Скачати 27.41 Kb.
з профілактики сколіозу та плоскостопості
Організм дитини дошкільного віку має певні особливості-це незавершеність формування скелета та слабкість м’язів. Неправильне сидіння за столом ,носіння сумок з іграшками та книжками, недостатня активність стають справжніми випробуваннями для хребта дошкільника і призводять до порушення його постави.
У свою чергу порушення постави негативно впливає на роботу багатьох органів та систем дитячого організму і на його розвиток в цілому. Внаслідок цього діти страждають через погіршення зору, захворювання органів дихання, травлення та нервової системи .У дітей з порушеннями постави ,як правило, спостерігаються підвищена втомлюваність та погане самопочуття.
Профілактика порушень постави та плоскостопості
Посилену увагу до постави і правильного розвитку хребта дитини слід приділяти в дошкільному віці. Оскільки саме в цей період сколіоз може розвиватися найбільш інтенсивно. До того ж варто зауважити, що для розвитку сколіозу достатньо півроку, а на відновлення хребта необхідно не менше одного-двох років. Сколіоз-це захворювання, яке тривалий час не має больових проявів, проте може призвести не лише до деформації хребта, а й до розвитку остеохондрозу в молодому віці.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Ознаками сколіозу є різна висота плечей, лопаток чи будь-яка інша асиметрія. Огляд хребта слід здійснювати так-дитина в спідній білизні стає до вас спиною, руки вздовж боків, п’ятки разом, тіло розслаблене.
Як відомо , порушення постави тісно пов’язане з плоскостопістю. — Адже стопа – це фундамент, опора тіла , тому будь-яке порушення розвитку стопи впливає на поставу дитини. Важливо якомога раніше почати профілактику дефектів постави та корекцію плоскостопості.
Запобігання та усунення порушень постави та плоскостопості – процес довготривалий і потребує від дитини поміркованого ставлення та активної участі. Ефективними способами профілактики порушень постави та плоскостопості є:
- постійна рухова активність у різноманітних формах;
- рухливі ігри на свіжому повітрі;
- ранкова гімнастика;
- постійний нагляд за позою дитини підчас занять;
- спеціальні комплекси вправ.
Пам’ятка
для батьків і вихователів
із профілактики сколіозу
- Небажано, ідучи з дитиною постійно тримати її за одну й ту саму руку.
- Дитині не слід спати на ліжках із сітками, м’яких матрацах та диванах, великих подушках.
- Не дозволяйте дитині довго сидіти в одній позі ( за комп’ютером ,перед телевізором, під час гри).
- Правильно обладнайте робоче місце майбутнього школяра: стіл повинен відповідати зросту, стілець(не крісло) бажано обирати зі спинкою, щоб для спини була опора. Обов’язково придбайте підставку для ніг.
- Намагайтеся чергувати діяльність дитини (відпочинок та заняття).
- Кістки , м’язи у дітей ще недостатньо міцні. Тому, щоб посилити м’язовий корсет, у перервах між заняттями дитина має виконати невелику розминку, бажано разом з вами.
- Для дитини більш корисно носити не сумку, а ранець
Використання елементів масажу та самомасажу
Для зміцнення фізичного здоров’я і формування гарної постави, створення позитивних емоцій і оптимістичного настрою у ранковій гімнастиці можна використати елементи масажу і самомасажу.
У дошкільному навчальному закладі застосовують такі види лікувально-профілактичного масажу:
— масаж стопи-катання ступнею в положенні стоячи або сидячи маленьких м’ячів з нерівною поверхнею, кульок чи інших предметів;
— точковий-масажування біологічно активних точок;
— ”пляшковий” — масажування за допомогою пляшок різного розміру;
— щітковий-масажування із застосуванням спеціальних щіток;
— масаж за допомогою махрової рукавички;
— ”горіховий масаж” – активізація енергетичних точок за допомогою волоського горіха тощо.
Усі види масажу та самомасажу можна проводити як у дошкільному навчальному закладі, так і вдома.
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция