Активізація роботи бібліотеки по формуванню здорового способу життя користувачів, виховання культури здоров’я

На сьогодні в Україні проживає близько 14,5 млн людей віком 14–35 років — це ⅓ населення країни. При цьому близько 65% молоді вживають алкоголь, майже ½ юнаків та ⅓ дівчат палять
Активізація роботи бібліотеки по формуванню здорового способу життя користувачів, виховання культури здоров’я

Скачати 193.63 Kb.

Дата конвертації 19.04.2016 Розмір 193.63 Kb. Відділ культури Новоград-Волинської міської ради

Новоград-Волинська міська централізована бібліотечна система

Міська центральна бібліотека

Активізація роботи бібліотеки

по формуванню здорового способу

життя користувачів, виховання

культури здоров’я

(2012 рік – Рік спорту та здорового способу

життя в Україні)
Методичні матеріали

для працівників бібліотек

м.Новоград-Волинський

2012

Здоров’я нації є своєрідним дзеркалом соціально-економічного, екологічного, демографічного, санітарно-гігієнічного благополуччя країни, одним з соціальних індикаторів суспільного прогресу. Здоров’я населення — показник добробуту держави, тому його збереження є завданням державного рівня. На жаль, аналіз здоров’я населення України свідчить про незадовільну медико-демографічну ситуацію, низьку народжуваність, зростання смертності, скорочення середньої очікуваної тривалості життя, а також зростання та поширення хвороб. На сьогодні в Україні проживає близько 14,5 млн людей віком 14–35 років — це ⅓ населення країни. При цьому близько 65% молоді вживають алкоголь, майже ½ юнаків та ⅓ дівчат палять. На цьому тлі спортом займається всього 13% населення, тоді як у країнах Скандинавії — близько 85%.

Освітня робота в цьому напрямку, як елемент концепції гармонійного розвитку держави, набуває сьогодні важливого значення. Бібліотеки не можуть стояти осторонь цієї важливої проблеми.

З ініціативи Президента України Віктора Януковича 2012 рік оголошений Роком спорту та здорового способу життя в Україні (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року №360-р «Про заходи щодо підготовки та проведення в Україні у 2012 році Року спорту та здорового способу життя). Таким чином спорту і фізичній культурі в нашій країні буде приділено багато уваги, насамперед через збільшення кількості та підвищенні якості спортивних заходів, залучення широких верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя та фізичної реабілітації, максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді у дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень.

2012 рік повинен стати переломним у популяризації рухливого способу життя і зміни ставлення українців до занять фізичною культурою та спортом, сприяти подоланню байдужості серед населення, особливо молоді до власного здоров’я. З цією метою Державна служба молоді та спорту розробила проект Загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2012–2016 роки. Головними завданнями Програми є насамперед впровадження ідеології пріоритетності в суспільній свідомості здорового способу життя, занять фізичною культурою та спортом як основних засад здоров’я і довголіття. Для реалізації Програми за попередніми підрахунками потрібно близько 32 млрд грн.

Також розроблено проект Концепції «Загальнодержавної цільової соціальної програми формування здорового способу життя молоді України на 2013–2017 роки». У рамках планування оздоровчих заходів розроблена Конституція здорової людини.

2012 рік – рік великих спортивних подій, передусім, це – проведення

Євро -2012, участь наших спортсменів у літній Олімпіаді та Параолімпіаді в м. Лондон.

Зокрема минулого року в Україні стартував Національний соціальний проект «Давай разом!» до Євро-2012, спрямований на популяризацію здорового способу життя, протидію згубним звичкам у суспільстві, До цієї ініціативи української влади приєдналася велика кількість партнерів, серед яких – дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Представництво ООН в Україні, Об’єднана програма ООН з питань ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), Фонд народонаселення ООН, Проект ООН «Молоді футбольні волонтери», Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Німецьке товариство міжнародного співробітництва, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна» та інші організації.

Національно-соціальний проект спрямований на підвищення обізнаності про соціальні проблеми дітей та молоді, популяризацію здорового способу життя, пропаганду сімейних цінностей, профілактику ВІЛ/СНІДу. Проект «Давай разом!» багатоплановий, який складається з трьох підпроектів – інформаційна кампанія «Червона картка», а також підпроекти «Чесна гра» та «Другий тайм». Так під час кампанії «Червона картка» відомі люди України Андрій Шевченко, Василь Вірастюк, Ані Лорак, Гайтана з екранів телевізорів, сіті-лайтів та біг-бордів показують червону картку сексуальній експлуатації, насильству, кажуть «НІ!» тендерній нерівності. Підпроект «Другий тайм» — це організація дозвілля для дітей та молоді. Зокрема, волонтери в після урочний час проводять з дітьми уроки на тему надання першої медичної допомоги, навчання фінансовій грамотності, іноземним мовам та інше. Підпроект «Чесна гра» полягає в тому, що на спортивних майданчиках країни з жовтня минулого року волонтери (професійні футбольні тренери, студенти, випускники вузів) проводять безкоштовні тренування з футболу для бажаючих.

Крім того Державною службою молоді та спорту України затверджено логотип «За здорове життя!» ( Див. титульну сторінку), який використовується під час акцій та кампаній, спрямованих на формування здорового способу життя. Протягом 2012 року в Україні буте проходить ціла низка заходів, зокрема, Всеукраїнський конкурс зі створення кращих умов для занять фізичною культурою і спортом для різних верств населення, уроки в загальноосвітніх навчальних закладах на тему «Спорт і фізичне виховання — утвердження здорового способу життя та зміцнення миру», Всеукраїнський конкурс на кращий малюнок і фотографію за спортивною тематикою, Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх — спільна турбота» і багато ін. Організовуються зустрічі молоді з цікавими людьми «Спорт протягом життя».

Сьогодні виховання культури здоров’я є одним із найважливіших напрямів роботи бібліотек. Читачі бажають отримати більше інформації щодо вирішення сучасних проблем охорони здоров’я населення, про існуючі системи та методики оздоровлення, про фізичну культуру та спорт. Найбільш дієвою формою популяризації друкованих матеріалів відповідної тематики є книжково-ілюстративні виставки: «Найбільше щастя у житті – здоров’я», «Мистецтво бути здоровим», «Шлях до здоров’я», «Складові здоров’я», «Стрес можна подолати», на яких демонструються видання, які допомагають зрозуміти, що здоров’я людини залежить не тільки від лікувально-профілактичних заходів медичних закладів, а перш за все – від дбайливого ставлення людини до свого здоров’я, вміння використовувати резервні сили свого організму та природні засоби.

Використовуючи сучасні інформаційні технології пропонуємо підготувати віртуальні книжкові виставки: «2012 рік – Рік спорту та здорового способу життя», «Ключі до здоров’я», «Здоровий спосіб життя — здорова нація» на яких представити літературу про вплив спорту, правильного режиму життя, здорового харчування на здоров’я людини. Крім того представити широкий спектр інформації про шкідливі звички, які призводять до багатьох захворювань і підривають генофонд української нації.

Публічна бібліотека як соціальний інститут повинна бути одним з гарантів здорового способу життя — «Територією здоров’я». Але для цього треба мати добре укомплектований фонд відповідної тематики, цікаві періодичні видання. Потрібно відмітити, що в деяких бібліотеках у зборі необхідних інформаційних матеріалів активну участь беруть самі користувачі — приносять захоплюючі вирізки з періодичних видань, пишуть власні рецепти. Так формуються папки-накопичувачі, зокрема: «Якщо маля занедужало…», «Добрі рецепти для вашого здоров’я», «Аптека землі, води і трав», «Традиції харчування наших бабусь» та ін. Не менш популярні серед читачів тематичні картотеки «Якщо хочеш бути здоровим», «12 місяців здоров’я»», «Довголіття – це реальність», «Природа дає здоров’я» та ін.

Питаннями здорового способу життя, подолання шкідливих звичок цікавиться чимало читачів, які дійсно турбуються про власне здоров’я. Таким користувачам бібліотекарі повинні приділяти особливу увагу. Для них у систематичній картотеці статей потрібно виділити предметні рубрики: «Живої природи душа промовляє», «Здоров’я і радіація», «Небезпечне харчування», «Народні цілителі пропонують», «Лікувальний масаж» та ін. Можна окремо вести папки-досьє: «Секрети народної медицини», «Рослини для здоров’я і краси», «Здоров’я без ліків». Згідно із запитами та побажаннями читачів складаються рекомендаційні списки літератури за темами: «Довкілля і здоров’я людини», «Комп’ютер і здоров’я», «Стиль життя – здоров’я», «Продукт специфічний – соя».

Для дітей середнього та старшого шкільного віку бажано скласти рекомендаційні списки «Абетка здоров’я», «З чого почати шлях у країну Здоров’я», «Шкідливі звички не для нас!», підготувати буклети, листівки «У бібліотеку за здоров’ям», для молоді — пам’ятку «Молодь вибирає здоров’я». Для дітей молодших класів розробити плани читання «Рости здоровим!», «Уроки фізкультури, або рух є життя!»,

Багато публічних бібліотек сьогодні працюють за комплексними програмами, зокрема «Ми — за здоровий спосіб життя», «Пізнай себе та вдосконалюйся», «Мистецтво бути здоровим», «Твоє здоров’я – майбутнє України» та ін. В рамках програми регулярно організовуються Дні інформації, цикли бесід, виставки-перегляди, бібліографічні огляди, тематичні вечори, дискусійні години, дні відкритих дверей «Моральність. Книга. Здоров’я». Для дітей середнього і старшого віку при бібліотеці бажано створити клуб за інтересами «Гармонія», форми засідань якого дуже різноманітні — зустрічі з цікавими, успішними людьми, що сповідують здоровий спосіб життя, уроки здоров’я, години корисних порад, спортивні свята та ін.

Потрібно відмітити, що в деяких дитячих бібліотеках сьогодні працюють валеологічні лекторії або об’єднання за інтересами, до проведення яких залучаються вчителі, медичні фахівці. Ця робота не вщухає і під час літнього періоду. До прикладу, на базі бібліотек Краснодару влітку відкривають оздоровчі майданчики, де організовують 30 відеовіталень для перегляду фільмів, що пропагують здоровий спосіб життя.

Так, члени молодіжних клубів та об’єднань за інтересами, що працюють при бібліотеках можуть випускати інформаційні вісники, з яких юнаки та дівчата зможуть дізнатися про негативний вплив тютюнокуріння, алкоголю, наркотичних речовин на здоров’я людини.

Актуальним буде проведення декади популяризації літератури з питань здорового способу життя «Здорова нація — міцна держава». Метою проведення декади є формування у користувачів бібліотек основ культури здоров’я; ознайомлення з кращими традиціями українського народу щодо збереження власного здоров’я, формування небайдужого відношення до стану здоров’я молоді в державі. Під час проведення декади користувачі бібліотеки будуть мати можливість познайомитися з презентацію книжкової виставки «Від здоров’я людини – до здоровя планети», взяти участь у тренінгу «Здоровий спосіб життя: модно, престижно, корисно». Про шляхи збереження духовного здоров’я піде розмова під час проведення морально-етичної бесіди «Духовне здоров’я — шлях до гармонійного розвитку особистості».

На сьогоднішній день актуальним є питання збереження репродуктивного здоров’я молоді. На зустрічах з лікарями-гінекологами, генетиками, психологами можна відверто обговорити ці питання.

В наш час є тисячі людей, які ведуть здоровий спосіб життя, але їх відношення до власного здоров’я поки що не є нормою в суспільстві. Нормою у нас в країні є турбота про здоров’я тільки тоді, коли воно погіршується. Проведення декади здоров’я «Здоров’я – запорука добробуту і щасливого життя» буде сприяти більш відповідальному відношенню користувачів бібліотек до власного здоров’я.

До Всесвітнього дня здоров’я пропонуємо провести День здоров’я «Здоровий спосіб життя — шлях для всіх» спільно з учбовими закладами міста. Розпочати захід бажано в міській центральній бібліотеці, де учасники заходу ознайомляться з історією бібліотеки, її діяльністю з популяризації здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок, новою літературою й інформаційно-методичними матеріалами на дану тему. В міському Парку культури і відпочинку можна провести зустріч з людьми, що живуть за законами здорового способу життя, які проведуть майстер-клас «Якщо хочеш бути здоровим». Завершити захід пропонуємо дегустацією фіточаю та літературно-музичною композицією «Здоров’я людини – найдорогоцінніший витвір природи».

Не є секретом, що підвалини міцного здоров’я закладаються ще з дитячих років. Багатьох батьків цікавлять питання, що треба робити для того, аби дитина росла здоровою. Враховуючи це, для батьків бажано влаштовувати зустрічі з лікарем-педіатром, інформаційні години «Здорова сім’я – здорова держава», «круглі» столи «Здоровя без ліків і довголіття без хвороб» та ін.

Цікавими для користувачів будуть такі заходи, як день сімейного відпочинку «Всією сім’єю — до бібліотеки» та родинне свято «Моя сім’я, моя родина в житті і долі України» під час яких вони зможуть поспілкуватися з представниками офіційної і нетрадиційної медицини; одержати корисну інформацію під час години цікавих повідомлень та огляду друкованих матеріалів; взяти участь у конкурсі загадок, приказок, прислів’їв на тему здоров’я, фізкультури і спорту

Спільно з учбовими закладами міста можна провести конкурс рефератів на тему «Що таке здоров’я і здоровий спосіб життя» серед підлітків. Потрібно допомогти учасникам в підборі літератури на теми: «Основні види медичної допомоги», «Правила особистої гігієни й здоров’я», «Навколишнє середовище й здоров’я людини» та інші цікаві теми, які стануть цінним матеріалом для поповнення фонду бібліотеки. Самі ж автори робіт значно поповнять свій багаж знань про правильний спосіб життя.

До Міжнародного дня захисту дітей пропонуємо провести свято сімейного спілкування «Щоб рости нам сильними, спритними, сміливими» або «Здорові діти – й нація здорова, багата Україна і чудова». Оформити яскраву книжково-ілюстративну виставку «У здоровому тілі – здоровий дух». Для батьків провести огляд друкованих матеріалів про сучасні методики збереження здоров’я дітей, дати корисні поради, підготувати пам’ятки, рекомендаційні списки. Прикрасити захід бажано веселими сімейними конкурсами.

Багато цікавих і змістовних заходів можна провести під час літніх канікул у спортивно-оздоровчих таборах, серед них — спортивно-ігрове змагання «Здоровий будеш — усе здобудеш!», у програмі якого конкурси, спортивні естафети, вікторина про спорт, літературний конкурс.

Бібліотеки при можливості можуть надавати інформаційну підтримку спортивним заходам, що проходять в місті, а викладачів і учнів дитячо-юнацької спортивної школи бажано забезпечити груповим і індивідуальним інформуванням, широко використовуючи літературау про спортсменів і людей, які ведуть активний, здоровий спосіб життя.

В бібліотеках є багато читачів, які захоплюються мисливством і рибальством. Для них можна організувати зустріч «Світ твоїх захоплень: усе про полювання й рибалку».

Особливу увагу бажано приділяти такій численній групі користувачів, як люди похилого віку. Вони чи не найбільше, ніж інші, потребують інформації про забезпечення активного довголіття. Потрібно прагнути до того, щоб усім їм було комфортно в стінах бібліотеки, щоб тут вони могли знайти допомогу у вирішенні своїх проблем, відчували тепло й повагу. Тому, перш за все, для цієї категорії читачів пропонуємо оформити виставки-поради «Здоров’я – шлях до довголіття»”, «Активне довголіття», «Секрети довголіття в способі життя», «Щоб осінь була золотою», з яких кожний відвідувач зможе дізнатися про фактори довголіття, причини передчасного старіння організму і як можна цьому запобігти.

Цікавою для таких користувачів буде зустріч у фітобарі чи фітовітальні «Материнка» «Є в кожній травинці цілюща сила» про історію та культуру споживання чаю з лікарських трав, де кожний учасник зможе одержати різноманітні рецепти чаю – трав’яного, фруктово-ягідного та поділитися своїми секретами приготування цього цілющого напою.

З метою збереження кращих сімейних традицій вже традиційно в бібліотеках проходять тематичні вечори, вечори здоров’я, зокрема «Біля самовару я і моя сім’я». У програмі вечора: презентація книжкової виставки «Все про чай», костюмована чайна церемонія народів Китаю, Індії, Росії, конкурс «Горде слово – чай». Учасники вечора можуть продемонструвати свої сімейні реліквії — стародавній чайний посуд, самовари, розповісти про сімейні традиції чаювання, про свій фірмовий чай або оригінальні способи заварювання чаю.

Потрібно постійно намагатися урізноманітнити форми своєї роботи, робити їх привабливими для відвідувачів. Справжнім святом для жінок стане свято краси і здоров’я «Особливості національної краси», яке можна приурочити до Всесвітнього дня здоров’я. Головною метою заходу буде донесення до читачок думки, що зовнішня краса жінки тісно пов’язана з її фізичним і духовним станом. Успіх заходу буде зумовлений цікавою, добре продуманою програмою.

У сфері постійної уваги бібліотекарів повинні бути такі болючі питання, як алкоголізм, наркоманія, СНІД. З метою профілактики цих захворювань у бібліотеках потрібно оформити постійно-діючі книжкові виставки, виставки-застереження, виставки-рекомендації, тематичні полички: «Наркоманія. Де витоки трагедії?», «Ім’я біди – наркотик»», «Одна голка дарувала кайф та СНІД», «СНІД – катастрофа ХХ століття». Доповненням до них можуть бути тематичні картотеки, папки-теки «Шкідливі звички: міраж і дійсність», «Життя без наркотиків», «Алкоголь і нікотин — вбивці людства», які користуються постійним попитом у молоді.

«Зупинись, доки не пізно», саме під таким девізом у рамках місячника здорового способу життя можна провести акцію, спрямовану на застереження молоді та підлітків від вживання наркотиків, алкоголю, тютюну.

З метою профілактики наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, тютюнопаління пропонуємо оформити книжкову виставку «Алкоголь, куріння, наркотики – пристрасті, які руйнують життя», епіграфом якої стануть слова «Подібно до того, як буває хвороба тіла, буває також хвороба способу життя» (Демокрит). Розділи виставки:

• Навіщо тобі палити?

• Перша чарка, друга… А далі що?

• Безжалісний ворог юності — наркотик.

• СНІД — смертельна небезпека.

Якщо друкованих матеріалів недостатньо можна організувати виставку однієї цікавої актуальної статті. Крім організації книжкових виставок потрібно на відкритому доступі розкривати фонд тематично, зокрема: «Шкідливі звички: міраж і дійсність», «Здоров’я або цигарка?», «Вороги юності та краси», «Наркоманія — це плаха», «Спортивні перемоги, перемоги здоров’я», «Дітям про мудрість здорового способу життя», «Азбука краси і бадьорості» та ін.

Важливою подією не тільки для бібліотек, але й для міста стане проведення акції «Не відбирай у себе завтра» до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами. В програму акції слід включити різноманітні заходи, які спонукатимуть підлітків, молодь вільно висловлювати свої думки, допоможуть сформувати правильне ставлення до цих проблем. Серед заходів – виставка-попередження «Наркоманія: міфи та дійсність», цикл дискусій «Рабство за власним бажанням», «Викрадачі розуму», «Тютюн – твій лютий ворог», година протесту «Скажи

наркотикам – ні!», уроки-застереження «Долі, що розбиті вщент», «Куди ведуть шляхи спокуси», прес-діалог «Небезпечні примхи та розваги»

Пізнавальним заходом для учнівської молоді стане День інформації «Шкідливі звички: їх вплив на здоров’я і долю людини». У програмі дня:

• книжкова виставка «Здорові звички – здоровий спосіб життя»;

• бесіда-огляд «На гачку у нікотину і алкоголю»;

• інформаційнао-дискусійна година «Ти сам у відповіді за свої погані

звички»;

• зустріч з наркологом «Що таке шкідливі звички і як з ними боротись»

Приверне увагу багатьох користувачів виставка дитячих малюнків, фотографій «Хай світ існує для здорового й щасливого життя». Успіх цієї акції, а також інших заходів, що проходять в бібліотеках, звичайно, буде залежати від координації зусиль служб, що опікуються дітьми і молоддю. Активними співорганізаторами бібліотек стануть представники міськрай ТМО, наркологічного диспансеру, учбових закладів та правоохоронних органів.

До Міжнародного дня боротьби з тютюнопалінням бібліотека може організувати акцію «Хочеш бути здоровим — кинь палити!». Підготувати і роздавали перехожим листівки про шкоду паління й записували всіх бажаючих в «ряди некурців» стати читачами бібліотеки.

Користувачів юнацької бібліотеки можна запросити стати учасниками дискусії «Пивний алкоголізм: що це таке?», під час якої треба знайти й привести докази «за» і «протии» пива, запропонувати намалювати плакати, придумати гасло-антирекламу.

Потрібно відмітити, що сьогодні дуже широке поширення одержало лихослів’я, особливо прикро, що серед дітей і підлітків. А це і є в майбутньому психічне здоров’я нації. Якщо ми, бібліотекарі, будемо піднімати цю болючу проблему, будемо про неї говорити під час масових заходів, проводити інформаційну роботу, то можемо сподіватися, що все зміниться на краще.

Туберкульоз ще кілька років тому вважався захворюванням «з минулого». Нині він знову виник і поширюється з такою силою, що ВООЗ розглядає це захворювання як невідкладну глобальну проблему. У наш час щороку, за даними ВООЗ, туберкульоз вбиває майже три мільйони людей. Молоді і дорослого населення від цієї недуги помирає більше, ніж від інших інфекційних захворювань. Відомо, що хворобу легше попередити, аніж вилікувати. Тому необхідно спільними зусиллями формувати активну громадську думку щодо цього дуже небезпечного захворювання, пропагувати дієву профілактику та інформаційно-просвітницьку роботу бібліотек з Товариством Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в рамках довготривалої широкомасштабної програми «Громадськість проти туберкульозу і СНІДу». Особливо бажано активізувати цю роботу серед підлітків і молоді. Радимо організувати цикл заходів «Обережно – туберкульоз», серед них:

• книжкову виставку, тематичну полицю «Нам загрожує туберкульоз»,

«Туберкульоз і молодь»;

• бесіду-застереження «Як вберегтися від туберкульозу»;

• годину спілкування «Здолати можемо й повинні»;

• зустріч за «круглим» столом «Суспільство проти туберкульозу»;

• уроки пізнання: «Туберкульоз. Що нам робити?», «Спільними зусиллями

зупинимо туберкульоз!».

При проведенні заходів необхідно запрошувати медичних працівників, спеціалістів, які володіють професійними навичками, оперуючи статистичними даними, використовувати відеофільми, періодичні видання тощо. І якщо в результаті проведених заходів в бібліотеці наші читачі змінять ставлення до свого здоров’я — наші зусилля компенсуються величезним задоволенням від проведеної роботи.

Щоб активізувати роботу бібліотек в даному напрямку можна організувати міський конкурс на кращий сценарій масового заходу «Дорога в країну здоров’я». Мета конкурсу — активізація популяризації літератури з питань здорового способу життя, фізкультури і спорту, урізноманітнення форм і методів роботи з книгою, запровадження новітніх інформаційних технологій, розвиток творчого мислення бібліотекарів, виявлення здібностей та професійних якостей працівників бібліотек. До участі в конкурсі запросити колективи всіх бібліотек – філій та бібліотек учбових закладів міста. Для організації проведення та підведення підсумків конкурсу створити журі. Підведення підсумків конкурсу організовується під час відвідування членами журі масових заходів, які проводять бібліотеки згідно з темою конкурсу протягом, визначеного періоду за окремим графіком.

При підведенні підсумків конкурсу враховуються такі критерії оцінки:

• відповідність змісту представленого заходу темі конкурсу;

• нестандартний підхід до проведення заходу;

• оригінальність подання матеріалу;

• адресність;

• запровадження інноваційних форм популяризації літератури;

• залучення читачів до бібліотеки, координація роботи з соціальними

партнерами;

• максимальне залучення краєзнавчого матеріалу по темі конкурсу при

• проведенні масового заходу;

• використання кінофонофотодокументів, відео, музичне оформлення

заходу;

• використання засобів внутрішньої та зовнішньої реклами для пропаганди

заходу;

• майстерність проведення;

• ефективність проведення заходу, перспективи подальшого розвитку теми.

Підсумовуючи вище викладене, слід сказати, що роботу по формуванню здорового способу життя слід розвивати і вдосконалювати відповідно до вимог, що ставить перед нами сьогодення. А для цього доцільно вивчати, переосмислювати і перебудовувати різні ділянки бібліотечної роботи, впроваджувати вітчизняні новаторські ідеї, світовий досвід.

Рекламні звернення до користувачів бібліотеки.
Всім привіт!
Успіх в житті кожного прямо залежить від стану здоров’я. Ми не будемо Вас переконувати в користі здорового способу життя. За нас це зроблять відомі, успішні й мудрі люди.
Отже, афоризми про здоровий спосіб життя:
● «З усіх ліків найкращі відпочинок і стриманість» (Франклін Б.)

● «Треба неодмінно струшувати себе фізично, щоб бути здоровим

морально» (Толстой Л. Н.)

● «Якщо не бігаєш, поки здоровий, доведеться побігати, коли захворієш»

(Горацій)

● «Хто розраховує забезпечити собі здоров’я, перебуваючи в ліні, той чинить

так само безглуздо, як і людина, яка думає мовчанням удосконалити свій

голос» (Плутарх)

● «Дев’ять десятих нашого щастя залежить від здоров’я» (Шопенгауер А.)

● «Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний

побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров’я, повноцінне і

радісне життя» (Гіппократ)

● «За допомогою фізичних вправ і стриманості більша частина людей може

обійтися без медицини» (Аддісон Д.)

● «Без здоров’я неможливо і щастя» (Бєлінський В. Г.)

● «Потрібно підтримувати міцність тіла, щоб зберегти міцність

духу» (Гюго В.)

● «Гімнастика подовжує молодість людини» (Джон Ло).

2012 рік – рік спорту та здорового способу життя

в Україні.

Ми – за здоровий спосіб життя! Приєднуйтесь до нас!

Робіть як ми. Робіть краще ніж ми.

Що таке здоровий спосіб життя? Це і певні правила, яких потрібно дотримуватися. Виберіть пункти, які Вам найбільше підходять, і виконуйте їх кожен день. Почніть уже сьогодні, не відкладайте на завтра!
• Займайтесь фізичною культурою хоча б 30 хв. на день. А якщо у Вас і на це немає часу, то робіть прогулянки. Їдете додому на автобусі, вийдіть на зупинку раніше. Їздите на машині, тоді робіть вранішню пробіжку.

Намагайтесь щоденно більше рухатися.

• Раціонально харчуйтесь. Їжте більше їжі, що містить клітковину і цільні зерна, і менше — їжу, що містить цукор і приготовлену з пшеничного борошна. Круглий рік на Вашому столі повинні бути овочі та фрукти.

• Готуючи їжу, використовуйте низькі температурні режими і готуйте короткий час. Це дозволить зберегти в їжі корисні вітаміни.

• Протягом дня пийте більше рідини. До того ж це добре позначається на стані шкіри, дозволяючи продовжити її молодість.

• Уникайте надмірної ваги, не вечеряйте пізніше 19-ї години вечора. Харчуйтеся не рідше трьох разів на день.

• Дотримуйтесь режиму дня. Лягайте та вставайте в один і той же час. Це найпростіша порада виглядати красивим та здоровим.

• Будьте психологічно врівноважені. Не нервуйте, адже нервові клітини не відновлюються. Так що у всьому знаходьте позитивні моменти.

• Гартуйте свій організм. Найкраще допомагає контрасний душ – чергування теплої і холодної води. Це не тільки корисно, а й допомагає прокинутися після сну.

• І звичайно не куріть, не зловживайте алкоголем та іншими шкідливими звичками.

• Частіше гуляйте на свіжому повітрі, подалі від автомобільних доріг та інших забруднювачів повітря.

• Творіть добро. Адже на добро відповідають добром. Воно обов’язково до Вас повернеться у вигляді гарного самопочуття та настрою.

Шановні читачі! В нашій бібліотеці багато книг відомих людей, які сповідували і ведуть здоровий спосіб життя. Вони на своєму досвіді вчать нас – як позбутися поганих звичок, як бути здоровими і щасливими.

Читайте, захоплюйтеся досягненнями інших, вчіться, робіть висновки – адже життя дається один раз і прожити його потрібно гарно і достойно!

Успіхів Вам на шляху до перемог!

Матеріал підготувала, В.В.Соломончук

комп’ютерний набір: пров. методист ЦБ

Відповідальна за випуск: Михацька В.Я.,

директор МЦБС

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий