Додаток до рішення районної ради від 24 березня 2016 року №112 -05-07 довідка про організацію харчування у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Баришівського району

Організація харчування учнів в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району перебуває під постійним контролем управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації та керівників навчальних закладів
Додаток до рішення районної ради від 24 березня 2016 року №112 -05-07 довідка про організацію харчування у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Баришівського району

Скачати 126.61 Kb.

Дата конвертації 19.04.2016 Розмір 126.61 Kb. Додаток

до рішення районної ради

від 24 березня 2016 року №112 -05-07
ДОВІДКА

про організацію харчування у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Баришівського району

Організація харчування учнів в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району перебуває під постійним контролем управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації та керівників навчальних закладів.

Сьогодні питання організації харчування дітей у навчальних закладах, залишається одним з найбільш актуальних та заслуговує на особливу увагу ще й тому, що сучасне навчання потребує високого розумового і фізичного навантаження й супроводжується значними енерговитратами.

Проте, необхідно ствердити, що харчування дітей в районі ще не організовано на належному рівні. Причини різні: недостатність державних механізмів регулювання, відсутність задовільного фінансового забезпечення, людський фактор, відсутність належної сучасної матеріально-технічної бази.

Загальне керівництво організацією харчування здійснюють керівники закладів освіти району. При організації харчування керівники керуються Конституцією України, Законом України «Про охорону дитинства», постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженим спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329, Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227 (зі змінами та доповненнями), іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання стосовно харчування дітей.

Відповідно до законодавчих змін в Законі України від 24.12.2015 № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», постанов Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 15 «Про деякі питання регулювання міжбюджетних відносин», від 18.01.2016 № 16 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», від 18.01.2016 № 17 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243» відбулись зміни щодо врегулювання питань організації харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Баришівського району.

Управлінням освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації було розроблено та подано на схвалення голові райдержадміністрації проекти розпоряджень «Про організацію харчування у загальноосвітніх навчальних закладах спільної власності селища та сіл Баришівського району» та «Про схвалення Програми організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та дошкільних навчальних закладів району на 2016-2018 роки» , які були підписані та схвалені головою райдержадміністрації (розпорядження від 04.01.2016 № 1, від 27.01.2016 № 13).

Вище зазначена програма також була обговорена на комісії райради та затверджена на сесії районної ради від 04.02.2016 № 90-04-07.

Програму організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та дошкільних навчальних закладів району на 2016-2018 роки розроблено для створення та забезпечення умов організації повноцінного і якісного харчування вихованців та школярів району.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів субвенції з державного бюджету та коштів районного бюджету (в тому числі субвенції селищної та сільських бюджетів). Прогнозовані показники фінансування

Програми передбачено в сумі 3639,54 на дітей таких категорій:

— учні із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, учнів 1 — 4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

— учні 1-4 класів , учнів батьки яких мобілізовані,загинули в зоні АТО та діти вимушених переселенців;

— організація харчування дітей в пришкільних таборах літнього відпочинку;

— забезпечення харчуванням вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та дошкільних навчальних закладів.

З метою забезпечення та організації харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів району управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації був виданий наказ від 04.02.2016 № 33 «Про організацію харчування у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Баришівського району».

У всіх навчальних закладах була проведена робота щодо організації харчування дітей. Створено нормативно-правову базу з питань організації харчування учнів, до якої включено акти перевірки організації харчування, аналітичні довідки, банк даних дітей пільгових категорій, паспорти санітарно-гігієнічного стану харчоблоків, перспективні меню.

Фінансування процесу харчування у навчальних закладах відбувається за рахунок коштів субвенції з державного бюджету, коштів районного бюджету (в тому числі субвенції селищної та сільських бюджетів) та позабюджетних надходжень.

У дошкільних навчальних закладах перебуває 1506 дітей, всі вихованці охоплені гарячим харчуванням.

Рішенням Баришівської районної ради від 04.02.2016 № 91-04-07 «Про встановлення вартості харчування однієї дитини та розміру батьківської плати в дошкільних навчальних закладах Баришівського району на 2016 рік» встановлено вартість харчування однієї дитини дошкільного віку з розрахунку 12,00 грн. в день ( в тому числі 7,20 грн.(60%) – за рахунок місцевого бюджету та 4,80 грн. (40%) – батьківська плата) на одну дитину.

Середня вартість харчування в дошкільних навчальних закладах району становить 12,78 грн. Середній показник виконання норм харчування — 56 % .

Харчування дітей пільгових категорій здійснюється за кошти державного бюджету.

Від плати за харчування звільнено 38 дітей пільгових категорій, з них на 100%:

— 3 дитини, позбавлені батьківського піклування;

— 35 дітей із малозабезпечених сімей.

На 50% звільнено 106 дітей із багатодітних сімей. За рахунок місцевого бюджету від оплати за харчування звільнено 17 дітей, батьки яких несуть службу в зоні АТО та 2 вимушених дітей-переселенців.

У загальноосвітніх навчальних закладах станом на 25.02.2016 всіма видами харчування охоплено 2212 дітей, що становить 61%.

Середня вартість обіду у загальноосвітніх навчальних закладах становить 5 грн. 73 коп. (бюджет 4 грн. 50 коп. та батьківська допомога 1грн.23коп.), проте середній показник виконання норм харчування у загальноосвітніх навчальних закладах — 60%.

За кошти державного бюджету забезпечено харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (36 дітей), учнів 1-4 класів із числа малозабезпечених сімей (39 дітей), дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах (4 дітей).

Гарячі сніданки отримують 1596 учнів 1-4 класів, з них: за рахунок місцевого бюджету 697 учнів, за рахунок спонсорських коштів 392 учнів, за рахунок батьківських коштів 428 учнів.

За рахунок місцевого бюджету забезпечено безкоштовне харчування для дітей, батьки яких несуть службу у зоні АТО (12 дітей) та дітей-переселенців (4 дітей).

Варто зауважити, що саме 5 загальноосвітніх навчальних закладів забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок вільних коштів селищної та сільських рад, а саме: Баришівська селищна рада, Веселинівська сільська рада, Перемозька сільська рада, Яблунівська сільська рада.

Благодійну допомогу для організації безкоштовного харчування було надано наступники спонсорами : ПАТ «УІФК-АГРО» , ТОВ «Хлібороб», ТОВ «УБА-АГРОСВІТ», ТОВ «Агрофірма «Олма плюс», ТОВ «Агро-С», ФОП Кузьменко Ю.В., ФГ «Агродар БФ».

Станом на 25 лютого 2016 року у 9-ти загальноосвітніх навчальних закладах діти протягом двох місяців харчувалися за рахунок батьківських коштів та вище згаданих надходжень спонсорських коштів, що вказує на співпрацю батьківського комітету, керівників навчальних закладів та керівників місцевих підприємств а саме: Лехнівської сільської ради, Лукашівської сільської ради, Морозівської сільської ради, Недрянської сільської ради, Паришківської сільської ради, Селичівської сільської ради, Пиличанської сільської рада, Селищанської сільської ради, Ярешківської сільської ради.

Забезпечення продуктами харчування здійснюється централізовано.

З 1 березня 2016 року поставка продуктів харчування до навчальних закладів Баришівського району за відповідними угодами здійснюється фізичними — особами підприємцями: Візір Людмилою Павлівною, Глушко Галиною Михайлівною, Попович Світланою Вікторівною.

За постачальниками закріплено три округа для постачання продуктів:

— Візір Людмила Павлівна забезпечує якісними продуктами харчування Коржівську ЗОШ, ДНЗ «Ялинка», Лехнівську ЗОШ, ДНЗ «Вишенька», Ярешківський НВК, Яблуневу ЗОШ, Семенівську ЗОШ, Пилипчанський НВК, Бзівський НВК, Морозівський НВК, Сезенківський НВК, Селичівський НВК;

— Глушко Галина Михайлівна забезпечує якісними продуктами харчування Недрянський НВК, Садову ЗОШ, ДНЗ «Ранок», Перемозький НВК, Рудницький НВК, Лукашівський НВК, ДНЗ «Чебурашка», с. Лук’янівка, Гостролуцький НВК, Паришківський НВК, Селищанський НВК;

— Попович Світлана Вікторівна забезпечує якісними продуктами харчування Подільський НВК, Веселинівський НВК, Волошинівський НВК, Баришівський НВК, Баришівську ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова, ДНЗ «Промінь», ДНЗ «Теремок», ДНЗ «Золотий ключик», ДНЗ «Лісова Казка».

Забезпечення хлібобулочними виробами здійснюється постачальниками ПП Ліщук та ТОВ «Ніка-М» згідно графіка узгодженими з навчальними закладами.

Однією з проблем в організації харчування учнів є забезпечення кваліфікованими кадрами. В штатних розписах ЗНЗ є 34,5 ставки кухарів, 13 ставок комірників, ДНЗ є 21,75 ставки кухарів, 13,5 ставки комірників та тільки 11 осіб (30 %) кухарів мають відповідну фахову освіту. Це ж стосується медичного персоналу, бо саме вони повинні здійснювати контроль за якістю та сертифікацією продуктів, не ігнорувати бракераж їжі й пропаганду здорового харчування. Саме медична сестра веде записи в журналі бракеражу готової продукції, щодо якості приготування їжі.

Періодичність вивчення стану харчування залежить від конкретного стану харчування у навчальних закладах району, мети надання йому допомоги. Вивчення стану харчування завжди проводиться в присутності керівника, який безпосередньо відповідає за стан роботи з даного питання в цілому, і кожного працівника, який має відношення до організації харчування.

Контроль за організацією харчування управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації здійснюється за такими видами:

— під час проведення державної атестації навчального закладу (дає можливість комплексно вивчити стан організації харчування в навчальному закладі, проводиться не менше одного разу на 10 років,);

— під час тематичного вивчення (дає можливість скласти уявлення про стан роботи в ряді навчальних закладів);

— під час вибіркових перевірок, (дає можливість детально вивчити одне з питань організації харчування (наприклад: виконання норм харчування, виховання культурно-гігієнічних навичок тощо);

— під час оперативного контролю (дає можливість перевірити питання організації харчування дітей, попередити можливі негативні наслідки).

Відповідно до плану роботи управління освіти, молоді та спорту Баришівської районної державної адміністрації на 2015-2016 навчальний рік, наказу управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації від 18.01.2016 №12 «Про вивчення стану організації харчування в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Баришівського району» в період з 20.01.2016 по 15.02.2016 було здійснено вивчення стану організації харчування та в зв’язку з призупиненням навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах Баришівського району продовжено вивчення стану організації харчування до 15.02.2016 (наказ від 01.02.2016 № 28а). Крім того наказом управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації від 18.01.2016 № 12а «Про забезпечення якісного харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району» було розроблено графік співбесід з директорами навчальних закладів, головами батьківських комітетів, селищним та сільськими головами, депутатами районної та сільських рад щодо організації харчування протягом січня, лютого 2016 року.

Відповідно до графіку спільно із головою районної ради Гуменюком В.А., керуючою справами районної ради Нестеровою О.М. були організовані зустрічі із керівниками навчальних закладів, сільськими головами, фермерами, керівниками підприємств, приватними підприємцями.

Вище згадані зустрічі відбулися 29.01.2016 (Лехнівська ЗОШ), 01.02.2016 (Садова ЗОШ), 10.02.2016 (Волошинівська сільська рада), 11.02.2016 (Лукашівський НВК) з метою організації здешевлення якісного харчування дітей за рахунок створення трьох умовних округів.

Приватним підприємцям були поставлені завдання подати статутні документи до управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації до 20 лютого 2016 року для організації подальшої роботи щодо забезпечення продуктами навчальні заклади району відповідно до законодавчих актів України.

За період вивчення стану організації харчування у таких навчальних закладах: Баришівський НВК (Калмикова Н.П.), Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова (Щербак С.В), Недрянський НВК (Ляшенко О.М.), Паришківський НВК (Фещенко Л.В.), Рудницький НВК (Тупиця А.Г.), Селичівський НВК (Юречко В.А.), Гостролуцький НВК (Мартиненко О.Ф.), Перемозький НВК (Ярмольчик О.М.), ДНЗ «Промінь» (Білоус Л.М.), ДНЗ «Теремок» (Мерва В.Ф.), ДНЗ «Вишенька» (Кащеєва Л.В.), ДНЗ «Чебурашка» (Макарчук К.П.), було виявлено такі недоліки:

— не відповідність ведення журналів бракеражу готової та сирої продукції у всіх навчальних закладах, які були охоплені під час вивчення стану організації харчування, що унеможливило контроль за приготуванням та якістю страв та порушенням ведення ділової документації в закладах;

— не відповідність сертифікату якості закупленим продуктам харчування було виявлено в Баришівській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова, Недрянському НВК, Паришківському НВК, Рудницькому НВК, Селичівському НВК, ДНЗ «Промінь», ДНЗ «Теремок», ДНЗ «Вишенька», ДНЗ «Чебурашка»;

— в Недрянському НВК, Паришківському НВК, Рудницькому НВК, Селичівському НВК, ДНЗ «Промінь», ДНЗ «Вишенька» в холодильних камерах знаходились продукти харчування (сметана, молоко, сосиски, фарш) у яких вийшов термін придатності;

— відсутність добових проб в холодильнику ДНЗ «Вишенька»;

— в коморах Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова, Недрянського НВК, Паришківського НВК, Селичівського НВК, Гостролуцького НВК, ДНЗ «Промінь», ДНЗ «Теремок», ДНЗ «Вишенька» знаходилась консервація під емальованою кришкою, яка взята від батьків без супроводжуючих документів на якість продукту;

— в коморах ДНЗ «Промінь», Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Микола Зерова, ДНЗ «Теремок», ДНЗ «Вишенька» зберігались різні види продуктів харчування без врахування сусідства товарів, не контролювався температурний режим;

— в погребах ДНЗ «Промінь», ДНЗ «Теремок» виявлено грибок та цвіль, що спричинило псування овочів.

При виявлені вище зазначених недоліків керівникам навчальних закладів були надані методичні рекомендації та надано двотижневий термін для усунення недоліків.

Керівники навчальних закладів в яких виявлено порушення та недоліки в організації харчування подали до управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації пояснювальні записки з поясненням та подальшим вирішенням зауважень під час організації харчування.

В ході вивчення стану організації харчування було з’ясовано про нагальну потребу у роз’ясненні роботи керівників навчальних закладів, медичних сестер та комірників під час організації харчування, тому управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було проведено 16 лютого 2016 року на базі ЦПР «Мрія» інструктивно-методичну нараду «Організація харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах та дотримання інструкції з організації харчування дітей у 2015-2016 н.р.» для керівників навчальних закладів, медичних сестер, комірників ДНЗ та ЗНЗ. На нараду були запрошені Буняк Г.М., заступник головного лікаря Баришівського центра первинної медико-санітарної допомоги, Гірман А.С., лікар із загальної гігієни Баришівського міжрайонного управління ГУ ДСЕС, Денисенко К.М., бухгалтер централізованої бухгалтерії управління освіти молоді та спорту райдержадміністрації.

25 лютого 2016 року відбулось засідання колегії управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації, на якому розглядалось питання організації харчування у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Баришівського району. Колегія прийняла наступні рішення:

1. Управлінню освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації:

1.1. Посилити вимогливість щодо виконавської дисципліни і персональної відповідальності керівників загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів за стан організації харчування дітей та виконання нормативно-правових актів, що регулюють ці питання.

1.2. Забезпечити різні форми дієвого контролю за закупівельними цінами на продукти та торговою націнкою, за якістю продукції, асортиментом буфетної продукції, виконанням норм раціонального харчування.

2. Керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів:

2.1. Здійснювати постійний контроль за організацією повноцінного, безпечного і якісного харчування дітей, дотримання умов і термінів зберігання харчових продуктів, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоків, виконання норм харчування, якістю продуктів харчування, наявністю супроводжувальних документів на них, якістю приготування страв та дотримання правил особистої гігієни дітьми та персоналом.

2.2. Проводити належну роботу з батьківською громадськістю, залучати батьків до контролю за станом організації харчування.

2.3. Забезпечити належний контроль за санітарним станом приміщень харчоблоків та їдалень згідно із нормативно-правовими вимогами санітарного законодавства.

2.4. Встановити щоденний контроль за дотриманням меню, якістю та різноманітністю приготування страв, наповнюваністю порцій, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.

Але незважаючи на всі труднощі управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проводить велику роботу з метою організації повноцінного та якісного харчування вихованців та учнів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району і надалі буде намагатися створювати всі умови для раціонально харчування дітей, дотримання норм харчування та санітарно-гігієнічних правил.

Начальник управління освіти, молоді та спорту Т.О.Брилюк

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий