1 аналіз сучасних принципів побудови комп’ютерних мереж

Створення я мережі на підприємстві, фірмі сприяє набагато вищому процесу обміну даними, відомостями між різними структурними підрозділами, прискоренню документообігу, контролю за рухами матеріалів й інших засобів
1 аналіз сучасних принципів побудови комп’ютерних мереж

Скачати 0.84 Mb.

Сторінка 1/3 Дата конвертації 16.04.2016 Розмір 0.84 Mb.

  1   2   3

1 АНАЛІЗ СУЧАСНИХ ПРИНЦИПІВ ПОБУДОВИ КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ
Сучасні мережні технології сприяли новій технічній революції. Створення Я мережі на підприємстві, фірмі сприяє набагато вищому процесу обміну даними, відомостями між різними структурними підрозділами, прискоренню документообігу, контролю за рухами матеріалів й інших засобів, збільшенню й прискоренню передачі й обміну оперативною інформацією.

Створенню локальних мереж і глобальної єдиної мережі комп’ютерів надають таке ж значення, що й будівництву швидкісних автомагістралей у шістдесяті роки XX ст. Тому комп’ютерну мережу називають «інформаційною супермагістраллю». Підкреслюючи вигоду, що принесе застосування мереж усім користувачам, фахівці говорять про інформацію «на кінчиках пальців».

Комп’ютерна мережа — це сукупність комп’ютерів і різних пристроїв, що забезпечують інформаційний обмін між комп’ютерами в мережі без використання яких-небудь проміжних носіїв інформації.

Усе різноманіття комп’ютерних мереж можна класифікувати за групою ознак:

  • територіальна поширеність;
  • відомча приналежність;
  • швидкість передачі інформації;
  • тип середовища передачі.

За територіальною поширеністю мережі можуть бути локальними, глобальними й регіональними. Локальні — це мережі, що перекривають територію не більше 10 м2, регіональні — це мережі, розташовані на території міста або області; глобальні — на території держави або групи держав, наприклад всесвітня мережа Інтернет.

За приналежністю розрізняють відомчі й державні мережі. Відомчі належать одній організації і розташовуються на її території. Державні мережі використовуються в державних структурах.

За швидкістю передачі інформації комп’ютерні мережі поділяються на низько-, середньо- і високошвидкісні.

За типом середовища передачі поділяються на мережі коаксіальні, на виткій парі, оптоволоконні, із передачею інформації з радіоканалів, в інфрачервоному діапазоні [4].

Комп’ютери можуть з’єднуватися кабелями, утворюючи різну топологію мережі (зіркова, шинна, кільцева й т. ін.).

Слід розрізняти комп’ютерні мережі й мережі терміналів (термінальці мережі). Комп’ютерні мережі зв’язують комп’ютери, кожний з яких може працювати й автономно. Термінальні мережі зазвичай зв’язують потужні комп’ютери (майнфрейми), а в окремих випадках і ПК із пристроями (терміналами), що можуть бути досить складними, але поза мережею їхня робота або неможлива, або взагалі втрачає зміст. Наприклад, мережа банкоматів або кас із продажу авіаквитків. Будуються вони на зовсім інших, ніж комп’ютерні мережі, принципах і навіть на іншій обчислювальній техніці.

У класифікації мереж існує два основні терміни: LAN і WAN.

  • LAN (Local Area Network, локальна обчислювальна мережа, ЛОМ) — локальні мережі, що мають замкнуту інфраструктуру до виходу на постачальників послуг. Терміном LAN може називатися і маленька офісна мережа, і мережа рівня великого заводу, що займає кілька сотень гектарів. Зарубіжні джерела дають навіть приблизну цифру для використання високошвидкісних каналів — близько шести миль (10 км) у радіусі. Ця мережа прив’язана до одного місця (звичайно однієї будівлі чи комплексу різних будівель) й об’єднує комп’ютерні системи та периферійні пристрої (накопичувачі на жорстких дисках, стримери, принтери та ін.) у групи, що розподіляють дані та периферійні пристрої. Переваги ЛОМ—велика швидкість передавання даних, низький рівень помилок і використання дешевого середовища обміну даними [12].
  • WAN (Wide Area Network) — глобальна мережа, що покриває великі регіони, які включають у себе як локальні мережі, так і інші телекомунікаційні мережі й пристрої. Приклад WAN — мережі з комутацією пакетів (Frame Relay), через яку можуть «розмовляти» між собою різні комп’ютерні мережі. Ця мережа охоплює великі регіони, області, країни. Комунікації у ГОМ проводять за допомогою телефонних ліній, супутникового зв’язку чи наземних радіорелейних або інших мікрохвильових систем. ГОМ часто створюють шляхом об’єднання ЛОМ і РОМ. Об’єднання ізольованих ЛОМ і РОМ у форму ГОМ є основною сучасною тенденцією в галузі мереж.

Оскільки ГОМ є об’єднання багатьох ЛОМ і РОМ, то їх можна розглядати як конгломерат різноманітних технологій. Порівняно з ЛОМ більшість ГОМ відрізняють невисока швидкість передавання даних і вищий рівень помилок. Нові технології у сфері ГОМ спрямовані на розв’язування означених проблем.

Термін «корпоративна мережа» також використовується в літературі для позначення об’єднання кількох мереж, кожна з яких може бути побудована на Різних технічних, програмних та інформаційних принципах.

Розглянуті види мереж є мережами закритого типу, доступ до них дозволений тільки обмеженому колу користувачів, для яких робота в такій мережі безпосередньо пов’язана з їхньою професійною діяльністю. Глобальні мережі орієнтовані на обслуговування будь-яких користувачів [12].

1.1 Особливості побудови локальних мереж

Комп’ютер, що підключений до мережі, називається робочою станцією

(Workstation), комп’ютер, що надає свої ресурси, — сервером, комп’ютер, що має доступ до спільно використовуваних ресурсів, — клієнтом.

Кілька комп’ютерів, розташованих в одному приміщенні або які функціонально виконують однотипну роботу: бухгалтерський або плановий облік, реєстрацію нової продукції тощо, підключають один до одного й об’єднують у і робочу групу для того, щоб вони могли спільно використовувати різні ресурси: програми, документи, принтери, факс і т. ін.

Робоча група організовується так, щоб належні їй комп’ютери містили всі ресурси, необхідні для нормальної роботи. Як правило, у робочу групу, що поєднує більше 10—15 комп’ютерів, включають виділений сервер — досить потужний комп’ютер, на якому розміщуються всі спільно використовувані каталоги і 1 спеціальне програмне забезпечення для управління доступом до всієї мережі або її частини.

Групи серверів об’єднують у домени. Користувач домену може зареєструватися в мережі на будь-якій робочій станції у цьому домені й одержати доступ до всіх його ресурсів. Зазвичай в серверних мережах усі спільно використовувані принтери підключені до серверів друку.

За принципом організації взаємодії комп’ютерів мережі поділяють на однорангові (Peer-to-Peer Network) і з виділеним сервером (Dedicated Server Net work). В одноранговій мережі кожен комп’ютер виконує рівноправну роль. Однак збільшення кількості комп’ютерів у мережі й зростання обсягу даних, що пересилаються, призводить до того, що пропускна здатність мережі стає вузьким місцем.

Мережа, розташована на порівняно невеликій території, називається локальною (LAN — Local Area Network). В останні роки відбувається ускладнення структури ЛОМ за рахунок створення гетерогенних мереж, що поєднують різні комп’ютерні платформи. Можливість проведення відеоконференцій використання мультимедіа збільшують вимоги до програмного забезпечення мереж. Сучасні сервери можуть зберігати великі двійкові об’єкти (BLOB), що містять текстові, графічні, аудіо- й відеофайли. Зокрема, якщо вам треба одержати через мережу базу даних відділу кадрів, то технологія BLOB дозволить передати не тільки анкетні дані: прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, але й портрети в цифровій формі [12].

1.2 Класифікація локальної комп’ютерної мережі (ЛКМ)

Локальні обчислювальні мережі (більш точним буде вживання терміна

«локальні комп’ютерні мережі») поділяються на два кардинально різні класи: однорангові (однорівневі, або Peer to Peer) мережі й ієрархічні (багаторівневі).

  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Інформація Автореферат Анализ Диплом Додаток Доклад Задача Закон Занятие Звіт Инструкция

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий