Інформація та статистичний звіт про підсумки роботи із зверненнями громадян у Департаменті охорони здоров’я за I півріччя 2014 року

Департаменту охорони здоров’я, використовуючи наявну правову базу, спрямовують свою роботу на покращення добробуту громадян, їх соціального захисту, своєчасне вирішення проблем різноманітних сфер життєдіяльності населення
Інформація та статистичний звіт про підсумки роботи із зверненнями громадян у Департаменті охорони здоров’я за I півріччя 2014 року

Скачати 226.02 Kb.

Дата конвертації 15.04.2016 Розмір 226.02 Kb. Довідкова інформація та статистичний звіт

про підсумки роботи із зверненнями громадян

у Департаменті охорони здоров’я

за I півріччя 2014 року

Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008р. №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»  структурні підрозділи Департаменту охорони здоров’я, використовуючи наявну правову базу,  спрямовують свою роботу на покращення добробуту громадян, їх соціального захисту, своєчасне вирішення проблем різноманітних сфер  життєдіяльності населення.

Питання роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі у керівництва Департаменту охорони здоров’я та підпорядкованих лікувальних закладах м. Києва.

Застосовуються різноманітні форми і методи роботи щодо покращення умов реалізації конституційного права громадян  на особисте звернення, які спрямовані на наближення влади до людей.

Для спрощення процедури отримання жителями м. Києва оперативної інформації з питань, які їх хвилюють,  в Департаменті охорони здоров’я працює щоденна «гаряча» телефонна лінія. Протягом І півріччя 2014 року  на «гарячу» лінію поступило  249 звернень громадян, які були розглянуті та надано відповіді без порушення термінів.

За період з 01.01.14 по 30.06.14 відділом документального та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я зареєстровано 1904 письмових звернень громадян, в тому числі:

  • колективних – 79,
  • повторних – 34 ,

Результати розгляду :

  • задоволено – 94,
  • роз’яснено – 1472,
  • інше -41

не підійшов термін виконання (на розгляді) – 297

У порівнянні з аналогічним періодом 2013 року загальна кількість звернень громадян до Департаменту охорони здоров’я зменшилась на 74 звернення.

Найбільш актуальними питаннями, що порушували громадяни у зверненнях залишаються:

питання охорони здоров’я – 80% (2013 рік – 1567) — направлення на лікування та його оплата, діяльність медичних закладів;

питання праці і заробітної плати –8,5% (2013 рік – 99) — передусім, надання допомоги у працевлаштуванні, виплата заборгованої заробітної плати та трудові спори.

Директором Департаменту охорони здоров’я взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий прийом з особистих питань жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, та інвалідів Великої Вітчизняної війни. Протягом звітного періоду до Департаменту охорони здоров’я звернулась 1 багатодітна жінка, якій присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, та 15 інвалідів Великої Вітчизняної війни.

Відповідно до затвердженого графіку керівництвом Департаменту охорони здоров’я проводяться особисті, виїзні прийоми громадян. За 1 півріччя 2014 рік керівником Департаменту охорони здоров’я Арешкович А.О. прийнято 22 громадянина. За результатами розгляду звернень:

— задоволено – 1;

— роз’яснено — 19;

— не підійшов термін розгляду – 2.

Департамент охорони здоров’я вважає здоров’я матері та дитини важливим фактором, який значною мірою впливає на соціальну стабільність.

Стратегія розвитку медичної допомоги дітям у місті Києві базується на принципі єдності здоров’я дітей та репродуктивних медико-санітарних потреб жінок.

На протязі І півріччя 2014 року Департаментом охорони здоров’я в межах компетенції опрацьовано та підтримано проект Міської цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва на період до 2018 року.

Надані та враховані пропозиції Департаменту охорони здоров’я до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 травня 2014 року № 680 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2014».

Здійснення заходів щодо поліпшення стану здоров’я матері та дитини.

У місті створено Перинатальний центр м. Києва на 200 ліжок. Це другий в Україні перинатальний центр, створений в рамках Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства», який успішно пройшов міжнародний сертифікаційний аудит системи менеджменту якості на відповідність вимогам ISO 9001 та перший Перинатальний центр в Україні, що отримав високе міжнародне визнання в сфері якості надання медичних послуг.

У Перинатальному центрі міста Києва розширено відділення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених до 12 ліжок та відкрито відділення інтенсивної терапії новонароджених недоношених дітей на 30 ліжок.

Проведено інвентаризацію пологодопоміжних закладів.

Визначено потребу та підготовлено перелік обладнання у відповідності до табелю оснащення перинатальних центрів (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 14 листопада 2011 року № 783 «Про затвердження примірних табелів оснащення перинатальних центрів»), яке планується до закупівлі.

В усіх пологодопоміжних закладах м. Києва медична допомога жінкам та новонародженим надається відповідно до клінічних протоколів із сучасних перинатальних технологій відповідно до рекомендацій ВООЗ.

Розроблено локальні протоколи надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим та гінекологічним хворим відповідно до напрямку роботи кожного закладу.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2014 року № 71 «Деякі питання оптимізації державних цільових програм і національних проектів, економії бюджетних коштів та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» втратили чинність нормативні акти Кабінету Міністрів України щодо створення мережі перинатальних центрів та реалізації національного проекту «Вчасна допомога».

 В усіх родопомічних закладах міста Києва функціонують індивідуальні/сімейні пологові  зали, палати для спільного перебування матері та дитини. Забезпечується тепловий ланцюжок.  Партнерські пологи у родопомічних закладах склали 76%.

У м. Києві сертифіковані як «Лікарні доброзичливі до дитини» 18 закладів охорони здоров’я, серед яких: міські пологові будинки №№ 1,2,3,6 та Перинатальний центр м. Києва, акушерське відділення Київської міської клінічної лікарні № 1, дитячі поліклініки №№ 1,2 Дарницького району, ЦРДП Оболонського та Деснянського районів м. Києва, Дитяча поліклініка № 4 Подільського та № 5 Шевченківського районів м. Києва, Дитячі клінічні лікарні №№ 1,2,4,6,7, жіноча консультація Поліклініки № 1 Печерського району м. Києва.

На грудному вигодовуванні у родопомічних закладах міста перебуває 94,0% немовлят.

Школи відповідального батьківства функціонують у жіночих консультаціях міста та забезпечені наглядною агітацією, аудіо — та відеоапаратурою. 

Запровадження комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів.

У місті Києві впроваджена система медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи.

Функціонує єдина розгалужена система медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями за моделлю «Тандем-партнерство: дитина-сім’я-фахівець», до складу якої входять заклади амбулаторно-поліклінічного, стаціонарного, санаторно-курортного етапів.

Дітям – інвалідам медична допомога надається у закладах охорони здоров’я, де є відділення відновного лікування для проведення реабілітаційно-профілактичної роботи, у профільних стаціонарах, дитячих профільних санаторіях, в Українському медичному центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, в Міському медичному центрі проблем слуху та мовлення «СУВАГ».

З 2011 році на базі дитячих спеціалізованих санаторіїв Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об’єднання створені санаторні ліжка для дітей-інвалідів у супроводі одного з батьків, де мамі з дитиною можна пройти курс санаторно-курортного лікування безоплатно в профільному дитячому санаторії.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 № 325 «Про затвердження Порядку використання у 2012 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення у Міжнародній клініці відновного лікування заходів з реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч» (зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 51), у 2014 році місту Києву надано 15 путівок для лікування в зазначеній клініці дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, в першу чергу для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених та багатодітних сімей.

Здійснення заходів щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, запобігання та подолання дитячої безпритульності

Закладами охорони здоров’я проводиться робота щодо забезпечення прав та соціального захисту дітей, які належать до незахищених соціальних категорій, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відразу після прийому дитини, позбавленої батьківського піклування, в дитячий стаціонар, керівники лікувальних закладів надають повідомлення до відповідних служб у справах дітей. Правовий статус дитини встановлюється службою у справах дітей.

Протягом останніх років значно збільшилась кількість дітей, які передаються на виховання в сім’ї. У місті на сьогодні створено 15 будинків дитини сімейного типу, в яких виховуються 111 дітей, та 42 прийомні сім’ї, в яких виховуються 57 дітей. Закладами охорони здоров’я міста двічі на рік проводиться медичне обстеження, комплексний огляд дітей із наданням батькам-вихователям та прийомним батькам відповідних рекомендацій. Із загальної кількості прийомних дітей та дітей-вихованців визнано здоровими 45 дітей, 119 дітей мають захворювання, ВІЛ-інфікованих – 4 дитини.

Дітям проводяться профілактичні щеплення, у разі необхідності надається медична допомога та санаторно-курортне лікування.

Діти міста Києва забезпечуються санаторно-курортним лікуванням за бюджетні кошти в санаторіях системи Департаменту охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України за наданою для міста Києва квотою.

У результаті реорганізації створено ТМО «Санаторного лікування» у м. Києві», до складу якого входять 12 дитячих санаторіїв 6 профілів загальною потужністю 1425 ліжок. З метою впровадження нових методів організації санаторного лікування дітей-інвалідів, у дитячих санаторіях відкрито 90 ліжок різного профілю для етапного лікування дітей-інвалідів у супроводі одного із батьків.

За попередніми даними протягом 5 місяців 2014 року санаторно-курортне лікування отримали 2713 дітей.

Із загальної кількості дітей диспансерної групи, які отримали санаторне лікування, 2028 дітей належать до пільгових категорій, що становить 74,8% від загальної кількості пролікованих, в тому числі діти сироти, напівсироти – 159; діти із малозабезпечених сімей – 855; діти з багатодітних сімей – 239; діти із неповних сімей – 558; діти-інваліди – 153; діти, які постраждали від аварії на ЧАЄС– 22; діти — вихованці дитячих будинків, шкіл – інтернатів – 42. У супроводі одного з батьків отримали санаторно-курортне лікування 38 дітей-інвалідів.

За аналогічний період 2013 року санаторно-курортне лікування отримали 4476 дітей.

Із загальної кількості дітей диспансерної групи, які отримали санаторне лікування, 3640 дітей належать до пільгових категорій, що становить 81,3 % від загальної кількості пролікованих, в тому числі діти сироти, напівсироти – 269; діти із малозабезпечених сімей – 1618; діти з багатодітних сімей – 457; діти із неповних сімей – 1002; діти-інваліди – 223; діти, які постраждали від аварії на ЧАЄС– 29; діти — вихованці дитячих будинків, шкіл – інтернатів – 42. У супроводі одного з батьків отримали санаторно-курортне лікування 86 дітей-інвалідів.

На виконання спільних наказів Міністерства України у справах сім`ї, молоді та спорту та Міністерства охорони здоров`я України від 01.04 2004 року № 9/166 «Про затвердження заходів щодо запобігання ранньому соціальному сирітству» та від 22.04. 2004 року № 625/510 «Про затвердження Порядку взаємодії центрів соціальних служб для молоді із закладами охорони здоров`я з питань запобігання ранньому соціальному сирітству» Головним управлінням охорони здоров`я та медичного забезпечення видано наказ від 07.04.2005 № 232 «Про виконання рішення № 11 розширеного засідання Колегії виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.02.2005 «Про хід виконання Указу Президента України від 21.02.2003 № 154/2003 «Про Державну програму запобігання дитячій бездоглядності на 2003-2005 роки» психологічна, соціально-педагогічна, юридична, інформаційна допомога батькам, які мають намір відмовитися від дитини у пологодопоміжному закладі, надається штатними психологами Київських міських пологових будинків №№ 1,3,5,6, які співпрацюють з районними Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У пологодопоміжних закладах, де відсутній лікар-психолог, соціальна допомога надається виїзними психологами та соціальними працівниками районних Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді безпосередньо в пологодопоміжному закладі.

Департаментом охорони здоров’я проводиться детальний аналіз щодо кількості випадків відмов матерів від новонароджених дітей у пологодопоміжних закладах міста.

Так, протягом 1 півріччя 2014 року залишені батьками в полого допоміжних закладах міста 38 дітей, за аналогічний період 2013 року – 51 дитина.

Порядок взаємодії закладів охорони здоров’я та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді регламентовано спільним наказом Мінсім’ямолодь спорту України та МОЗ України від 24.07.2007 № 2643/420 «Про затвердження Порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із закладами охорони здоров’я щодо профілактики раннього соціального сирітства», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 6 серпня 2007року за № 898/14165.

Лікувальними закладами району у випадку виявлення медичними працівниками дітей, які перебувають у складних соціальних умовах, надається відповідна інформація для реагування до служби у справах дітей.

У системі Департаменту охорони здоров`я функціонують два будинки дитини: Київський міський будинок дитини «Берізка» та Київський міський будинок дитини імені М.М. Городецького. Київські міські будинки дитини є спеціалізованими закладами медико-соціальної реабілітації для надання медичної допомоги дітям-сиротам, дітям, які залишилися без батьківського піклування, з органічними ураженнями центральної нервової системи, в тому числі з дитячим церебральним паралічем, з порушенням психіки (віком від 0 до 4-х років).

Крім того, в будинку дитини «Берізка» виховуються діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, діти ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД.

Матеріально-технічна база будинків дитини відповідає нормативній. Вихованці забезпечені в достатній кількості одягом, взуттям, постільною білизною, меблями, миючими засобами та різноманітними розвиваючими іграшками. Двічі на рік забезпечується диспансерний огляд вихованців Київських міських будинків дитини «Берізка» та ім. М.М.Городецького лікарями-спеціалістами, при потребі забезпечується консультація головних спеціалістів Департаменту охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України, в разі необхідності стаціонарної допомоги діти госпіталізуються до міських дитячих лікарень.

Всього в будинках дитини станом на 01.07.2014 року перебуває 116 дітей, з них: зі статусом дитина – інвалід – 36 дітей (в Київському міському будинку дитини «Берізка» — 56 дітей, з них: 22 дитини – інваліда; у Київському міському будинку дитини ім. М.М.Городецького – 60 дітей, з них: 14 дітей — інвалідів).

На всіх дітей-інвалідів будинків дитини заведені індивідуальні програми реабілітації. Діти першого року життя, які поступили до будинку дитини, отримують на особисті рахунки державну соціальну допомогу при народженні. Всі діти-інваліди будинків дитини отримують соціальну допомогу по інвалідності на особисті рахунки в Державному банку України. Контроль за своєчасністю надходжень на особисті рахунки здійснюється головними лікарями та спеціалістами районних служб у справах дітей.

З метою попередження безпритульності та бездоглядності, правопорушень та злочинності серед неповнолітніх, на поточний навчальний рік розробляється графік проведення правового лекторію та профілактики шкідливих звичок серед дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів, проводяться бесіди і лекції за відповідною тематикою з учнівською молоддю.

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 19 травня 2014 року № 267 «Про створення міського координаційного центру з вирішення питань, пов’язаних з розміщенням та життєзабезпеченням мешканців Автономної Республіки Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території Автономної Республіки Крим» створено міський координаційний центр з вирішення питань, пов’язаних з розміщенням та життєзабезпеченням мешканців АР Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території АР Крим. На виконання п.3 протокольного доручення № 22, напрацьованого під час засідання міського координаційного центру з вирішення питань, пов’язаних з розміщенням та життєзабезпеченням мешканців АР Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території АР Крим, з 28 березня 2014 року керівництвом Департаменту охорони здоров’я забезпечено їх розміщення на базі дитячих спеціалізованих санаторіїв «Салют» та «Ластівка». На сьогодні в дитячому спеціалізованому санаторії «Салют» розміщено 54 мешканців АР Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території АР Крим, з них 8 дітей, в дитячому спеціалізованому санаторії «Ластівка» — 49 осіб зазначеної категорії, з них 7 дітей.

У підпорядкованих закладах охорони здоров’я відповідальними особами проводиться:

— щотижневі оперативні наради, на яких обговорюються першочергові завдання в розрізі ситуації, що склалась на поточний момент;

— взято під особистий контроль питання організації медичної допомоги зазначеній категорії населення у закладах охорони здоров’я міста (постановка на облік за заявочним принципом з подальшою ідентифікацією особи у разі відсутності документів, розміщення інформації щодо маршруту пацієнта при взятті його на облік, моніторинг обліку їх звернень, інформування Департаменту охорони здоров’я щодо їх медичного забезпечення двічі на добу, опрацьовуються питання забезпечення медикаментами та імунобіологічними препаратами, розроблено алгоритм дій щодо медичного забезпечення наркозалежних та ВІЛ-інфікованих осіб із цієї категорії населення).

Санаторно-курортне лікування дітей, мешканців Автономної Республіки Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території Автономної Республіки Крим, буде забезпечуватись відповідно до медичних показань. На сьогодні звернень щодо потреби у санаторно-курортному лікуванні зазначеної категорії дітей не надходило. Питання оздоровлення дітей не належить до компетенції Департаменту охорони здоров’я.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 Плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів України від 22 серпня 2012 року № 605-р, та відповідно до положень, визначених частиною п’ятою статті 9 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України,Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України від 23.10.2013 № 903/1464/711 «Про здійснення обстеження для встановлення віку дитини, яка залишилась без піклування батьків та потребує соціального захисту» Департаментом охорони здоров’я підготовлено розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації» від 17.04.2014 № 450 «Про утворення комісії для встановлення віку дитини, яка залишилась без піклування батьків та потребує соціального захисту, при виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Відповідно до зазначених нормативних документів та за направленням Головного управління Державної міграційної служби у місті Києві Комісією проводиться обстеження дитини для встановлення віку дитини, яка залишилась без піклування батьків та дитини, розлученої із сім’єю, яка не є громадянином України і яка або законний представник якої звернулися до компетентних органів України із заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту та потребує соціального захисту. На сьогодні до закладів охорони здоров’я міста звернулося 119 дітей — мешканців АР Крим, які прибули в місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території АР Крим, з них взято на облік 110 дітей, надано консультацію профільними спеціалістами 32 дітям, амбулаторне лікування отримали 29 дітей, стаціонарне лікування – 23 дитини, одна дитина за медичними показами забезпечена інсуліном, 111 дітям проведені медичні профілактичні огляди, до служби «103» надійшло 12 викликів до дітей, які відносяться до вказаної категорії.

Здійснення заходів з питань медичного забезпечення оздоровлення дітей влітку 2014 року.

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», постанови першого заступника Головного державного санітарного лікаря України від 16 квітня 2014 року № 11 «Про санітарне та епідемічне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 16 травня 2014 року № 335 «Про організацію медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року», наказу Департаменту охорони здоров’я від 22 травня 2014 року № 286 «Про організацію медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва влітку 2014 року», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 травня 2014 року № 680 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2014» Департаментом охорони здоров’я здійснюється медичне забезпечення дітей у приміських оздоровчих таборах та міських дитячих таборах відпочинку з денним перебуванням, забезпечується контроль за виконанням комплексу заходів з охорони життя і здоров’я дітей у літній період 2014 року.

Питання медичного супроводу, забезпечення безпеки та збереження здоров’я дітей в дитячих оздоровчих таборах перебуває на контролі Департаменту охорони здоров’я.

Відпрацьовано порядок госпіталізації хворих дітей в спеціалізовані медичні заклади з місць відпочинку, налагоджена взаємодія з бригадами швидкої медичної допомоги.

У червні 2014 року закладами охорони здоров’я міста здійснено медичне забезпечення 16 позаміських оздоровчих таборів, в яких оздоровлено 3710 дітей. До позаміських оздоровчих таборів закладами охорони здоров’я міста направлено 9 лікарів та 11 медичних сестер, 7 закладів оздоровлення та відпочинку укомплектовані медичними працівниками за трудовим договором відповідно до чинного законодавства.

Наказом Департаменту охорони здоров’я від 22 травня 2014 року № 386 «Про організацію медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва влітку 2014 року» з метою медичного забезпечення дитячі заклади оздоровлення та відпочинку закріплені за лікувально-профілактичними закладами. Всі заклади оздоровлення та відпочинку укомплектовані лікарями та медичними сестрами, які мають досвід роботи в оздоровчих закладах.

Медичне забезпечення дітей в 95 міських дитячих таборах відпочинку з денним перебуванням, які працювали з 2 по 18 червня 2014 року, і в яких перебували на оздоровленні 7159 дітей, здійснювалось медичними працівниками базових шкіл та закріпленими лікарями закладів охорони здоров’я.

На міському рівні, за участю представників Департаменту охорони здоров’я, проведені наступні наради:

— у Головному управлінні Держсанепідслужби у м. Києві 24 квітня 2014 року стосовно підготовки до літнього відпочинку та оздоровлення;

— у Департаменті освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 15 травня 2014 року з питань оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2014 року з керівниками таборів з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів;

— у Об’єднанні профспілок, організації профспілок у місті Києві «Київська міська рада профспілок» 19 травня 2014 року з профільними структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради, профспілковим активом, Головним управлінням Держсанепідслужби у м. Києві, керівниками дитячих закладів оздоровлення з питання стану підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2014 році.

З метою створення належних умов для медичного обслуговування та безпечного перебування дітей в таборах оздоровлення та відпочинку Департаментом охорони здоров’я 06 травня 2014 року проведено семінар-нараду для медичних працівників, які будуть задіяні в роботі пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей та у позаміських оздоровчих таборах за участю представників Департаменту освіти, науки, молоді та спорту та Головного управління Держсанепідслужби у місті Києві.

На семінар-нараді опрацьовані проблемні питання організації медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року, дотримання санітарного законодавства в оздоровчих закладах для дітей, стан інфекційної захворюваності в місті, профілактика захворювань, що передаються через укуси іксодових кліщів, профілактика сказу та педикульозу, надання невідкладної допомоги дітям при коматозних станах, отруєннях, гострих хірургічних захворюваннях та травматичних ушкодженнях.

10 червня 2014 року у Департаменті охорони здоров’я проведено нараду з питання готовності закладів оздоровлення та відпочинку до роботи у літній період 2014 року та щодо стану медичного забезпечення на початок оздоровчого періоду за участю заступників начальників районних управлінь охорони здоров’я, головних лікарів спеціалізованих санаторіїв, районних педіатрів

У кожному районі міста виділені заклади охорони здоров’я, які проводять обов’язкові профілактичні медичні огляди працівників бюджетних дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Закладами охорони здоров’я міста забезпечується проведення в повному обсязі якісного медичного огляду дітей, які від’їжджають на відпочинок, видача об’єктивних довідок щодо стану здоров’я та відомостей про щеплення та епідоточення.

В усіх закладах охорони здоров’я затверджені плани заходів щодо попередження та недопущення спалахів інфекційних хвороб під час оздоровчого періоду 2014 року.
Також на сьогодні одним із пріоритетних напрямів у роботі Департаменту охорони здоров’я є реформування системи охорони здоров’я у м. Києві, значну увагу приділено зверненням громадян щодо проблемних питань надання медичної допомоги під час проведення реформування системи охорони здоров’я. Заявники отримують вичерпні роз’яснення, що згідно із Законом України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та у місті Києві» проведено роботу по створенню на базі існуючих амбулаторно-поліклінічних закладів центрів первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрів, що задовольняють потреби населення відповідно у первинній та вторинній медичній допомозі.

На протязі поточного періоду більшість звернень опрацьовується в оперативному режимі, у тому числі на «гарячу лінію» Міністерства охорони здоров’я та на «гарячу лінію» Департаменту охорони здоров’я. На прохання громадян у зв’язку з певними життєвими обставинами звернення розглядаються терміново. Наприклад, до Департаменту охорони здоров’я звернувся гр. Гумінський А.В. щодо проведення КТ-обстеження (вхідний ДОЗ від 17.06.2014 № 061/Г-1226). У присутності заявника 19.06.2014 співробітниками Департаменту охорони здоров’я досягнуто домовленості з адміністрацією Київського міського дитячого консультативно-діагностичного центру (м. Київ, вул. Урлівська, 13) про проведення йому зазначеного обстеження.

Слід зазначити, що в червні значно скоротилася кількість звернень громадян щодо забезпечення препаратами інсуліну у порівнянні з минулими місяцями поточного року. Це пов’язано з тим, що на виконання Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки Департаментом охорони здоров’я закуплено препарати інсуліну, якими на сьогодні забезпечуються хворі на цукровий діабет.

Відповідно до доручень керівництва у Департаменті проводяться комісійні розгляди скарг громадян. Окрім того, у разі необхідності за дорученнями Департаменту охорони здоров’я комісійні розгляди проводяться управліннями охорони здоров’я районних в місті Києві державних адміністрацій. За результатами таких розглядів Департаментом охорони здоров’я заявникам надано відповіді.

Звернення громадян про проведення пільгового зубопротезування у разі наявності у заявників відповідних пільг, як правило, вирішуються позитивно.
При зверненні громадян на особистому прийомі у заступника директора Департаменту охорони здоров’я, за його дорученням співробітниками невідкладно готують листи-направлення на ім’я головних лікарів відповідних лікувально-профілактичних закладів з дорученням щодо надання медичної допомоги відповідно до медичних показань.

Наприклад:

— Сергієнко В.М., хворий на ниркову недостатність, який отримує лікування методом замісної терапії в умовах Інституту нефрології НАМН України, забезпечується направленнями до КМКЕЦ для проведення дороговартісних обстежень, як виняток.

— Федотова О.І., хвора на вірусний гепатит, в умовах Міського гепатологінчого центру КЛ №15 забезпечена, як виняток, дороговартісним лікуванням основного захворювання.

— вирішено питання тактики подальшого лікування за рахунок бюджетних коштів Есатову І.С.-Х., методом замісної ниркової терапії.

— На виконання заходів Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки скеровано заявників до лікувально-профілактичних закладів системи Департаменту для отримання медичної допомоги, а саме проведення оперативних втручання:

  • з імплантації штучних колінних та кульшових суглобів згідно з реєстром хворих, які потребують зазначеного лікування до міських клінічних лікарень м.Києва (понад 70 направлень): — Мороз А.А. (ІІ гр. інв. – ОП ДОЗ), Задоян А.А. (ОП ДОЗ), Ластовець Т.В. (ІІ гр..інв – ОП ДОЗ).

На 2014 рік Департаменту охорони здоров’я , для виконання заходів Програми «Здоров’я киян» передбачено 138 655,2 тис. грн, у тому числі 60 645,0 тис. грн — на погашення заборгованості за 2013 рік.

Станом на 01.07.2014 комітетом з конкурсних торгів Департаменту, відповідно до підготовлених профільними управліннями Заявок, проведено 14 процедур конкурсних торгів, у тому числі 7 процедур визнано такими, що не відбулися.

За результатами процедур закупівель по Програмі «Здоров’я киян» укладено 9 договорів про закупівлю товарів за державні кошти на загальну суму 42 810,4 тис. грн. За рахунок вищевказаних коштів придбано:

— препаратів інсуліну, для хворих на інсулінозалежний цукровий діабет на 25 764,0 тис.гривень;

— витратних матеріалів для гемодіалізу та перитонеального діалізу, що отримують лікування сеансами діалізу на 26 512,0 тис.гривень.

На сьогодні Департаментом оголошені конкурсні торги на закупівлю препаратів інсуліну, витратних матеріалів для гемодіалізу та перитонеального діалізу, лікувального харчування для дітей та вагітних, хворих на фенілкетонурію, лікарських засобів для дітей хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, лікарських засобів для хворих на гемофілію на 23 452,5 тис.гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року № 992 «Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням» випускникам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, які навчались за державним замовленням, надається перше робоче місце в закладах охорони здоров’я системи Департаменту охорони здоров’я.

Укомплектування в лікувально-профілактичних закладах вакантних посад молодших спеціалістів з медичною освітою проводиться за рахунок підготовки спеціалістів в чотирьох Київських міських медичних коледжах.

За І півріччя 2014 року підготовлено 1126 спеціалістів, із них на бюджетних умовах – 622, відповідно до потреби спеціалістів в закладах охорони здоров’я.

Із них: «медико-профілактична справа» — 21 чол;

«лікувальна справа» — 57 чол. ;

«сестринська справа» — 417 чол.;

«акушерська справа» — 23 чол.;

«лабораторна діагностика» — 60 чол.;

«фармація» — 20 чол.
Щорічно до Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Департамент охорони здоров’я подає конкретні місця для працевлаштування випускників, які навчались за державним замовленням Відповідно до плану-розподілу, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України, у 2014 році в розпорядження Департаменту охорони здоров’я планується направити 140 випускників Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, які навчаються за державним замовленням та після закінчення інтернатури будуть працевлаштовані в амбулаторні заклади (в т.ч. амбулаторії загальної практики-сімейної медицини).

Планується після закінчення Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у 2014 році оформити для проходження інтернатури з подальшим працевлаштуванням 153 випускників (в тому числі 13 випускників за Програмою).

З метою забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню міста, лікарі проходять підвищення кваліфікації в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика та Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця.

У І півріччі 2014 р. підвищило кваліфікацію 1537 лікарів.

В тому числі у І півріччі 2014 року на курси спеціалізації за фахом «Загальна практика-сімейна медицина» з подальшим отриманням сертифікату лікаря-спеціаліста Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика направлено 132 лікарів-терапевтів та лікарів-педіатрів.

Підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою проводиться на базі Київського медичного коледжу імені П.І.Гаврося. Протягом І півріччя 2014 року підвищило кваліфікацію 2465 осіб.

Департаментом охорони здоров’я і надалі продовжуватиметься робота по забезпеченню всебічного розгляду звернень громадян, сприяння реалізації їх законних прав та свобод, посиленню персональної відповідності керівників усіх рівнів за вирішення питань, що порушуються у зверненнях громадян, особливо найменш соціально захищених категорій; об’єктивної, неупередженої і вчасної перевірки фактів, викладених у зверненнях, фактичного поновлення порушених прав та інтересів громадян.

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий