Картка до проекту Конкурсна комісія Номер проекту Дата реєстрації

Конкурс: Програма профілактики та боротьби з шкідливими звичками – проти куріння, алкоголю, наркоманії, туберкульозу, венеричними хворобами
Картка до проекту Конкурсна комісія Номер проекту Дата реєстрації

Скачати 189.91 Kb.

Дата конвертації 21.04.2016 Розмір 189.91 Kb. Реєстраційна картка до проекту
Конкурсна комісія Номер проекту Дата реєстрації Результати розгляду Початок реалізації Дата закінчення

Конкурс: Програма профілактики та боротьби з шкідливими звичками – проти куріння, алкоголю, наркоманії, туберкульозу, венеричними хворобами.

Назва проекту: «Завтра починається сьогодні» Бюджет проекту/загальний (грн.) 92880 Очікуване фінансування з міського бюджету (грн.) 12160 Назва організації, що подає проект, та її юридичний статус: Регіональна благодійна асоціація «Сім’я і здоров’я» Адреса організації (юридична, фактична для листування), телефон:

 • 58000, м.Чернівці, вул.Руська 11/6
 • тел.528-628
Прізвище, ім’я, по-батькові керівника організації або особи, що має право укладати юридичні угоди: Мельничук Валентина Федорівна Банківські реквізити організації (для перерахування коштів гранту): р/р 26001040067001

ВАТ КБ «Надра» Чернівецьке РУ

Код 34853416 МФО 356505

Прізвище, ім’я, по-батькові керівника проекту: Мельничук Валентина Федорівна Місце роботи, посада керівника проекту: Голова регіональної благодійної асоціації «Сім’я і здоров’я» Адреса для листування з керівником проекту: 58000, м.Чернівці, вул.Руська 11/6 Контактні телефони, факс: т.528-628 8-050 3744402

Підпис керівника проекту____________ Дата «___»_________200__р.

Підпис керівника Дата «___»_________200__р.

РБА «Сім’я і здоров’я» ___________

I. Презентація організації та її досягнення.

Регіональна благодійна асоціація “Сім’я і здоров’я” є місцевою благодійною організацією і юридично зареєстрована у січні 2007року. Основною метою Організації є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства та окремих категорій громадян, зокрема дітей та молоді, що потребують допомоги в реалізації життєвого потенціалу та пропаганди здорового способу життя.

Завданнями Організації є:

 • сприяння розвитку охорони здоров’я в Україні;
 • сприяння розвитку освіти, реалізації освітніх програм, подання допомоги студентам та учням;
 • сприяння відродженню духу взаємної любові та поваги серед людей;
 • пропагування здорового способу життя;
 • сприяння розвитку культури та духовності;
 • сприяння захисту зародженого життя та програм по захисту материнства i дитинства;
 • примноження загального добробуту суспільства, а також співпраця з усіма, бажаючими взяти участь в покращенні життя людей, потребуючих допомоги у християнському розумінні;
 • сприяння в реалізації програм, які мають на меті допомогти особам хворим на туберкульоз, венеричні захворювання, алкоголізм, СНІД та наркоманію;
 • сприяння в наданні допомоги особам, які вживають наркотичні засоби і бажають звільнитись від наркотичної залежності;
 • проведення дошлюбних консультувань щодо психологічної підготовки наречених до подружнього життя;
 • надання матеріальної і соціальної допомоги дітям – сиротам, хворим, інвалідам, самотнім престарілим і іншим потребуючим.

Для виконання цих завдань РБА «Сім’я та здоров’я» роз’яснює та пропагує серед населення гуманні принципи, мету і завдання Асоціації, надає соціальну допомогу самотнім, непрацездатним особам похилого віку та інвалідам, дітям-сиротам, іншим соціально незахищеним верствам населення, сприяє реалізації програм місцевих органів влади, спрямованих на охорону здоров’я і надання допомоги малозабезпеченим громадянам.

Сприяє попередженню захворювань, зміцненню здоров’я та соціального благополуччя людини, вихованню та формуванню здорового способу життя.

Організація має в своєму штаті кваліфікованих працівників: голову організації, 2 заступників, психолога, викладачів.

За 2007 рік Асоціація надала соціальну допомогу незахищеним верствам населення на 105000 грн. В наданні соціальної допомоги ми співпрацювали з організаціями «Турбота», міським комітетом багатодітних матерів, Чернівецьким міським об’єднанням громодян «Народна допомога», міською організації Товариства Червоного Хреста України, міським товариством інвалідів «Мрія», міським товариством багатодітних сімей і міським тубдиспансером в рамках міського благодійного фонду «Милосердя». Також був проведений благодійний концерт на якому було зібрано 8200 грн. і передані в міську дитячу лікарню для хірургічного відділення.

Основними напрямками діяльності асоціації є благодійність незахищеним верствам населення, боротьба з шкідливими звичками (куріння, алкоголізм, наркоманія), профілактика ВІЛ/СНІДу та пропагування здоровго способу життя.

Також на протязі минулого року ми співпрацювали з відділом освіти, читаючи лекції проти шкідливих звичок, по боротьбі з венеричними захворюваннями та дошлюбному консультуванню, а також допомагали продуктами, як за рахунок власних зусиль, а також отримали 3000 грн. від управління праці та соцзахисту на шкільне приладдя і продукти.

ІІ. Анотація
Назва проекту: «Завтра починається сьогодні».

Назва організації: Регіональна благодійна асоціація «Сім’я і здоров’я»

 • Актуальність проекту, проблема, на розв’язання якої спрямовано проект.

Стан нашого суспільства відображається на нинішньому молодому поколінні: дефіцит духовності, невизначеність майбутнього, відсутність належної батьківської уваги, зростаючий прагматизм відносин — все це зводить проблеми дитинства і молоді в ранг найважчих.

Складний період економічної кризи країни відчутно відображається на внутрішньому світі людини. Спостерігається різке зниження рівня життя та соціальне розшарування переважної більшості населення. Як наслідок – у багато разів зросла злочинність, країну захлеснула хвиля наркоманії, алкоголізму. Лікарі одностайно б’ють на спалах, що вік споживачів наркотиків молодшає. Тривалість життя знизилася. В Україні жахливо високий процент ВІЛ- інфікованих – за прогнозами спеціалістів – до 1,5 % всього населення.

Телебачення (70% ефірного часу) заповнено війнами, скандалами, сімейними трагедіями, насильством. Прекрасні мультфільми про вихованих лицарів давно забуті. На зміну їм прийшли бойовики, біороботи, постійно конфліктуючі тварини. Все це згодом виражається в агресивності дітей і підлітків та зростанні дитячої злочинності.

Таке становище привело наше суспільство до бездуховності та відсутності контакту між дітьми і батьками. Діти практично надані самі собі: на спілкування батьків і дітей виділяється в середньому 10 хвилин в день; інтимне життя у 40% підлітків починається з 12-13 років. Тепер в школі можна зустріти 10-річного алкоголіка(!), 8-річного наркомана і досвідченого курця у 1-у класі.

Наше майбутнє повністю залежить від наших дій в теперішньому часі. Це нещадне «завтра» не запитає у вас, яка політична і економічна ситуація була в країні.

Запропонований проект «Завтра починається сьогодні» гнучко реагує на зміни, що відбуваються у суспільстві, піднімає актуальні насущні питання, які викликають глибокий інтерес в аудиторії, і включає теми по здоровому способу життя, унікальну методику відвикання від тютюнокуріння, алкоголю та наркотиків.

Програма «Завтра починається сьогодні» розрахована на 5 днів. Кожний день – заняття по 50 хвилин.

1 день — куріння, наслідки, 2 день – алкоголь, наслідки, 3 день – наркоманія, 4 день – дошлюбні відносини, 5 день – аборти, наслідки. Програма розрахована на учнів старших класів. Після проведення програми «Завтра починається сьогодні» наступна робота планується проводитись в клубах здорового способу життя та подальшого дошлюбного консультування.

11-річна практика викладання цих уроків показує зміну поведінки учня: більшість з них після прослуховування приймають рішення не курити, не вживати алкоголю і наркотиків.

Досвід роботи багатьох викладачів за цією програмою в різних регіонах показав, що докорінно змінюються взаємостосунки учнів, розширюється світогляд і ушляхетнюється мова, поліпшується успішність і працездатність на уроках.

Педагоги, що працюють за цією програмою, прагнуть не тільки до того, щоб довести до дітей певну інформацію, але і виховати зрілу в соціальному відношенні особу, яка в будь-якій складній ситуації зможе протистояти різним антисоціальним явищам аж до наркотичної спокуси.

Одним з головних напрямів програми є профілактична робота по запобіганню хімічної залежності і соціально-психологічній реабілітації педагогічно запущених, важковиховуваних і хімічно залежних підлітків і молоді, а також допомога батькам при рішенні проблем виховання і взаємовідношення з дітьми.

У молодих людей у наш час немає ясного і чіткого уявлення про своє майбутнє. На фоні нестабільності, невпевненості і сірості свого життя вони починають шукати «гострих відчуттів». Відносна свобода, що з’явилася ж останнім часом, створила широкий вибір сумнівних можливостей.

Наша місія – допомогти людині знайти надію і усвідомити, що вона сама може побудувати своє майбутнє.

Термін реалізації проету – 10 місяців (тобто цілий рік за виключенням канікул).
Очікувані результати проекту, їхній вплив на суспільне життя.

Наш проект спрямований на профілактику та боротьбу з захворюваністю на туберкульоз, венеричні захворювання, онкозахворювання (теми про куріння і алкоголь), створення міцної сім’ї та здорове потомтсво.

Очікувані результати:

  • Консолідація прогресивних сил, небайдужих до питань виховання підростаючого покоління.
  • Зростання рівня захисту учнівства від негативного впливу оточуючого середовища, зокрема від поширення СНІДу та наркоманії, через проведення низки профілактичних програм, які охоплюють різні сторони життя молоді:
 • пропагування здорового способу життя серед учнівства м. Чернівці;
 • профілактика куріння, алкоголізму та наркоманії;
 • дошлюбне консультуваня;
 • створення іміджу здорової, високоморальної, національно-свідомої і духовно багатої особистості;

Очікується, що після програми:

 1. Будуть сформовані стосунки довір’я між батьками і дітьми, вчителями і учнями.
 2. Учні розширять свої знання про небезпеку вживання психоактивних речовин з метою профілактики шкідливих звичок.
 3. Буде спостерігатися зниження зросту злочинності в м. Чернівці.
 4. Учні усвідомлять степінь особистої відповідальності за своє здоров’я в критичних ситуаціях.
 5. Учні переоцінять свої життєві пріоритети і відчують спонукання вести здоровий спосіб життя, а також будуть в майбутньому будуть будувати міцну та здорову сім’ю.
 6. Учні будуть ділитися отриманими знаннями з оточуючими.
 7. Проведена робота буде висвітлена в ЗМІ.

Короткотермінові позитивні наслідки від реалізації проекту
Опис програми «Завтра починається сьогодні»
Запропонований проект включає програми по здоровому способу життя, профілактиці тютюнокуріння, вживання алкоголю, наркотиків, а також програму дошлюбного консультування, використовуючи презентації, відео матеріал, наочне приладдя.
Перед програмою планується проведення анкетування учнів з метою виявлення рівня їхніх знань, способу життя і відношення до соціально небезпечних явищ. Анкетування проводиться за 1-2 тижні до початку програми. Після завершення програми також проводиться підсумкове анкетування для виявлення результативності програми.
5-денна профілактична програма «Завтра починається сьогодні»:

1-й день – профілактика куріння. Презентація, надувна сигарета, механічний курильщик.

2-й день – профілактика алкоголізму. Презентація, 4 відео сюжети, пояснення.

3-й день – профілактика наркоманії. Відео сюжети – життя і інтерв’ю наркоманів.

4-й день – дошлюбне консультування і профілактика венеричних захворювань і СНІДу. Презентація і відео сюжети

5-й день – інформація про шкідливість абортів, відео сюжети і підсумкове анкетування.

На протязі цих 5 днів дітям надається домашнє завдання: поділитися отриманою інформацією, переконати друзів, батьків, знайомих не курити, не пити, не вживати наркотиків. Також написати вірші або намалювати малюнок по боротьбі зі шкідливими звичками. Активним учням і тим, хто виконав домашнє завдання надаються призи: ручки, брелки, фломастери, олівці, блокноти, календарики з малюнками проти куріння, а також буклети.

Педагоги, що працюють за цією програмою, прагнуть не тільки до того, щоб дати дітям просто інформацію, але і навчити їх правильно поводитися, виховати зрілу в соціальному відношенні особу, яка в будь-якій складній ситуації зможе протистояти різним антисоціальним явищам аж до наркотичної спокуси.

Викладання засновано на гуманній методиці ведення занять з використанням педагогіки співпраці, що виключає тиск на особу, без нав’язування думки і впливу на підсвідомість. Це дає можливість досягти всієї мети і вирішити задачі поставлені програмою.

Наша асоціація здійснює проект дотестового, післятестового консультування учнів старших класів.

Заняття проводяться в класах. Максимальна кількість учнів – 60 чол. або два класи. Одна команда проводить три уроки в першій половині дня, що в загальній кількості охоплює до 180 чол. Наприклад, перший урок – 9 класи, другий – 10 класи, третій – 11 класи.

Планується участь в програмі учнів 9-11 класів.

Вибірково в деяких школах планується організація 2-4 молодіжних клубів за бажанням учнів. Здобутий досвід показує необхідність утворення таких клубів для більш детального пояснення питань, які задають учні. Клуби можуть діяти до травня 2008 р. з подальшим запрошенням учасників клубів на літні табори. А потім з нового навчального року знову продовжується програма «Завтра починається сьогодні».
Мета – започаткування подібних клубів в кожній школі м.Чернівці у майбутньому.
При наявності запрошень зі сторони навчальних закладів можлива участь у проведенні батьківських зборів. Практика викладання цих уроків ЗСЖ і дошлюбного консультування в ЗОШ і ПТУ показала необхідність нашої участі в проведенні батьківських зборів, на які неодноразово ми були запрошені.

Для профілактики і запобігання хімічної залежності необхідно спільно з педагогами і батьками:

 • прищепити учням самостійність мислення;
 • формувати переконання про шкоду наркотиків, у величезній небезпеці їх вживання і фатальної неминучості жорстокої розплати;

Опис проблеми, на вирішення якої спрятований проект:
В нашій країні навіть за останні декілька років чітко спостерігається тенденція до збільшення проявів негативної поведінки у молодіжному середовищі. З причини неспритливих соціальних і культурних факторів значна частина підростаючого покоління прилучається до вживання тютюнових виробів, алкоголю, різних наркотиків, на ранні дошлюбні сексуальні стосунки. Все це значно погіршує стан фізичного і психологічного здоров’я підлітків. Гостро стоїть проблема репродуктивного здоров’я молоді.

Невтішна статистика по Україні свідчить про зростання негативних явищ і збільшення проявів антисоціальної поведінки молодих людей. А стан фізичного і психічного здоров’я молодого покоління визначає перспективи розвитку самої держави. Таким чином, втрата здоров’я серед молоді створює проблему національної безпеки, самого існування держави.

Стрімке розповсюдження алкоголізму, наркоманії, проституції, СНІДу, вражає найбільш продуктивну групу населення – студентство. Згідно статистики:

 • 30% школярів вже пробували наркотики, в країні налічується понад 4 млн. наркоманів, більшість із яких не досягли 21 року;
 • в 1997 р. в Україні 100000 чоловік закінчили життя самогубством;
 • щорічно в нашій країні народжується 150000 дітей, які не мають одного з батьків, а кількість розлучень перевищує кількість шлюбів.

Багаторічний досвід боротьби з цим злом показав, що метод заборон не дає очікуваних результатів. Основні зусилля потрібно зосередити на профілактиці та інформативно-просвітницькій роботі.

Але досвід роботи асоціації засвідчує недостатність інформаційно-просвітницької літератури та буклетів з наданням достовірної інформації та закріплення навичок ведення безпечної поведінки дітей. Опитування показало, що батьки не мають часу на спілкування і надання достовірної інформації, особливо що стосується дошлюбних відносин між хлопцем і дівчиною. Дітьми отримується сумнівна інформація поза дверима школи і рідного дому, і ця інформація веде до неправильної поведінка, а наслідок – ланцюжок захворювань. Тільки 2% дітей мають спілкування з батьками на інтимні теми. Інформація, яку ми надаємо дітям, в корні змінює уявлення про сім’ю і стосунки між хлопцем і дівчиною, між дітьми і батьками, між самими дітьми. Тренінги і анкетування допомагають висловити свою думку відкрито і щиро.

Якщо епідемію не зупинити, наша країна понесе демографічні, фізичні, інтелектуальні, соціальні та економічні наслідки, які поставлять під загрозу майбутнє України і української нації.

Голова регіональної благодійної

асоціації «Сім’я і здоров’я» Мельничук В.Ф.

Орієнтований бюджет проекту (у гривнях)

Статті видатків Міський бюджет Інші джерела Оплата праці персоналу 13800 Обладнання 11925 Офісні витрати 1350 2240 Оплата послуг сторонніх

осіб/організацій Інші витрати 9320 67675 УСЬОГО: 10670 92880

 1. Оплата праці персоналу

Посада %

робочого Оклад сума Загальна

сума К-сть місяців Повна

сума Очікуване

фінансування

з бюджету Керівник 40 % 600 240

10 2400 Викладач 30% 600 180 10 1800 Викладач 30% 600 180 10 1800 Викладач 30% 600 180 10 1800 Викладач 30% 600 180 10 1800 Викладач 20% 600 120 10 1200 Викладач 20% 600 120 10 1200 Психолог 30% 600 180

10 1800 УСЬОГО:

13800 2. Обладнання Вид обладнання (із

зазначенням технічних характеристик) (15%) Кількість Сума

(грн.) Очікуване фінансування з бюджету

 • ксерокс,
 • принтер,
 • комп’ютери,
 • відео проектори
 • цифровий фотоапарат
 • 1
 • 1
 • 6
 • 6
 • 6
525

150

5400

4050

1800


УСЬОГО:

11925

3. Офісні витратип/п Назва статті Ціна Кількість Сума Очікуване

фінансування

з бюджету 1. Канцтовари 100 10 1000 500 2. Канцтовари для тренінгів

та анкетування 150 10 1500 750 3. Фотопослуги 30 10 300 100 4. Телефон 100 10 1000

Заправка картриджів 20 х2 8 320

УСЬОГО:

3360 1350

4. Оплата послуг сторонніх осіб/організацій Кому і за що очікується сплатити Повна сума

(з податками) Очікуване фінансування з проекту

УСЬОГО:

5. Інші витрати За що передбачається

сплатити Сума Очікуване фінансування

з бюджету УСЬОГО:

Призи для учнів 100х48 ЗОШ=4800 4800 — борошно, крупи, макаронні вироби, масло, олія — 200чол.-

6000

6000 — сезонні овочі, фрукти на Буковині — для малозабезпечених категорій проекту

30000

30000 Календарики — 5000 шт

Буклети — 5000 шт 2000

3000 2000

3000 2000

3000 Гуманітарний одяг 10000,0 10000 Паливо для транспортних засобів

90грн. х 48 ЗОШ*

4320

4320

4320 Амортизація транспортування

2 мікроавтобуси вартістю

150 000грн.

Амортизація 15% 16875,0

16875,0 УСЬОГО:

76995.0 9320 76995.0

* — на кожну школу 6 робочих поїздок, а також періодична доставка сезонних овочів та продуктів для малозабезпечених категорій проекту.
Керівник проекту Мельничук В.Ф.

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий