1. Стежки дитинства. Червона рута- квітка надії

Хлопець проявив неабиякі нахили до гри на скрипці, його запрошують грати на місцевих оглядах художньої самодіяльності, на батьківських зборах, на концертах для робітників та колгоспників
1. Стежки дитинства. Червона рута- квітка надії

Скачати 161.29 Kb.

Дата конвертації 24.04.2016 Розмір 161.29 Kb.

Недоспівана пісня життя.

/віртуальна виставка до 65 – річчя народження українського поета і композитора В. Івасюка/.

1. Стежки дитинства.

2. Червона рута- квітка надії / творчий шлях/.

3. Обірвана струна …загадка смерті.

4. Сторінками невмирущої пам’яті В.Івасюка.

5. Безсмертна тінь великих душ.

(Літературно – публіцистичні видання, спогади, есе.)

6.Пісня буде поміж нас (Пісенники В.Івасюка).

7.Інтернет –ресурси.

Стежки дитинства.

Про нас у далекім літі,

Щасливих, наче діти…

Народився Володимир Михайлович Івасюк 4 березня 1949 року у районному містечку Кіцмань Чернівецької області в сім’ї вчителів Михайла та Софії Івасюків. Вже у три роки він проявив величезну увагу до музики, з цікавістю спостерігаючи за репетиціями учительського хору, на які його часто брали батьки. У 1954 році батько композитора разом з іншими жителями Кіцмані добивається, аби в містечку відкрили музичну школу, і п’ятирічний Володя потрапляє в підготовчий клас філії Чернівецької школи №1, де починає оволодівати скрипкою. А в 1956 році іде у перший клас середньої школи. Хлопець проявив неабиякі нахили до гри на скрипці, його запрошують грати на місцевих оглядах художньої самодіяльності, на батьківських зборах, на концертах для робітників та колгоспників. За свою чудову гру Володя отримує від земляків подарунок — гарну справжню німецьку скрипку.

Вчитель хлопця у музичній школі Юрій Візнюк вмовляє батьків продовжити музичну освіту дитини, тож після закінчення шостого класу Володя вступає в Київську музичну школу для обдарованих дітей імені М. Лисенка. Але навчання і виснажлива робота над собою, проживання в гуртожитку далеко від батьків позначились на здоров’ї підлітка і він, відмінник, після першого семестру повертається в Кіцмань, де продовжує навчання в середній школі та музичній школі за класом фортепіано. В 1964 році Володя створює в школі ансамбль «Буковинка» й пише для нього свої перші пісні, серед яких найперша — «Колискова».

Колектив здобуває перемоги на кількох самодіяльних конкурсах, їде до Києва, там його помічають, запрошують на обласне телебачення, нагороджують подорожжю по Дніпру. Що важливо, пісні юного композитора запам’ятовуються, й невдовзі до нього звертаються з проханнями надіслати ноти й тексти пісень.

Попри заняття музикою справи у школі йшли прекрасно. За кілька місяців до її завершення Володя — один з небагатьох претендентів на золоту медаль. Саме тоді трапляється безглузда випадковість, яка невдовзі породить стільки життєвих труднощів та душевного болю. Під час прогулянки парком хтось з хлопців вирішив закинути картуз на гіпсовий бюст Леніна, що й було зроблено. Усвідомивши крамольність такого вчинку, друзі беруться знімати картуза. Але хто знав, що бюст не закріплений? У ході “операції” “вождь” падає, хлопці потрапляють в міліцію на 15 діб, відкривається «Справа Володимира Івасюка». Відразу постало питання про виключення з комсомолу, вигнання зі школи і позбавлення атестату. Батьки зробили все, що могли. Володя отримав атестат з четвірками з історії СРСР і суспільствознавства. Сім’я переїжджає до Чернівців. Володя блискуче здає екзамени в медичний інститут і його зараховано на перший курс лікувального факультету. Радості не було меж, але хтось повідомив про його “справу”, і 31 серпня 1966 року Володимира звинувачують у тому, що він нечесним шляхом пробрався в лави студентів і при всіх зачитують наказ про його виключення. Юнак витримує цей удар і продовжує боротьбу за своє майбутнє. Він іде працювати слюсарем на завод «Легмаш». Коли профспілковий діяч Леонід Мельник дізнається, що Володя музикант, то доручає йому створити і вести заводський хор. Невдовзі цей хор починає займати провідні місця в оглядах художньої самодіяльності, на виступах ансамблю акомпанує сестра Володі Галя. Хористи виконують Володині пісні. На хвилі натхнення Івасюк ризикує і під псевдонімомВесняний надсилає на конкурс до 50-річчя Жовтня пісні «Відлітали журавлі» та «Колискова для Оксаночки». Отримує першу премію.

Червона рута — квітка надії.

/Творчий шлях/.

За рекомендацією «Легмашу» Володя вступає в Чернівецький медінститут. Він симпатичний усім, його відразу ж обирають старостою групи, запрошують в оркестр народних інструментів «Трембіта», в камерний оркестр медінституту. Після закінчення третього курсу Володя починає працювати над піснею «Червона рута». Хоча й до цього було багато пісень про загадкове зілля руту-м’яту, саме «Червоній руті» судилось полонити стільки сердець своєю ліричністю та своїм романтизмом. Коли Володя запропонував показати «Червону руту» й «Водограй» в передачі українського телебачення «Камертон доброго настрою», з’ясувалось, що нікому виконати жіночу партію, оскільки всі роз’їхалися на літні канікули. Тоді запросили володарку чудового сопрано, вчительку музичної школи №1 Олену Кузнєцову, і разом з нею Володя впродовж двох тижнів давав життя новій пісні. І ось, 13 вересня 1970 року на Театральному майдані Чернівців у присутності тисяч чернівчан і на очах мільйонної глядацької аудиторії постали чудові пісні — перший великий тріумф молодого митця.

У 1971 році в Карпатах був знятий фільм «Червона рута», в якому брали участь Софія Ротару, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, Раїса Кольца, ансамблі «Смерічка» і «Росинка». Це був перший український музичний фільм. У ньому прозвучали пісні Івасюка, Дутківського, Скорика. Цього ж року у передачі ЦТ «Алло, ми шукаємо таланти!» звучить нова Володина пісня «Водограй».

Навесні 1972 року починається львівський період у житті Володі: він переїжджає до Львова, де стає студентом підготовчого композиторського факультету Львівської консерваторії та переводиться на IV курс Львівського медичного інституту. Розширюється коло мистецьких знайомств. І праця, невтомна праця. Створює пісні: «Я — твоє крило», «Два перстені», «Наче зграї птиць», «Балада про мальви».

Незабаром відбулась ще одна важлива подія — його пісню «Балада про дві скрипки» виконала молода співачка Софія Ротару, яка вже була відома , як переможниця Всесвітнього фестивалю молоді й студентів у Софії за виконання народних молдавських пісень. Згодом вона виконуватиме багато творів Івасюка, а у 1974 році з «Водограєм» стане лауреатом фестивалю естрадної пісні «Сопот-74». Саме тоді вперше на міжнародному конкурсі прозвучала українська пісня. Про Володю дуже багато писала польська преса, перекладала й друкувала тексти його пісень

1974 рік в біографії Івасюка відзначився ще двома моментами: його обирають делегатом ХХІІ з’їзду комсомолу від Львівської області, того ж року він стає студентом підготовчого відділення Львівської консерваторії по класу композиції. Разом з тим йому продовжують надходити листи з найвіддаленіших містечок і сіл СРСР — всі хочуть висловити свою велику і щиру прихильність молодому таланту. Це додає Володимиру ще більшої наснаги. У 1975 році він пише музику до спектаклю за романом О. Гончара «Прапороносці» і здобуває диплом першого ступеня. Однак, коли справа торкнулася висунення кандидатури Івасюка на присудження Шевченківської премії за спектакль, хтось викреслив його прізвище. А потім згоріли декорації до вистави… Тоді ж був знятий фільм «Пісня завжди з нами», у якому прозвучало шість пісень Івасюка.

Володя проводив дуже багато часу на зйомках, тому пропустив чимало занять. Це стало причиною його виключення з консерваторії. Про цю прикрість Володя не говорив нікому, навіть батькам. Пише музику до вистави «Мезозойська історія» у Дрогобицькому обласному муздрамтеатрі.

Через три роки ціною великих зусиль він поновився у консерваторії в класі Лєшека Мазепи. У видавництві «Музична Україна» виходить збірка пісень Івасюка «Моя пісня». Софія Ротару з піснею Володимира «У долі своя весна» перемагає на фестивалі «Сопот-77», а сам він працює над підготовкою платівки-гіганта. Як згадує київський звукорежисер М. Дідик, право на платівку-гігант мали лише члени Спілки композиторів, Володя ж тоді був звичайним студентом консерваторії. Тому “гігант” дався йому дуже важко, але коли він вийшов, то розійшовся вмить. Поруч з всенародною любов’ю свою “увагу” демонструє “рідна” партія. Секретар парторганізації консерваторії пропонує Володимиру написати заяву про вступ у КПРС, мовляв так йому буде легше . Але громадське життя триває. У 1978 році Володя перемагає на всесоюзному конкурсі молодих композиторів у Москві і отримує дипломи II ступеня за «Сюїту-варіації для камерного оркестру» та «Баладу про Віктора Хара». Львівська комсомольська організація збирає документи для висунення Івасюка на присудження премії імені Островського, його запрошують до участі в роботі журі республіканського конкурсу молодих виконавців. Він дає інтерв’ю, про нього пише преса, його пісні звучать на радіо. Однак із виставою «Прапороносці» Івасюк не потрапляє в число претендентів на премію Островського. Про це він дізнається у Хмельницькому.

Обірвана струна…загадка смерті.

Яскраве життя напрочуд талановитого музиканта ,композитора, митця обірвалось несподівано і загадково. 24 квітня Володя повернувшись з Хмельницька до Львова, за якимось дзвінком-викликом в обід, він йде до консерваторії і більше не повертається.

18 травня 1979 року тіло Володимира Івасюка знайшли у військовій зоні Брюховицького лісу недалеко від Львова.

Ховали Володю 22 травня, в день, коли прах Великого Тараса перевезли на Україну. Дубову труну, прибрану гілками калини і вишитим рушником, люди відмовилися класти на автомобіль й на раменах несли від оселі до самого Личаківського цвинтаря. Це була не бачена на ті роки процесія, це була непокора владі, адміністрації, судовим оманам. Про час і місце похорону ніде не повідомлялося. Некролог з’явився лише в одній газеті, яка виходила малим накладом — у «Львівському залізничнику». У ВУЗах призначили саме цього дня комсомольські збори з обов’язковою явкою. Були дані вказівки під загрозою виключення чи звільнення з роботи не йти на похорон. Жодної квітки у Львові не знайти, усі вони там — для Володі, останні живі квіти його останньої весни.

Коли труна пливла до Личаківського цвинтаря і злива квітів встеляла останній його зелений шлях, важкими кроками ступали львівською бруківкою десятки тисяч людей з усієї країни, його істинні друзі і побратими за життя і дотепер. З Волині примчав Василь Зінкевич, із Києва прибули Юрій Рибчинський і Вадим Ільїн, не соромилися сліз Назарій Яремчук, Дмитро Гнатюк і Микола Кондратюк, Ігор Білозір і Остап Стахів. Тріо Маренич на вінку написали:

Спасибі, друже, за любов жагучу

до рідної Вкраїнської землі,

повік твою «Червону руту»

співати будуть солов’ї.

Спереду процесії йшла в національному строї і несла на руках портрет Володі в миртовім вінку донька відомого львівського художника Патика — Оксана. Позаду неї Назарій Яремчук разом із Левком Дутківським несли великий вінок живих білих квітів, надісланий Софією Ротару.

І коли поставили біля ями труну, всі чекали якусь мить: хто вийде на перед і скаже перше слово. Той крок зробив і перше печальне слово мовив Ростислав Братунь. Голос його постійно тремтів і зривався, відчувалося, що хоче сказати те, що знають усі, але ще не час. Коли закінчив, тисячі подумки вклонилися йому за те, що не побоявся, не зрадив, не відступив. А це коштувало Ростиславу Андрійовичу посади голови Львівської організації спілки письменників та спокою до кінця життя. Свого побратима по перу підтримав завжди щирий Роман Кудлик. Виступи родини Січко закінчилися тюремним ув’язненням. Коли студенти консерваторії заспівали «Чуєш, брате мій», було чути не плач, а справжнє ридання. Народ ховав свого співця, який чесно і віддано служив йому.

Після похорону від рідних композитора відцуралися, ніхто не заходив, почалося страшне цькування вже мертвого Володимира. Навіть мертвому йому не могли простити його таланту, бо й мертвим він затьмарював своїми талантом живих. І справді, його ненавиділи живим, його боялися й мертвим. Могилу тричі підпалювали, а одного разу в червневу зливу горіли квіти. Пам’ятник, який виконав Микола Посікіра, прочекав у майстерні 10 років дозволу на встановлення.Але дякуючи народові, його любові до митця, могила цілий рік в квітах, завжди святочна. Чому? Вражають слова Ліни Костенко: «Слава — це прекрасна жінка, що на могилу квіти принесе».

Сторінками невмирущої памяті В.Івасюка.

З метою гідного вшанування пам’яті видатного українського композитора майже по всіх містах України споруджені пам’ятники, відкриті барельєфи та меморіальні музеї. Відбуваються різні події, які увіковічнюють пам’ять надталановитого митця ,пісняра і просто патріота своєї нації.

1994 2 березня Президент України Леонід Кравчук підписує Указ про присудження посмертно Володимиру Івасюку Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

1998 Відбувається концерт «Володимир Івасюк. Повернення» — спроба ознайомити сучасників з творчою спадщиною композитора. 1999 4 березня у Чернівцях офіційно відкривається Меморіальний музей Володимира Івасюка , в 50-й день народження композитора, за участю першого складу ансамблю «Смерічка» Левка Дутківського, з яким Володимир співпрацював у 1970–1972 роках, президента Всеукраїнської асоціації естрадних діячів Віктора Герасимова, міністра культури Дмитра Остапенка, відомих українських співаків Павла Дворського, Оксани Савчук, Івана Кавацюка, Ірини Шинкарук.

Меморіальний музей став своєрідним центром популяризації української пісні в її найкращих, найвидатніших зразках, місцем цікавих літературних заходів, конкурсів, концертів, виставок. Музей відвідують гості не лише з України, а й з багатьох країн світу, залишаючи в «Книзі відгуків» записи різними мовами.

2001 На V Ювілейній Церемонії нагородження лауреатів Всеукраїнської премії у галузі музики та масових видовищ «Золота Жар-птиця» Володимира Івасюка посмертно нагороджено у номінації «За внесок у розвиток музичної культури України XX століття».

1 березня 2009 Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про присвоєння Володимиру Івасюку звання Герой України посмертно за самовіддане служіння Україні на ниві національної музичної культури та створення вершинних зразків української пісенної творчості.

Цього 2014 року у Львові 4-5 березня пройде музично-мистецький «Проект ІВАСЮК — 65». Це буде особлива подія, яка відзначиться серією концертів з нагоди 65-річчя від дня народження Володимира Івасюка. Відтак, на сцені Львівського національного академічного театру опери та балету пісні цього видатного українського композитора та поета заспівають відомі музиканти у супроводі симфонічного оркестру. У проекті беруть участь «Піккардійська терція», Павло Табаков, Оксана Муха, Христина Соловій, Олександр Божик та капела «Трембіта». Кожен з них по-своєму розуміє та інтерпретує музику Івасюка, але всі разом вони роблять це талановито і дуже душевно. Трагічно загинув, проживши лише 30 років. Але сам, завдяки своїй неординарній особистості, як «Пісня завжди буде поміж нас».

Безсмертна тінь великих душ.

(Літературно – публіцистичні видання, спогади, есе.)

Елегії для сина: Поезії. — Ужгород: Карпати, 1991. — 124 с.;

Бери очі й мої,

Щоб видніше було,

Бери слово й моє,

Щоб ясніше було.

Бери кроки й мої,

Коли йдеш уперед.

Бери мрію й мою.

Коли мрієш про злет.

Основу поетичної книги Михайла Івасюка склав однойменний цикл віршів. Це до щему відверта сповідь поета-батька, що втратив єдиного сина. Авторський монолог пройнятий болем невтішного серця, але разом з тим він сповнений філософської зрілості й вражаючої мужності.

Іван Лепша. Життя і смерть Володимира Івасюка // «Військо України».-1994.- №6.

Повість, в якій зроблено спробу дослідити загадку смерті композитора. Автор ще за життя Михайла Григоровича приходив до нього додому. Йому показували архіви, всіляко допомагаючи в роботі над книжкою. Робота містить чимало фактів зі слідства, яким немає ціни.

Івасюк М. Г. Монолог перед обличчям сина. — Чернівці: Золоті литаври, 2000 . — 205 с. Біографічна повість Михайла Григоровича Івасюка про свого сина. З неї ви детально дізнаєтесь про дитинство Володі (ці частини особливо цінні з педагогічної точки зору), школьні та інститутські роки, про захоплення музикою та музичними інструментами, особливо скрипкою. Прочитаєте про відносини в сім’ї, які Володимир ставив собі за ідеал. Батько розповідає як Володя писав свої пісні, як горнулися до нього люди. В книзі розкрито підступність тогочасної влади та проблему української пісні, які існують й до сьогодні. Михайло Івасюк поіменно називає убивць свого сина, розповідає про перепони, що чинила влада на останньому шляху композитора. Та ще багато чого, що не ввійшло у наші сторінки.

Володимир Івасюк. Життя — як пісня. Спогади та есе. Літературно-публіцистичне видання./Упорядник Парасковія Нечаєва. — Чернівці: Букрек, 2003. — 216 с.: іл.

До 55-річного ювілею композитора побачила світ книга спогадів та есе про Володимира Івасюка, яку упорядкувала директор Чернівецького Меморіального музею Володимира Івасюка Парасковія Нечаєва. До видання увійшли спогади 20 друзів Володимира, обох його сестер, 9 наукових статей, а також 10 кращіх творів композитора, багато фотографій. Івасюк М. Г. Елегії для сина: Поезії, видання друге. Чернівці: Зелена Буковина, 2003. — 96 с.

Це — друге видання книжки Михайла Івасюка з поезіями, присвяченими його синові Володимирові. У цю книжку увійшов цикл віршів «Елегії для сина» та поема-казка «Мудрий Тарадуда» з першого видання, а також вірші з двох неопублікованих збірок.

Унгурян, Тарас. Монолог перед обличчям брата: [Докум. повість]. — К.: Вид. центр «Просвіта», 2003. — 80 с.: іл., нот.

Ця документальна повість — довірлива щемлива розмова журналіста Тараса Унгуряна із сестрою знаменитого композитора Оксаною Івасюк. У книзі використано фотоілюстрації з архіву родини Володмира Івасюка та Чернівецького Меморіального музею композитора.

Нечаєва П. М. Безсмертна тінь великих душ. — Вид. друге, доповнене. — Чернівці: Зелена Буковина, 2004. — 80 с.

Друге видання збірки нарисів Парасковії Нечаєвої. Статті розповідають про Володимира Івасюка, його життя та творчість, його батька і матір, друзів. Також опубліковані деякі записи із книги відгуків Меморіального музею Володимира Івасюка, листи Михайла Івасюка до сина, присвячені композиторові вірші.

Пісня буде поміж нас: Бібліографічний покажчик (до 55-річчя від дня народження українського композитора Володимира Івасюка). / Автор-упорядник Л.І. Щербанюк. — Чернівці: Зелена Буковина, 2004. — 180 с.

Бібліографічне видання. Містить найповнішу на 2004 рік бібліографію музичних творів, історій написання пісень, матеріалів про життя композитора, фестивалів та конкурсів та іншого.

Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка: Путівник / Укладач Начаєва П. М. — Чернівці: Зелена Буковина, 2004. — 52 с.

Ця книжка розповідає про створення та становлення музею, описує музейні експозиції, фонди. Розповідає про поточну роботу та проекти музею: виставки, конкурси, зустрічі. Оздоблений багатьма фотографіями.

Богдан Стельмах . Запроси мене у сни свої . Сполом (Львів): 2006.

«Запроси мене у сни свої» — це назва однієї з найкращих пісень незабутнього Володимира Івасюка, що була скомпонована на вірші поета Богдана Стельмаха. А сьогодні — це ще й назва нової книжки Б. Стельмаха, де вміщено авторські спогади про композитора, вірші, присвячені його пам’яті, та створені спільно пісні.

Михайло Івасюк. Монолог перед обличчям сина. — Чернівці. Молодий буковинець, 2007 р. — 224 с.: іл. 16 с.

Друге видання широко відомої документальної повісті Михайла Івасюка «Монолог перед обличчям сина» про геніального композитора, творця «Червоної рути» Володимира Івасюка насамперед суттєво доповнене ілюстративними матеріалами з архіву Чернівецького меморіального музею Володимира Івасюка. Вміщено також рідкісні фотографії з родинних архівів сестер Оксани та Галини, відреставровані Любомиром Крисою. Навіть відстань у майже тридцять років від часу трагічного зникнення і загибелі великого мистця не послаблює інтересу до цієї книги, а, швидше, навпаки — посилює його. Івасюкові пісні та інструментальні твори продовжують активно жити, духовно збагачувати українців.

Василишин О. М. Творча спадщина Володимира Івасюка. – Львів: Українська академія друкарства. – 2007.

Книжка носить компілятивний характер. Вона повністю складена із фрагментів книжок та статей інших авторів і майже не має авторської роботи.

Криса Любомир. Фотоальбом Вернись із спогадів… Львів: УКРПОЛ. — 2008. — 336 ст.: 850 іл.

Автор ідеї, макету та упорядник Любомир Криса. Текст розділу «Життєвий шлях композитора» Михайла Івасюка. Тексти Галини та Оксани Івасюк, Любомира Криси, Олега Василишина.

Олег Василишин .Українська академія друкарства (Львів): 2009.

В основу книжки покладено бібліографічний нарис автора «Творча спадщина Володимира Івасюка» та фотоальбом «Володимир Івасюк. Вернись із спогадів…». За змістом — це все та ж сама «Творча спадщина…» із доданим останнім підрозділом.

Антонюк-Гаврищук Є.І. Світ пісенної краси. — Чернівці: Букрек, 2009. — 152 с.

Книжка співробітниці Чернівецького краєзнавчого музею Євдокії Антонюк-Гаврищук написана на документальному матеріялі. Вона присвячена буковинським митцям, які творили на пісенній ниві у 60–70-х роках XX сторіччя. Особлива цінність книжки полягає у тому, що Ви отримуєте інформацію від обізнаного фахівця, без будь-яких перекручувань фактів та неточностей.

Наталія Мороз .2010

У краєзнавчій книзі-альбомі «Історія музею — в особах і подіях» мовиться про історію заснування і найважливіші події за 15 років існування Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка. Через світлини тих, хто відвідував культурний заклад, а це і перші особи держави Президент Віктор Ющенко та його дружина Катерина, і політичні діячі Арсеній Яценюк та Юрій Костенко, народні артисти України Левко Дутковський, Тарас Петриненко, Павло Дворський, Федір Стригун, письменники Степан Пушик, Богдан Стельмах, Василь Герасим’юк та багато інших, постають свята і будні одного з найшанованіших музеїв України, який вивчає і популяризує творчість геніального Володимира Івасюка та його батька, письменника і науковця Михайла Івасюка. Книга розрахована на широке коло читачів.

Степан Пушик

2010 Газета «Галичина» (Івано-Франківськ

Ця повість Степана Пушика ще не виходила окремим виданням, а була опублікована у газеті «Галичина» протягом червня–серпня 2010 року. Автор каже, що у газетному варіанті залишилися певні неточності, які були виправлені для книжкового видання.

Володимир Івасюк: перлини духовності України / Ірина Філіпенко. — К.: Смолоскип, 2011.-104с.

Останнім часом усе більшої актуальності набуває проблема відтворення забутих чи фальсифікованих сторінок історії. Пропонуємо увазі читачів есей молодої луганської дослідниці Ірини Філіпенко про життя і творчість видатного українського композитора і поета Володимира Івасюка. Це одна з численних спроб не лише віднайти правду про його трагічну загибель, а й іще раз вшанувати непересічний талант митця. Водночас прецедентом постає зацікавленість цією проблематикою юної пошукачки правди саме зі східного регіону нашої країни.

Галина Івасюк, Оксана Івасюк, Любомир Криса

2011 УКРПОЛ (Львів)

Видання присвячене творчості українського композитора Володимира Івасюка, в спогадах рідних, друзів і знайомих, статтях, прижиттєвих інтерв’ю митця та документах.

Пісня буде поміж нас.

(Пісенники В.Івасюка)

Інтернет-ресурси:

Володимир Івасюк — Біографія

iwasyuk.narod.ru/bio.html‎

Івасюк Володимир Михайлович — Вікіпедія

uk.wikipedia.org/wik

Володимир Івасюк: сила серця і таланту — Вікіпедія

uk.wikipedia.org/wiki/

Володимир Івасюк — пісні, біографія – Українські

пісніwww.pisni.org.ua/persons/18.html‎

Проект «В.Івасюк. Кленовий вогонь поколінь» |

www.hurtom.com/portal/23688…

В. Івасюк — основоположник української естрадної музики

www.referatcentral.org.ua ›

«Обірвана струна» Володимира Івасюка

kosivlibrary.if.ua/2010/12/20/161/

Смерть В.Івасюка. Слідство вели документалісти «Інтера

inter.ua/uk/news/2009/02/10/3606‎

За що вбили автора »Червоної рути» Володимира Івасюка

www.uaformat.com ›

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий