Крок Стоматологі

В анамнезі: цукровий діабет протягом 15-ти років. Перед прийомом лікаря дуже хвилювався. Раптово стан хворого погіршився, виникла слабкість у кінцівках. Хворий покрився холодним липким потом, втратив свідомість
Крок Стоматологі

Скачати 1.39 Mb.

Сторінка 1/6 Дата конвертації 15.04.2016 Розмір 1.39 Mb.

  1   2   3   4   5   6

Крок 2. Стоматологія. 2008
1 До клініки ортопедичної стоматології звернувся хворий 43-х років з метою протезування. В анамнезі: цукровий діабет протягом 15-ти років. Перед прийомом лікаря дуже хвилювався. Раптово стан хворого погіршився, виникла слабкість у кінцівках. Хворий покрився холодним липким потом, втратив свідомість. Який невідкладний стан виник у хворого?

A. Анафілактичний шок

B. Гіпоглікемічна кома

C. Інфаркт міокарда

D. Гіперглікемічна кома

E. Зомління
2 Хвора 18-ти років скаржиться на розростання ясен, кровотечу і біль під час вживання їжі. Об’єктивно: набряк ясен, гіперемія; розростання досягає 1/3 довжини коронки зуба. Під час пальпації посилення кровотечі та біль. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гіпертрофічний гінгівіт, набрякова форма

B. Гіпертрофічний гінгівіт, фіброзна форма

C. Хронічний катаральний гінгівіт

D. Гострий катаральний гінгівіт

E. Генералізований пародонтит початкового ступеня, загострений перебіг
3 Хвора 38-ми років звернулася до лікарні зі скаргами на наявність рани у ділянці лівої щоки. Травму отримала 16-18 годин тому, не непритомніла. Об’єктивно: у ділянці щоки з лівого боку визначається порушення цілісності шкіри, підшкірно-жирової клітковини та м’яза довжиною близько 3 см. Кровотеча з рани. Яка ПХО рани буде проведена хворій?

A. Вторинна хірургічна обробка рани

B.

C. ПХО з пластикою

D. Відстрочена ПХО рани

E. Рання ПХО рани
4 Хвора 35-ти років звернулася до стоматолога з приводу новоутворення в ділянці 11, 12 зубів, яке безболісне, росте повільно. Під час обстеження: пухлина сплощеної форми, прилягає до зубів, має ніжку, забарвлення блідо-рожеве, розмір до 1,5 см, поверхня гладенька, консистенція щільна. Діагноз: епулід у ділянці 11, 12 зубів. Для якої форми епуліда характерна вказана картина?

A.

B. Гігантоклітинний

C. Ангіоматозний

D. Фіброзний

E. Епулід вагітних
5 На консультацію до дитини 3-х днів до відділення патології новонароджених викликаний щелепно-лицевий хірург. Об’єктивно: двобічне недорозвинення виличних кісток і очниць, антимонголоїдний розріз очних щілин, незарощення нижніх повік, недорозвинення нижньої щелепи (пташине обличчя), деформації вушних раковин з наявністю преаурикулярної нориці з правого боку. Яке спадкове захворювання в даної дитини?

A. Окуло-мандибуло-фаціальний синдром

B. Окуло-аурикуло-вертебральна дисплазія

C. Нижньощелепно-лицевий дизостоз

D. Око-зубо-пальцевий синдром

E. Окуло-церебро-ренальний синдром
6 Чоловік 45-ти років скаржиться на виливання рідини через ніс, неможливість вишморкатися, надути щоки. Об’єктивно: у бічному відділі верхньої щелепи на рівні видаленого 26 перфораційний дефект альвеолярного відростка розміром 1х1,5 см. При видиханні повітря через ніс при зажатих ніздрях виділення пухирців в ділянці перфорації. Яку конструкцію протеза слід запропонувати хворому?

A. Звичайний мостоподібний протез

B. Звичайний частковий знімний протез

C. Захисна піднебінна пластинка

D. Бюгельний протез з обтуруючою частиною

E. Малий сідлоподібний протез з кламерною фіксацією
7 Жінка 55-ти років скаржиться на виразки на слизовій порожнини рота, біль під час приймання їжі та розмові. Захворювання почалось раптово більше місяця тому. Об’єктивно: на незміненій слизовій оболонці ясен, м’якого піднебіння та піднебінних дужок великі ерозії яскраво-червоного кольору. Неушкоджена слизова легко відшаровується при незначному терті з утворенням ерозій, невеликих кровотеч. Яка діагностична ознака є провідною в диференційній діагностиці захворювання?

A. Наявність пухирів в порожнині рота

B. Клітини Тцанка в мазках-відбитках

C. Позитивний симптом Нікольського

D. Наявність макрофагів у мазках-відбитках

E. Наявність сітки Уікхема
8 У хворого 57-ми років відсутні 47, 46, 45, 35, 36, 37, 38. Планується виготовлення бюгельного протезу. 48 зуб має нахил в язиковий бік та вперед. З язикового боку 48 зуба межова лінія має діагональну форму, з щічного — проходить низько на рівні ясеневого краю. Який тип кламера системи Нея слід застосувати?

A. Кламер I-II типу

B. Кламер V типу

C. Кламер IV типу (позаду зворотної дії)

D. Кламер I типу

E. Кламер II типу
9 У чоловіка 63-х років скарги на біль під час прийому їжі, обмеження рухомості язика, наявність виразки в задньому відділі дна порожнини рота зліва, втрату ваги. Об’єктивно: хворий користується частковим знімним протезом на нижню щелепу. В ділянці лівого щелепно-язикового жолоба відмічається виразка у вигляді щілини до 1,6 см по довжині з вивернутими краями, вкрита сіро-жовтим нальотом, інтимно спаяна з інфільтратом, що виявляється при бімануальній пальпації. В лівій піднижньощелепній і верхньо-боковій ділянках шиї пальпуються декілька збільшених малорухомих лімфовузлів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Третинний сифіліс (гумозна виразка)

B. Декубітальна виразка дна порожнини рота

C. Туберкульозна виразка дна порожнини рота

D. Актиномікоз дна порожнини рота

E. Рак слизової оболонки дна порожнини рота
10 Хворий 48-ми років, вчитель, звернувся зі скаргами на значну рухомість 42, 41, 31, 32. Об’єктивно: шийки 42, 41, 31, 32 оголені на 2/3, патологічна рухомість ІІІ ступеня. Показано видалення 42, 41, 31, 32. Який вид протеза доцільно використати для проведення безпосереднього протезування?

A. Штамповано-паяний мостоподібний

B. Частковий знімний пластинковий

C. Бюгельний

D. Адгезивний

E. Металокерамічний мостоподібний
11 Хлопчик 12-ти років скаржиться на біль та припухлість в привушно-жувальній ділянці зліва, підвищення температури тіла до 37,50C. Хворіє близько 5-ти діб. Об’єктивно: в привушно-жувальній ділянці з лівого боку пальпаторно виявляється щільне болісне утворення розміром 3,5х5 см, малорухоме. Колір шкіри не змінений. З устя протоки слинної залози зліва виділяється прозорий секрет. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Змішана пухлина привушної залози

B. Несправжній паротит Герценберга

C. Загострення хронічного паренхіматозного паротиту

D. Епідемічний паротит

E. Абсцес щоки
12 Хворий 20-ти років скаржиться на відчуття свербежу в яснах, кровоточивість ясен під час чищення зубів та прийомі їжі, незвичний вигляд ясен. Дані явища спостерігає протягом останніх 1,5 років. З анамнезу життя відомо, що пацієнт 2 роки приймає протисудомні препарати на основі дифеніламіну. При об’єктивному обстеженні виявлено що ясна гіперемовані, набряклі. У фронтальній ділянці вкривають вестибулярну поверхню зубів на 1/2 їх висоти. По вільному краю ясен спостерігається розростання грануляційної тканини, ясна при зондуванні кровоточать. Рентгенологічних змін не виявлено. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Хронічний катаральний гінгівіт

B. Локалізований пародонтит

C. Генералізований пародонтит

D. Хронічний виразковий гінгівіт

E. Хронічний гіпертрофічний гінгівіт
13 Пацієнт скаржиться на біль в 51, що посилюється при накушуванні. Із анамнезу: хворий лікувався з приводу пульпіту 51, було накладено девіталізуючу пасту, на повторний прийом не з’явився. Об’єктивно: каріозна порожнина 51 закрита пов’язкою із дентину. Реакція на перкусію болісна. Слизова оболонка в проекції верхівки кореня 51 гіперемована, набрякла, болюча під час пальпації. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий миш’яковистий періодонтит

B. Гострий гнійний пульпіт

C. Пульпіт, ускладнений фокальним періодонтитом

D. Гострий інфекційний періодонтит

E. Загострення хронічного періодонтиту
14 У хлопчика віком 1 місяць у медіального краю нижньої повіки з правого боку рана з гнійним виділенням. Захворів раптово, температура тіла до 400C. Загальний стан важкий. На другий день захворювання з’явився інфільтрат у внутрішнього краю очниці і щоки з правого боку. Шкіра над ним гіперемована, флюктуація не визначається. Очна щілина звужена. З правого носового ходу виділяється гній. На вестибулярній поверхні альвеолярного відростка і на піднебінні праворуч має місце інфільтрат. Слизова оболонка по перехідній складці над ним гіперемована, визначається флюктуація. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий гематогенний остеомієліт

B. Гострий правобічний гайморит

C. Флегмона очниці з правого боку

D. Гострий серозний періостит

E. Гострий дакріоцистит
15 Жінка 40-ка років скаржиться на незначну болючість ясен, підвищену чутливість зубів до температурних подразників. Об’єктивно: ясна бліді та щільні, в ділянці фронтальних нижніх зубів спостерігається ретракція з оголенням їх шийок. На рентгенограмі спостерігається рівномірне зниження висоти міжзубних перетинок до 1/3 довжини коренів. Якому захворюванню відповідають ці дані?

A. Генералізований пародонтит

B. Локалізований пародонтит

C. Папіліт

D. Пародонтоз

E. Гінгівіт
16 Хвора 46-ти років скаржиться на утруднене відкривання рота, підвищення температури тіла, набряк тканин довкола обох скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС). З анамнезу встановлено: 2-3 місяці тому протягом декількох днів був нетривалий, неінтенсивний, двобічний біль у привушно-жувальних ділянках, обмеження відкривання рота, відчуття напруження та дискомфорту в ділянках лівого і правого СНЩС. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Ревматичний артрит

B. Фіброзний анкілоз

C. Інфекційний артрит

D. Артроз

E. Деформуючий артроз
17 Хворій 48-ми років, на підставі клініко-рентгенологічного дослідження, показано видалення 26 зуба з приводу хронічного гранулематозного періодонтиту в стадії загострення. Вкажіть, під якою провідниковою анестезією, буде проводитись дана операція:

A. Торусальна

B. Плексуальна

C. Інфраорбітальна та різцева

D. Інфраорбітальна та палатинальна

E. Туберальна і палатинальна
18 Хворий 43-х років скаржиться на рухомість та значне оголення шийок зубів нижньої щелепи в фронтальній ділянці. Об’єктивно: ясна в ділянці 44, 43, 42, 41, 31, 32, 33, 34 бліді з ціанотичним відтінком, без кровотечі. Зуби 42, 41, 31, 32 мають рухомість І-ІІ ступеня. Скупченість 42, 41, 31, 32. Відзначається оголення шийок 42, 41, 31, 32 — на 1/2, а 43, 33 — на 1/4 довжини кореня. Яку ортопедичну конструкцію доцільно застосувати в даному випадку?

A. Балкова шина за Курляндським

B. Суцільнолита знімна капа

C. Напівкоронкова шина

D. Ковпачкова шина

E. Напівкільцева шина
19 Чоловік 43-х років звернувся з приводу протезування зубів. Об’єктивно: коронка 37 зуба зруйнована на 2/3, щічна і язикова стінки тонкі. На оклюзіограмі щільний контакт з антагоністами. На яку товщину необхідно зішліфувати жувальну поверхню даного зуба при препаруванні під металеву штамповану коронку?

A. 0,1-0,2 мм

B. 0,6-0,7 мм

C. 0,28-0,3 мм

D. 0,7-0,8 мм

E. 0,5-0,6 мм
20 Чоловік 51-го року, лектор, звернувся до ортопедичного відділення зі скаргами на біль та рухомість фронтальних зубів нижньої щелепи. Шийки 42, 41, 31, 32 зубів оголені, рухомість III ступеня з глибокими патологічними кишенями. В який термін доцільно зафіксувати зубні протези в хворого після видалення зубів?

A. 16-30 днів

B. 4-6 місяців

C. 5-6 днів

D. В день видалення зубів

E. 2-3 місяці
21 Хворий 47-ми років скаржиться на постійний біль у 27 зубі, що посилюється під час накушування. Об’єктивно: обличчя симетричне, шкірні покриви звичайного кольору, рот відкривається у повному обсязі, слизова оболонка альвеолярного відростка на рівні 27 зуба набрякла, гіперемована. У 27 зубі глибока каріозна порожнина, що сполучається з пульповою камерою. Перкусія 27 зуба різко болісна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Хронічний періодонтит 27

B. Гострий гнійний періостит верхньої щелепи від 27

C. Загострення хронічного періодонтиту 27

D. Гострий загальний гнійний пульпіт 27

E. Хронічний одонтогенний гайморит зліва
22 Хворій 23-х років проводилось лікування пульпіту 16 зуба. При ендодонтичному втручанні виявився непрохідний дистальний щічний канал. Які засоби можна застосувати для хімічного розширення кореневого каналу?

A. Медикаменти з антибактеріальною та протизапальною дією

B. Резорцин-формалінова рідина

C. Ефірні олії

D. 30% розчин нітрату срібла

E. 10-20% розчини натрієвих солей ЕДТА
23 Хворий 20-ти років скаржиться на пухлиноподібне утворення на боковій поверхні шиї з правого боку. Пухлину виявив рік тому. Об’єктивно: на боковій поверхні шиї праворуч пухлина напівовальної форми з чіткими межами, 3х2 см. Пухлина зі шкірою не спаяна, безболісна, щільно-еластичної консистенції, рухлива у вертикальному та горизонтальному напрямках. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Під час пункції пухлини отримана світло-жовта рідина, що складається зі злущеного епітелію, кристалів холестерину, лімфоцитів, еритроцитів. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Бокова кіста шиї

B. Серединна кіста шиї

C. Дермоїдна кіста шиї

D. Хемодектома шиї

E. Хронічний лімфаденіт шиї
24 Хворий 19-ти років звернувся до травмпункту зі скаргами на асиметрію обличчя, парестезію верхньої губи з правого боку, кровотечу з носа. Об’єктивно: виражена асиметрія обличчя за рахунок набряку та гематоми правої нижньої повіки та підочної ділянки. Відкривання рота декілька обмежене, прикус не порушений. Пальпаторно визначається симптом сходинки в ділянці правого вилично-верхньощелепного шва, деформація в ділянці зовнішнього краю правої орбіти та вилично-альвеолярного гребеня, газова крепітація в правій підочній ділянці; перкуторно — симптом «горіха, що тріснув». Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Перелом верхньої щелепи за Ле Фор ІІ

B. Перелом верхньої щелепи за Ле Фор ІІІ (верхній)

C. Перелом верхньої щелепи за Ле Фор І (нижній)

D. Перелом кісток носа

E. Перелом правої виличної кістки
25 Хворому 50-ти років для заміщення дефекту нижнього зубного ряду планується виготовлення мостоподібного протеза з опорою на імплантати. На рентгенограмі: висота масиву кісткової тканини від проекції нижньощелепного каналу до верхівки альвеолярного гребеня дорівнює 2 см. Який вид імплантату найбільш показаний?

A. Листоподібний

B. Гвинтовий

C. Підокісний

D. Ендодонто-ендоосальний

E. Конусоподібний
26 На травматологічний пункт щелепно-лицевого відділення звернулася дитина зі скаргами на зміну положення 21 зуба з його нахилом в бік піднебіння. Напередодні дитину вдарили в обличчя. Встановіть діагноз:

A. Відлам коронкової частини 21 зуба

B. Повний вивих 21 зуба

C. Перелом коронкової частини 21 зуба

D. Забиття 21 зуба

E. Неповний вивих 21 зуба
27 Хворий 38-ми років, водій, скаржиться на гострий біль у роті, горлі, що утруднює приймання їжі, нездужання, підвищення температури до 38,60C, що виникли після переохолодження. Хворіє протягом доби, ввечері має заступити на зміну. Об’єктивно: ясна в ділянці нижніх фронтальних зубів та слизова оболонка зіву гіперемовані, набряклі; некроз ясенного краю та збільшення мигдаликів. Бактеріоскопія: фузоспірилярний симбіоз. У крові: ер.- 4,5*1012/л; лейк.- 7,2*109/л; ШЗЕ- 18 мм/год. Яка подальша тактика лікаря-стоматолога?

A. Направити на консультацію до ЛОР-спеціаліста

B. Направити на консультацію до лікаря-інфекціоніста

C. Призначити лікування та дозволити вийти на зміну

D. Направити на госпіталізацію до щелепно-лицьового стаціонару

E. Призначити лікування та видати лікарняний лист
28 Чоловік 20-ти років отримав удар у ділянку підборіддя. Не непритомнів. Об’єктивно: загальний стан задовільний. Набряк і гематома в ділянці нижньої щелепи з обох боків. Щелепа під час пальпації різко болісна. Відкривання рота обмежене. Розрив слизової оболонки порожнини рота в ділянці 44, 43 та 34, 35 зубів. Прикус порушений. Який тип асфіксії може розвинутися в цього хворого?

A. Клапанна

B. Стенотична

C. Аспіраційна

D. Дислокаційна

E. Обтураційна
29 У пацієнта 24-х років відламалася штучна коронка 22 зуба, який 8 років тому був депульпованим і коронкова частина повністю зруйнована. Який мікропротез необхідно виготовити для відновлення коронкової частини 22 зуба?

A. Вкладка

B. Штампована коронка

C. Накладка

D. Куксово-коренева вкладка

E. Пломба
30 В стоматологічному кабінеті після робочої зміни на стерильному столику залишились невикористані стоматологічні інструменти. Які заходи необхідно провести для забезпечення стерильності цього стоматологічного інструментарію?

A. Стерилізація без попередньої обробки

B. Дезинфекція, передстерилізаційне очищення, стерилізація

C. Дезинфекція, стерилізація

D. Тільки дезинфекція

E. Передстерилізаційне очищення, стерилізація
31 Лікар-ортодонт надає стоматологічну допомогу хворому, який інфікований вірусом СНІД. Під час препарування зубів хворому випадково сепараційним диском пошкодив собі ділянку шкіри одного з пальців. Як треба діяти лікарю в цьому випадку?

A. Змастити 5% розчином йоду

B. Витиснути кров, змастити міцним розчином KMnO4

C. Витиснути кров, змастити 70% розчином спирту

D. Провести діатермокоагуляцію

E. Накласти джгут на плече
32 Хворий 42-х років звернувся до хірурга-стоматолога з метою санації порожнини рота. Після проведення анестезії хворий відзначив нудоту, що з’явилася раптово, різку слабкість, відчуття стиснення за грудниною, біль у серці, виникло блювання. Хворий знепритомнів, з’явилися судоми. Об’єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним липким потом, зіниці на світло не реагують. Пульс ниткоподібний, артеріальний тиск не визначається. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Анафілактичний шок

B. Колапс

C. Зомління

D. Травматичний шок

E. Епілептичний напад
33 Чоловік 62-х років скаржиться на наявність безболісного утворення на язиці, яке з’явилося декілька місяців тому. Об’єктивно: велика кількість каріозних і повністю зруйнованих зубів, на бічній поверхні язика — безболісне утворення, розміром 10х5 мм, білуватого кольору, з нерівною поверхнею у вигляді бородавок. Гістологічно: потовщення рогового шару епітелію з переміжним типом зроговіння. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гіперкератотична форма червоного плескатого лишаю

B. Бородавчастий передрак

C. Кератоакантома

D. Гіперпластична форма кандидозу

E. Верукозна форма лейкоплакії
34 Дитина 2-х років на прийомі у стоматолога з приводу висипань і болісності при прийомі їжі, які з’явилися вчора. Об’єктивно: температура тіла 37,50C, шкірні покриви чисті, підщелепні лімфовузли болісні. У порожнині рота на слизовій оболонці губ і язиці ерозії округлої форми, діаметром 1-3 мм, болісні, вкриті білуватим нальотом. Ясна на верхній і нижній щелепах гіперемовані, набряклі, кровоточать при дотику. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Рецидивний герпетичний стоматит

B. Багатоформна ексудативна еритема

C. Рецидивний афтозний стоматит

D. Синдром Стивенса-Джонсона

E. Гострий герпетичний стоматит
35 На прийомі у стоматолога в пацієнта 62-х років раптово виникли задишка і сухий кашель, відчуття задухи, що наростає. Стан прогресивно погіршується; число дихальних рухів досягло 30/хв, посилився акроціаноз, з’явилося клекочуче дихання, з порожнини рота виділяється велика кількість пінистого харкотиння, психомоторне збудження. Артеріальна гіпертензія. Який патологічний стан розвинувся в хворого?

A. Набряк легень

B. Спонтанний пневмоторакс

C. Епілептичний напад

D. Напад бронхіальної астми

E. Анафілактичний шок
36 Дитині 5-ти років встановлено діагноз: вроджене повне незарощення твердого та м’якого піднебіння. Який вид знеболювання показаний при проведенні ураностафілопластики?

A. Ендотрахеальний наркоз через трахеостому

B. Назотрахеальний наркоз

C. Оротрахеальний наркоз

D. Внутрішньовенний наркоз

E. Масковий наркоз

37 Хворий 20-ти років, без постійного місця проживання та роботи, скаржиться на підвищення температури тіла до 390C протягом 10-ти днів, біль при прийомі їжі та ковтанні, носові кровотечі. Об’єктивно: на губах герпетична висипка, на слизовій оболонці порожнини рота ерозії неправильної форми, вкриті фібринозним нальотом; плівчасті нальоти на мигдаликах. Печінка збільшена та ущільнена. У крові: ер.- 4,5*1012/л, Hb- 120 г/л, ШЗЕ- 25 мм/год, лейк.- 10*109/л, е.- 0; п.- 2; с.- 31; л.- 41; м.- 10; атипові мононуклеари — 14%, плазматичні клітини — 2. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інфекційний мононуклеоз

B. СНІД

  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий