Kрок м лікувальна справа Внутрішня медицина 2013-2014 1

С, загальну слабкість. Хворіє близько 10 років. Робота пов’язана з переохолодженнями. Курить з юнацького віку по 1 пачці цигарок на день. Грудна клітка діжкоподібної форми. Перкуторно – коробковий звук
Kрок м лікувальна справа Внутрішня медицина 2013-2014 1

Скачати 1.21 Mb.

Сторінка 1/5 Дата конвертації 17.04.2016 Розмір 1.21 Mb.

  1   2   3   4   5

Kрок М Лікувальна справа

Внутрішня медицина 2013-2014

1

На ФАП звернувся чоловік 54 років зі скаргами на кашель з виділенням невеликої кількості слизово-гнійного мокротиння, задишку при незначному фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,4оС, загальну слабкість. Хворіє близько 10 років. Робота пов’язана з переохолодженнями. Курить з юнацького віку по 1 пачці цигарок на день. Грудна клітка діжкоподібної форми. Перкуторно – коробковий звук. Аускультативно – середньопухирчасті хрипи. Найімовірніший попередній діагноз?

A Хронічний обструктивний бронхіт

B Бронхоектатична хвороба

C Гострий бронхіт

D Бронхіальна астма

E Хронічний катаральний бронхіт

2

Фельдшера ШМД викликали вночі до чоловіка, в якого раптово з’явилась ядуха з утрудненим вдихом, кашель із виділенням рожевого пінистого мокротиння. Пацієнт у положенні ортопное. Дихання шумне. Пульс 100 за 1 хв., ритмічний, слабкого наповнення. Над легенями – вологі дрібно пухирчасті хрипи. Виберіть препарат, який необхідно застосувати?

A Лазікс

B Панангін

C Метопролол

D Єссенціале

E Фероплект

3

Фельдшера ШМД викликали до чоловіка, у якого блювання “кавовою гущею”, загальна слабкість, шум у вухах, запаморочення, тахікардія, зниження АТ. Який препарат необхідно ввести першочергово?

A Дицинон

B Но-шпа

C Лазікс

D Анальгін

E Преднізолон

4

До фельдшера звернувся чоловік, який скаржиться на нападоподібний біль у правому підребер’ї з іррадіацією під праву лопатку, який виник після їзди на велосипеді. Об’єктивно: склери жовтяничні. Живіт болючий у правому підребер’ї, позитивний симптом Ортнера. Найімовірніший попередній діагноз?

A Жовчокам’яна хвороба

B Цироз печінки

C Хронічний гепатит

D Хронічний гастрит

E Виразкова хвороба шлунка

5

Пацієнт скаржиться на озноб, підвищення температури тіла до 39°С, біль у попереку зліва. Хворіє 2-й день. Загальний аналіз сечі: густина – 1008, каламутна, білок – 0,3г/л, лейкоцити – 35-40 у полі зору, еритроцити – 1-2 у полі зору, бактерії. Найімовірніший попередній діагноз?

A Гострий пієлонефрит

B Гострий гломерулонефрит

C Хронічний пієлонефрит

D Ниркокам’яна хвороба

E Хронічний гломерулонефрит

6

Фельдшера викликали до чоловіка 26 років, який перебував у непритомному стані. З дитинства хворіє на цукровий діабет. Об’єктивно: Дихання шумне, із запахом ацетону. Шкіра суха, холодна на дотик. Зіниці звужені. Пульс 100 за 1 хв., ниткоподібний. Живіт здутий, черевна стінка напружена. Найімовірніший попередній діагноз?

A Гіперглікемічна кома

B Гіпоглікемічна кома

C Печінкова кома

D Уремічна кома

E Алкогольна кома

7

Звуження суглобової щілини, узури, анкілоз. Для якого захворювання характерні такі рентгенологічні ознаки?

A Ревматоїдного артриту

B Ревматизму

C Остеоартрозу

D Гемофілії

E Системного червоного вовчаку

8

До фельдшера звернувся чоловік 33 років, який скаржиться на загальну слабкість, пітливість, підвищення температури тіла до 37,6?С, вологий кашель. Такий стан виникає вчетверте за останні 3 міс. У колективі нещодавно працював колега, у якого пізніше був діагностовано туберкульоз легень. Найімовірніший попередній діагноз?

A Туберкульоз легень

B Гострий бронхіт

C Хронічний бронхіт

D Рак легень

E Гостра пневмонія
9

До фельдшера звернувся чоловік 38 років, який скаржиться на кашель з виділенням гнійного мокротиння неприємного запаху до 300 мл за добу, переважно вранці, задишку при фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,2оС. хворіє з дитинства. Об’єктивно: губи ціанотичні. Пальці – барабанні палички. ЧДР – 24 за 1 хв. Аускультативно над правою легенею вислуховуються середньо пухирчасті вологі хрипи, які зменшуються після відкашлювання мокротиння. Найімовірніший попередній діагноз?

A Бронхоектатична хвороба

B Абсцес легень

C Емфізема легень

D Хронічна пневмонія

E Хронічний бронхіт

10

Фельдшера викликали до чоловіка 50 років, який скаржиться на пекучий інтенсивний біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку, який триває понад 1 годину, виник після стресової ситуації, не знімається нітрогліцерином. Пацієнт неспокійний. Блідий, на обличчі холодний піт. Пульс 100 за 1 хв, ритмічний. АТ 125/70 мм рт.ст. Тони серця приглушені. Найімовірніший діагноз?

A Інфаркт міокарда , типовий варіант

B Стенокардія напруження

C Прогресивна стенокардія

D Інфаркт міокарда, астматичний перебіг

E Гіпертонічний криз

11

На ФАП звернувся чоловік зі скаргами на тяжкість у правому підребер’ї, загальну слабкість. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Об’єктивно: Склери та шкіра жовтяничні. “Судинні зірочки” на шкірі грудної клітки. Гінекомастія. Печінка збільшена на 3 см. У крові – підвищений рівень білірубіну і трансаміназ. Найімовірніший попередній діагноз.

A Хронічний гепатит

B Хронічний холецистит

C Жовчокам’яна хвороба

D Хронічний панкреатит

E Дискінезія жовчного міхура

12

Фельдшера викликали до чоловіка 47 років, який скаржиться на нападоподібний біль у лівій поперековій ділянці з іррадіацією статеві органи. Пацієнт постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Найімовірніший попередній діагноз?

A Лівобічна ниркова колька

B Гострий пієлонефрит

C Гострий гломерулонефрит

D Гострий панкреатит

E Виразкова хвороба, ускладнення пенетрація

13

На ФАП звернувся чоловік 28 років, який скаржиться на різку загальну слабкість, біль у горлі, кістках, підвищення температури тіла до 39,6°С. Хворіє 2 тижні. Загальний стан тяжкий. Шкіра бліда. Пуль 105 за 1 хв. АТ100/70 мм рт.ст. Загальний аналіз крові: еритроцити 1,4•1012/л гемоглобін 70г/л, колірний показник 1,0, лейкоцити 22,3•109, паличкоядерні 3%, сегменоядерні 8%, лімфоцити 5%, моноцити 3%, бластні клітини75%, ШОЕ 47мм/год. Найімовірніший попередній діагноз?

A Гострий лейкоз

B Залізодефіцитна анемія

C Хронічний лімфолейкоз

D Хронічний мієлолейкоз

E Лімфогранулематоз

14

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 32 років, який скаржиться на інтенсивний біль у равій половині грудної клітки, що посилюється при кашлі, глибокому диханні, сухий кашель, підвищення температури тіла до 37,4оС. Захворів 2 дні тому після переохолодження. Об’єктивно: лежить на правому боці. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Справа на тлі везикулярного дихання вислуховується шум тертя плеври. Найімовірніший попередній діагноз?

A Сухий плеврит

B Гострий бронхіт

C Рак легень

D Гостра пневмонія

E Ексудативний плеврит

15

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 60 років зі скаргами на постійний біль у правій половині грудної клітки, загальну слабкість, періодичне підвищення температури тіла до 37,6оС. Хворіє півроку. Об’єктивно: зниженого харчування. Шкіра бліда. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Над правою ключицею пальпується щільний, неболючий, розміром з квасолину лімфатичний вузол. При перкусії правої легені визначається тупість від верхівки до ?V ребра. Дихальні шуми над цією ділянкою не вислуховуються. Найімовірніший попередній діагноз?

A Периферійний рак правої легені

B Туберкульоз легень

C Центральний рак правої легені

D Пневмосклероз

E Хронічна пневмонія

16

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 52 років зі скаргами на постійний біль у надчеревній ділянці, втрату апетиту, відразу до м’яса, схуднення, загальну слабкість. Шкіра землистого кольору. У лівій надключичній впадині пальпується щільний,

неболючий,розміром із горошину лімфатичний вузол. Найімовірніший попередній діагноз?

A Рак шлунка

B Хронічний панкреатит

C Виразка шлунка

D Хронічний гастрит із підвищеною секрецією шлунка

E Хронічний гастрит зі зниженою секрецією шлунка

17

Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта із виразковою хворобою, у якого виник “кинджальний” біль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда, живіт дошкоподібний. Позитивний симптом Щоткіна – Блюмберга. Тактика фельдшера?

A Негайна госпіталізація

B Введення знеболюючих засобів

C Промивання шлунка

D Накладання грілки на епігастральну ділянку

E Введення спазмолітичних засобів

18

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 22 років, у якого 2 дні тому виник головний біль, набряки на обличчі, сеча кольору м’ясних помиїв, тупий біль у поперековій ділянці, підвищення температури тіла до 37,6°С. Об’єктивно. Шкіра бліда. Набряки на обличчі. Пульс 62 за 1 хв, ритмічний, напружений. АТ -170/120 мм. рт.ст. добова кількість сечі – 300 мл. Найімовірніший попередній діагноз?

A Гострий гломерулонефрит

B Гострий пієлонефрит

C Хронічний пієлонефрит

D Хронічний гломерулонефрит

E Гіпертонічна хвороба

19

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 22 років, яка скаржиться на підвищення температури тіла до 37,4оС, загальну слабкість, пітливість,біль у ліктьових та колінних суглобах “летючого” характеру. Вкажіть для якого захворювання характерні ці скарги.

A * Ревматизм

B Ревматоїдний артрит

C Остеоартроз

D Остеохондроз

E Подагра

20

До фельдшера ФАПу звернувся хворий В., 30 років. Після вживання великої кількості цитрусових у хворого виник щільний набряк на обличчі, губах, без свербіння, головний біль, “гавкаючий” кашель. Об’єктивно: температура тіла – 37,2оС , пульс – 76 уд. за хв., АТ – 120/70 мм рт. ст.. Для якого захворювання характерні вказані симптоми.

A * Набряк Квінке

B Сироваткова хвороба

C Анафілактичний шок

D Кропив’янка

E Медикаментозний дерматит

21

Виклик бригади швидкої допомоги додому. Хвора Н., 27 років, знепритомніла. Зі слів родичів, стан погіршився після перенесеного фарингіту. Хвора стала млявою, байдужою, по медичну допомогу звертатися відмовилася. Сьогодні вранці було блювання, після чого вона знепритомніла. Об’єктивно: стан важкий. Шкіра суха, тургор тканин знижений. АТ – 100/55 мм рт. ст. Пульс – 74 удари за 1 хв, малий. Тонус м’язів знижений, очні яблука м’які. Дихання гучне. Запах ацетону. Ваш діагноз — інсулінозалежний цукровий діабет, гіперглікемічна кома. Які медикаменти ви оберете для надання невідкладної допомоги.

A * Інсулін, ізотонічний розчин натрію хлориду

B 40% розчин глюкози

C 5% розчин глюкози, преднізолон

D Глюкагон, преднізолон

E 5% розчин глюкози, адреналін

22

Хвора С., що хворіє на ІХС, викликала швидку допомогу. Скаржиться на серцебиття, що з’явилося раптово, після того як відчула поштовх у груди. Загальний стан середньої важкості. ЧДР – 28 за 1 хв, пульс – 168 ударів за 1 хв, ритмічний, тони серця приглушені. На ЕКГ: ЧСС – 166 за 1 хв, комплекс QRS розширений і змінений. Ви діагностували напад пароксизмальної тахікардії. Які з названих препаратів Ви оберете для надання допомоги.

A * Анаприлін, етазицин

B Диклофенак, нітрогліцерин

C Дипіридамол, ізадрин

D Димедрол, корглікон

E Дилтіазем, ізадрин

23

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнтки В.,37 років, яка страждає на мітральний стеноз. Вночі раптово погіршився стан – швидко зростає задишка, дихання “клокочуче”, кашель із виділенням пінистого рожевого харкотиння. Які Ваші першочергові дії.

A * Інгаляції піногасниками

B Гірчичник на ділянку серця

C Гарячі ножні ванни

D Інгаляції кисню

E ЕКГ

24

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнта 39 років, який хворіє на цукровий діабет. Зі слів родичів у хворого раптово з’явились загальна слабкість, відчуття голоду, тремтіння тіла, запаморочення, втрата свідомості. Ваш діагноз – гіпоглікемічна кома. Які з названих препаратів Ви оберете для надання допомоги.

A * 40% розчин глюкози

B Інсулін

C 0,9% розчин натрію хлориду

D Кордіамін

E 5% розчин глюкози

25

Хворий Ф., 29 років, знаходиться на диспансерному обліку з приводу ревматизму. Ви, як фельдшер здоров пункту, вкажіть засіб, що використовують для профілактичного лікування.

A * Біцилін – 5

B Папаверин

C Преднізолон

D Дигоксин

E Димедрол

26

На ФАП звернувся пацієнт 29 років, який протягом тижня відмічає болі в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 39оС, головні болі. Блідий, язик сухий, на слизовій оболонці ясен, м’якого і твердого неба, мигдаликів множинні виразки, які вкриті брудно-сірим нашаруванням. Пульс 110 за хв., АТ 110/60 мм рт.ст.. Аналіз крові: ер. — 3,2*1012/л, НВ — 100г/л, КП — 0,9, лейк. – 80*109/л, с.- 22%, м. -3%, бластні клітини – 75%, ШЗЕ – 65 мм/год. На яке обстеження повинен направити пацієнта фельдшер?

A Стернальна пункція

B Рентгенологічне дослідження стравоходу

C Трепанобіопсія

D Дослідження ліквору

E Комп’ютерна томографія грудної клітки

27

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка у якої на 10 день захворювання на грип з’явились носові кровотечі, дрібні крововиливи на слизовій ротової порожнини та шкірі, кровоточивість з ясен. Заг. ан. крові: НВ – 110 г/л, к.п. – 0,9, лейк. – 7,1*109/л, тромб. – 90,0*109/л, П. – 6%, С. — 52%, М. – 12%, Л. – 30%, ШЗЕ – 18 мм/год. Який попередній діагноз може поставити фельдшер?

A Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура

B Гострий лейкоз

C Апластична анемія

D Системний червоний вовчак

E Мієломна хвороба

28

Пацієнт Н., 25 років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на головний біль, нудоту, запаморочення, біль у попереку. Три дні тому після тривалого перебування на холоді з’явилася кров у сечі, біль у попереку. При огляді спостерігалась блідість та припухлість обличчя та повік. АТ 180/110 мм рт.ст., ЧСС 60 за 1 хв.. Посилення верхівкового поштовху при пальпації та акцент II тону над аортою при аускультації. Добовий діурез 400 мл. Ан.сечі: виражені гематурія і протеїнурія. Діагноз фельдшера?

A Гострий гломерулонефрит

B Гострий пієлонефрит

C Сечокам’яна хвороба

D Амілоїдоз нирок

E Гіпернефрома

29

Ви фельдшер ФАПу.До вас звернувся пацієнт 66 років, палить 50 років, останні 20 років близько 2 пачок на день. Відмічає зміну характеру кашлю. Кашель став сильнішим, продовжується на протязі всього дня, іноді в харкотинні відмічає прожилки крові. На рентгенографії грудної клітки – підсилення легеневого малюнку, ущільнення коренів легень. Про яку хворобу слід подумати передусім?

A Центральний рак легені

B Бронхіальна астма

C Крупозна пневмонія

D Туберкульоз легень

E Периферійний рак легень

30

Пацієнт доставлений на ФАП, скаржиться на сильний біль в грудній клітці зліва, пов’язаний з диханням, кашлем. Ліва сторона грудної клітки відстає в акті дихання. Аускультативно дихання послаблене, вислуховується шум тертя плеври зліва.

Рентгенологічно: високе стояння куполу діафрагми, відставання його під час глибокого вдиху. ЕКГ без змін. Який найбільш ймовірний діагноз фельдшера?

A Сухий плеврит

B Стенокардія

C Невралгія міжреберних м’язів

D Перикардит

E Ексудативний плеврит

31

Ви фельдшер ФАПу. У хворого на серцеву недостатність II-Б ст. кашель з відходженням харкотиння, біль в грудній клітці, температура тіла 38,9?С. Над легенями в нижніх відділах з обох боків притуплений перкуторний звук, послаблене везикулярне дихання, вологі хрипи. Рентген: негомогенне затемнення з обох боків до рівня VII ребра. ЕКГ без змін. Що найбільш вірогідно розвинулось у пацієнта?

A Двобічна пневмонія

B Хронічний бронхіт

C Інфаркт міокарда

D Ексудативний плеврит

E Сухий плеврит

32

Пацієнт Б., 48 років, скарги на немотивовану слабкість, апатію, зниження працездатності, відразу до м’ясної їжі, схуднення, втрату інтересу до життя. Звернувся за допомогою до фельдшера. В анамнезі – хронічний атрофічний гастрит. Об-но: шкіра бліда, живлення знижене. При фізикальному обстеженні внутрішні органи без змін. Нв – 90 г/л, ШЗЕ – 34 мм/год. Який вірогідний діагноз фельдшера?

A Рак щлунка

B Гастродуоденіт

C Поліпоз шлунка

D Виразкова хвороба шлунка

E Хронічний панкреатит

33

Пацієнтка доставлена на ФАП зі скаргами на висипання на шкірі, яке з’явилось 2 дні тому після вживання цитрусових. Висипання зникає, але потім з’являється знову. супроводжується свербежем, підвищенням температури тіла до 37,6оС. На тулубі та верхніх кінцівках спостерігається рожеве висипання, яке місцями зливається. Яке захворювання можна запідозрити у пацієнтки?

A Гостра кропив’янка

B Рожевий лишай

C Алергічний дерматит

D Синдром Стівенса-Джонса

E Токсикодермія

34

Ви фельдшер ФАПу. До Вас на прийом звернулася пацієнтка М., 65 р., яка скаржиться на відсутність апетиту, відразу до м’ясної їжі та рибних страв, відчуття важкості в епігастрії, нудоту, втрату маси тіла. При пальпації живота відмічається болісність в епігастральній ділянці, пальпується пухлиноподібне утворення. В анамнезі: виразкова хвороба шлунку. Вкажіть який метод обстеження найбільш інформативний для діагностики захворювання?

A *Фіброгастроскопія з біопсією

B Рентгеноскопія шлунку

C РН-метрія

D Дуоденальне зондування.

E Шлункове зондування

35

У пацієнта 47 років з діагнозом: “Гіпертонічна хвороба” з’явилась задишка, клекочуче ихання, кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об`єктивно: шкіра та слизові оболонки ціанотичні, частота дихальних рухів 40 за хвилину, над легенями вислуховуються вологі хрипи. Якого положення необхідно надати пацієнтові з метою покращання стану?

A *Ортопное

B Горизонтальне з піднятим головним кінцем

C Горизонтальне з припіднятими ногами

D Лежачи на лівому боці

E Лежачи на правому боці

36

До фельдшера звернулась жінка, яка скаржиться на загальну слабкість, t° тіла 37,8°C, біль у суглобах нижніх кінцівок, який посилюється при незначних рухах, неприємні відчуття і біль у ділянці серця, задишку. Захворіла через 2 тижні після перенесеної ангіни. Об’єктивно: блідість шкіри, ціаноз губ. Рs 88/хв., ритмічний АТ 110/70 мм. рт.ст. Тони серця приглушені, вислуховується м’який систолічний шум на верхівці. Колінні, гомілкові-ступеневі суглоби припухлі, шкіра над ними червона, гаряча на дотик. ЗАК: лейкоцити – 9,9х109/л, ШОЕ – 28 мм/год. НВ – 105 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Ревматизм, активна фаза

B Міокардіопатія

C Ендокардит

D Міокардіосклероз

E Інфекційно-алергічний міокардит

37

У пацієнта Н, 45 р., спостерігається ранкова скутість у дрібних суглобах кистей рук. При об’єктивному обстеженні: суглоби деформовані у вигляді “ласти моржа”, шкіра над ними набрякла та гіперемійована. Для якого захворювання характерні ці симптоми?

A *Ревматоїдний артрит

B Деформуючий артроз

C Хвороба Бехтерева

D Ревматичний артрит

E Гонорейний артрит

38

Ви фельдшер ФАПу. До Вас звернулась пацієнтка, якій було проведено струмектомію. У неї виявлені проблеми: в’ялість, загальна слабкість, зниження працездатності, зниження пам’яті, мерзлякуватість, сонливість удень, шкіра суха, лущиться, не береться в складку, сухість, ламкість, випадіння волосся. Про яке захворювання можна подумати?

A *Мікседема

B Гіпертироз

C Цукровий діабет

D Атеросклероз

E Акромегалія

39

Після введення інсуліну у жінки, що хворіє на цукровий діабет, з’явилися різка слабкість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об-но: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Тонус очних яблук збережений, t° 36,5°С, PS 96/хв., АТ 110/70 мм рт ст. Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку?

A *Дати пацієнтці з’їсти грудочку цукру, випити теплого солодкого чаю

B Ввести 10% — 1 мл п/ш розчин кофеїну

C Надати горизонтальне положення з припіднятими ногами

D Ввести спазмолітичні препарати

E Застосувати гарячу ванну

40

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35 р. зі скаргами на біль в дрібних суглобах кистей, ранкову скутість. При огляді: суглоби пальців обох рук деформовані, рухи в них обмежені, болісні. Кисті рук відхилені в бік ліктів. Вкажіть найімовірніший діагноз:

A Ревматоїдний артрит

B Ревматичний поліартрит

C Остеоартроз

D Склеродермія

E Системний червоний вовчак

41

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 50 р. зі скаргами на загальну слабкість, серцебиття, зміну смаку [бажання їсти крейду], ламкість нігтів, випадіння волосся. Вважає себе хворою протягом останнього року на тлі порушення менструально-оваріального циклу. Вкажіть найімовірніший діагноз:

A Залізодефіцитна анемія

B Гемофілія А

C Гемолітична анемія

D В12-дефіцитна анемія

E Гіпопластична анемія

42

До фельдшера ФАПу звернувся юнак 20 років зі скаргами на кровотечі при незначних травмах. Хворіє з дитинства. Дід по материнській лінії хворів на таке саме захворювання. При огляді: на шкірі гематоми, ліктьові та колінні суглоби деформовані, рухи в них обмежені. Вірогідний попередній діагноз:

A Гемофілія

B Гострий лейкоз

C Гемолітична анемія

D Геморагічний васкуліт

E Апластична анемія

43

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на кашель з виділенням до 200 мл гнійного мокротиння, переважно вранці. Хворіє тривалий час хронічним бронхітом. При огляді: грудна клітка емфізематозна, пальці мають вигляд барабанних паличок, нігті – годинникових скелець. Ці ознаки вказують на ймовірність розвитку бронхоектатичної хвороби. Який метод діагностики найбільш інформативний для цього захворювання:

A Бронхографія

B Спірографія

C Флюорографія

D Дослідження мокротиння

E Плевральна пункція

44

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 32 років зі скаргами на швидку втомлюваність, слабкість, дратівливість, поганий сон, пітливість, серцебиття. В анамнезі: психотравма. Об’єктивно: екзофтальм, позитивний симптом Грефе, тремор пальців рук, щитоподібна залоза збільшена рівномірно, при пальпації безболісна, рухлива. Пульс – 90/хв.., АТ – 150/80 мм рт.ст. Вкажіть найімовірніший діагноз:

A Дифузний токсичний зоб

B Гіпотиреоз

C Ендемічний зоб

D Цукровий діабет

E Гіпертонічна хвороба

45

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 37 р. зі скаргами на головний біль, загальну слабкість, незначне підвищення температури, набряки на обличчі, зменшення виділення сечі та зміна її кольору “м’ясних помиїв”. В анамнезі: 2 тижні тому ангіна. Об’єктивно: блідість шкіри, повіки припухлі, АТ 170/100 мм рт.ст., пульс 90/хв.., температура тіла – 37,5оС. Симптом Пастернацького позитивний з обох боків. Вкажіть особливості сечового синдрому, які характерні для цієї хвороби:

A *Гематурія, протеїнурія

B Піурія, бактеріурія

C Поліурія, глюкозурія

D Лейкоцитурія, протеїнурія

E Оксалатурія, кетонурія

46

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж шкіри, погіршення зору, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу. Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: пацієнтка надмірного харчування, шкіра суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Встановлений попередній діагноз цукровий діабет ІІ типу [інсулінонезалежний]. Яке першочергове обстеження необхідно здійснити для уточнення діагнозу:

A Визначення рівня глікемії натще

B Загальний аналіз крові

C Біохімічне дослідження крові

D УЗД печінки

E Визначення водного балансу

47

Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта 40 р., який після переохолодження відчув озноб, біль в грудній клітці справа, температура тіла підви-щилась до 39оС. З’явився кашель із виділенням “іржавого” мокротиння. Хворіє другий день. Після об’єктивного обстеження фельдшер виявив ознаки негоспітальної правосторонньої лобарної пневмонії. Вкажіть основи етіотропної терапії:

A Антибіотики

B Муколітики

C Антигістамінні

D Глюкокортикостероїди

E Бронхолітики

48

Фельдшер ФАПу здійснює спостереження за станом здоров’я і контролює лікування пацієнтки з В12-дефіцитною анемією. Які засоби застосовують для лікування цієї хвороби?

A Ціанокоболамін

B Ферковен

C Гідрокотризон

D Ферум-лек

E Лєкєран

49

До пацієнта 30 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на сильний біль у правій половині грудної клітки, який посилюється при глибокому вдиху і кашлі. Кашель сухий. Температура тіла – 37,8оС. Об’єктивно: хворий лежить на правому боці, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, аускультативно – шум тертя плеври. Вкажіть найімовірніший діагноз:

A Сухий плеврит

B Ексудативний плеврит

C Бронхоектатична хвороба

D Гострий бронхіт

E Абсцес легень

50

До пацієнта 50 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на нападоподібний біль у лівій поперекові ділянці з іррадіацією в статеві органи, стегно. Пацієнт збуджений, постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Різко позитивний симптом Пастернацького зліва. Стан розцінений, як напад ниркової кольки. Які медикаментозні засоби треба застосувати для полегшення стану пацієнта:

A Спазмолітики, аналгетики

B Антибіотики, сульфаніламіди

C Глюкокортикостероїди, антигістамінні

D Гепатопротектори, жовчогінні

E Сечогінні, антикоагулянти

51

На ФАП звернувся чоловік 32 р., зі скаргами на блювання “кавовою гущею”, загальну слабкість, шум у вухах, запаморочення. Об’єктивно: пульс – 86 в хв.., АТ 90/50 мм рт.ст. Для якого ускладнення виразкової хвороби характерні такі симптоми:

A Кровотечі

B Малігнізації

C Перфорації

D Пілоростенозу

E Еригастриту та перидуоденіту

52

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 54 р. з діагнозом: “Гіпомоторна дискинезія жовчного міхура”. Вкажіть, які з лікарських препаратів потрібні для проведення тюбажу:

A Сорбіт, 33% розчин магнію сульфату

B Гістамін

C Бускопан, но-шпа

D Атропін, папаверин

E Фурадонін, фурацилін

53

На ФАП звернувся чоловік 60 р. зі скаргами на відчуття нездужання, загальну слабкість? втрату апетиту, відразу до м’яса, втрату ваги тіла, відчуття тяжкості, тиснення під грудиною. В анамнезі: виразкова хвороба шлунка. Синдром “малих ознак” дає підставу запідозрити яке захворювання?

A Рак шлунка

B Езофагіт

C Ентерит

D Виразкову хворобу шлунка

E Цироз печінки

54

Пацієнтці К., 47 р., яка хворіє на хронічний гастрит, призначено лікарський препарат, що належить до групи антацидів. Назвіть основні препарати даної групи:

A Малоокс, вікалін, альмагель

B Омепразол, зонтак

C Гастроцепін, атропін

D Ранітидин, циметидин

E Метронідазол, де-нол, амоксицилін

55

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 52 р. зі скаргами на загальну слабкість, безсоння, схуднення, гемороїдальні кровотечі. Об’єктивно: шкіра жовтянична, на шкірі живота “голова Медузи”. Асцит. На ногах набряки. Добовий діурез – 450 мл. Вкажіть найімовірніший діагноз:

A Цироз печінки

B Хронічний гепатит

C Хронічний гастрит

D Хронічний холецистит

E Виразкова хвороба шлунка

56

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 42 р., зі скаргами на біль за грудиною стискаючого характеру з іррадіацією в ліву руку, плече. Біль триває 2-3 хв., з’являється під час ходьби. Напад зникає після зупинки, знімається нітро-гліцерином. За медичною допомогою раніше не звертався. Встановіть попередній діагноз:

A Стенокардія напруження

B Артеріальна гіпертензія

C Гострий інфаркт міокарда

D Серцева астма

E Артеріальна гіпотензія

57

Фельдшера викликали до пацієнта 40 р., який скаржиться на нестерпний пекучий біль за грудиною з іррадіацією в ліву руку, плече. Біль триває понад 1 год., виник після стресової ситуації. Вкажіть правила транспортування до лікарні пацієнта з підозрою на інфаркт міокарда:

A Спеціалізованою бригадою ШМД на ношах

B Фельдшерською бригадою ШМД

C Попутним транспортом

D Міським транспортом

E Бригадою ШМД у положенні сидячи

58

До фельдшера ФАПу звернулася жінка 62 р., зі скаргами на розлади уваги, зниження пам’яті, працездатності, поганий сон, схильність до гніву, дратівливість. Холестерин крові – 8,5 ммоль/л. Вкажіть ймовірніший діагноз:

A *Атеросклероз судин головного мозку

B Стенокардія, що виникла вперше

C Стабільна стенокардія напруги

D Післяінфарктний кардіосклероз

E Нейроциркуляторна дистонія

  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий