Довідка про стан організації роботи зі зверненнями громадян в Департаменті охорони здоров’я

Департаменті охорони здоров’я за 9 місяців 2013 року та вжиті заходи, спрямовані на забезпечення гарантування реалізації конституційного права громадян на звернення
Довідка про стан організації роботи зі зверненнями громадян в Департаменті охорони здоров’я

Скачати 167.43 Kb.

Дата конвертації 15.04.2016 Розмір 167.43 Kb. Аналітична довідка

про стан організації роботи зі зверненнями громадян

в Департаменті охорони здоров’я  за 9 місяців 2013 року та вжиті заходи, спрямовані на забезпечення гарантування реалізації конституційного права громадян на звернення 
Основним критерієм, яким керується Департамент охорони здоров’я (далі – Департамент) у роботі із зверненнями громадян є кваліфікований, своєчасний та об’єктивний розгляд звернень громадян. Відповідно до Конституції України, Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування ” та інших нормативних документів, керівництвом Департаменту вживаються заходи щодо ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами, усунення причин, що породжують звернення громадян, своєчасного інформування за наслідками їх розгляду.

Питання роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі в керівництва Департамента охорони здоров’я та підпорядкованих лікувальних закладах м. Києва.

За період з 01.01.13 по 30.09.13 відділом документального та організаційного забезпечення Департамента охорони здоров’я зареєстровано 3048 звернень громадян, з них:

  • письмових — 2954,
  • усних — 94,
  • колективних –120,
  • повторних – 361,
  • поставлено на контроль – 1526 ( близько 50%).

Результати розгляду :

  • задоволено – 170,
  • роз’яснено –2627,
  • інше – 64,
  • не підійшов термін виконання (на розгляді) – 187

У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року загальна кількість звернень громадян до Департаменту охорони здоров’я зменшилась на 216 звернень.

Найбільш актуальними питаннями, що порушували громадяни у зверненнях залишаються:

2013

2012

охорона здоров’я

2468 3204 праця і заробітня плата 249 90 житлова політика 38 69

Застосовуються різноманітні форми і методи роботи щодо покращення умов реалізації конституційного права громадян  на особисте звернення, які спрямовані на наближення влади до людей.

Директором Департаменту охорони здоров’я взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий прийом з особистих питань жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, та інвалідів Великої Вітчизняної війни. Протягом звітного періоду звернулося 7 багатодітних жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, та 45 інвалід Великої Вітчизняної війни.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» у Департаменті охорони здоров’я: здійснюються наступні заходи:

1) відповідно до затвердженого графіку керівництвом Департаменту охорони здоров’я проводяться особисті, виїзні прийоми громадян та прямі (“гарячі”) телефонні лінії.

З 9 місяців 2013 року на особистих прийомах директора Департаменту охорони здоров’я прийнято 64 громадянина. За результатами розгляду звернень:

— задоволено – 11;

— роз’яснено — 52;

— не підійшов термін розгляду – 1;

2) діє пряма «гаряча» телефонна лінія за участю керівництва Департаменту, що дає можливість забезпечити безпосередній зв’язок з громадянами та оперативно реагувати і вирішувати актуальні питання, які вони піднімають. Заявникам надані вичерпні та в повному обсязі роз’яснення, або надані доручення відповідальним виконавцям щодо подальшого розгляду звернень громадян та забезпечення необхідною допомогою На«гарячу» телефонну лінію за участю директора Департаменту охорони здоров’я звернулося 21 громадянин.

Одночасно діє «гаряча» телефонна лінія і в щоденному режимі. По телефону кваліфіковані медичні працівники надають роз’яснення та поради з тих чи інших питань. Проводиться робота, спрямована на підвищення правової освіти населення, роз’яснення конституційних прав і свобод людини, повноважень органів місцевої влади. На звернення, що надійшли від громадян, готуються відповідні доручення керівництва, про результати виконання яких надається письмова (за бажанням) відповідь заявникам;

3) порядок проведення особистого прийому громадян керівництвом Департаменту, графік проведення особистого, виїзних прийомів та прямих «гарячих» телефонних ліній керівництвом Департаменту та інша довідкова інформація розміщені на інформаційному стенді у фойє приміщення (вул. Прорізна, 19) у вільному для огляду громадянами місці. Також вищезазначена інформація розміщена на веб-сайті Департаменту охорони здоров’я і в лікувально-профілактичних закладах системи Департаменту;

4) затверджено план роботи із зверненнями громадян на 2013 рік; план заходів організації роботи із зверненнями громадян відповідно до вимог Указу Президента України від 07.02.2008 № 109; план проведення нарад з працівниками, відповідальними за роботу із зверненнями громадян, на 2013 рік; графік проведення перевірок організації роботи із зверненнями громадян на 2013 рік; графік звітування керівників структурних підрозділів Департаменту охорони здоров’я перед директором Департаменту щодо організації роботи із зверненнями громадян відповідно до вимог законодавства на 2013 рік;

5) відповідно до затвердженого графіку проведено перевірки стану роботи зі зверненнями громадян в структурних підрозділах. В ході перевірки відповідальним за розгляд звернень громадян надана методична допомога;

6) відповідно до плану проводяться наради з працівниками, відповідальними за роботу із зверненнями громадян в структурних підрозділах, в ході яких висвітлені основні моменти стосовно організації роботи із зверненнями громадян відповідно до вимог законодавства та надані доручення щодо удосконалення роботи.

Оскільки на сьогодні одним із пріоритетних напрямів у роботі Департаменту охорони здоров’я є реформування системи охорони здоров’я у м. Києві, значну увагу приділено зверненням громадян щодо проблемних питань надання медичної допомоги під час проведення реформування системи охорони здоров’я. Заявники отримують вичерпні роз’яснення, що згідно із Законом України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та у місті Києві» проводиться робота по створенню на базі існуючих амбулаторно-поліклінічних закладів центрів первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрів, що задовольнятимуть потреби населення відповідно у первинній та вторинній медичній допомозі. Закриття закладів і установ охорони здоров’я проводитися не буде. Також надаються роз’яснення, що у з метою наближення первинної медико-санітарної допомоги до населення і надалі розширюватиметься мережа амбулаторій загальної практики-сімейної медицини.

У зв’язку із зверненнями щодо реформування системи охорони здоров’я проводяться зустрічі із заявниками та представниками громадських організацій за участю директора Департаменту охорони здоров’я, начальників управлінь охорони здоров’я районних в місті Києві державних адміністрацій, голови міської профспілки працівників охорони здоров’я, депутатів Київської міської ради.

Слід зазначити, що протягом 9 місяців скоротилася кількість звернень громадян щодо проведення пільгового слухопротезування у порівнянні з минулим роком. Це пов’язано з тим, що на виконання пункту 1.1 розділу ХХІV «Кращі можливості для інвалідів та інших незахищених верств населення» Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки Департаментом охорони здоров’я у ІV кварталі 2012 року закуплено слухові апарати, якими на сьогодні забезпечено 1269 осіб, які перебувають на обліку в Міському медичному центрі проблем слуху та мовлення «СУВАГ».

Звернення громадян, щодо дороговартісних обстежень задовольняються у разі наявності медичних показань шляхом надання їм безкоштовних талонів на обстеження (наприклад, на МРТ-обстеження) та надання доручень управлінням охорони здоров’я районних в місті Києві державних адміністрацій про сприяння в їх проведенні. Протягом 9 місяців громадянам видано 24 талони на МРТ-обстеження в екстреному порядку.

Так при зверненні гр. С на особистому прийомі у заступника директора щодо зазначеного питання його невідкладно забезпечено безкоштовним талоном на МРТ-обстеження до Київського міського діагностичного центру. Також на звернення гр. К. щодо безкоштовного проведення дослідження крові на тиреотропний гормон заявницю спрямовано до Київського міського клінічного ендокринологічного центру.

Звернення громадян про проведення пільгового зубопротезування у разі наявності у заявників відповідних пільг, як правило, вирішуються позитивно.

Особлива увага приділяється розгляду звернень щодо забезпечення пацієнтів дороговартісним медикаментозним лікуванням. У зв’язку з відсутністю централізованих поставок імуносупресивних препаратів на звернення гр. М. щодо забезпечення доньки – інваліда цими лікарськими засобами та інваліда гр. К., начальником управління охорони здоров’я районних в місті Києві державних адміністрацій було доручено забезпечити пацієнтів імуносупресивними лікарськими засобами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань». За результатами розгляду зазначених звернень пацієнтів забезпечено імуносупресивними лікарськими засобами.

На виконання заходів Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки, які потребують проведення оперативного втручання з ендопротезування колінного або кульшового суглобів видано 214 направлень до ЛПЗ м.Києва для проведення оперативних втручань (Верега А.П. – учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, медпрацівники: Назаренко Л.В., Непомняща М.Р., інвалід ВВВ — Косіцин П.В., дитина війни — Мартіросян І.С., учасник бойових дій — Габдрахімов Є.Ф.)

Громадяни, які звернулися стосовно проведення пільгового оперативного лікування з імплантацією штучного кришталика ока, за інформацією головного позаштатного спеціаліста з офтальмології, головного лікаря КМКОЛ «ЦМХО» Рикова С.О. за вказаний період використано 22 очних протеза на суму 28 130,56 грн. для забезпечення незахищених верств населення м.Києва, пільговим категоріям імплантовано 380 штучних кришталиків на виконання заходів міської цільової програми «Здоров’я киян 2012-2016» (учасники ВВВ: Руденька Л.П., Велідченко І.О., Пешков М.Д., дитина війни – Гордієнко В.К., Корякіна Н.В., Жмак Т.Т., учасник бойових дій – Шевчук В.П., без пільг, враховуючи численні звернення, як виняток – Кузнецов С.О.)

За інформацією головного позаштатного спеціаліста з кардіології Кушніра Л.В., відповідно до Меморандуму про співпрацю Національної академії медичних наук України та Київської міської державної адміністрації щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню міста від 14.03.2012, 10 пацієнтів направлено до фахівців Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова для надання спеціалізованої кардіохірургічної допомоги (Блатова Г.П, Стасюк В.І., Звенигородська Т.Д., Мітковець Т.О., Балабан В.А.)
Здоров’я жінок і дітей – запорука збереження і зміцнення здоров’я населення країни в цілому. Стратегія розвитку медичної допомоги дітям у місті Києві базується на принципі єдності здоров’я дітей та репродуктивних медико-санітарних потреб жінок.

На сьогодні діяльність акушерсько-гінекологічної та педіатричної служби міста Києва регламентована розробленими на підставі доказової медицини наказами. Важливими напрямками розвитку галузі залишаються розвиток перинатальної охорони плода та медико-генетичне консультування, створення сприятливих умов життя, розвиток профілактичних напрямків в охороні здоров’я дітей, тощо.

Департаментом охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в межах своєї компетенції вживаються відповідні заходи з метою попередження соціального сирітства. Психологічна допомога матерям, які планують відмовитися від дітей, надається штатними психологами Київських міських пологових будинків №№ 1, 3, 5 та 6, які співпрацюють з районними Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У Київському міському пологовому будинку № 2, у Перинатальному центрі та в Київському міському центрі репродуктивної та перинатальної медицини, де відсутній психолог, соціальна допомога надається виїзними психологами районних Центрів соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді в приміщенні пологових будинків. Зареєстрована кількість відмов від новонароджених дітей у пологодопоміжних закладах міста складає: 2007 рік –107 відмов, 2009 рік – 77 відмов, 2010 рік – 78 відмов, 2011рік – 59 відмов, 2012 рік – 52 відмови, за 6 місяців 2013 року – 28 відмов. Незважаючи на те, що кількість відмов від новонароджених дітей в місті за останні роки має тенденцію до зменшення, проблема зберігає соціальну актуальність, тому доцільним є створення соціального центру матері та дитини у місті Києві на 15-20 місць з метою реалізації соціальних ініціатив Президента України «Діти-майбутнє України».

Відкриття закладу має бути направлено на забезпечення права дитини на виховання в сім’ї через розвиток сімейно-орієнтованих послуг в громадах району, направлених на збереження сім’ї, профілактику вилучення дітей із сім’ї, розвиток і підтримку сімейних форм виховання та створення максимально наближених до сімейних умов для проживання дітей. У зазначеному центрі мають надаватися якісні і доступні соціальні послуги, покликані допомогти вразливим сім’ям зберегти свої родини. На базі закладу має бути відкрито відділення для жінок, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини.

На Департамент охорони здоров’я покладено функцію медичного обстеження всіх жінок з дітьми, навчання практичним навичкам самообслуговування та догляду за дитиною, разом із соціальними працівниками налагодження зв’язків з родиною, встановлення дружніх стосунків із соціальним оточенням, зменшення асоціальної поведінки.

На виконання Указу Президента України «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» розпорядженням голови Київської міської державної адміністрації від 04 липня 2012 року № 1151 «Про створення робочої групи з питання реалізації національного проекту «Нове життя» — нова якість охорони материнства та дитинства» у місті Києві» затверджена робоча група та план-графік відкриття перинатальних центрів у місті Києві.

10 лютого 2012 року відкрито перший у місті Києві та другий в Україні перинатальний центр на базі Київського міського пологвого будинку № 7, потужністю 170 ліжок (Перинатальний центр м. Києва).

Перинатальний центр м. Києва спеціалізується на наданні медичної допомоги вагітним із звичним невиношуванням вагітності, передчасними пологами та новонародженим з малою, в тому числі критичною (від 500 грам), масою тіла. На покращення матеріально-технічного стану зазначеного закладу з міського бюджету виділено 500 тис. грн.

У Перинатальному центрі м. Києва сконцентровано сучасне медичне обладнання та висококваліфікований медичний персонал, що значно поліпшує надання послуг вагітним та новонародженим.

В усіх жіночих консультаціях працюють «Школи відповідального батьківства» з метою спільної підготовки майбутніх матерів та батьків на засадах впровадження сучасних підходів по догляду за новонародженою дитиною.

У жіночих консультаціях надається дошлюбна медична, психологічна, юридична консультативна допомога з питань сімейного життя і збереження репродуктивного здоров’я.

Санітарно-просвітницька робота серед дітей та підлітків з питань відповідального батьківства проводиться також і Дружніми клініками для молоді.

Ця робота включає такі питання, як популяризація серед молоді здорового способу життя, індивідуальне консультування з питань репродуктивного, сексуального, соматичного, психічного здоров’я підлітків та молоді, профілактика підліткової та непланової вагітності серед молоді, тощо. На сьогодні в різних районах міста працюють шість Клінік, дружніх до молоді.

Одним із важливих напрямків роботи дитячих лікувально-профілактичних закладів міста є своєчасне та якісне надання лікувально-профілактичної допомоги дітям-інвалідам.

За попередні роки показники загальної та первинної інвалідності у дітей до 18 років відносили м. Київ до регіонів України з низькими показниками. Показник загальної інвалідності по м. Києву у 2011 році – 18,83, у 2012 році – 17,56. У структурі дитячої інвалідності перше місце займають вроджені аномалії, деформації та хромосомні порушення – 51,62 на 10 тис. дітей, або 32,65 %; друге – хвороби нервової системи – 25,20 на 10 тис. дітей або 15,94%; третє – розлади психіки та поведінки – 20,98 на 10 тис. дітей або 13,27 %.

Абсолютна кількість дітей-інвалідів по місту у порівнянні з 2011 роком збільшилась з 8896 чоловік до 9126 (+2,5 %), що пов’язано із збільшенням кількості дітей з уродженими аномаліями, деформаціями та хромосомними порушеннями, які складають більш ніж третину у структурі інвалідності.

За останні п’ять років рівень загальної інвалідності зріс на 5,9 %, а первинної на 4,1 %.

Функціонує єдина розгалужена система медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями за моделлю «Тандем-партнерство», «дитина-сім’я-фахівець», до складу якої входять заклади амбулаторно-поліклінічного, стаціонарного, санаторно-курортного етапів лікування. Дітям-інвалідам надається медична допомога в дитячих поліклініках, профільних стаціонарах, дитячих профільних санаторіях, в Українському медичному центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, у Міському медичному Центрі реабілітації дітей з порушеннями слуху та мовлення «СУВАГ», у спеціалізованих дитячих дошкільних закладах, 2 будинках дитини системи охорони здоров`я, спеціалізованих школах – інтернатах системи освіти та науки, дитячих будинках – інтернатах системи соціального забезпечення.

У дитячих поліклініках міста функціонує 23 відділення відновного лікування, які проводять реабілітаційно-профілактичну роботу, і таким чином здіснюють профілактику первинної інвалідності та ранню медичну реабілітацію дітей – інвалідів. У дитячих лікувально-профілактичних закладах 33 басейни, з них у робочому стані – 14.

У дитячих лікувально-профілактичних закладах працюють психологи, які надають психологічну підтримку сім’ям з дітьми.

У всіх медичних закладах, що надають медичну допомогу дитячому населенню, видано накази про порядок видачі медичних висновків дітям — інвалідам до 18 років та посилення контролю за веденням індивідуальних програм реабілітації дітей – інвалідів, якими затверджено склад комісій по проведенню профільних лікарсько-консультативних комісій по видачі медичних висновків дітям-інвалідам до 18 років та визначено порядок їх роботи. Один раз на півроку здійснюється контроль за реалізацією індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда з відповідним аналізом ефективності її впровадження.Індивідуальні програми реабілітації на дитину-інваліда видаються в присутності їх законних представників.

Забезпечено патронажі та фізичні заходи реабілітації вдома дітям-інвалідам з обмеженим пересуванням та прикутих до ліжка.

Сучасна система організації та надання медичної допомоги дітям м.Києва на всіх етапах забезпечує проведення заходів щодо профілактики, раннього виявлення та наступної реабілітації дітей, що мають інвалідизуючі захворювання. Забезпечується реабілітація дітей з ураженням слухової функції в Міському медичному центрі реабілітації дітей з порушеннями слуху та мовлення «СУВАГ». Реабілітація складається з ранньої діагностики, своєчасного слухопротезування, сурдопедагогічних занять з реабілітації мовлення та слуху, розвитку інтелекту дитини. При слухопротезуванні дітей використовуються високоякісні слухові апарати ведучих світових фірм – виробників.

Продовжується скринінгова програма з раннього виявлення фенілкетонурії, гіпотиреозу, адреногенітального синдрому та муковісцидозу з метою своєчасного виявлення даної патології та попередження інвалідизації дітей.

За кошти місцевого бюджету закуповуються продукти лікувального харчування для дітей-інвалідів, хворих на фенілкетонурію.

Діти міста Києва забезпечуються санаторно-курортним лікуванням за бюджетні кошти в санаторіях системи Департаменту охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України за наданою для міста Києва квотою.

У дитячих санаторіях Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об’єднання, до складу якого входить 12 санаторіїв 6 профілів загальною потужністю 1425 ліжок.

Відбір та направлення на санаторно-курортне лікування здійснюють районні санаторно-курортні відбіркові комісії (надалі СКВК), які створені у всіх дитячих поліклініках міста відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 05.12.2008 № 724 «Про затвердження Примірного положення про санаторно-курортну відбіркову комісію закладу охорони здоров’я» та відповідних наказів управлінь охорони здоров’я районних в місті Києві державних адміністрацій та наказів по дитячим амбулаторно-поліклінічним закладам. Санаторно-курортне лікування дітей-інвалідів організовано відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1345 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками дітей-інвалідів».

З метою впровадження нових методів організації санаторного лікування дітей-інвалідів, у дитячих санаторіях Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об’єднання з червня 2011 року відповідно до наказу ГУОЗ від 07.06.2011 № 240 «Про організаційні заходи щодо відкриття в дитячих спеціалізованих санаторіях КМДСКМО ліжок для дітей-інвалідів у супроводі одного з батьків» відкрито 90 ліжок різного профілю для етапного лікування дітей-інвалідів у супроводі одного із батьків. Протягом 1 півріччя 2013 року в санаторіях проліковано 6208 дітей. Із загальної кількості дітей диспансерної групи, які отримали санаторно — курортне лікування, діти пільгових категорій становлять 4998 осіб (80,5%), в тому числі діти — інваліди — 309. У супроводі матері отримали санатрон-курортне лікування 125 дітей-інвалідів.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10.08.2012 № 632 «Про затвердження графіків направлення на реабілітацію дітей пільгових категорій до ТОВ «Міжнародна клініка відновного лікування» у 2012 році» (зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 51), дітям пільгових категорій м. Києва, хворим на дитячий церебральний параліч з числа дітей-інвалідів, сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, для проведення заходів з реабілітації було виділено квоту до Міжнародної клініки відновного лікування.

Протягом 2013 року в Міжнародній клініці відновного лікування вже проліковано 15 дітей-інвалідів.

Діти м. Києва з малозабезпечених сімей віком до 2-х років забезпечуються безкоштовно молочними, сухими, консервованими та іншими спеціальними продуктами дитячого харчування (Закон України «Про дитяче харчування» від 14.09.2006 №142-V; постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.94 № 66 «Про додаткові соціальні гарантії для малозабезпечених сімей з хворими дітьми та з дітьми першого і другого року життя»). Згідно з чинним законодавством діти-інваліди отримують лікарські засоби за рецептами лікарів за бюджетні кошти.

Відповідно до завдань, визначених у доповідній записці Уповноваженого Президента України з прав дитини Ю.Павленка, Департаментом охорони здоров’я плануються заходи, спрямовані на поліпшення прав та законних інтересів дітей.

— Продовжується робота щодо удосконалення організації надання паліативної та хоспісної допомоги дітям м. Києва.

— Планується відкриття перинатальних центрів на базі Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини та на базі Київського міського пологового будинку № 5.

— Створення медичного об’єднання «Санаторного лікування» у місті Києві.

— Удосконалення матеріально-технічної бази Київського міського центру дитячої нейрохірургії.

— Створення Міського медико-генетичного центру.

— З метою реалізації Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві» та на виконання пп. 2.1. п. 2. наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.08.2011 № 524 «Про затвердження Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 7 липня 2011 року N 3612-VI «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» планується створення дитячих лікарень інтенсивної терапії та дитячих лікарень відновного лікування.

Шмулько
В 2013 року Департаментом охорони здоров’я для кадрового забезпечення лікувально-профілактичних закладів міста Києва направлено для працевлаштування 616 випускників, які навчалися за державним замовленням:

Департаментом охорони здоров’я і надалі продовжуватиметься робота по забезпеченню всебічного розгляду звернень громадян, сприяння реалізації їх законних прав та свобод, посиленню персональної відповідності керівників усіх рівнів за вирішення питань, що порушуються у зверненнях громадян, особливо найменш соціально захищених категорій; об’єктивної, неупередженої і вчасної перевірки фактів, викладених у зверненнях, фактичного поновлення порушених прав та інтересів громадян.

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий