Бібліотека снід, віл «Чума ХХ століття»

Скільки про снід не писали І не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч нас – не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні
Бібліотека снід, віл «Чума ХХ століття»

Скачати 196.25 Kb.

Дата конвертації 14.04.2016 Розмір 196.25 Kb. ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ОСВІТИ

БІБЛІОТЕКА

СНІД, ВІЛ «Чума ХХ століття»

 

 

 

 

 

 Підібрала Закус Г. В.,

провідний бібліотекар

Червоноград

www.esc.lviv.ua => СНІД, ВІЛ «Чума ХХ століття»

Скільки про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч нас – не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні.

Проте статистика річ уперта, а ми з вами маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований. За даними ООН, щороку СНІД – «чума ХХ століття » забирає життя 5 млн. осіб. Зараз на планеті біля 150 млн. інфікованих це тільки офіційна статистика.

Україна входить в пятірку у світі за темпами поширення цієї хаороби. Зараз за офіційною статистикою, ВІЛ, СНІД інфікованих в Україні біля 200 тис. осіб. Абсолютна більшість інфікованих ВІЛ особи віком 20 – 39 років. ВІЛ, як інші віруси, наприклад, грипу, герпесу, – дуже малий мікроорганізм, який не можна побачитиза допомогою звичайного мікроскопу.

Що таке  ВІЛ/СНІД?

Хоча поннятя ВІЛ і СНІД пишуться поруч їх значення принцмпово розрізняються.

ВІЛ

В – вірус

І – Імунодефіциту

Л – людини

СНІД

С – синдром – сукупність симптомів (ознак), що вказують на наявність якоїсь хвороби

Н – набутого – неприродного для організму, набутого в процесі життя

І – імуного – стосується імуної системи, яка забезпечує захист людини від хвороботворних організмів

Д – дефіциту – відсутність захисної реакції імуної системи на проникнення в організм шкідливих бактерій

ВІЛ- це вірус, який пригнічує імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, який виникає з ВІЛ на фоні ослабленого імунітету.

СНІД / ВІЛ був виявлений в Монтані в 1983 р. і Гало в 1984 р. Потрапляючи в організм людини, ядра вірусу проникають у цитоплазму клітин, де починається синтез вірусспецифічних ДНК (мінус-днк), а потім їхнього дзеркального відбиття – плюс-днк. Об’єднавшись і прийнявши кільцеподібну форму, вони утворять Днк копію вірусного генома, що переходить із цитоплазми в ядро інфікованої клітини і вбудовується в її геном.

Розвиток захворювання може відбуватися по двох варіантах. У першому варіанті вірус, що проникнув у клітину, відразу приступає до «переналагодження» всіх технологічних процесів, що протікають у ній, і приступає до інтенсивного виробництва собі подібних. При цьому витрачаються всі матеріальні і енергетичні ресурси клітини, що приводить до її загибелі.

При другому варіанті вірус може затаїтися і почати впливати на клітину тільки внаслідок впливу якихось поки остаточно не встановлених провокуючих факторів. Ця форма бессимптомно інфекції, що протікає, називається латентною.

Віл-інфекція викликає глибоку поразку системи клітинного імунітету людини, що приводить до розвитку інфекційних захворювань і злоякісних новоутворень. Велика частина імунологічних порушень при Сніді виражається у виснаженні і загибелі Т-лімфоцитів. Вірус первинно може вражати не тільки Т-лімфоцити і макрофаги, але і клітини центральної нервової системи. У цьому випадку зараженою виявляється одна з 10-100 нервових клітин, тоді як у крові – лише одна з 10 000 клітин.

Останнім часом хвороба виявила характер світової епідемії. Вірус імунодефіциту можна виявити в слині, слизових виділеннях, крові, сечі і спермі зараженої людини. Хвороба розвивається при потрапленні інфекції в кров, може передаватися і статевим шляхом.

 

 

ЯК передається ВІЛ?

Виділяють три основні шляхи ВІЛ – інфекції:

1. Під час статевого акту, через спермучи чи вагінальні виділення інфікованої людини, які можуть проникати в кров через слизові оболонки вагіни, пенісу, ротової порожнини, шлунка та прямої кишки.

2. При порушенні цілесності шкіри та проникнення інфікованої крові безпосередньо до кровоносної системи здорової людини, наприклад використання шприца чи голки із залишками крові.

3. Внутрішньоутробна передача ВІЛ плоду з током крові інфікованої матері або вже після народження через материнське молоко.

Інкубаційний період захворювання може тривати від 3-7 нед до 3-5 років і більше. Після проникнення в організм здорової людини вірус починає інтенсивно розмножуватися. Антитіла до ВІЛ можуть бути виявлені в крові людини вже через 4-8 неділь після зараження. У деяких хворих цей період затягується до року. Рівень антитіл до білкових субстанциій серцевини вірусу, а згодом і до білкового компонента його оболонки, починає швидко наростати. До цього процесу приєднується сероконверсія, тобто зниження концентрації антигену.

Якщо в крові залишилися тільки одні антитіла, а антиген не визначається, говорять про повну сероконверсію. Це період схованого плину інфекції. Зниження концентрації антитіл до білкових компонентів серцевини вірусу і підвищення рівня антигену в крові свідчать про несприятливий перебіг хвороби.

Наприкінці 4–5-ї нед після зараження ВІЛ у хворого розвивається комплекс симптомів, аналогічних ознакам інфекційного мононуклеозу: температура тіла підвищується до 38,5–39,5 °С, починається ангіна, відзначається збільшення печінки, селезінки і різних груп лімфатичних вузлів. «Мононуклеозоподобна» реакція триває від 3 до 100 днів. Температура тримається тривалий час і не знижується при лікуванні відповідними препаратами.

Може розвитися гострий енцефаліт з розладом зору і слуху, з’являються діарея, пітливість у нічний час, швидка стомлюваність. Найбільш характерною діагностичною ознакою захворювання є збільшення  ліктьових, пахвових і підщелепних лімфатичних вузлів. Порожнина рота при цьому залишається здоровою.

Вірус Віл-інфекції можна знищити ефіром, этанолом, кип’ятінням, ацетоном, гипохлоридом натрію, етиловим спиртом, 1%-вим лізолом, 5%-вим формаліном, 0,5%-вим гипохлоридом натрію, сумішшю спирту і ацетону (1:1). При кімнатній температурі вірус залишається активним у рідкому середовищі або у висушеному стані протягом  4–7 сут. При нагріванні до 57 °С вірус гине протягом 30 хв, а при кип’ятінні – протягом 5 хв.

Підозра на Віл-інфікування виникає при збільшенні більш ніж одного лімфатичного вузла в більш ніж однієї лимфогруппи (крім пахової), що не зникає більше 6 тижнів. При цьому відзначається помірна хворобливість лімфатичних вузлів. Вони звичайно зберігають свою рухливість, а їхній діаметр коливається від 0,5 до 3 див, помірковано хворобливі (або безболісні), не пов’язані із клітковиною, рухливі, розміром від 0,5 до 3 див у діаметрі. Лимфаденопатия при Сніді звичайно зберігається більше 3 мес і розглядається як перехідна форма Віл-інфекції.

Легенева форма Сніду розвивається в 50-80% Віл-інфікованних і проявляється інтерстиціальною пневмонією, викликаною пневмоцистою Corinii. Нерідко це захворювання виступає в сполученні із саркомою Калоші. Пневмонія протікає практично бессимптомно. Діагноз пневмонії встановлюють при рентгенологічному дослідженні, що виявляє слабку альвеолярно інтерстиціальную інфільтрацію.

Поразка шлунково-кишкового тракту при Сніді викликають найпростіші з роду криптококків, дріжжеподобні гриби роду Candida, цитомегаловірус, мікобактерії туберкульозу, сальмонелла. Основним клінічним симптомом захворювання є вялотекуща діарея, що не припиняється протягом декількох місяців і приводить до втрати маси тіла і зневоднення організму хворого. У хворих знижується маса тіла більш ніж на 10% (один з найбільш частих клінічних симптомів вираженого Сніду), розвиваються гастрит, кандидозний стоматіт, эзофагіт, а також інші хронічні інфекції (дизентерія). Шлунково-кишкова патологія нерідко ускладнюється геморрагиями, перфорацією, непрохідністю.

Церебральна форма Сніду звичайно проявляється у вигляді вторинної інфекції центральної нервової системи (менінгіт, абсцеси головного мозку, гострий енцефаліт, що прогресує, рідше – у вигляді пухлини головного мозку. Хворі скаржаться на підвищення температури тіла, головний біль, загальмованість. У них послабляється пам’ять, іноді розвивається слабоумство, з’являються локальні невралгічні симптоми.

Найбільш ранньою ознакою Віл-інфікування можуть стати поразки шкіри, які найчастіше проявляються у вигляді саркоми Калоші, що ставиться до групи пухлин кровоносних судин. Этиологія хвороби не з’ясована. Приблизно вона має вірусну природу (мегаловіруси, вірус Эпштейна-Бappa, вірус простого герпеса).

На шкірі хворих Снідом може активізуватися піогенна інфекція, що проявляється  стрептодермією.  У хворих Снідом також часто зустрічаються кропивниця (головним чином папулезная форма), облисіння (множинні осередкові поразки з вираженою тенденцією переходу в дифузійну форму), іхтіоз, тромбопеническая пурпуру, лейкоплакія і эозинофильный пустулезный фолликулит. У значній мірі ускладнюється плин псоріазу й екземи. Найбільш специфічними поразками шкіри є саркома Калоші і шанкриформная піодермія.

Діагноз «СНІД» установлюється на основі клінічних проявів і лабораторних даних і з великою ймовірністю підтверджується наявністю в осіб  30-55 років саркоми Калоші; лімфоми, этиологічно не пов’язаної з лімфогранулематозом і стійкої до проведеної хіміотерапії; пневмоцистит пневмонії; тривалої лихоманки неясної этиології; генералізованной лимфаденопатії неясного походження; хронічного діарейного синдрому, що зберігається більше 1-2 мес і є наслідком энтеробактеріоза, кокцидіозу, изоспоріоза, криптоспоридіоза; безпричинною втратою маси тіла хворого протягом місяця на 10% і більше; бронхіальним і легеневим кандидозом; виникненням ендогенних і екзогенних реінфекцій і суперінфекцій.

Антитіла до ВІЛ виявляються за допомогою серологічних методів діагностики: реакції іммуноферментного аналізу (ІФА), іммунофлюресценції, іммуноблоттінга і ін.

Для виявлення вірусу застосовуються вірусологічні методи дослідження: посів крові або іншого матеріалу в культуру тканини, електронна мікроскопія, ланцюгова реакція (БЕНКЕТ) і ін. На практиці найчастіше прибігають до ІФА і іммуноблоттінгу, оскільки ці методи є найбільш доступними. При аналізі результатів реакції ІФА варто враховувати можливість неправдивих результатів, які можуть спостерігатися при ряді захворювань алергійного характеру, біохімічних зрушеннях в організмі, вагітності, алкоголізмі, пухлинах і ряді інших патологічних змін в організмі людини. За допомогою реакції іммуноблоттінга виявляються специфічні білки ВІЛ, виявлення повного набору яких підтверджує діагноз «СНІД».

Досить часто СНІД важко діагностувати, тому що у хворих можуть не проявлятися ніякі симптоми, крім набрякання пахвових, шийних або потиличних лімфатичних вузлів. У цьому випадку хвороба протікає в’яло, але через якийсь час наступає різке погіршення самопочуття і швидка смерть.

Вилікувати СНІД неможливо, тому він і є одним з найстрашніших захворювань у цей час. Рано або пізно захворювання обов’язково приведе до передчасної смерті. Але  ліки від СНІДУ розробляються.

Закон України «Про запобігання захворювання на СНІД та соціальний захист населення» гарантує громадянам високоякісну, кваліфіковану, анонімну та безкоштовну допомогу: консультації психолога, тестування на ВІЛ – інфекцію, передтестове та післятестове консультування, консультації інфекціоніста, огляд ВІЛ – інфікованих спеціалістами (генікологом, гірургом, терапевтом, дерматологовенерологом, невропатологом), надання стоматологічних послуг ВІЛ – інфікованим.

Поступає одне питання чому ні Уряд ні Президент, не робляд ніяких кроків адже це не пташиний грип не свинячий, від ВІЛ ліків немає. Навіть презирвативи в Україні коштують дорого. А у день памяті за ВІЛ інфікованими роздадуть по презирвативу і це все? Чому СНІД не обявлять епідемією він забирає набагото більше життів ніж грип. Напевно якби винайшли вакцину тодіб наша влада і оголосила епідемію. Адже підчас епідемії гроші легше відмити.

Схожі записи

Як спосіб життя впливає на здоров’я? (Дек 05, 2012)

Духовне та фізичне здоров’я – два аспекти розвитку особистості (Ноя 09, 2012)

Головний біль (Окт 08, 2012)

Рак крові: причина появи, симптоматика (Сен 20, 2012)

Хвороба як наслідок відсутності … віри? (Авг 05, 2012)

 

ВІЛ-СНІД в Україні загрожує кожному

Версія для друку

Переслати статтю

Коментувати

Поділитись в соціальній мережі

Епідемія ВІЛ-СНІДу в Україні досі зберігає найвищі темпи в Європі. Кількість ВІЛ-інфікованих, за даними Міністерства охорони здоров’я, сягає понад 220 тисяч. Однак ООН за своєю методикою нарахувало 375 тисяч громадян України з вірусом імунодефіциту. 
 
За весь період епідеміологічного спостереження від захворювань, зумовлених СНІДом, в Україні померло понад 25 тисяч людей. Щороку смертність зростає. МОЗ пояснює це тим, що спочатку ВІЛ-СНІД в Україні найбільше поширювався серед людей, які вживали ін’єкційні наркотики. Саме ця група інфікованих дає найвищі показники смертності, й у половині випадків СНІД у них ще й обтяжений туберкульозом.

Кiлькiсть офiцiйно зареєстрованих померлихвiд СНIД (станом на 01. 10. 2012 р. за данимиwww.aidsalliance.org.ua)200020032006200920128348341 2851 2851 7751 7752 1852 1852 4162 4162 5072 5072 7172 7172 5912 5913 1003 1003 7353 73529212921

Тепер ситуація змінилася й ВІЛ-СНІД в Україні найбільше поширюється статевим шляхом. Причому, через безвідповідальну поведінку одних людей страждають й ті, хто ніколи не вдавався до ризикованих дій, що могли спричинити інфікування.
          Люди з ВІЛ можуть залишатися здоровими й вести звичний спосіб життя, якщо стануть на диспансерний облік й отримуватимуть антиретровірусну терапію.
          Лише половина людей, яким діагностували ВІЛ, звернулися за медичною допомогою. Лише третина від тих, хто потребує лікування, отримують його.
          Лікування ВІЛ-СНІДу надзвичайно дороге. В Україні зареєстрованих хворих лікують за рахунок коштів Глобального фонду протидії ВІЛ-СНІДу та коштів Державного бюджету. Питаннями лікування та протидії епідемії займається Центр контролю соціально небезпечних хвороб Міністерства охорони здоров’я України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.11.2012
СНІД в Україні зараз передається переважно статевим шляхом – МОЗ
Рівень поширення інфекції є соціально небезпечним, загрожує усім – експерт
28.11.2012
«По кому подзвін»: в Україні СНІД загрожує кожному
Тепер щороку фіксується утричі більше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції, аніж десятиліття тому

 

28.11.2012

Проти СНІДу використовують інтернет
Фільм Insider називають «інформаційною антиСНІДівською бомбою»

 

27.11.2012

Донеччина – лідер за кількістю ВІЛ-позитивних (ВІДЕО)
Статевий шлях передачі ВІЛ зараз посідає першу сходинку

20.11.2012
В ООН заявили, що подолання СНІДу вже реальне
За минулий рік від СНІДу померло 1 мільйон 700 тисяч людей

 

 

 

 

 

Що таке ВІЛ та СНІД?

Лип 29, 2009 • 05:53Прокоментуй!

ВІЛ – Вірус імунодефіциту людини
СНІД – Синдром набутого імунодефіциту

ВІЛ і СНІД. У чому відмінності?

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) відомий з початку 80-х років ХХ століття. До теперішнього часу відомі його природа і структура, шляхи передачі та життєздатність вірусу.

Коли людина заражається ВІЛ, вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами.

Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре на протязі багатьох років і навіть не знати, що він інфікований. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливим для багатьох інфекційних хвороб.

Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів – три місяці після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу. Цей період після зараження і до появи антитіл до ВІЛ у крові називається “періодом вікна”.

ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету.

Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром набутого імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань.

Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Як же уникнути зараження ВІЛ?

У яких ситуаціях існує ймовірність зараження?
Які контакти з людьми, що живуть з ВІЛ / СНІД (ЛЖВС), безпечні?

 

 

Як відбувається зараження ВІЛ?

Існує кілька шляхів зараження ВІЛ:

Незахищений (без презерватива) проникаючий статевий акт;

Спільне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного інструментарію;

Використання нестерільного інструментарію для татуювання та пірсингу;

Використання чужих для гоління, зубних щіток з видимими залишками крові;

Передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю.

Іншими словами, ВІЛ передається через кров, сперму, вагінальні виділення і материнське молоко, але не через інші рідини організму (такі як слюна, піт, сльози, сеча і фекалії).

Вживаючи алкоголь та наркотики, ви теж ризикуєте. Вживання наркотиків в переважній більшості випадків згубно позначається на здоров’ї людей. Найбільш небезпечним є ін’єкційне вживання наркотиків: саме так можна заразитися ВІЛ, вірусами гепатитів B і C, сифіліс та іншими інфекційними захворюваннями. Інфекції можуть потрапити в кров при спільному використанні ін’єкційного інструментарію: через чужий шприц або голку, а також через інший інструментарій для ін’єкцій (фільтри, воду та посуд для приготування розчинів). Дуже високий ризик зараження ін’єкційного несуть в собі розчини наркотиків, при приготуванні яких була використана кров, так як вона може містити збудників небезпечних захворювань.

Необхідно пам’ятати, що алкоголь – це теж наркотик, під його впливом людина часто втрачає контроль над ситуацією, що може призвести до скоєння необдуманих і ризикованих вчинків.

Як ВІЛ не передається?

ВІЛ і СНІД викликають страх і занепокоєння, які часто виявляються перебільшеними. Люди бояться заразитися ВІЛ при звичайному побутовому контакті. Ці страхи не обгрунтована. Звичайний контакт з людьми, що живуть з ВІЛ / СНІД, абсолютно безпечний. Всі шляхи передачі ВІЛ добре досліджені і науково доведені.

ВІЛ не передається:

При рукостисканні або обіймах;

Через піт чи сльози;

При кашлі та чханні;

При використанні загальної посуду чи постільної білизни;

При спільному використанні ванни і унітазу;

При колективних видах спорту;

При перебуванні в одному приміщенні;

В громадському транспорті;

Від тварин чи при укусах комах;

При поцілунку / через слину, так як концентрації вірусу в слині недостатньо для інфікування. За всю історію вивчення ВІЛ / СНІД не було зафіксовано жодного випадку зараження цим способом.

Прийміть запобіжні заходи

Уникнути зараження ВІЛ-інфекцією можна. Є дуже простий і доступний спосіб зберегти здоров’я собі та своєму партнеру – це безпечний секс.

Безпечний секс – це секс, при якому виключено попадання в організм чужої крові, сперми або піхвових виділень.

Це означає, що ви можете:

Цілуватися;

Лежати разом, обіймати;

Пестити і масажувати одине одного.

Однак, якщо ви робите проникаючий статевий акт, ви завжди повинні використовувати презерватив.

Слід мати на увазі, що деякі інфекції можуть передаватися при контакті з слизовими оболонками. Тому при заняттях оральним сексом також необхідно використовувати презерватив і / або латексні серветку (яку цілком може замінити розрізаний вздовж презерватив або навіть харчова плівка).

Необхідно знати, що при спільному використанні фаллоімітатора також можлива передача ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Тому такі контакти завжди повинні бути захищені презервативом – окремим для кожного партнера.

Безпечний секс – це самий надійний спосіб профілактики ВІЛ / СНІДу та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом. До того ж, це зручний і безпечний метод планування сім’ї, оскільки використання презерватива вирішує ще одну важливу проблему – запобігання небажаної вагітності.

Само собою зрозуміло, що люди, що вживають наркотики, теж повинні завжди охороняти під час сексу.

Знання шляхів передачі ВІЛ дає нам можливість правильно оцінювати свій ризик зараження цією інфекцією і вживати заходів обережності. Постійна практика безпечного сексу та використання презервативів дозволять запобігти зараженню ВІЛ та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом, а також уникнути небажаної вагітності.

Якщо у Вас є підозри щодо можливого зараження ВІЛ-негайно зверніться до лікаря. Достовірна інформація, отримана на консультації у фахівця, допоможе прояснити ситуацію і порозкидає необгрунтовані страхи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ)

При занятті незахищеним проникаючим сексом (без використання презерватива) можна заразитися не тільки ВІЛ, але й інфекціями, що передаються статевим шляхом. Ці інфекції дуже поширені і можуть призвести до серйозних наслідків для здоров’я, наприклад, безпліддя, якщо їх не вилікувати вчасно. До того ж люди, які страждають ИППП, більш уразливі перед ВІЛ-інфекцією. Вірус швидше потрапляє в організм через виразки, рани і інші пошкодження слизових оболонок, спричинені ІПСШ.

Зараз відомо близько 20 інфекцій, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ / СНІД. Ось деякі з них:

Сифіліс

Гонорея

Трихомоніаз

Хламідія

Генітальний герпес

Генітальна бородавка

Кандидоз

Гепатит В – інфекційне захворювання печінки

Отже, не відкладайте візит до лікаря, якщо знайдете в себе наступні прояви:

Слизові, гнійні виділення з пеніса, піхви або анального отвору;

Відчуття печіння або біль, в тому числі при сечовипусканні;

Ранки, пухирі, бородавки на пеніс, в піхву, в анальному отворі або у роті;

Подразнення навколо геніталій або на них.

Не займайтеся самолікуванням, дотримуючись порад друзів або керуючись чутками про методи лікування. При самолікування існує велика ймовірність того, що ви не вилікувати інфекцію повністю, і вона стане хронічною. Тому так важливо негайно проконсультуватися з лікарем – адже хвороба не пройде сама по собі.

Не варто тихо переживати це в собі, нічого не предпрінімая. Ці хвороби не пройдуть самі по собі. При виявленні у себе або у партнера будь-якої з наведених ознак слід негайно звернутися до лікаря. Більшість інфекцій, що передаються статевим шляхом, можна вилікувати, особливо якщо вони виявлено на ранній стадії. НЕ вилеченние вчасно ИППП можуть мати серйозні наслідки.

Якщо у вас був незахищений статевий контакт, і ви підозрюєте, що могли заразитися, негайно зверніться до лікаря, навіть якщо у вас немає явних симптомів.

Поговори про це зі своїм партнером

Як почати розмову “про це”?

Ми з легкістю говоримо про секс з друзями, але чомусь соромиться говорити про це з партнером. Займатися безпечним сексом – це природно і просто. Скажіть своєму партнеру, що ви хочете використовувати презерватив. Якщо вам все-таки важко почати цю розмову, просто дістаньте презерватив. Можна спробувати зробити це жартома. Якщо ви пропонуєте використовувати презерватив, це зовсім не означає, що ви не довіряєте партнера. Навпаки, це говорить про те, що ви проявляєте турботу один про одного і у вас є почуття відповідальності. Якщо ваш партнер все-таки відмовляється використовувати презерватив, проявіть наполегливість. З’ясуйте раз і назавжди ваше відношення до безпечного сексу. Тоді й ви, і ваш партнер відчуєте себе значно краще.

Не забувайте, що ви можете просто відмовитися від сексу, якщо вам не вдається переконати свого партнера в необхідності використовувати презерватив. Ви можете запропонувати обговорити це питання в інший раз або прочитати цю брошуру разом з вами.

Люди, що живуть з ВІЛ / СНІД

Говорячи на цю тему, не можна не згадати про людей, які живуть з ВІЛ і СНІД. Не варто забувати про те, яку важливу роль відіграє для них підтримка суспільства і тих, хто знаходиться поряд з ними.

Різні люди відчувають дуже різні почуття в ситуаціях, пов’язаних з ВІЛ / СНІД. Для кого-то це досить сумнівні тема, і таких людей в основному цікавить, наскільки розповсюджений і заразилися вірусом. Для інших це розмови і чутки, які витають в колі їх спілкування про малознайомих людей. А для кого-то це дуже серйозний і насущного питання, тому що ця проблема торкнулася близьких-друга, колеги, родича або просто доброго знайомого.

Є деякі моменти, які об’єднують переживання всіх людей, яким довелося спілкуватися з людьми з ВІЛ / СНІД. Спочатку багато хто бояться заразитися самі. Це звичайна ситуація: такий страх найчастіше викликаний тим, що люди не знають про шляхи передачі ВІЛ. Як правило, вчасно одержана достовірна інформація допомагає подолати цей страх. Багато хто відчувають себе легше, бачачи, як інші люди запросто і без опаски спілкуються з людиною, що живуть з ВІЛ / СНІД. Також буває корисно поговорити з лікарем, якому ви довіряєте: професіонал зможе підтвердити або спростувати ту чи іншу інформацію.

Деякі кажуть, що тривожні почуття при спілкуванні з ЛЖВС сродни незручності, виникає в незнайомому оточенні: не знаєш, як поводитися, як піти на контакт; про що можна говорити, а про що не слід, а що може образити або зачепити людини. Однак насправді спілкування з людьми, що живуть з ВІЛ / СНІД, не відрізняється від звичайного спілкування з іншими: головне, бути самим собою.

Корисно прочитати також:

Шість міфів про СНІД

Питання про ВІЛ/СНІД

Сім міфів про презервативи

«Гепатит С часто виявляють випадково»

Фактори, що впливають на розвиток ВІЛ-інфекції

 

Список використаної літератури:

1. Вірченко Г. “UN APARTHEID MEDICAL”: скандал навколо вірусу // Східноєвропейський монітор: Проект Східноєвропейського інституту розвитку. – К., 2004. – № 2.
2. Хьюман Райтс Вотч. Повторение пройденных ошибок. ВИЧ/СПИД и нарушения прав человека в Российской Федерации: http://www.hrv.orq. – апр. 2004.
3. Про затвердження Концепції стратегії дій Уряду, спрямованих на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004 – 2008 роки // Офіц. вісник України. – 2004. – № 10 (26.03.2004). – Ст. 594.
4. СПИД не спит // Московский комсомолец в Украине. – 1999. – 12 –19 авг. – С. 14.
5. Страшная жатва новой чумы // Киевские ведомости. – 2003. – 2 дек. – С. 4.
6. Врублевський О.С. Стигматизація // Юрид. енцикл.: В 6 т. / Редкол.: Ю.С. Шемшученко (голова редкол.) та ін. – К.: Вид-во “Укр. енцикл.”, 1988. – Т. 5. – 736 с.
7. ВІЛ-інфекція в Україні // Інформ. бюл. – 1999. – 11 бер. – № 162.
8. Пряма телефонна лінія: звітують урядовці // Урядовий кур’єр. – 2003. – 3 груд. – № 228. – С. 4.
9. Смертельный вирус оккупирует Украину // Вечерние вести. – 2003. – 2 груд. – № 182. – С. 6.
10. СПИД уносит тысячи жизней // Московский комсомолец в Украине. – 2004. – 18–25 февр. – С. 3.
11. Спасающийся да убережется // Киевские ведомости. – 2003. – 1 груд. – С. 2; С эпидемией нужно бороться сообща // Аргументы и факты. – 2003. – № 49. – С. 3. Безкоштовно скачати реферат «Проблеми боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні» в повному обсязі

 

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий