Скачати 5.94 Mb.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 … 40
Укладачі:
Лозенко Наталія Анатоліївна – викладач економічних дисциплін, спеціаліст другої категорії;
Жмуренко Надія Володимирівна – викладач економічних дисциплін, викладач вищої категорії, «викладач – методист».
Рецензент: Бриндюк Ганна Петрівна – викладач економічно-правових дисциплін, спеціаліст вищої категорії.
Електронний навчально-методичний посібник підготовлений згідно типовою програмою дисципліни «Фінанси підприємств» зі спеціальності 5.03060101 «Організація виробництва», затвердженої НМЦ від 17 березня 2010 року.
Підручник містить програму курсу; методичні рекомендації щодо вивчення тем за навчальним посібником; теоретичний матеріал, поданий за темами; опорні конспекти у вигляді структурно-логічних схем; запитання для самоконтролю, тести; теми для індивідуальних робіт; додатки, які вміщують нормативні акти, бланки фінансової та податкової звітності; практичні завдання; варіанти класної контрольної роботи; глосарій; перелік рекомендованої літератури.
Навчальний матеріал посібника створено для студентів економічних спеціальностей заочної форми навчання аграрних вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації і тих, хто бажає поглибити знання із дисципліни «Фінанси підприємств».
Розглянуто і схвалено на засіданні циклової
комісії агро — економічних дисциплін
Протокол № ____ від ______________2013 р.
Голова комісії _______________ Г.П.Бриндюк
ЗМІСТ
Вступ
4
- Правила користування електронним посібником
- Тематичний план вивчення дисципліни
- Методичні рекомендації щодо вивчення тем дисципліни
- Інформаційний матеріал за видами навчальних занять
- Опорні конспекти (структурно-логічні схеми) за видами занять
285
- Теми індивідуальних робіт
- Тести за темами
- Варіанти класної контрольної роботи
- Залік з дисципліни
- Глосарій
- Література
- Додатки
Вступ
Невід’ємною складовою соціально-орієнтованої ринкової економіки є ефективно функціонуюча ланка фінансової системи – фінанси підприємств. Формування та забезпечення конкурентоспроможності української економіки та її ефективне інтегрування у світове економічне співтовариство неможливе без належного оздоровлення та розвитку базової ланки економіки, основаної на ефективному фінансовому управлінні господарською діяльністю підприємств.
Вихід України з тривалої економічної кризи безпосередньо пов’язаний з поліпшенням фінансового стану суб’єктів господарювання всіх форм власності в усіх сферах діяльності.
Підручник написаний згідно з типовою навчальною програмою дисципліни «Фінанси підприємств» від 17.03.2010 р., яка спрямована на ознайомлення майбутніх фахівців з сучасними фінансовими інструментами, специфікою діяльності фінансових інститутів, які виступають учасниками на різних сегментах ринку фінансових послуг.
Предметом дисципліни «Фінанси підприємств» є система економічних та грошових відносин, що виникають у процесі руху фінансових ресурсів між державою, юридичними і фізичними особами.
Засвоєння основних положень дисципліни дає можливість студентам підготуватися до поглибленого вивчення основних напрямів в управлінні фінансовою діяльністю, фінансового менеджменту підприємств.
Мета дисципліни — формування системи знань з теоретичних та практичних аспектів управління фінансами за допомогою фінансових посередників та аналізу фінансових послуг. У процесі вивчення дисципліни вирішуються такі завдання:
1. з’ясування сутності фінансових ресурсів підприємств, методів і джерел їх формування, організація фінансової діяльності підприємств;
2. набуття навичок здійснення розрахунків грошових надходжень,
прибутку і його розподілу, впливу оподаткування на використання прибутку, визначення потреби в обігових коштах,джерел фінансування відтворення основних виробничих фондів;
3. оволодіння методами оцінки фінансового стану, фінансового планування, санації підприємства.
Під час вивчення дисципліни студенти повинні знати:
- суть і місце фінансів підприємств у фінансовій системі;
- структурні частини фінансових послуг України, їх зміст;
- законодавчі аспекти функціонування суб’єктів ринку фінансових послуг;
- економічні методи і способи формування фінансових ресурсів;
- джерела формування фінансових ресурсів;
- систему оподаткування підприємств;
- способи і форми розрахунків;
- фінансове планування;
- оцінку фінансового стану підприємств.
Уміти:
- застосовувати основні категорії, поняття, формули в практичній діяльності для аналізу конкретної економічної ситуації;
- здійснювати різні ринкові операції.
Даний електронний посібник розроблено для забезпечення більш ефективної роботи над вивченням даної дисципліни студентами-заочниками.
Електронний посібник – це програмно-методичний комплекс призначений забезпечити можливість студентам самостійно або з допомогою викладача засвоїти навчальний курс.
Переваги даного електронного посібника перед традиційними видами посібників:
По-перше – вивчення матеріалу може бути не пов’язане з часовими рамками (аудиторними заняттями);
По-друге – дозволяє розвивати навички самостійної роботи студентів;
По-третє – структура посібника допомагає встановлювати контроль над вивченням відповідних тем дисципліни;
В-четвертих – використання гіперпосилань, за допомогою яких можливий швидкий перехід від однієї частини посібника до іншої;
У-п’ятих – теоретичний матеріал доповнений випливаючими підказками.
Навчальний посібник буде корисним майбутнім фахівцям з фінансів, оскільки дасть їм теоретичне підґрунтя для більш ефективної реалізації їх практичного досвіду. Доступна та проста мова викладу дає змогу опанувати складний матеріал з фінансів підприємств усім зацікавленим особам.
Слід врахувати, що навчальні матеріали не можуть детально відобразити систему чинних нормативно-правових актів щодо фінансової діяльності суб’єктів господарювання, яка перебуває в постійному розвитку. Студенти самі повинні стежити за розвитком і оновленням фінансового законодавства.
Зміст
1 2 3 4 5 6 7 8 9 … 40
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция