«Боротьба добра і зла»

Та не так це і просто, бо зла у тисячі разів більше, ніж добра. Зло запросто проникає до людини і робить її своїм союзником, тобто рабом. Але добро діє в сто разів краще. Воно здатне проникнути у холодне та черстве серце злої людини і зробити
«Боротьба добра і зла»

Скачати 32.8 Kb.

Дата конвертації 21.04.2016 Розмір 32.8 Kb. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківська гімназія № 163

Харківської міської ради

Харківської області

Твір – роздум на тему:

« Боротьба добра і зла »

Виконав

учень 5Б класу

Лазебний Ігор

Учитель етики:

Дегтяр Ірина Євгеніївна

М.Харків

2012 р

Добро й зло… Поняття, котрі живуть завжди. І поки жива людина, вони будуть боротися один з одним. Добро буде відкриватися людині, висвітлюючи йому шлях до довгого доброго життя. Наше життя сповнене багатьма таємницями. Особливо це пов’язане зі злом. Воно усюди панує, але добро теж не здається. Деякі люди покоряються злу, тому вони стають жадібними та злющими. Але є такі люди, котрі борються зі злом. Ці люди не жадібні, не злі, а готові віддати все, навіть своє життя, за те, щоб усюди панувало добро. Та не так це і просто, бо зла у тисячі разів більше, ніж добра. Зло запросто проникає до людини і робить її своїм союзником, тобто рабом. Але добро діє в сто разів краще. Воно здатне проникнути у холодне та черстве серце злої людини і зробити її доброю.

Людина – це вільна істота. Вона може піддаватися та підкорятися злу і сприймати його. В основі людської етики панує тільки добро: добре слово, добре діло, добра думка.

У душі кожної людини панують і добро і зло. Вони завжди сперечаються між собою,і хто з них переможе, той і оселиться в душі людини. Дуже важливо, щоб у кожної людини душа і совість була чистою, щедрою. Це так важливо, бо якщо душа і совість чиста, то зло не зможе оселитися в людській душі. Інакше наше середовище може перетворитися на велике скупчення злої сили, здатної загубити не тільки одну людину, але і увесь світ. Багато розповідей про боротьбу добра і зла написано в Біблії. «Ухиляйся від злого та добре чини, та й навіки живи!» – так було написано в Біблії. Отже, як говорить нам Біблія, якщо бути добрим, то можна жити навіки. Правда це чи неправда, але я вважаю так. Насправді воно так і є.

Розглянемо, чи існують добро і зло насправді? Було багато війн, трагедій та битв. В їхніх основах полягають тільки добро і зло. Добро бореться за правосуддя і відстоює права доброї і чесної людини. Тим часом зло бореться за прагнення більше крові, злості, люди хочуть багато грошей, тим самим стаючи жадібними.

Усі люди мають слабкості, що внаслідок недогляду у вихованні та недостачі волі можуть перетворюватися у погані звички. Спроби людей видалити із життя ці слабкості частіше за все породжують конфлікти, війни. Тим самим люди становляться злими, агресивними та бездушними. Перешкодою цьому стає добро. Воно, як я вам вже говорив, поринає у холодні серця злої людини і робить її добродушною. Отже, добро може перемогти і тут.

Слово «добро» асоціюється у мене ще зі словами «щастя, милосердя, згода, любов, мир».Недарма в казках завжди перемагає добро. Наприклад, у казці «Снігова королева» . Протягом всієї казки добро бореться зі злом. І як завжди перемагає добро. На жаль, нехороші, злі, черстві людизустрічаються не тільки в казках, а й у житті.

Більша частина людей вважають: «Добро – це добре, а зло – це погано». Тому люди прагнуть до доброго, а зі злом намагаються боротися. Причина великої кількості зла – недостатня боротьба з ним. Перемогою добра можуть стати звичайнісінькі ввічливі слова, яким нас вчать з самого маленького віку. Але, якщо боротися зі злом, то можна їм заразитися і у боротьбі з ним насадити ще більше зло. Отже, боротьба за добро може кінчитися не тільки добром, а і злом.

Розглянемо найпоширеніші випадки боротьби добра зі зло. Таких випадків найбільше трапляється у США та Росії. У цих великих державах є багато «людей-терористів» , котрі насувають на звичайних людей трагедії та великі лиха. Знову ж таки йде боротьба добра і зла. У терористів, як і у військових людей є багато бомб і зброї, за їх допомогою вони винищують усе повністю. Отже, слід берегтися цих нападників.

Де ж і яким чином можна провести кордон між злом і добром?По стандартним для нас принципам бути моральним, етичним – це коритися правилам нашої поведінки. При цьому не має значення — підкорюються їй насильно чи по особистому бажанню. Добрим називають будь-яку людину, яка легко и залюбки робить те, що вважається моральним та етичним. Це колилюдина є доброзичливою, є корисною, гарною та правильною. Бути злим – значить бути аморальною та неетичною людиною, яка повстає проти всіх добрих звичаїв. Саме так у людей складається розуміння добра і зла, різниці між моральним і аморальним.

Зло і добро перебувають у вічній боротьбі, протиставленні, протистоянні. І їх сили рівні, ніхто не зможе перемогти, проте перевага доброї сили змусить зникнути злу силу, і я вважаю, що назавжди настане мирне і світле життя.

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий