Чим тютюн схожий на інші наркотики? Він викликає таку ж саму залежність, як І інші нр. Чим приваблює куріння?

Про шкідливий вплив тютюну було відомо давно, проте лише сучасні дослідження показали всю глибину руйнівних наслідків, до яких призводить його вживання
Чим тютюн схожий на інші наркотики? Він викликає таку ж саму залежність, як І інші нр. Чим приваблює куріння?

Скачати 64.5 Kb.

Дата конвертації 14.04.2016 Розмір 64.5 Kb. Тютюн – наркотична речовина
Про шкідливий вплив тютюну було відомо давно, проте лише сучасні дослідження показали всю глибину руйнівних наслідків, до яких призводить його вживання.
Чим тютюн схожий на інші наркотики?

Він викликає таку ж саму залежність, як і інші НР.

Чим приваблює куріння?

Одна з головних причин паління у підлітків – самовираження власної самостійності. Спробуємо довести хибність поширеного серед підлітків і молоді твердження, що тільки той по-справжньому дорослий, самостійний, хто палить (і п’є). Це – пусті похваляння.

Куріння асоціюється з дорослістю, компанією друзів, післяобідньою кавою, цікавою бесідою, приємною обстановкою. Але вчені з’ясували, що курці проводять дозвілля нудніше і отримують від нього менше задоволення, ніж „некурці”; вони менш винахідливі у способах використання вільного часу і часто просто не знають, що з ним робити.
Чому тютюн шкідливий?

Тому що паління може призвести до раку легенів, гортані, стравоходу, нирок – незалежно від кількості викурених цигарок і стажу паління.

Як куріння впливає на репродуктивну сферу?

Нікотин сильно впливає на репродуктивні органи. У 10 випадках із 100 причиною статевого безсилля є паління (при припиненні паління статева функція з часом відновлюється). Куріння призводить до погіршення сексуальних можливостей чоловіків, оскільки викликає звуження кровоносних судин, що призводить до погіршення функціонування статевих органів.

Для дівчат і жінок такий вплив нікотину ще й довгостроковий. Сперматозоїди (чоловічі статеві клітини) мають властивість самооновлюватись практично кожні 3 місяці, чого не можна сказати про яйцеклітини (жіночі статеві клітини). Визріваючи в яєчниках, вони в основному формуються ще в ранньому дитинстві (приблизно до 2,5 років) і пізніше вже не зазнають значних змін. Таким чином, яйцеклітини – „довгожителі”. Їхнє життя продовжується приблизно з 12 до 55 років. А це означає, що вони можуть бути „банком” для багатьох токсичних речовин, серед них – і тютюнового походження. На щастя, природа немов охороняє вид від виродження: отруєні токсинами яйцеклітини втрачають здатність до запліднення, але, на жаль, не завжди. Більша частина їх здатна до зародження життя. Але якого?

Лікарі переконують, що жінки, які палять під час вагітності, створюють для майбутньої дитини смертельну загрозу. У зв’язку з цим в деяких країнах застосовується юридична відповідальність батьків за майбутню дитину. Так, у США в 16 штатах діють законодавчі акти, згідно з якими завдання шкоди здоров’ю ще ненародженої дитини є злочин.

Дівчата-підлітки, які палять, частіше, ніж хлопці, хворіють на застудні захворювання, особливо бронхіт. Суттєво порушується і дітородна функція. Може відбуватися затримка статевого розвитку, а у дорослих жінок збільшується кількість випадків запалювальних і передпухлинних процесів. Від паління жінка швидко старіє.

Алкоголь – наркотична речовина
Алкоголь здавна використовується людством. Зокрема, спирт є необхідною складовою багатьох медичних препаратів, а також використовується в хімічній, легкій, харчовій та інших промисловостях. Та на жаль, більш відомим він є саме як НР, вживання якої призводить до зміни психічного стану людини, а разом з тим – до різноманітних руйнівних наслідків.

Чим схожий алкоголь на інші наркотики?

Тим, що викликає соціальну, психічну і фізичну залежність.

Чому в компаніях вживають алкоголь?

Тому, що на перший погляд, так легше спілкуватися, почуватися веселим і невимушеним. Але насправді, коли хтось у компанії напивається, то це стає небезпечно для всіх, і вечірка замість приємного відпочинку стає неприємністю: поряд з вами – психічно неврівноважена, отруєна людина, яку треба відводити додому, або залишити на ніч, застосовувати комплекс певних оздоровчих заходів.

До чого призводить сп’яніння?

Воно викликає зміну поведінки людини, і та стає непередбачуваною й небезпечною. Алкоголь „винен” у половині всіх скоєних вбивств, понад половину всіх травм і нещасних випадків сталися через сп’яніння. Багато випадків небажаної вагітності й зараження венеричними хворобами відбулися саме у стані сп’яніння. По суті стан сп’яніння – це стан токсичного отруєння організму.

У чому полягає шкідливість вживання алкоголю для мозку?

Понад 30% алкоголю затримується у нервових клітинах головного мозку, які становлять лише 2% від загальної ваги тіла людини. Від одного сильного сп’яніння гине до 20 тисяч клітин головного мозку (і хоча у кожного з нас їх до 17 мільярдів, так марнувати їх не варто).

Як алкоголь впливає на репродуктивну сферу?

Алкоголь негативно впливає на репродуктивну сферу, порушує нормальне функціонування статевих органів. У жінок, що зловживають спиртним, у 2,5 рази частіше, ніж у непитущих, відзначаються різноманітні гінекологічні захворювання. Зловживання алкоголем, руйнуючи організм жінки, виснажує її нервову й ендокринну системи і зрештою призводить до безплідності. Крім того, жінки, що зловживають алкоголем, нерідко ведуть безладне статеве життя, що неминуче супроводжується запальними захворюваннями статевих органів і закінчується безплідністю.

Стан сп’яніння в момент зачаття може вкрай негативно позначитися на здоров’ї майбутньої дитини, тому що алкоголь небезпечний не тільки для статевих клітин, що дозрівають, але може зіграти свою фатальну роль і в момент запліднення цілком повноцінних (нормальних) статевих клітин.

Вжиток спиртних напоїв небезпечний на всьому протязі вагітності, тому що алкоголь легко проникає по кровоносних судинах від матері через плаценту, що харчує плід. У медичній літературі з’явився спеціальний термін, що позначає комплекс пороків у дітей, викликаних впливом алкоголю у період внутрішньоутробного розвитку – алкогольний синдром плоду (АСП). Для АСП характерні уроджені аномалії розвитку серця, зовнішніх статевих органів, порушення функції центральної нервової системи, низька маса тіла при народженні, відставання дитини в рості і розвитку. В дітей із АСП характерні риси особи: маленька голова, особливе лице, вузькі очі, специфічна складка вік, тонка верхня губа. Вплив алкоголю на плід може призвести до недоношеності або мертвонародженості.

Вплив наркотиків на організм людини
Наркотиками (назва закріплена в юридичних документах) називають такі НР, які заборонені до вільного продажу і розповсюдження. Незаконне виготовлення, поширення (а іноді і вживання) наркотиків переслідується законом і передбачає суворе покарання.

Наркотики негативно впливають на людину, її оточення, суспільство в цілому. Так, при вживанні наркотиків і звиканні до них організму розвивається наркоманія – захворювання, при якому психічний і фізичний стан людини, її самопочуття та настрій цілком залежать від наявності в організму наркотику. За його відсутності розвивається синдром відміни (абстиненція) – дуже важкий стан, який супроводжується судомами, сильним болем у м’язах та внутрішніх органах.

У зв’язку з фізіологічними особливостями організму в підлітків дуже швидко розвивається наркотична залежність (значно швидше, ніж у дорослих). Відомі випадки, коли перші експерименти з наркотиками закінчувалися смертю.
Чим небезпечні наркотики?

Вони змінюють свідомість людини і руйнують її пам’ять, інтелект, пригнічують відчуття й емоції, також викликають сильну психологічну та фізичну залежність, їх вживання пов’язане зі смертельними випадками. Крім того, вживання ін’єкційних наркотиків значно підвищує ризик ВІЛ-інфікування. Глибоко деформується особистість людини. Процес деградації особистості дуже швидкий. У 30-40 років наркомани і виглядають, і почуваються, і поводять себе, як старі.

Чим приваблюють людей, аби ті почали вживати наркотики? Які міфи найпоширеніші?

Люди, що розповсюджують наркотики, діють, як справжні рекламні агенти, і переконують своїх потенційних клієнтів у привабливості наркотиків:

  • будеш довго танцювати, не відчуваючи втоми;
  • відчуєш кайф, „подивишся мультики”;
  • це вирішить твої проблеми, зменшить тривожність;
  • вживання наркотиків – твоя власна справа;
  • у житті все треба спробувати…

Але вони безсоромно обманюють вас, а можливо, і себе! Тому, що насправді:

  • втому ти відчуєш вранці, коли не зможеш підвестися з ліжка, а почуватимешся, як побитий собака;
  • так званий „кайф” відчувають не з першого, а часто – навіть не з другого разу, тому що цьому стану новачка мають навчити „досвідчені” друзі. Але не встигне він „покайфувати”, як виникає залежність, і наркотик вже потрібен тільки для того, щоб нормально прокинутися і нічого не боліло;
  • вживання наркотику не вирішує проблем, це просто дезертирство від справжнього життя, коли треба на свіжу голову мобілізувати себе та вирішити проблему без дурману;
  • це тільки здається, що вживання наркотиків – твоя особиста справа: важко уявити, скільки клопоту ти спричиниш родичам і друзям;
  • у житті є багато можливостей відчути і побачити цікаве і нове, але для тих, хто спробував наркотики, на цьому всі відчуття і закінчуються.

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий