Скачати 23.02 Kb.
Тема: формування статевих ознак. Будова статевих клітин
Мета: ознайомити учнів із чоловічою та жіночою статевими системами; розвивати вміння порівнювати фізіологічні процеси в людському організмі та робити відповідні висновки; виховувати бережливе ставлення до власного організму.
Обладнання: таблиці, зошит, підручник
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Вправа «Бліц-інтерв’ю».
Учні дають короткі відповіді на запитання.
1. Які способи розмноження в органічному світі вам відомі?
2. Яку назву мають чоловічі статеві органи у тварин?
4. Чи у всіх тварин є чоловіча і жіноча стать?
5. Які ви знаєте тварини-гермафродити?
6. Чи спостерігаються у курей представники жіночої і чоловічої статі?
7. Що таке запліднення?
8. Як відбувається запліднення у риби?
9. Як розмножуються плацентарні ссавці?
10. Що таке метаморфоз?
Заповнення схеми.
ІII. Вивчення нового матеріалу.
- Стать людини, первинні, вторинні, третинні статеві ознаки.
Розповідь учителя, заповнення схеми.
Чоловіки і жінки — представники статей людини.
Інтерактивна технологія «Мозковий штурм»
Що таке стать?
Стать — морфофункціональна характеристика організму, що узагальнює всі його специфічні репродуктивні особливості, властивості, що мають значення для продовження роду.
Заповнення схеми.
2. Будова чоловічої статевої системи.
З давніх-давен було помічено, що зовнішні ознаки, поведінка, вторинні статеві ознаки залежать від розвитку статевих органів. Знаменитий вчений Аристотель говорив, що коли каструвати самців тварин, то у них зникали статеві ознаки, а в кастрованих хлопчиків не росли вуса і борода, голос залишався дитячим. У гаремах євнухи були кастровані. Вони не мали статевого потягу, вторинних статевих ознак.
В кінці XIX ст. французький фізіолог Ш. Броун-Секар вводив екстракт яєчок морської свинки для стимуляції фізичної та інтелектуальної активності. Згодом виявилося, що ефект омолодження не настав — це було самонавіювання.
3. Будова жіночої статевої системи.
Складання структурно-логічних схем.
Дівоча пліва є лише у людини. Вона виконує функції захисту від забруднення і потрапляння мікробів.
В індійців Бразилії корінних жителів Філіппінських островів, у деяких областях Китаю та Індії дівочу пліву видаляли ще в ранньому дитинстві, або перед тим, як видавали дівчину заміж.
IV. Закріплення знань учнів.
- Гра «Мудре дерево»
Учнів складають запитання за пройденою темою. За п’ять правильних відповідей учень одержує 10 балів.
Запитання:
— Що належить до зовнішніх чоловічих статевих органів?
— Що належить до зовнішніх статевих органів жінки?
— Що належить до внутрішніх статевих органів чоловіка?
— Що належить до внутрішніх статевих органів жінки?
— Які функції чоловічих і жіночих статевих залоз?
2. Вибрати правильні відповіді.
V. Домашнє завдання.
Опрацювати § 52, 53. Підготувати повідомлення про розвиток статевих клітин.
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция