Крок М. Лікувальна справа 2015 1

Фельдшер фапу стерилізує гумові вироби медичного призначення 6% розчином пероксиду водню. Яким розчином потрібно тричі промити вироби після стерилізації?
Крок М. Лікувальна справа 2015 1

Скачати 0.69 Mb.

Сторінка 1/3 Дата конвертації 17.04.2016 Розмір 0.69 Mb.

  1   2   3

Крок М. Лікувальна справа – 2015
1 Фельдшер ФАПу стерилізує гумові вироби медичного призначення 6% розчином пероксиду водню. Яким розчином потрібно тричі промити вироби після стерилізації?

A. Дистильована вода

B. 2% розчин натрію гідрокарбонату

C.* Стерильний ізотонічний розчин

D. Розчин фурациліну 1:5000

E. 0,5% розчин нашатирного спирту
2 Хвора жінка скаржиться на головний біль, нудоту, блювання. При обстеженні звертає увагу рівень АТ- 210/110 мм рт.ст. Який препарат треба ввести у даному випадку?

A. Атропін 0,1% — 0,5 п/шк

B. Платифілін 0,2% — 1,0в/м

C. Аналгін 50% — 2,0 в/м

D. *Клофелін 0,01% — 1,0мл

E. Димедрол 1% — 1,0 в/м
3 В лікарню після аварії в шахті доставлений шахтар зі скаргами на біль, наявність гематоми, порушення функції кінцівки, набряк м’яких тканин. Виберіть з переліку абсолютну ознаку перелому:

A. Порушення функції кінцівки

B. Наявність гематоми

C. Набряк м’яких тканин в зоні перелому

D. *Патологічна рухливість в зоні перелому

E. Біль
4 У 10-річної дитини після загострення тонзиліту з’явилися порушення мови, письма, ходи. До якого дослідження крові потрібно підготувати пацієнта?

A. Вміст глюкози

B. Вміст холестерину

C. Вміст загального білірубіну

D. Вміст залишкового азоту

E. *Ревмопроби
5 Доношена дитина народилася з оцінкою по шкалі Апгар 3 бали. Самостійне дихання нерегулярне, рідкі вдихи, ЧСС- 100/хв. Після народження голівки відсмоктано рідину з носа та рота. Яким має бути перший етап подальшої реанімації?

A. Інтубація трахеї

B. Введення натрію гідрокарбонату

C. *ШВЛ масочним способом

D. Непрямий масаж серця

E. Введення адреналіну
6 Який продукт харчування слід першочергово рекомендувати пацієнтці з діагнозом залізодефіцитної анемії?

A. Квасолю

B. Банани

C. Лимони

D. *М’ясо

E. Манна каша
7 У хворого 55-ти років під час диспансерного огляду вперше виявлено невеликий лейкоцитоз, абсолютний лімфоцитоз за рахунок зрілих лімфоцитів, тіні Гумпрехта. Скарг хворий не має. Яке захворювання системи крові можна запідозрити?

A. Гіпопластична анемія

B. Лімфогранулематоз

C. Хронічний лімфолейкоз

D. Гострий лейкоз

E. Хронічний мієлолейкоз
8 Фельдшер ФАПу під час об’єктивного обстеження пацієнта 53-х років виявив посмикування м’язів і болючість у ділянці рани правої стопи, тризм, дисфагію, ригідність потиличних м’язів (рану отримав 3 дні тому). Зазначте попередній діагноз:

A. Гангрена

B. *Правець

C. Сказ

D. Сепсис

E. Остеомієліт
9 Фельдшер швидкої допомоги доставив породіллю в пологове відділення. Що необхідно зробити при кровотечі в пологах, якщо плацента відділилась, а послід не виділився?

A. Застосувати метод Абуладзе або Креде-Лазаревича

B. Наложити шви за Лосицькій

C. Провести ручне обстеження порожнини матки

D. Ввести утеротонічні препарати

E. *Провести зовнішній масаж матки
10 Фельдшер здоровпункту повинен виконати гальванізацію комірцевої зони за Щербаком. Який струм використовується при класичній методиці гальванізації?

A. Змінний

B. Імпульсний

C. Високочастотний

D. Модульований

E. *Постійний
11 До фельдшера медичного коледжу звернувся студент 16-ти років зі скаргами на біль в колінних суглобах, їх припухлість, температура — 38,8oC. Такий стан після перенесеної ангіни 2 тижня тому. Об’єктивно: шкіра бліда, зниженого харчування, рухи в колінних суглобах різко болісні. Тони серця приглушені, м’який систолічний шум над верхівкою. АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 90/хв. Зів гіперемований, мигдалики пухкі з гнійними пробками. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гострий міокардит

B. Ревматоїдний артрит

C. Інфекційно-алергійний поліартрит

D. Гострий інфекційний ендокардит

E. *Гостра ревматична лихоманка
12 На профілактичному огляді фельдшер виявив у жінки 23-х років на шийці матки оксамитового вигляду виразку. Діагноз: ерозія. Який метод інструментального обстеження треба використати для підтвердження діагнозу?

A. Діагностичне вишкрібання порожнини матки

B. Пункція черевної порожнини через заднє склепіння

C. Зондування порожнини матки

D. УЗД

E. *Кольпоскопія
13 Потерпілий внаслідок ДТП збуджений, голосно кричить, реально не оцінює свій стан. При огляді виявлено рану середньої третини правої гомілки, в глибині якої видно уламки кісток. Значна артеріальна кровотеча. Що потрібно виконати в першу чергу при наданні першої допомоги потерпілому?

A. Рентгенологічне обстеження

B. Боротьба з шоком

C. *Тимчасове спинення кровотечі

D. Асептична пов’язка

E. Транспортна іммобілізація
14 У хворого діагностували відкритий пневмоторакс. Що потрібно зробити в першу чергу для покращення його стану?

A. Накласти спіральну пов’язку

B. Накласти пов’язку Дезо

C. Ввести дихальні аналептики

D. Накласти хрестоподібну пов’язку

E. *Накласти оклюзійну пов’язку
15 Хлопчику 4-х років з відставанням у фізичному розвитку та залізодефіцитною анемією з рівнем гемоглобіну 90 г/л призначено комплексне лікування препаратами заліза . Протягом якого періоду фельдшер ФАПу буде спостерігати за лікуванням дитини?

A. 2 місяці

B. До нормалізації рівня гемоглобіну

C. *6 місяців

D. 2 роки

E. 1 рік
16 Хвора 58-ми років скаржиться на спрагу, сухість у роті, збільшення виділення сечі, слабкість. Хворіє близько року. За останній час значно схудла. Об’єктивно: шкіра суха, на щоках, підборідді рум’янець, нігті ламкі. Тони серця приглушені, Ps- 76/хв., АТ- 140/85 мм рт.ст. Яке обстеження слід призначити першочергово для встановлення діагнозу?

A. Аналіз крові на холестерин

B. *Аналіз крові на глюкозу

C. Загальний аналіз крові

D. Загальний аналіз сечі

E. Проба за Зимницьким
17 Фельдшер ШМД прибув на виклик. Пацієнтка пред’являє скарги на біль у правому підребер’ї, багаторазове блювання без полегшення, підвищення температури до 39oC. При обстеженні: живіт болісний в правому підребер’ї, де визначається локальне напруження м’язів, пальпується овальне щільне утворення. Клінічні ознаки є характерними для такого захворювання:

A. Хвороба Крона

B. Неспецифічний виразковий коліт

C. Гострий панкреатит

D. Гострий апендицит

E. *Гострий холецистит
18 У вагітної при зовнішньому акушерському дослідженні дно матки визначається на рівні мечоподібного відростку, у правій бічній стороні матки — гладенька, широка частина плода, у лівій — дрібні частини. Передлегла частина крупна, щільна. Серцебиття плоду прослуховується справа нижче пупка. Визначте положення і позицію плода:

A. Поперечне положення, друга позиція

B. *Поздовжнє положення, друга позиція

C. Поперечне положення, перша позиція

D. Косе положення, перша позиція

E. Поздовжнє положення, перша позиція
19 До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернувся робітник 30-ти років, який протягом останніх 10-ти років страждає на виразкову хворобу шлунка. Скаржиться на слабкість, запаморочення. Спостерігалось одноразове блювання »кавовою гущею». Об’єктивно: блідість шкіри, живіт м’який, безболісний. Який попередній діагноз?

A. Виразкова хвороба шлунка

B. Атрофічний гастрит

C. Рак шлунка

D. *Шлунково-кишкова кровотеча

E. Синдром Мелорі-Вейса
20 Фельдшер ФАПу оглядає пацієнта, який пред’являє скарги на біль в животі, нудоту. При обстеженні: загальний стан важкий. Шкірні покриви бліді, з сіруватим відтінком. Страждальницький вираз обличчя. Живіт рівномірно роздутий, м’язи напружені, пальпація болісна. Визначається позитивний симптом Блюмберга-Щоткіна. Для якого захворювання характерні такі ознаки?

A. *Гострий перитоніт

B. Неспецифічний виразковий коліт

C. Гострий апендицит

D. Гострий панкреатит

E. Хвороба Крона
21 До фельдшеру ФАПу звернулася пацієнтка 60-ти років, у якої два місяці тому в ділянці лівої молочної залози з’явилась виразка з сірим дном. Шкіра навколо неї набрякла, дещо гіперемована. Навколо пальпується щільний безболісний інфільтрат. Пахвові лімфовузли зліва збільшені. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Туберкульоз шкіри молочної залози і пахвовий лімфаденіт

B. Карбункул молочної залози і пахвовий лімфаденіт

C. Первинний сифіліс

D. Трофічна виразка молочної залози і пахвовий лімфаденіт

E. *Злоякісне новоутворення молочної залози
22 Пацієнту з гострою серцевою недостатністю проведено кровопускання. З метою попередження якого ускладнення фельдшер повинен слідкувати за дотриманням суворого ліжкового режиму та здійснювати контроль за пульсом та артеріальним тиском?

A. Непритомність

B. Напад ядухи

C. *Ортостатичний колапс

D. Тромбоемболія

E. Шок
23 Мама викликала фельдшера ФАПу до дитини 7-ми років у якої в анамнезі вірусний міокардит. Дитина скаржиться на серцебиття, виражену слабкість, утруднене дихання. Фельдшер виявив ознаки гострої лівошлуночкової недостатності. В якому положенні потрібно госпіталізувати дитину до лікарні?

A. На лівому боці

B. На правому боці

C. З опущеним головним кінцем

D. *Напівсидячи

E. Лежачи на щиті
24 В лікарню звернувся хворий зі скаргами на біль в ділянці промежини та відхідного каналу, лихоманку. Біль посилюється при рухах та дефекації. Об’єктивно: справа на 3 см від ануса овальної форми червоне випинання, різко болісне, з розм’якшенням в центрі. Який із лікувальних заходів є найбільш ефективним в даному випадку?

A. Компреси з розчином димексиду та інших медпрепаратів

B. *Розтин та дренування гнояка

C. Масивна антибактеріальна терапія

D. Дезитоксикаційна терапія

E. УВЧ
25 Чоловік 35-ти років в бійці отримав удар по голові, знепритомнів. На час прибуття фельдшера швидкої допомоги постраждалий непритомний, в ділянці скроневої кістки забита рана 4х5 см, сильно кровоточить; кровотеча та лімфорея з вух та носа. Який стан визначить фельдшер в діагнозі?

A. Забій головного мозку

B. Забита рана м’яких тканин голови

C. Перелом кісток склепіння черепа

D. *Перелом основи черепа

E. Струс головного мозку
26 До фельдшера ФАПу звернувся хворий 53-х років зі скаргами на оніміння, парестезії кінцівок, незначне похитування при ходьбі, печіння у кінчику язика, слабкість, адинамію. Вісім років тому — субтотальна резекція шлунка. Об’єктивно: шкіра бліда із жовтяничним відтінком. Язик яскраво-червоний, «лакований», зниження чутливості кінцівок. У крові: ер.- 2,6*1012/л, Нb- 72 г/л, КП- 1,3, тільця Жолі. Який попередній діагноз?

A. Гемолітична анемія

B. Залізодефіцитна анемія

C. *B12-дефіцитна анемія

D. Гіпопластична анемія

E. Хронічний лімфолейкоз
27 Хвора 36-ти років звернулась зі скаргою на загальну слабкість, швидку стомлюваність, сухість шкіри, набряки обличчя, закрепи. Місяць тому перенесла стумектомію з приводу тиреотоксикозу. Шкіра бліда, суха. Ps- 58/хв., слабкого наповнення, АТ- 90/55 мм рт.ст. Діяльність серця ритмічна, тони приглушені. Живіт м’який, безболісний під час пальпації. Діурез 1,2 л за добу. Виберіть препарат для патогенетичного лікування хворої:

A. Гіпотіазид

B. Ловастатин

C. Йодид калію

D. Мерказоліл

E. *L-тироксин
28 У недоношеної дитини з масою тіла при народженні 1900 г під час годування виник напад апное, але ціаноз і брадикардія не спостерігаються. Що буде першочерговим у наданні невідкладної допомоги дитині?

A. Негайно розпочати ШВЛ

B. Розпочати зігрівання

C. *Тактильна стимуляція вздовж спини

D. Перевірити рівень глюкози в крові

E. Постійно підтримувати правильне положення
29 Хвора 48-ми рокiв звернулася до фельдшера здоровпункту iз скаргами на сильний головний бiль у потиличнiй дiлянцi, який виник 2 години тому пiсля стресової ситуації, запаморочення, нудоту, бiль у дiлянцi серця. Об’єктивно: обличчя гiперемоване, межi серця розширенi влiво на 1 см. Тони серця ритмiчнi, акцент II тону над аортою. АТ- 190/100 мм рт.ст., пульс напружений, ритмiчний. Який стан виник у хворої?

A. Гостра лiвошлуночкова недостатнiсть

B. *Гiпертонiчна хвороба, неускладнений гiпертензивний криз

C. Стабільна стенокардiя напруження

D. Гiпертонiчна хвороба, ускладнений гiпертензивний криз

E. Iнфаркт мiокарда
30 У хворого відкритий перелом плеча, із рани пульсуючим струменем витікає кров яскраво-червоного кольору. З чого слід розпочати невідкладну допомогу?

A. Введення серцево-судинних засобів

B. *Накладання джгута

C. Введення кровоспинних засобів

D. Проведення транспортної іммобілізації

E. Накладання стискаючої пов’язки
31 До першовагітної у терміні 38 тижнів був викликаний фельдшер ФАПу. Об’єктивно: перейми через 10 хвилин по 30-35 секунд, що розпочалися 3 години тому. Положення плода поздовжнє, голівка плода притиснута до входу у малий таз. Навколоплідні води не виливались. У якому періоді пологів перебуває роділля?

A. Третій

B. Другий

C. Загроза передчасних пологів

D. Передвісники пологів

E. *Перший

32 У дитини 3-х років висока температура (39oC), кашель, нежить, сльозотеча, з’явилася плямисто-папульозний висип на обличчі, дитина неспокійна. Яку невідкладну допомогу має надати фельдшер ШМД?

A. Ввести 10% розчин кальцію глюконату

B. *Ввести 50% розчин анальгіну

C. Ввести 2,5% розчин аміназину

D. Поставити гірчичники

E. Ввести 2.0% розчин еуфіліну
33 В нормі добова кількість сечі у здорової людини становить:

A. 1000-1200 мл

B. *1500-2000 мл

C. 2500-3000 мл

D. 2000-2500 мл

E. 500-1000 мл
34 При профобстеженні на ФАПі у жінки 40-ка років була виявлена безсимптомна фіброміома матки розміром 7-8 тижнів вагітності. Яка тактика ведення пацієнтки?

A. Медикаментозне лікування

B. Фізіотерапевтичні методи лікування

C. Санаторно-курортне лікування

D. *Диспансерний нагляд

E. Оперативне лікування
35 Роділля в І періоді пологів. Виникла загроза розриву матки. Вказати першочергові заходи невідкладної долікарської допомоги:

A. *Зняти пологову діяльність

B. З’ясувати причини загрози

C. Провести піхвове дослідження

D. Стимулювати пологову діяльність

E. Ввести спазмолітики
36 До фельдшера ФАПу звернувся хлопчик 12-ти років, який скаржиться на біль у хребті та суглобах, загальну слабкість. В загальному аналізі крові бластні клітини. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Геморагічний васкуліт

B. Системний червоний вівчак

C. *Гострий лейкоз

D. Ревматоїдний артрит

E. Туберкульоз
37 У дитини 12-ти діб почервоніння шкіри та поодинокі ерозії поверхневого шару шкіри в пахових складках. Про яке захворювання може подумати фельдшер?

A. Пітниця

B. Везикулопустульоз

C. Вітряна віспа

D. *Попрілості ІІ ступеня

E. Попрілості І ступеня
38 До фельдшера ФАПу звернулася хвора зі скаргою на наявність безболісного шишкоподібного утворення під шкірою передньої поверхні стегна. Який метод обстеження є найбільш інформативний для діагностики цієї патології?

A. Комп’ютерна томографія

B. Рентгенологічне дослідження

C. *Біопсія

D. Пальпація

E. УЗД
39 Оглядаючи жінку з терміном вагітності 26 тижнів, фельдшер ФАПу діагностував початок передчасних пологів. З метою профілактики дистрес-синдрому він введе:

A. Сублінгвально ніфедипін

B. Окситоцин 5 ОД та 500 мл 0,9% натрію хлориду

C. Внутрішньовенно гініпрал

D. Внутрішньом’язово дексаметазон 24 мг

E. *Внутрішньом’язово дексаметазон 6 мг
40 Після проведення туберкулінодіагностики дитині п’яти років фельдшером ФАПу була виявлена вперше позитивна реакція Манту, без клінічних ознак. Якому стану це відповідає?

A. *Віраж туберкулінових проб

B. Вроджена вада серця

C. Ревматична хвороба

D. Пневмонія

E. Бронхіальна астма
41 До фельдшера здоровпункту звернувся робітник, який наколов стопу цвяхом. На підошві рана 0,2х0,3 см. Щеплення проти правця проведено 2 роки тому. Який препарат для вакцинації повинен першочергово підготувати фельдшер?

A. Щеплення не потрібне

B. ПА 1,0 мл

C. ППС 3000 МО

D. ППС 3000 МО та ПА 1,0 мл

E. *ПА 0,5 мл
42 Фельдшер прибув на виклик до дитини 6-ти років, хворої на бронхіт. Раптово вночі погіршився стан дитини, з’явилася задишка з довгим свистячим видихом. При огляді: шкіра бліда з ціанотичним відтінком, напруження шийних м’язів, переляк в очах, грудна клітка бочкоподібна. Для якого стану характерні такі симптоми?

A. *Астматичний

B. Ларингоспазм

C. Судомний

D. Коматозний

E. Гіпертермічний
43 Фельдшер здоровпункту проводить бесіду серед робітниць цукрового заводу. Як слід відповісти на запитання: в якому віці починається клімактеричний період?

A. 52-55 років

B. 60-65 років

C. 65-70 років

D. 40-45 років

E. *45-50 років
44 Працівник лабораторії випадково пролив на кисть 30% сірчану кислоту. Що в першу чергу повинен виконати фельдшер здоровпункту?

A. Обробити антидотом

B. Ввести анальгетики

C. Накласти асептичну пов’язку

D. *Промити проточною водою

E. Накласти мазеву пов’язку
45 Чоловіка 76-ти років протягом року турбує часте, особливо вночі, сечовипускання, безболісне, іноді утруднене. Вранці в день звернення до фельдшера ФАПу не зміг помочитися. При огляді над лоном кулеподібне безболісне утворення, перкуторно дає тупий звук. Яка тактика фельдшера?

A. Введення спазмолітиків, виклик швидкої допомоги

B. Застосування грілки, тактика очікування

C. Катетеризація сечового міхура, спостереження

D. Пункція сечового міхура, призначення антибіотиків

E. *Катетеризація сечового міхура, направлення до уролога
46 Фельдшер прибув до дитини 12-ти років, у якої після ін’єкції інсуліну почалися судоми. Об’єктивно: дитина непритомна, шкіра бліда, волога, спостерігається ригідність м’язів. Підберіть препарат для надання допомоги:

A. *Сибазон

B. Інсулін

C. Еуфілін

D. Ефедрин

E. Кофеїн
47 Якого основного принципу слід дотримуватися фельдшеру ФАПу в профілактиці інфікування себе СНІДом та вірусним гепатитом?

A. Мікротравми шкіри на руках закривати лейкопластирем

B. Обробляти руки антисептиком

C. Усі маніпуляції проводити в масці

D. *Усі маніпуляції проводити в гумових рукавичках

E. Ретельно мити руки з милом
48 Фельдшер ШМД оглянув пацієнта 30-ти років, який упав з висоти 2 метрів на ноги. Об’єктивно: болючість у ділянці другого поперекового хребця, яка збільшується при навантажені по вісі хребта. Вкажіть положення, у якому необхідно транспортувати пацієнта:

A. У положенні »жаби»

B. На лівому боці

C. На правому боці

D. *На спині

E. Напівсидячи
49 У постраждалого 42-х років виявлено поранення черепа вибуханням головного мозку. Волосся навколо поранення обстрижене, шкіра оброблена йодонатом, на вибухання накладена стерильна серветка з ізотонічним розчином натрію хлориду. Що необхідно покласти навколо вибухання, щоб не відбулося здавлення головного мозку?

A. Стерильний ватно-марлевий тампон

B. Шину Крамера

C. Шину Бакшеєва

D. Шину Еланського

E. *Ватно-марлевий бублик
50 Хворий скаржиться на оперізуючий біль у животі після вживання смаженої їжі та алкоголю, нудоту, метеоризм, пронос. Симптоми спостерігаються протягом року, пов’язані з порушенням дієти. Фельдшер має запідозрити у хворого:

A. Хронічний гепатит

B. Хронічний холецистит

C. Цироз печінки

D. *Хронічний панкреатит

E. Хронічний гастрит

  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий