних елементів, прикріплених одним кінцем до гомогенного центру. Визначте, яке захворювання в хворого?

A. Кандидоз

B. Сифіліс

C.

D. Актиномікоз

E. Туберкульоз
9 У хворого, що тривалий час лікувався в клініці нервових хвороб седативним засобом, виникло ускладнення: кашель, нежить, сльозотеча. Який препарат призвів до таких порушень?

A. Натрію бромід

B. Діазепам

C. Феназепам

D. Резерпін

E. Валеріана
10 Після проведення туберкулінової проби (проба Манту) у дитини через 48 годин на місці введення туберкуліну утворилася папула розміром до 10 мм у діаметрі. Який механізм гіперчутливості полягає в основі зазначених змін?

A. Анафілаксія

B. Антитілозалежна цитотоксичність

C. Імунокомплексна цитотоксичність

D. Гранулематоз

E. Клітинна цитотоксичність
11 З метою профілактики запалення ясен та покращення регенерації епітеліальних клітин пародонту до зубних паст додають один з наступних вітамінів:

A. Філохінон

B. Ретинол

C. Біотин

D. Тіамін

E. Кальциферол
12 В експерименті електричними імпульсами подразнюють нерв, що призводить до виділення малої кількості густої в’язкої слини підщелепною та під’язиковою залозами. Який нерв стимулюють?

A. N.trigeminus

B. N.glossopharyngeus

C. N.sympathicus

D. N.vagus

E. N.facialis

13 Пародонтит супроводжується активацією протеолізу в тканинах пародонту. Підвищення якого компоненту ротової рідини свідчить про активацію протеолізу?

A. Біогенні аміни

B. Холестерол

C. Органічні кислоти

D. Амінокислоти

E. Глюкоза
14 При ферментативних жовтяницях має місце порушення активності ферменту УДФ-глюкуронілтрасферази. Яка сполука накопичується в сироватці крові при цих патологіях?

A. Непрямий білірубін

B. Білівердин

C. Вердоглобін

D. Мезобілірубін

E. Прямий білірубін

15 У хворого спостерігається алергічна реакція, яка супроводжується свербежем, набряками та почервонінням шкіри. Концентрація якого біогенного аміну підвищилась у тканинах?

A. Серотонін

B. Дофамін

C. Гістамін

D. Триптамін

E. Гамааміномасляна кислота
16 При гістологічному дослідженні періапікальної тканини, видаленої у хворого, що тривалий час хворів на хронічний періодонтит, було виявлено грануляційну тканину, пронизану тяжами плоского епітелію, оточену фіброзною капсулою. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Складна гранульома

B. Гранулюючий періодонтит

C. Кістогранульома

D. Проста гранульома

E. Абсцедуючий періодонтит
17 Яка речовина надає слині в’язкий, слизовий характер, виконує захисну роль, у тому числі від механічного пошкодження слизової рота?

A. Амілаза

B. Муцин

C. Калікреїн

D. Лізоцим

E. Глюкоза
18 У хворого з порушенням згортання крові виявлений тромбоз однієї з гілок нижньої брижової артерії. Який відділ кишечнику вражений?

A. Caecum

B. Colon ascendens

C. Colon sigmoideum

D. Ileum

E. Colon transversum
19 Характерними ознаками холери є втрата організмом великої кількості води та іонів натрію. Який механізм лежить в основі виникнення діареї при цьому?

A. Гальмування синтезу вазопресину в гіпоталамусі

B. Окислення альдостерону в корі наднирників

C. Активація аденілатциклази ентероцитів

D. Посилення секреції реніну клітинами ниркових артеріол

E. Посилення синтезу кортикотропіну
20 При захворюваннях печінки, що супроводжуються недостатнім надходженням жовчі в кишечник, спостерігається погіршення гемокоагуляції. Чим можна пояснити це явище?

A. Тромбоцитопенiя

B. Дефіцит вітаміну К

C. Еритропенія

D. Лейкопенія

E. Дефіцит заліза
21 У хворого в результаті травми порушене ковтання. Ураження якого з перерахованих відділів ЦНС є найбільш вірогідною причиною цього порушення?

A. Спинний мозок, Th II-IV

B. Довгастий мозок

C. Середній мозок

D. Спинний мозок, C V-VI

E. Гіпоталамус
22 До травмпункту доставлено пацієнта із кровотечею з рваної рани в ділянці кута рота. Цілісність якої артерії порушена?

A. Лицева

B. Передня верхньокоміркова

C. Язикова

D. Верхньощелепна

E. Підочноямкова
23 При розкритті глибокого абсцесу щоки був виконаний вертикальний розріз, після чого спостерігається парез (порушення функції) м’язів на боці операції. Гілки якого нерва були перерізані?

A. Під’язиковий

B. Блукаючий

C. Лицевий

D. Верхньощелепний

E. Нижньощелепний
24 Хворий звернувся з приводу карбункула на обличчі. Об’єктивно: нещільний, без болю набряк підшкірної клітковини, у центрі карбункулу чорний струп, по периферії везикулярні висипання навколо карбункула. Бактеріологічне дослідження з’ясувало наявність нерухомих стрептобацил, які здатні утворювати капсули. Які мікроорганізми є збудниками даної хвороби?

A. Staphylococcus aureus

B. Bacillus antracis

C. Bacillus subtilis

D. Bacillus anthracoides

E. Bacillus megaterium
25 Зареєстровано спалах харчового отруєння, пов’язаний з використанням кондитерських виробів, що зберігались при кімнатній температурі та при виготовлені яких використовували качині яйця. Який мікроорганізм міг зумовити це захворювання?

A. Сальмонела

B. Легіонела

C. Стафілокок

D. Холерний вібріон

E. Кишкова паличка
26 У біоптаті дужок м’якого піднебіння, взятого з приводу підозри на пухлину (макроскопічно визначалася виразка з щільним дном), виявлений некроз слизової оболонки з інфільтрацією підслизового шару лімфоцитами, епітеліоїдними клітинами, плазматичними клітинами, поодинокими нейтрофілами. Звертає увагу наявність вираженого ендо- та периваскуліту. Для якого захворювання властиві зазначені зміни?

A. Первинний сифіліс

B. Виразковий стоматит

C. Дифтерія зіву

D. Виразково-некротичний стоматит Венсана

E. Афтозний стоматит
27 До лікаря звернувся студент з проханням призначити препарат для лікування алергічного риніту, який виник у нього під час цвітіння липи. Який засіб можна застосувати?

A. Норадреналіну гідротартрат

B. Лозартан

C. Анаприлін

D. Амброксол

E. Лоратадин
28 У процесі розвитку зуба в періодонті зберігаються залишки ембріональної кореневої піхви Гертвіга, що носять назву епітеліальних острівців Малассе. Вони можуть бути джерелом розвитку кіст або пухлин у ділянці кореня зуба. Якими клітинами утворена піхва Гертвіга?

A. Пульпоцити

B. Мезенхімні клітини

C. Клітини емалевого органу

D. Одонтобласти

E. Цементобласти

29 Під час рентгенологічного дослідження у хворого виявлена кіста у ділянці премоляра, у порожнині якої міститься зуб. Мікроскопічно: стінка кісти представлена сполучною тканиною і вистелена багатошаровим плоским епітелієм. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Фолікулярна кіста

B. Примордіальна кіста

C. Радикулярна кіста

D. Еозинофільна гранульома

E. Епуліс
30 Жінка під час пологів втратила близько 800 мл крові. Відзначаються тахікардія, АТ- 100/70 мм рт.ст., тахіпное до 28/хв. Який тип гіпоксії первинно розвивається при такій клінічній ситуації?

A. Тканинна

B. Змішана

C. Серцево-судинна

D. Кров’яна

E. Дихальна
31 У хворого на цукровий діабет після оперативного втручання (розтин абсцесу в задній ділянці шиї) загоєння рани відбувалося протягом 1,5 місяців, з рани постійно виділявся гнійний вміст. Після загоєння рани на її місці утворився грубий рубець. У який спосіб загоювалася рана?

A. Первинний

B. Під струпом

C. Вторинний

D. Епітелізація

E. Змішаний
32 При обстеженні лікарями санітарно-епідеміологічної станції працівників сфери громадського харчування нерідко виявляється безсимптомне паразитоносійство, коли клінічно здорова людина є джерелом цист, які заражують інших людей. Для паразитування якого збудника неможливе таке явище?

A. Дерматотропні лейшманії

B. Малярійний плазмодій

C. Вісцеротропні лейшманії

D. Кишкова трихомонада

E. Дизентерійна амеба
33 На ізольованому серці вивчалася швидкість проведення збудження в різних його ділянках. Де була виявлена найменша швидкість?

A. У міокарді передсердь

B. У міокарді шлуночків

C. У волокнах Пуркін’є

D. У атріовентрикулярному вузлі

E. У пучку Гіса
34 Стоматолог, оглядаючи хворого, звернув увагу на надмірне слиновиділення. Лікар застосував препарат, що спричиняє сухість в ротовій порожнині. Вкажіть цей препарат:

A. Пілокарпіну гідрохлорид

B. Фентоламін

C. Атропіну сульфат

D. Галантамін

E. Прозерин
35 Для вакцинації використовують токсин, знешкоджений формальдегідом (0,4%) при 37-400C протягом чотирьох тижнів. Вперше такий препарат застосував для профілактики дифтерії Рамон. Що це за препарат?

A. Імуноглобулін

B. Антитоксична сироватка

C. Ад’ювант

D. Вбита вакцина

E. Анатоксин

36 Під час огляду зуба у його коронці виявлена велика порожнина, дном якої є вузький шар розм’якшеного дентину, що відділяє цю порожнину від пульпи. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Пульпіт

B. Глибокий карієс

C. Поверхневий карієс

D. Середній карієс

E. Періодонтит
37 Людина, що тривалий час знаходилася у задушливому приміщенні, знепритомніла. Свідомість відновилася після вдихання парів нашатирного спирту. З прямим впливом на які структури пов’язана дія цієї речовини?

A. Резистивні судини

B. Судиноруховий центр

C. Дихальний центр

D. Ємкісні судини

E. Рецептори верхніх дихальних шляхів
38 У людини суттєво порушено перетравлення білків, жирів та вуглеводнів. Знижена секреція якого травного соку, найвірогідніше, є причиною цього?

A. Підшлунковий

B. Кишковий

C. Жовч

D. Шлунковий

E. Слина
39 Під час ДТП водій отримав численні ушкодження бічної поверхні голови, серед яких був перелом виличної дуги. Функція якого з м’язів буде страждати?

A. M.risorius

B. M.masseter

C. M.orbicularis oris

D. M.procerus

E. M.buccinator
40 У хворого відзначаються збільшення окремих частин тіла (щелепи, носа, вух, язика, стоп, кистей) при збереженні пропорцій тіла. Зі збільшеною секрецією якого гормону це може бути пов’язане?

A. Тетрайодтиронін

B. Кортизол

C. Трийодтиронін

D. Соматостатин

E. Соматотропін
41 Чоловік 42-х років, що протягом 8-ми років хворів на хронічний гранулематозний періодонтит, хронічний гнійний остеомієліт нижньої щелепи, помер при явищах хронічної ниркової недостатності. Яке ускладнення гнійного остеомієліту розвинулося в нирках?

A. Амілоїдоз

B. Гіаліноз

C. Жирова дистрофія

D. Некроз епітелію звивистих канальців

E. Атрофія
42 У хворої дитини з підозрою на дифтерію було взято на дослідження виділення ураженої слизової оболонки зіву. Приготовлений і забарвлений мазок. Під час мікроскопії виявлені жовті палички з темно-синіми потовщеннями на кінцях. Який структурний елемент мікробної клітини визначається у виявлених мікроорганізмів?

A. Джгутики

B. Зерна волютину

C. Капсула

D. Спори

E. Плазміди
43 Хворий звернувся до лікарні із скаргами на шум та больові відчуття в вусі. Об’єктивно: у хворого гостре респіраторне захворювання, риніт. Крізь який отвір глотки інфекція потрапила до барабанної порожнини та викликала її запалення?

A. Барабанний отвір слухової труби

B. Глотковий отвір слухової труби

C. Зів

D. Вхід до гортані

E. Хоани
44 Хворому чоловіку 75-ти років, в якого частота серцевих скорочень була 40/хв, імплантували серцевий електростимулятор. Після цього ЧСС зросла до 70/хв. Функцію якого відділу серця взяв на себе електростимулятор?

A. Ніжки Гіса

B. Волокон Пуркін’є

C. Волокон пучка Гіса

D. Атріовентрикулярного вузла

E. Синоатрільного вузла
45 В результаті експресії окремих компонентів геному клітини зародка набувають характерних для них морфологічних, біохімічних та функціональних особливостей. Яку назву має цей процес?

A. Індукція

B. Диференціювання

C. Капацитація

D. Рецепція

E. Детермінація
46 Після закладки молочних зубів на початку 5-го місяця ембріогенезу певними чинниками пошкоджено ростову властивість зубної пластинки позаду вказаних закладок. Який можливий важкий наслідок?

A. Не відбудеться закладка постійних зубів

B. Не руйнуватиметься шийка емалевого органа

C. Постраждає процес утворення присінку ротової порожнини

D. Порушиться утворення піхви Гертвіга

E. Не відбудеться утворення дентину молочних зубів
47 Спортсмену необхідно підвищити спортивні результати. Для цього йому рекомендовано вживати препарат, який містить карнітин. Який процес в найбільшому ступені активується цією сполукою?

A. Транспорт глюкози

B. Транспорт вітаміну К

C. Транспорт амінокислот

D. Транспорт іонів кальцію

E. Транспорт жирних кислот
48 Під час морфологічного дослідження дна каріозної порожнини зуба чітко диференціюються три зони: розм’якшеного дентину, прозорого дентину, замісного дентину. Для якої стадії карієсу властиві ці зміни?

A. Глибокий карієс

B. Стадія плями

C. Хронічний карієс

D. Середній карієс

E. Поверхневий карієс
49 В результаті точкового крововиливу в сітківку ока хворий втратив здатність бачити предмети в центрі поля зору. В якому місці сітківки стався крововилив?

A. Жовта пляма

B. Райдужна частина сітківки

C. Судинна оболонка

D. Циліарна частина сітківки

E. Сліпа пляма
50 Під час гістологічного дослідження в ділянці шийки власної залози шлунка виявляються дрібні клітини, що мають високе ядерно-плазматичне відношення та базофільну цитоплазму. Вкажіть функцію даних клітин:

A. Захисна

B. Секреція іонів хлору

C. Секреція пепсиногену

D. Регенерація залозистого епітелію

E. Ендокринна
51 Пацієнта на дачі вжалила бджола. Під час огляду: кисть лівої руки гаряча, рожева, набрякла, у місці укусу бджоли великий червоний пухир. Який з механізмів є провідним у розвитку набряку?

A. Зниження осмотичного тиску тканини

B. Підвищення проникливості судин

C. Пошкодження судин під час вжалення

D. Зниження кровонаповнення судин

E. Зниження онкотичного тиску тканини
52 Пацієнт, що хворіє на хронічний бронхіт, приймає синтетичний муколітичний препарат, який сприяє розріджуванню харкотиння. Назвіть цей препарат:

A. Фуросемід

B. Діазепам

C. Еналаприл

D. Ацетилцистеїн

E. Гепарин
53 У чоловіка виявлено протозойне захворювання, при якому вражений головний мозок і спостерігається втрата зору. При аналізі крові знайдені одноклітинні організми півмісяцевої форми з загостреним кінцем. Збудником цього захворювання є:

A. Токсоплазма

B. Амеба

C. Лейшманія

D. Трихомонада

E. Лямблія

54 В сироватці крові під час постановки імуноферментної реакції був визначений HBs-антиген. При якому захворюванні зустрічається даний антиген?

A. Вірусний гепатит В

B. Туберкульоз

C. Вірусний гепатит А

D. СНІД

E. Сифіліс
55 У крові хворих на цукровий діабет спостерігається підвищення вмісту вільних жирних кислот (ВЖК). Причиною цього може бути:

A. Активація синтезу аполіпопротеїнів А-1, А-2, А-4

B. Підвищення активності тригліцеридліпази адипоцитів

C. Накопичення в цитозолі пальмітоїл-КоА

D. Активація утилізації кетонових тіл

E. Зниження активності фосфатидилхолін-холестеїн-ацилтрансферази плазми крові
56 У гістологічному препараті трубчастої кістки, на місці зламу виявлені ознаки регенераторного процесу (мозоля). Яка тканина формує цю структуру?

A. Ретикулярна

B. Епітеліальна

C. Пластинчаста кісткова

D. Грубоволокниста кісткова

E. Пухка сполучна
57 Новонароджена дитина погано набирає вагу, в сечі виявлено підвищений вміст оротової кислоти, що свідчить про порушення синтезу піримідинових нуклеотидів. Який метаболіт необхідно використати для нормалізації метаболізму?

  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий