Бібліотека орієнтована на користувача 2 Бібліотека в цифрах і фактах 3-4

Місія: Забезпечити збереження і поширення суспільних знань, історії та культури, надання мешканцям Дніпродзержинська безкоштовного і вільного доступу до інформації
Бібліотека орієнтована на користувача 2 Бібліотека в цифрах і фактах 3-4

Скачати 1.33 Mb.

Сторінка 1/7 Дата конвертації 21.04.2016 Розмір 1.33 Mb.

  1   2   3   4   5   6   7

Зміст
Бібліотека орієнтована на користувача 2

Бібліотека в цифрах і фактах 3-4

Топ-10. Найважливіші події 2013 року 5

БбібліоФішка року 6 — 9

Бібліотека-центр читання 10-42

Бібліотека — центр натхнення 43-48

Бібліотека — центр тяжіння 49-53

Біблотека — центр краєзнавства 54-60

Бібілотека-інформаційний центр 61-70

Бібліотека – центр для професіоналів 71-75

Соціальне партнерство 76-77

Реклама бібліотеки. Реклама у бібліотеці 78-82

Бібліотечний фонд як бібліотечний продукт 83-88

Управління бібліотекою 89-90

Матеріально-технічна база 91

Фандрейзінгова діяльність 92

Б

ІБЛІОТЕКА,

ОРІЄНТОВА НА КОРИСТУВАЧА

Все починається з користувача і все повертається до нього
Місія: Забезпечити збереження і поширення суспільних знань, історії та культури, надання мешканцям Дніпродзержинська безкоштовного і вільного доступу до інформації.
Завдання:

 • формування і збереження бібліотечних фондів;
 • забезпеченяі вичерпного обліку і всебічного розкриття фондів та надання широкого доступу до документних ресурсів;
 • оперативне і комфортне обслуговування користувачів;
 • активізація інформаційної діяльності з використанням нових бібліотечних технологій та нових тенденцій в глобальній інформаційній мережі;
 • здійснення просвітницької діяльності шляхом популяризації досягнень вітчизняної та світової науки і культури.

2013 рік став для бібліотеки роком освоєння нових культурних практик і нового формату проведення культурно-просвітницьких та соціальних заходів. Великі культурні акції об’єднали всю територію та ресурси бібліотеки, втілили нові ідеї та розкрили нові можливості, залучили нових партнерів і викликали непідробний інтерес городян.

У 2013 році бібліотеки інвестували в економіку міста 42 600 грн. фінансових коштів, які були залучені через усілякі гранти та донорські програми, благодійні внески читачів
Широке коло партнерів для здійснення різноманітної діяльності бібліотек ще раз підтверджує думку про те, що бібліотека—громадський інститут, відкритий для партнерства і співпраці.
БІБЛІОТЕКА

В ЦИФРАХ І ФАКТАХ

КОЖНИЙ, ХТО ПРИЙШОВ ДО БІБЛІОТИКИ МАВ МОЖЛИВІСТЬ

З КОРИСТЮ І ЦІКАВО ПРОВЕСТИ ЧАС:

взяти книги та інші видання до дому (видано понад 370 тисяч примірників) познайомитися з найсвіжішою інформацією, що публікується в газетах і журналах (у друкованому вигляді користувачам були доступні 85 найменуваннь газет і журналів українською та російською мовами ) поспілкуватися з цікавими людьми, послухати класичну і сучасну музику ( пройшло 8 творчих вечорів, 14 зустрічей з поетами і письменниками, акторами і режисерами, художниками та журналістами, 8 концертів ) отримати консультацію з пошуку інформації ( виконано понад 3 тисяч довідок ) відвідати книжкові та художні виставки (організовано 80 експозицій) побувати на засіданні клубу інтелектуального кіно, органічного садівництва «Садиба», краєзнавчого товариства «Кам’янське -Дніпродзержинськ», літературного об’єднання «Віварт») пройти навчання та стати впевненим користувачем Інтернету (проведено 45 занять, в яких взяли участь 302 особи)

ВІДВІДУВАЧІ САЙТУ БІБЛІОТЕКИ У МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ:

отримали інформацію про нові книги (опубліковано 90 ілюстрованих анонсів отримали допомогу в пошуку інформації (протягом року — понад 1 тисячі звернень) дізналися про події, що відбуваються у бібліотеці (опубліковано 230 анонсів заходів, щомісяця оновлювався календар подій)

ТРОХИ СТАТИСТИКИ

Сайт ЦМБ ім. Т.Г.Шевченка Lib.dndz.gov.ua

відвідали 34 тисячі користувачів

В 2013 році в бібліотеках ЦБС зареєстровано 24 600 користувачів, які відвідали нас 134 тисчі разів й прочитали понад 378 тисяч книжок та інших документів.

10 бібліотек ЦБС мають комп’ютери.

8 — підключені до Інтернет

4 — мають мультимедійну техніку

В фондах ЦБС зберігається понад 300 тис. книг, журналів, платівок, дисків

За рік до бібліотек надійшло

2530 Нових книг газет і журналів

Парк персональних ПК складає

34 комп’ютери

В бібліотеках ЦБС працюють

42 бібліотекаря

ЦБС має власний блог

bibliopazlu.blogspot.com

до якого звернулись 81088 разів користувачів з різних країн світу

WIFI

безкоштовнІ послуги інтернет

Курси англійської мови

Бібліотеками ЦБС проведено 935 масових заходів

ТОП -10

НАЙЯСКРАВІШІ ПОДІІ 2013 РОКУ

ЗА ВЕРСІЄЮ ЧИТАЧІВ

НОВЕ Перемога бібліотеки – філіалу №3 у V раунді програми «Бібліоміст». Відкриття шостого Інтернет-центру НОВЕ Відкриття книжкового дворику»(Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка) НОВЕ Заміна внутрішнього дизайну бібліотек НОВЕ Відкриття клубу майбутніх мам «Матрьошка» (Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка, юнацький відділ) НОВЕ Відкриття центру слов’янської писемності і культури(Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка, юнацький відділ) НОВЕ Впровадження інтерактивного краєзнавчого проекту «Екскурсії містом разом з бібліотекою Бібліотека ім. Т.Шевченка) НОВЕ Курси англійської мови для дорослих(Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка, Центральна бібліотека для дітей, бібліотеки філіали №3,5,7,9) НОВЕ Впровадження телевізійного проекту «Разом»(Центральна бібліотека для дітей,27канал) НОВЕ Фестиваль варення (Бібліотека-філіал №6) НОВЕ Реалізація культурно-просвітницького проекту Французький бульвар»(бібліотека –філіал№7)

Б

ІБЛІОФІШКА

РОКУ

«Бібліотечне надвечір’я»:

літня рекламно-просвітницька акція

Сьогодні справити враження на сучасного читача і зробити його відвідування бібліотеки яскравою подією — завдання не з легких. Потрібно вміти показати нестандартний зміст і форму, нове бачення, нову лексику, нові способи комунікації, внести ауру новизни і працювати в випереджаючому режимі.

Ми довго шукали родзинку майбутньої акції. Під час обговорення виникло рішення використати головну фішку нашої бібліотеки – затишний і дуже лагідний внутрішній дворик у формі кола. Так з’явилась ідея відкриття Книжкового дворику з презентацією книжкової літньої колекції, бо розпочалася пора відпусток і бібліотека повинна була змінити формат своєї роботи.

Творча група бібліотекарів і читачів підготувала для учасників акції тур містичними куточками нашого міста, інсталяції, конкурси, ігри, подарунки, живу музику, живе слово, живу книгу, майстер-класи, книжкову літню колекцію «Сезон-2013», фотоконкурс «БІБЛІОТЕКА У ФОРМАТІ 3D», відкриття книжкового дворику «А у нас у дворі» з поетичною та музичною програмами і навіть кіно просто неба.

Літо — найяскравіша пора року, спекотна і повна незабутніх вражень. Тому нам не хотілося псувати настрій своїм читачам. І ми взялися за справу. У першу чергу позбулися всього непотрібного, старого, прибрали зайві меблі, виділили зони для окремих категорій читачів, оформили нові книжкові виставки, одним словом, підготувалися до відпускної пори.
В одному з куточків відділу абонемента відкрили нові виставкові зони: «Книжкове літо під парасолькою», де була зібрана інформація про міста відпочинку в Дніпродзержинську, про санаторії та бази відпочинку Дніпропетровської області, про сімейний відпочинок та адреси тур фірм.

Для тих, хто залишився вдома на власних присадибних ділянках були корисними поради керівника клубу органічного садівництва «Садиба» агронома Сергія Кравченка. Книжковий стелаж «Книга у валізу» та затишний куточок для жінок навіювали мрії про вечірню прохолоду з книгою. Приваблювали яскраві і цікаві книжкові виставки: «Преса від нудьги і стресу», «Книжкові поради вашого бібліотекаря» тощо.

В юнацькому відділі з’явилася нова незвична книжкова виставка на джинсах «Поклади книгу у кишеню».

Отже, розроблені афіші, розміщені оголошення на сайті, блозі нашої бібліотеки, в соціальних мережах, на під’їздах прилеглих будинків. Підготовлені запрошення, програмки в техніці орігамі. 150 програм були поширені під час книжкового ярмарку «Книжковий бум», присвяченому відкриттю міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні».

Дія «Книжкове літо. Сезон 2013» розпочалася прямо перед бібліотекою. О 17.00 біля бібліотеки вишукались ряди з книжковими новинками українських і дніпродзержинських авторів, які можна було придбати і прихопити з собою парочку у відпустку. Тут можна було придбати і сувеніри ручної роботи постійних учасниць виставки «Творчість наших читачів». Поруч розмістилась валіза «Візьми з собою в літо книгу», в якій виявилися книги різних років видання, але все ж таки цікаві нашим читачам. Але отримати їх можна було, лише взявши участь в акції «Поклади гривню — отримай книжку». Можливо, саме їх візьмуть з собою у відпустку учасники акції?

Тільки в цей день можна було придбати малюнки Тараса Шевченка з альбому 1845 р., підготовленого і виданого дніпродзержинським Видавничим домом «Андрій».

Весела музика привертала увагу мешканців міста і заохочувала брати участь у яскравій дії.

О 18.00 в читальному залі розпочалася урочиста церемонія нагородження найактивніших читачів року за номінаціями: «Суперчитач року», «Книжковий однолюб», «Ерудит року», «Перспективний читач року».

Переможці отримали цінні подарунки та книги від спонсорів: ТОВ «Дніпронет», ПП Смик О.П., газети «Событие», громадської організації «Тверезий Дніпродзержинськ». Головний приз, електронну книжку, вирішено вручити перспективному читачеві Гогалюк Костянтину, який недавно записався до бібліотеки, але вже прочитав багато книг, заохотив до читання молодшу сестру, мати, бабусю. Тому саме йому доречно мати таку нагороду від головного спонсора заходу — Дніпродзержинської громадської організації «Тверезий Дніпродзержинськ».

Свято продовжилось нагородженням переможців конкурсу «Дніпродзержинський буктрейлер», учасниками якого були і користувачі, і бібліотекарі, та врученням сертифікатів про закінчення курсів комп’ютерної грамотності за програмою «Дружній Інтернет для літніх».

Найазартніші завітали до нашого «Бібліотечного казино» перевірити власний інтелект, зігравши у краєзнавчу рулетку. Призи були серйозні — запрошення до книжкової крамниці «Книги « К» з 20% знижкою, солодощі, шампанське.

Святкову атмосферу створювали наші друзі і партнери: викладачі дитячої музичної школи №5 та актори Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки, дніпродзержинські митці — художники Алла Михальчук, Олена Невмивако, Станіслав Абрамов, Олена Пузіна, Оксана Сапега. Вперше в нашій бібліотеці була представлена унікальна фотографія Дмитра Брежнєва, яка посіяла перше місце у міжнародному конкурсі фотографій «Євро — 2012».

У фойє працював «Барометр настрою». Кожний мав нагоду залишити свої враження від побаченого у вигляді смайлика: засмученого або усміхненого.

Свято набирало обертів. Перед учасниками та гостями стояв нелегкий вибір «Куди піти?» Взяти участь в заходах, які підготували бібліотекарі юнацького відділу, відвідати книжкове дефіле та ознайомитися з книжковою колекцією сезону «Літо-2013 р.», яке підготували бібліотекарі і читачі відділу абонементу, або кинути все і зробити ставку у бібліотечному казино.

Прихильники екстриму відправились до юнацького відділу на зустріч з «Живою книгою». А де ще можна побачити і поговорити з живим дайвінгистом, юристом, вебдизайнером, фотохудожником? Тільки в нашій бібліотеці. А потім взяти участь у поетичних змаганнях, послухати інших у хорошій компанії за чашкою кави і під хорошу музику.

Якщо хтось загубився, стилізовані сліди на підлозі показували куди рухатись – до відділу абонемента. Саме там можна було взяти «Книги на вагу» — зважити обрану літературу і записати вагу на вимірювальному стенді, або взяти книги у «Таємничій упаковці». Відвідувачам відділу абонемента пропонувалось взяти на вибір одну з таємничих упаковок з трьома книгами, На кожній упаковці була етикетка із зазначенням жанру книг (наукова фантастика, історія, містерія і т.п.). Але назви книг і імена авторів читачі змогли дізнатися тільки вдома, розкривши упаковку. Як правило, в комплекті — одна книга сучасного автора, один твір — класика і одна новела для легкого читання.

Розпочалося довгоочікуване книжкове дефіле «Сезон- 2013: книжкова літня колекція». Це оригінальна форма презентації останніх видань, незалежно від часу написання — від свіжих журнальних публікацій до ретро-класики. Відбувся показ «інтелектуальної моди» на Літературному подіумі за розділами:

«Висока мода від кутюр»: класика, фантастика, поезія, вишукана проза …;

«Літературне прет-а-порте»: твори, написані гарною мовою, з захоплюючим сюжетом, цікаві широкому колу читачів, книги, здатні зацікавити несподіваним витонченим, елегантним формулюванням тощо.

Моделі, краща одна за одну, демонстрували зразки книжкової моди.

Переповнені емоціями учасники акції вирушили на відкриття Книжкового дворику, де вже лунала музика — це розпочалася концертна програма «А у нас у дворі».

Артистів і музикантів змінювали поети, поетів – барди і знов лунала музика.

Спала виснажлива спека. Наступила живильна прохолода, вечір тішив приємними звуками саксофону, високою поезією. Раптом тишу порушив сміх – це розпочався фільм просто неба за участю великого Чарлі Чаплина.

Свято добігло кінця, надвечір’я змінилося темрявою, вже повернулася група з екскурсії містичними куточками нашого міста і до небо полетіли ліхтарики з надписом «Я люблю свою бібліотеку».

.
БІБЛІОТЕКА –

ЦЕНТР ЧИТАННЯ

Просуванню книги, читання, бібліотеки сприяли рекламно-просвітницькі акції:«Зустрічі друзів у книжковому дворику», “Зроби світ яскравим”, “Літо під книжковою парасолькою”, тематичні і персональні виставки, конкурси.

Незабутніми були зустрічі з авторами — членами Спілки письменників України Галиною Крук, Анною Малігон, Володимиром Шовкошитним, Сергієм Злючим, російськими письменниками Д.Даниловим.

В бібліотеці плідно працюють книжковий клуб «На перехресті» і літературно-мистецький клуб «Віварт».

Ефективними технологіями в роботі з читачами є презентації книг, відео — екскурсії, конкурси ерудитів, пізнавальні ігри, турніри знавців, години спілкування з поезією, музикою, мистецтвом, книго-кіно-подорожі, літературні вікторини тощо.

ПРОЕКТИ, ПРОГРАМИ, КНИЖКОВІ АКЦІЇ

Бібліотеки Дніпродзержінської ЦБС впроваджують декілька цільових програм і проектів.

«ДИТИНСТВО З КНИГОЮ» (ЦДБ)

Програма підтримки книги і читання

Програма підтримки книги і читання працює за 4-мя модулями.

Модуль 1 «Разом з книгою ми зростаємо»

Цього року бібліотека працювала з вихованцями дошкільного дитячого закладу № 15, старшої та середньої груп. Знайомство з бібліотекою розпочалося з екскурсії «Ключ від книжкового міста».

Незважаючи на перший візит малюків до бібліотеки змогли сказати, як називається місце, куди їх запросили і самі розповіли, що бібліотека — це ціле місто, в якому живе багато книжок. Всім сподобалося розкішне крісло «Короля книг», в якому можуть фотографуватися кращі читачі.

Та найцікавіше чекало гостей попереду, адже у бібліотеці книги можуть оживати. Лялькову виставу за мотивами народної казки Колобок» показали діткам бібліотекарі. А ще на гостей чекав перегляд мультфільму про Петрика П’яточкіна.

В «Дні читацьких задоволень» взяли участь майбутні першокласники зі «Школи радості» колегіуму № 16. Юних читачів зустрічала Баба Яга, яку діти навчили, як правильно підготуватися до школи. Допомогли Бабі Язі розгадувати загадки, познайомилися з бібліотечними книгами, провели фізкультхвилинку під керівництвом бібліотекаря.

На інтелектуальну гру «Весела мандрівка в країну Діда – Буквоїда», завітали учні 1а та 1в класів колегіуму № 16.

Учні молодших класів протягом року брали участь в «Сезонах відкриттів. Продовження», адже «чомучкам» завжди подобається відкривати для себе щось новеньке. В рамках цих заходів читачів запросили до музичній вітальні «Країна таємничих нот» («Відкриваємо світ мистецтва»), на літературну подорож «Сторінками книг зарубіжних письменників» («Відкриваємо нові імена»), годину цікавої інформації «Малюкам про звірят» («Відкриваємо світ природи»).

Навіть уроки у бібліотеці незвичайні:

 • урок моралі «Казка вчить, як на світі жить»,
 • урок – швидка допомога «Надзвичайні ситуації у місті»,
 • урок безпеки «Один дома»,
 • урок позакласного читання «Міфи народів світу»,
 • урок добра за книжкою «Добрі зернятка – гарні сходи»,
 • урок мужності «Мужність починається з малого».

Другий рік поспіль Центральна бібліотека для дітей запрошує читачів – дошкільнят на зустріч з Новим роком «Сьогодні свято всіх малят!» з ляльковою виставою, розвагами і подарунками. Малечі влаштовують справжнісіньку фотосесію в костюмах казкових героїв.

Першими поринули в атмосферу Нового року матусі, які легко відповідали на питання новорічної вікторини. За ними дітки відгадували зимові загадки, розповідали віршики і грали в рухливі ігри. Під час ігор малята, нарешті, стали почувати себе більш невимушено і розкуто. Лялькова вистава «Новорічні пригоди Колобка» захопила дітей історією, яка могла статися тільки напередодні найулюбленішого свята року. Дід Мороз привітав всіх зі святом і подарував цукерки. Велике задоволення отримали мами і діти від творчої майстерні зі створення новорічної листівки. Завершилось свято переглядом мультфільму «Сніговик – поштовик».

Модуль 2 «Літо з книгою»

В цьому році центральна бібліотека для дітей разом з читачами провели літо під девізом «Сумувати ніколи, бо прийшли канікули!».

Бібліотеку відвідували вихованці літнього оздоровчого табору «Веселка» ЗОШ № 31, Веселий соняшник» (СЗШ № 32), табору СЗШ № 23

Для них підготували відео презентацію «Сім чудес Дніпропетровщини», віртуальну мандрівку до «Диснейленду», годину цікавих повідомлень «Що означають ваші імена?», огляди літератури «Служба гарного настрою, «Зустрічі на бібліотечній галявині».

Для тих, хто вперше завітав до «книжкового дому», влаштували екскурсію «Знайомство з Бібліо – Всесвітом».

Для справжніх поціновувачів книг бібліотекарі підготували книжкові виставки, розраховані спеціально на літній сезон. На книжкових гурманів чекала на абонементі виставка «Дегустація літературних новинок».

На маленьких читачів чекали цікаві книжково-ілюстративні виставки-розваги: «Скарби з бабусиного кошика» та «Прочитай! Пограй! Розмалюй!»

Не забули тих, кому не байдужа історія рідного міста. Краєзнавча виставка «Про наш край у книги запитай» провела користувачів бібліотеки знайомими вулицям, які, виявляється, приховують багато таємниць

На тих, хто хотів створити щось незвичайне своїми руками, чекала виставка-інсталяція «Сумувати ніколи, бо прийшли канікули». Книги з цієї виставки навчали робити оригамі, квіллінг, оригінальні листівки, смішні іграшки з вовни, картини з солоного тіста. Тут же можна було виставити свої власні роботи.

Дітлахів з табору «Веселий соняшник» (СЗШ № 32) запросили на слайд — показ «Мандрівка в країну дорожніх знаків». Діти не тільки пригадали, що означають різні знаки на дорозі, а й відгадували віршовані загадки, познайомилися з книгами про безпеку руху, а на додачу ще й переглянули мультик про неслухняного хлопчика, який порушував правила дорожнього руху.

Вихованці шкільного оздоровчого табору СЗШ № 23 і потрапили на «Свято короля солодощів», присвячене Всесвітньому дню шоколаду.

Протягом всіх шкільних канікул в бібліотеці працював бібліотечний кінозал. Тут можна було не тільки переглянути улюблені мультики, але й дізнатися про те, як їх створюють, познайомитися з життям найвідоміших мультиплікаторів.

Для тих, хто хоче і вміє створювати цікавинки, працювала творча майстерня «Світ належить оптимістам». Всі бажаючі тут малювали, створювали колажі та аплікації, робити оригамі.

  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий